Audiohobby.pl

Premiera Pure Power PC firmy PP Audio

gutekbull

  • 498 / 5814
  • Zaawansowany użytkownik
17-11-2014, 12:43
Ja rozumiem ,ze jest wgrany normalny Bios i jak się uprę to postawię Windows 7/8.
Ile jest RAMu ?
Czy jest chłodzony pasywnie ?

Czy  gdybym się uparł i zamówił z prockiem ;
"Z zakupem nowego małego komputera chłodzonego pasywnie może warto zaczekać, a to za sprawą nowego procesora Intela o nazwie Broadwell.
Broadwell 5Y70, 5Y10, 5Y10a ,wszystkie te modele posiadają 2 rdzenie i obsługują cztery watki,4MB pamięci podręcznej,układ graficzny Intel HD Graphics 5300.
Nowe procesory mają bardzo małe zużycie energii i mogą być chłodzone pasywnie, a stosunek wydajności do zużytej energii jest o połowę wyższy niż w starszych modelach.
Przyszłość wygląda obiecująco  ;-)

Piopio(AS)

  • 89 / 3501
  • Użytkownik
17-11-2014, 12:59
Można postawić każdy system operacyjny. Co kto lubi.
Już napisałem, że jest 2GB RAM. Ale można zamówić więcej gdyby była taka potrzeba.
Oczywiście, że serwer jest chłodzony pasywnie. I bezgłośny PC może mieć wentylator ;-)

Sercem serwera jest Celeron J1900, który  ma 4 rdzenie i pracuje z prędkością 2 GHz. W zupełności wystarcza do wszelkich zastosowań audio/video.

>>Czy  gdybym się uparł i zamówił z prockiem Broadwell 5Y70;

Rozwiązanie, które proponuję przetestowałem na wszystkie sposoby. Wszystko działa i dobrze gra. Wymiana płyty z procesorem wymagałaby ponownych testów. Nie mogę zaproponować niesprawdzonego rozwiązania. Pewnie w przyszłości przejdę na tą platformę.

gutekbull

  • 498 / 5814
  • Zaawansowany użytkownik
17-11-2014, 13:21
Przetestowałbym i porównał do swojego ASRocka 100HT (na i3) plus konwertery USB.
2Gb Ramu to za mało ,mam dużą bibliotekę.
Czyli w zasadzie 8MB Ramu i wersja z wgranym DAPHILE.
Ile dysków wsadzę do środka - to jest ważne dla mnie !
Ja mam u siebie SSD 128 - DAPHILE i 2TB- biblioteka i już myślę wywaleniu napędu CD i w to miejsce chce wsadzić dysk.

Piopio(AS)

  • 89 / 3501
  • Użytkownik
17-11-2014, 13:50
2GB RAM dla Daphile czy innych Linuxów wystarczy. Nie ma sensu więcej.
Serwer można wyposażyć dodatkowo w jeden dysk 2TB.
Na system jest dysk SSD 64GB.

Proponuję wypożyczyć i przetestować. A jak się spodoba to będziemy myśleć nad wyposażeniem wg potrzeb.

gutekbull

  • 498 / 5814
  • Zaawansowany użytkownik
17-11-2014, 21:18
Jeżeli do środka można wsadzić tylko jeden dysk to nie dla mnie ta zabawka ;-(

Piopio(AS)

  • 89 / 3501
  • Użytkownik
18-11-2014, 01:50
W tańszej obudowie można zmieścić 4 dyski : SDD i 3 x HDD 2,5" 2TB.

W aluminiowej jest miejsce na jeden dysk 3,5". Ewentualnie 2,5". Jakby bardzo pokombinować to 2x 2,5" się jakoś zmieści ...

colcolcol

  • 925 / 5252
  • Ekspert
18-11-2014, 08:26
Przejście na "drugą stronę" nie jest bezbolesne. Te ataki, wątpliwości a nawet szyderstwa z produktu, w który włożyło się serce a chce wyciągnąć kase. Bądź silny ;D a tymczasem może zapodać jakieś niebieskie tabletki przed konfrontacjami?

Piopio(AS)

  • 89 / 3501
  • Użytkownik
18-11-2014, 09:15
Kasę to chce wyciągać antipodes ...

Ja robię to bardziej z miłości do dobrze odtwarzanej muzyki niż z miłości do kasy ;-)

Oferuję gotowy, sprawdzony produkt dla wszystkich. Ile osób będzie w stanie samemu taki dobrze grający komputer złożyć ?

Cena jest bardziej niż uczciwa ;-)

colcolcol

  • 925 / 5252
  • Ekspert
18-11-2014, 11:12
Nie pasuje mi filozofia budowy systemu oparta o mnożenie "klocków", ale nie odmawiam innym prawa do takiej zabawy.
Jeżeli będziesz na wyjeździe w okolicach Łodzi - zapraszam. Mam do porównania zupełnie budżetowy CA SM6 ze zwykłym serwerem a reszta systemu na pewno pokaże ewentualne zmiany.

Piopio(AS)

  • 89 / 3501
  • Użytkownik
18-11-2014, 12:52
Squeezebox Touch jako transport i pozamiatane.
Ale nie kupisz już nowego Squeezebox Touch.
Poza tym to nie ta półka ...

colcolcol

  • 925 / 5252
  • Ekspert
18-11-2014, 13:59
Nie żebym się napinał  8) , ale pojedźmy dalej z "mnożeniem bytów":
 - zasilacz + procek + płyta główna
 - zasilacz + karta usb
 - zasilacz + karta wi-fi
wszystko w oddzielnych obudowach, spięte hi-endowymi kablami cyfrowymi
dalej mamy:
- zasilacz + zegar
- zasilacz + DAC
wszystko w oddzielnych ... daje już 10 klocków, to musi zagrać!
 i dalej :
przedwzmacniacz z oddzielnym zasilaczem (+2)
2 x końcówka mocy z dwoma niezależnymi zasilaczami czyli pełne dual mono czyli 16 klocków ...

Masa? Oj tam, oj tam ma grać!

Ależ mnie korci wyjazd do Katowic...

Piopio(AS)

  • 89 / 3501
  • Użytkownik
18-11-2014, 14:52
Kiedyś miałem Alchemist Products Kraken z osobnym zasilaczem - nikt nie narzekał.
Teraz mam MF kW500 ... z osobnym zasilaczem. Skrzynki po byku i nie narzekam.
Dlaczego więc osobny zasilacz do serwera tak boli ? Przecież oddzielnie zasilania od reszty elektroniki to rozsądne posunięcie ... Każdy notebook ma osobny zasilacz. Fakt, że mały ;-)
Żeby zmieścić trafo z zasilacza razem z elektroniką PC w jednej obudowie to ta obudowa musiałaby być olbrzymia. I znów byłyby narzekania, że za duża ;-)

Wszystkim się nie dogodzi ;-)

Zapraszam do mnie na odsłuch ! Serwuję dobrą kawę ...

Haka

  • 2996 / 5152
  • Ekspert
18-11-2014, 16:51
A słuchawki ?!
Nie masz słuchawek !?!?

gutekbull

  • 498 / 5814
  • Zaawansowany użytkownik
18-11-2014, 18:07
Squeezebox Touch jako transport i pozamiatane. "

Masz rację jeśli wgrasz soft umożliwiający wyjście dźwięku po USB do tego konwerter USB BADA lub M2Tech i pozamiatane ;-)
No może jeszcze zasilacz do Squeezeboxa, wim bo mam ;-)
I posiadam praktycznie nowego S.T no może grał z 10h ;-)
W końcu DAPHILE to nic innego jak Squeezebox bez mydelniczki ;-)