Audiohobby.pl

Jak to w końcu jest z tymi słuchawkami.

mirek10

  • 1210 / 4364
  • Ekspert
12-12-2014, 21:51
PM-2 kosztuja 700$ ,wiec 300$ mniej od jedynek,czytalem ze graja identycznie ,tylko zamiast metalu zastosowano plastyk ,ale w niektorych miejscach no i sztuczna skora zamiast prawdziwej,widac ze uzywane piszukac za 350$ i juz jest nie tak drogo.

Mirek19

  • 688 / 4584
  • Ekspert
13-12-2014, 18:31
Jak postanowiłem, tak też i zrobiłem.
Dziś się udałem do sklepu ..... i nastałem na stoisku ze słuchawkami prawie trzy godziny, wcześniej odwiedziłem autoryzowaną "dziuplę" ze słuchawkami Bose.
Na uwagę zasługuje model z "całkowitym wygłuszeniem" i kosztujący w zaokrągleniu około 1300zł.
Po ich założeniu faktycznie żaden dźwięk z zewnątrz do nas nie dociera, pozostajemy sami z odtwarzaną muzyką.
Odsłuchiwałem nowość na rynku, a mianowicie słuchawki firmy Beats, najwyższy z dostępnych modeli.
Nie mogłem nigdzie znaleźć Sennhauserów z górnej półki (600/650) oprócz jednego bezprzewodowego modelu, którym nie byłem zainteresowany.
Z tańszych Koss Porta Pro i znów z droższych Creative Aurvana Platinium, do których odsłuchu wracałem kilkukrotnie.

Kupić jeszcze żadnych słuchawek nie kupiłem, ale postanowiłem, że bezwzględnie naprawię (nowy kabelek z jackiem i gąbki, a może nawet zaadoptuję ręcznie robione skórki z wypełnieniem) swoje wysłużone HD55, bo one jako typowo przenośne, na to zasługują.
Kossy PP to również świetne słuchawki do noszenia, a zwłaszcza podczas przemieszczania się, kolejny raz bardzo spodobał mi się ich dźwięk i gdyby nie możliwość naprawy HD55 to pewnie jako "turystyczne" bym je kupił.
Beats widziałem i słuchałem po raz pierwszy, a było czego, bo modeli w bród.
Ale jakie nie założyłem, to każde z nich przeładowane były fundamentem basowym, a to nie moje granie.
Bose faktycznie doskonale izolują wszelkie dźwięki z otoczenia, gdy nie grają jest prawie absolutna cisza.
Model tańszy (ok. 1099zł) i raczej na uszy (niż uszy w muszlach) trochę krzykliwy, ale dostępny najdroższy model (12xx zł) w dźwięku raczej wyrównany i zasługujący na uwagę.
Byłem z najstarszym (30l.) synem i to on zwrócił moją uwagę na ciekawe, nie męczące i wciągające brzmienie tych słuchawek.

Jak to zwykle przed świętami, a może to tylko zbieg okoliczności wybór słuchawek niezwykle bogaty - można by rzec nawet, do koloru do wyboru.
Do tych które wstępnie zdecydowałem że kupię, podchodziłem wielokrotnie, starając się porównać ich brzmienie z tymi wymienionymi, jak i tymi które tylko na chwilę założyłem na głowę z racji takiegose brzmienia.
I jeśli nie znajdę podczas kolejnych odsłuchów (bo się nie poddaję i daję szansę tym jeszcze niesłuchanym) takich, które to brzmienie "przebije" to kupię Creative Aurvana Platinium.
Może nie jestem zbyt lotny i obrotny jeśli chodzi o dźwięk słuchawkowy, ale tak gładkich i jednocześnie szczegółowych wysokich, wybornie zszytych ze średnicą i takiego jakościowo świetnego basu trudno nawet szukać w lepszej jakości głośnikach.

Przepraszam za trochę chaotyczny i mało szczegółowy (brak cech i oznaczeń modeli) opis mojej eskapady, ale nie byłem przygotowany, a w zasadzie zapomniałem w "ferworze walki" o ich zapisywaniu.
I to by było na razie na tyle, bo jak wspomniałem, poszukiwania mojego brzmienia w toku, ale już teraz mam bardzo mocnego faworyta.

pzdr.
 

Synthax

  • 2323 / 4083
  • Ekspert
14-12-2014, 14:47
Patrzyłem właśnie na cenę AKG K812 w USA, i na cenę TH900 w Japonii. Kolejno 3800, 4000 PLN. Zobaczcie w jakiej pazernej gospodarce żyjemy skoro 1/3 ceny produktu w sklepie to podatki/marże etc !!
« Ostatnia zmiana: 14-12-2014, 14:50 wysłana przez Synthax »

Mirek19

  • 688 / 4584
  • Ekspert
14-12-2014, 15:30
Sprzyja temu klimat, ale jaki to nie napiszę bo chyba bym poszedł siedzieć do pierdla  ;)

pastwa

  • 3815 / 5864
  • Ekspert
14-12-2014, 15:58
Zobaczcie w jakiej pazernej gospodarce żyjemy skoro 1/3 ceny produktu w sklepie to podatki/marże etc !!

Mysle, ze podatek panstwowy VAT (nie licze podatkow z naszych pensji) + marza posrednicza to lekko 50% ceny sklepowej. Gdyby AKG poszlo w direct sale swoich sluchawek, to takie K812 bylyby do kupienia za max 3000-3200PLN.

Synthax

  • 2323 / 4083
  • Ekspert
14-12-2014, 20:02
Mówicie, że wniosek to kupować od direct-sellerów :)

I w sumie moje ostatnie zakupy takie właśnie były w większości... Fikus, Feliks Audio, Tomanek, Istvan Varga i Sonido, do tego na odsłuchach miałem parę produktów bezpośrednio od twórców...

Ale to może akurat taki traf. Inna sprawa że ciekawsze są dla mnie zakupy jak można pogadać o tym jak powstaje produkt i pogadać z jego wytwórcą. Słuchanie 'nawijki' sprzedawcy w salonie jakieś mniej...

« Ostatnia zmiana: 14-12-2014, 20:12 wysłana przez Synthax »

Mirek19

  • 688 / 4584
  • Ekspert
15-12-2014, 07:53
Nie wiem czy od selerów, czy nie, ale w sklepie wielobranżowym w którym byłem są te podobującemisię słuchawki o stówkę tańsze niż na oficjalnej stronie dystrybutora.

Synthax

  • 2323 / 4083
  • Ekspert
15-12-2014, 09:58
Szkoda, że PL nie mamy polskiego Johna Grado, i nikt nie wytwarza słuchawek na miejscu, choćby brzydkich.

-Pawel-

  • 4720 / 5469
  • Ekspert
15-12-2014, 10:00
A widziałeś SWS w sąsiednim wątku o e-statach?

Mój post z 13-12-2014, 10:06

Synthax

  • 2323 / 4083
  • Ekspert
15-12-2014, 10:31
Zaraz zajrzę :)

Mirek19

  • 688 / 4584
  • Ekspert
17-12-2014, 08:01
Czy miał ktoś z Was możliwość porównania tych "wypasionych" Grado z upatrzonymi przeze mnie Creative Aurvana Platinium ?