Audiohobby.pl

Kilka wzmacniaczy i słuchawek za 200-1000zł - moje testy

Synthax

  • 2323 / 4114
  • Ekspert
14-11-2014, 23:23
MDR-1R są uczciwe wycenione, mają dobrą jakość. Ale spodziewałem się po tych opiniach większej rewolucji.

Haka

  • 2996 / 5183
  • Ekspert
15-11-2014, 10:49
Cytuj
Ale te same słuchawki podpięte do odpowiedniego  wzmacniacza...


A jakby tak jeszcze mieć kilka źródeł o różnym brzmieniu, to dopiero można się zdziwić ;)

atmeg

  • 1202 / 4859
  • Ekspert
28-11-2014, 17:20
Tych Sony MDR-!R słuchałem kilka minut w sklepie i choć zaciekawiły mnie brzmieniem to przyznam że za 900
złotówek prawdopodobnie nie kupiłbym ich ale ...
Trafiły sie z drugiej ręki praktycznie "nowe" za ułamek tej ceny i kupiłem , dojadą na początku następnego tygodnia .
Z tego jak odebrałem ich brzmienie (odsłuch w sklepie na mini-wierzy Samsunga z muzyką typowo popową współczesną)  napisze że barwe miały ciemną , bez wypchnięcia wysokich średnich tonów , wysokie tony delikatne , szczegółowe ,bez widocznych granic przetwarzania . Basy brzmieniowo akurat przy tego typu muzyce ciężko było ocenić , pod względem natężenia były na poziomie średnim .
Generalnie poszedłem do tego sklepu (jedna z większych sieciówek z sprzętem audio) ponieważ miałem troche wolnego czasu popatrzeć co i w jakich cenach jest na półkach .

///
W poniedziałek przekonam sie czy zrobiłem dobry zakup . 
« Ostatnia zmiana: 28-11-2014, 17:31 wysłana przez atmeg »

Baele

  • 753 / 5116
  • Ekspert
28-11-2014, 17:38
Te soniaczki są nudne jak flaki z olejem, a oprócz tego mają zbyt płytkie pady - na dłuższą metę nie daje się ich trzymać na głowie zbyt długo
IMHO o wiele lepsze są Sony MDR-Z1000 - niemal pod każdym względem, choć dla niektórych mogą być zbyt ciemne brzmieniowo.

Ale najważniejsze, żeby Tobie się podobało :-) czego szczerze życzę :-)

atmeg

  • 1202 / 4859
  • Ekspert
28-11-2014, 18:27
Te soniaczki są nudne jak flaki z olejem, a oprócz tego mają zbyt płytkie pady - na dłuższą metę nie daje się ich trzymać na głowie zbyt długo
IMHO o wiele lepsze są Sony MDR-Z1000 - niemal pod każdym względem, choć dla niektórych mogą być zbyt ciemne brzmieniowo.

Ale najważniejsze, żeby Tobie się podobało :-) czego szczerze życzę :-)

Być może okaże sie tak jak napisałeś.

atmeg

  • 1202 / 4859
  • Ekspert
02-12-2014, 19:58
Słuchawki dotarły w poniedziałek . Pierwsze odsłuchy nie wypadły zachęcająco niestety .
Dość silne dziury w pasmie , niespójność brzmienia utworów itp. - objawy  braku tzw. wygrzania .
Zostawiłem na noc podłączone  do radia z muzyką .
Dziś jest już lepiej , napewno kilka najbliższych nocy spędzą w "Nocnej radiowej dyskotece  " .

a oprócz tego mają zbyt płytkie pady - na dłuższą metę nie daje się ich trzymać na głowie zbyt długo

Sprawdziło sie to co napisałeś o padach ...
Na początku wydają sie być ekstra jednak po godzinie dają o sobie znać w negatywny sposób , jakiejś wielkiej tragedii niema ale jednak nie są idealne .
Poza tym w częśći nagrań odczuwa  sie dość silne pompowanie ciśnienia ,być może komora pomiędzy przetwornikiem a uchem jest zbyt mała .

Generalnie są minusy ale też i plusy o których teraz nie pisałem .

« Ostatnia zmiana: 02-12-2014, 20:07 wysłana przez atmeg »