Audiohobby.pl

Tjuning;) UHER HIGH DYNAMIC

  • Gość
03-04-2008, 11:14
to jest tesla http://www.tvm-valmez.cz/index.php?id=80&catit=111&l=2&catg=1
-------------------------------------------------------------
"Nie o to chodzi, by złapać króliczka, ale by gonić go"
----------------------------------------------------------------

clo2

  • 1702 / 5898
  • Ekspert
03-04-2008, 11:18
>voldemort

Ale ten link dał mi już jacekw. W tych mmmoich inne są membrany (linki do kolumn bodaj w 4 poście tego  wątku). Sądzisz, że mimo tego można dla moich przyjąć parametry z tego głośnika który podałeś?

Bo nie chodzi mi o znalezienie jakiegoś najbliższego zamiennika aby głośniki wymienić, tylko zdobyćdane do tych co są aby móc teraz zrobić nową zwrotnicę z inaczej poprowadzonym podziałem po wymianie kopułki westry na Tonsila.
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

  • Gość
03-04-2008, 11:19
sory jestem troszke leniwy nie doczytałem jak inna mambrana to inne parametry sory za nie doczytanie
-----------------------------------------------------------------
"Nie o to chodzi, by złapać króliczka, ale by gonić go"
------------------------------------------------------------------

misuszat

  • 2 / 2989
  • Nowy użytkownik
21-02-2016, 13:57
Czesc, odswieze moze temat.
Z gory informuje uprzejmie ze nie jestem znawca z dzedziny audio czy elektroniki, posiadam jednakowoz uszy ktorymi lubie sluchac dobrego dziweku. Ale do sedna.
Dostalem te glosniki (plus dwa male pewnie do kina na tyl+centalny)za free razem z tunerem KH AVI100. Dokupilem sobie tuner radiowy HK TU950 oraz odtwarzacz CD KH HD9300. Jako ze na filmy nie mamy czasu a i moja druga polowa nie jest zwolenniczka tysiaca urzadzen i kolumienek w salonie, podlaczone mam jedynie ww Uhery jako zwykle stereo.
Postaralem sie i rozebralem owe glosniki i wedle zyczenia mojej lubej polakierowalem na bialo. Wyszlo calkiem fajnie. Coz jednak z tego skoro rzeczywiscie dudnia i tak na prawde nie mozna glosniej sluchac bo bass jest jak "z wiadra". Oczywiscie moge przykrecic na minimum ale wtedy muzyka brzmi jak mono.
Czytalem tu i tam ze wzmacniacz nadaje sie znakomicie do muzyki nie tylko do KD wiec wywnioskowalem ze brzemienie to wina glosnikow. I powiem szczerze ze wywalil bym je na smietnik ale napracowalem sie z tym lakierowaniem i szkoda mi sie ich pozbywac bo zwyczyjnie ladnie wygladaja;)

Dodam ze glosniki stoja na drewnianej podlodze w rogach salonu (nie ma jak ustawic ich inaczej). Pomieszczenie ma 6X5m.

Tu zwracam sie z prosba do was czy mogl by mi ktos doradzic i ewentualnie wytlumaczyc troche lopatologicznie czy i jak moge troche poprawic brzmienie zeby nie bylo az tak dramatyczne.

Pozdrawiam i z gory dziekuje.

dvfsys

  • 21 / 5721
  • Użytkownik
22-02-2016, 14:20
Spróbowałbym zatkać bass-refleksy parą skarpet lub czymś podobnym - powinno obciąć nieco dudnienia. Jeżeli dobrze zrozumiałem to stoją bezpośrednio na podłodze - postawiłbym je (do testu) na taborecikach + ew. nieco książek lub czasopism: aby kopułki były na poziomie uszu.
Jak się sprawdzi to zadbaj o WAF i dobrego słuchania.

4m

  • Gość
22-02-2016, 14:23
Nie słyszałem tego, ale na moje ucho to salon dudni, a nie kolumny.