Audiohobby.pl

Klasyfikacja muzyki w celach porzadkowania zbiorów

Tad46

  • 48 / 5805
  • Użytkownik
30-07-2008, 15:51
Wypróbowałem Collectora, potwierdzam Donga: nie zgrał (a mógł np. z Amazona) nic o wykonawcach. CO mi po tytule i "artyście" (kompozytorze), skoro nie ma kto gra? Niektóre utwory mam w kilku(nastu) wykonaniach...
Tad46

Rafaell

  • 5033 / 5896
  • Ekspert
30-07-2008, 16:32
Spróbowałem Collektora i masa informacji o płytach w nim bedzie  jak sobie sami wklepiecie. Chłopaki założyły ze my wklepując swoje zbiory ręcznie zrobimy robotę za nich a oni zbiorą kasiorkę. Ktoś złośliwie nawet zrobił im psikusa i podał im ze najstarszy CD mam z uwaga 1918 roku, kto by pomyślał że na zakończenie  1 Wojny Światowej zbrojeniówka tak szybko sie przekwalifikuje ?;) Oni przyjeli pewnie nazwę od innego słowa chyba Cool Lektor.Okładek w ogóle nie ma no bo 3% to co to za wynik. Pomocy przy zapasowych kopiach raczej nie ma bo w każdym razie mnie w wersji trialowej nie umożliwił wydrukowania tytułów utworów z jednej płyty. Funkcja sprawdzania na amazonach działa raczej bez współpracy z drugiej strony, po prostu olewają chłopaków. Nie ma możliwości narzucenia własnej numeracji katalogowej. Funkcji sczytywania po kodzie paskowym nie próbowałem no ale chwalcie się kto ma w domu czytnik kodów paskowych. Z plusów odszyfrowałem wykonawcę żle wytłoczonej płyty (na płytce była wydrukowana muzyka klasyczna a panowie tłoczarze dali zapis jazzu) no ale czas łaczny róznił się też o parę sekund,czyli przekłamań masę i jako ściągawka może być zawodny, na razie tyle. Z komfortowych spraw to nie przyspiesza sczytywania gdy ma się dwa napędy w trybie auto nie można korzystać naprzemiennie z obu celem przyspieszenia odczytu dużych zbiorów
 
Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Coyote

  • 39 / 5851
  • Użytkownik
08-08-2008, 13:07
@ Rochu

Może Songbird? Znajdziesz go tutaj: http://getsongbird.com/ , a jest to naprawdę przyjemny programik, z tego, co miałem z nim kiedyś do czynienia.
Gdyby nie wybrane przez Ciebie formaty poleciłbym iTunes, ale nie wiem czy do iTunes na PC są odpowiednie pluginy, żeby sobie radził z tymi formatami. Jeśli sobie radzi (a możesz to bez problemu sprawdzić), to polecam właśnie ten program. Ja, co prawda, używam go na Maku i do plików ALAC, ale...


Mam nadzieję, że pomogłem.
Pozdrawiam,
kojot

____________________________________
  Parafrazując Nietschego: "Króliczek zdechł." :]
____________________________________
  Parafrazując Nietschego: "Króliczek zdechł." :]