Audiohobby.pl

Kto się wybiera na Audio Show 2014?

-Pawel-

  • 4720 / 5469
  • Ekspert

lancaster

  • Gość
31-10-2014, 21:06


Orientujecie sie czy wystawia sie Audio tekne ? Chetnie posluchalbym ich wiekszych paczek, w zeszlym roku byly monitory i po imprezie zalowalem tylko jednego - ze nie pobylem tam dluzej.

Też żałowałem że nie zostałem dłużej. Osobliwy to był zestaw.

Ale tak na prawdę to najczęściej z całej wystawy i tak tylko 4-5 pokoi przykuje uwagę każdego z nas z osobna.

i najczesciej sa to zupelnie inne pokoje ;-) i bardzo dobrze, na szczesie nie zyjemy w jedynieslusznej Korei :-)

brodacz

  • 1780 / 3799
  • Ekspert
01-11-2014, 09:08
Bycie wśród publiczności a zespół mieć przed soba,czy poczułeś coś takiwgo z tych zestawów?
W stereo będzie trochę ciężko, ale dla systemu wielokanałowego to żaden problem :)

:-)
Tylko ,że główna cecha wzmacniaczy kina domowego jest żenujaco niski poziom  brzmienia.
Wzmak stereo w tej samej cenie co wzmak kina domowego wręcz go zabija brzmieniem,to tak jak porównywać słuchawki elektrostatczne do dynamicznych.
« Ostatnia zmiana: 01-11-2014, 09:12 wysłana przez brodacz »

4m

  • Gość
01-11-2014, 09:32
Serio tak jest? To przepraszam, nie wiedziałem ;)


brodacz

  • 1780 / 3799
  • Ekspert
01-11-2014, 09:54
4m nie przepraszaj,człowiek się uczy całe życie.

4m

  • Gość
01-11-2014, 15:36
I co na koniec z tego ma? Błyskotki, świecidełka...

-Pawel-

  • 4720 / 5469
  • Ekspert
01-11-2014, 17:26
Brodacz ma rację, w przedziale cenowym do 10k wzmacniacze tzw dedykowane do kina domowego nie naskoczą ich odpowiednikom stereo, a studio Pana, które zamieściłeś 4m zdaje się do budżetowych nie należy :)

To faktycznie ma się tak, jak dynamiki do elektrostatów. Mamy takie DT990 Ed za niecałego tysiaka, nie znam elektrostatów za tysiaka, które wpięte w laptopa zagrają na takim poziomie, to wręcz niewykonalne :) Czy AKG K1000, ten poziom na elektrostatach wita nas dopiero przy kilkukrotnej wartości tych AKG. Jednak gdy mamy nieograniczony budżet i Orpheusa czy podobne rodzynki wraz z adekwatnym systemem to wtedy już ciężko to dogonić czymkolwiek...
« Ostatnia zmiana: 01-11-2014, 17:55 wysłana przez -Pawel- »

brodacz

  • 1780 / 3799
  • Ekspert
01-11-2014, 17:38
A i ten system co wkleił Marcin to nie wzmak kina domwego tylo zapewne jakiś przedwazmacniacz wielokanałowy i monofniczne końcówki mocy McIntosha  wysokiej klasy.

Paweł ta wzmianka o elektrostatach i dynamikach to tak tylko dla podkręcenia klimatu bo cisza trochę.
Jasne ,że to nie jest takie proste i oczywiste i prawdziwe jak napisałem.
« Ostatnia zmiana: 01-11-2014, 17:40 wysłana przez brodacz »

-Pawel-

  • 4720 / 5469
  • Ekspert
01-11-2014, 17:54
W audio nigdy nie ma rzeczy oczywistych, ani prostych. Jedyne co jest pewne i oczywiste to, że Jack 1/4 pasuje do dedykowanego gniazda, a prąd kopie. Reszta to już zabawa, która tutaj właśnie uprawiamy :)

PS Wpadaj na Audioshow, zapowiada się ładna pogoda, można posłuchać dobrej muzyki, być może poznać jakieś ciekawe brzmienie, a przede wszystkim dobrze się bawić ;)

palton

  • 422 / 5372
  • Zaawansowany użytkownik
05-11-2014, 00:18
Jadę spotkać się z kolegami, reszta jest znacznie mniej istotna. Mam wejściówkę na koncert, myślę, że też będzie fajnie.

lancaster

  • Gość
05-11-2014, 09:09
Rozkładówka już jest:

http://www.audioshow.com.pl/przewodnik_po_wystawie/QEaS,przewodnik_2014.html

Liczylem ze AT bedzie ze swoimi kolumnami (podlogowkami) ale w sumie dc10 tez moze byc ciekawe

Synthax

  • 2323 / 4083
  • Ekspert
08-11-2014, 21:36
Wrażenia z dziś:

Najlepsze granie w tym roku dla mnie to DCS + Wilson Audio (chyba moja nowa definicja hi-endu)
LinnArt + Harbeth bardzo fajne analogowe granie z płyt w pokoju Zontek.
Byłem zaskoczony jakością kombajnu OPPO HA1, słuchawki OPPO rozczarowały mnie.
Bodnar w tym roku wypad znacznie lepiej niż w zeszłym.
Kolumny Davies Acoustics bardzo mi się spodobały. (model Monitor One)
Pan od Citrone DAC przedstawił sporo ciekawych konstrukcji w pokoju Audiomagic ( ogólnie na każdym kroku w wielu pokojach LCD3, więc chyba jakiś wysyp tego modelu...)

Bardzo miło było poznać Paltona i zamienić kilka zdań, atmosfera w pokoju DIY bardzo serdeczna.

Największe rozczarowanie to wzmak słuchawkowy/integra McInosha i debiut słuchawkowy tej firmy...

Czary mary z procesorem kolumnowym z Ancient Audio traktują neutralnie, ale zobaczymy co przyniesie przyszłość.

Największa radość z tego że po powrocie do domu nie odczuwam dyskomfortu, a wręcz satysfakcję z toru, choroba ma remisję :)
« Ostatnia zmiana: 08-11-2014, 21:43 wysłana przez Synthax »

Marchewa

  • 227 / 4132
  • Aktywny użytkownik
08-11-2014, 22:40
To już nie oto  chodzi, tylko o strefę wpływów, sa przydupasy moderatorów, które sięgają świństw. konkurencji.

lancaster

  • Gość
09-11-2014, 08:30
W Sobieskim monitorki Sonusa Olimpia z gramofonem ProJect i wzmacniaczami nie pomne jakimi. W kazdm razie system nie kotszowal majatek dxwiek gesty, dynamiczny, swobodny. Podeszły mi Sonusiki po latach. Cos troche innego do czego jestem przyzwyczajony i jednoczesnie interesujace. Moze kwestia "plyty dnia" albo nastroju, w kazdym razie posluchalem 1 strony plyty bez grymaszenia i rozgladania nie na boki.


Podobno ladnie wyszla prezentacja duzych Trenner & Friedl, kurde albo ja nie trafialem albo znam cos takiego na codzien tylko z lepszym wykopem, wiec wrazenie bylo takie ze gra :-) Dzis robie podejscie godzinne, uczciwa nasiadowka, obadamy. Duze sa, potencjal maja, skala na pewno OK, przestrzen pomimo duzych skrzyn tez.


W Campanillu male Boenicke, slabiej niz rok temu ale nie ma pretensji. Przestrzen super, skala wieksza niz sugeruja wielkosci obudow, dxwiek calosciowo ladny, nie bylo tej gestosci i wysyconie co rok temu, ale rok temu gral chyba 4x drozszy model z McIntoschami, ktore z kolei za dietetyka w systemach audio raczej nie robia :-)

W Bristolu Audio Tekne + DC10Audio, jak dla mnie dxwiekowo nr 1 wystawy i dlugo nic. Problem jak sie usiadzie na osi Raala, wtedy potrafi dac czadu tubowo, siedzac w typoym miejscu odsluchowym, nawet niekoniecznie na srodku zjawiskowa dynamika, szybkosc, wysycenie, detal, kolumny wygladaja jak skrzyzowanie mebloscianki z lat 70-ch i stojaka na beczki z winem, ale dxwiek bdb i od strony czysto audiofilskiej i co najwazniejsze od strony wrazenia ze mamy do czynienia z wizualizacja zywego instrumentu, no chyba ze sie klapnie na wprost glosnika to wtedy np. fortepian potrafi zabrzmiec na gornym srodku "lepiej niz na zywo" ;-) Dxis tam wracam i jesli od wczoraj nic sie nei zmienilo in minus ide po prostu posluchac muzyki. Ostatnio cos takiego mialem lata temu podczas prezentacji monoblokow BAT i kolumn Legacy i Ancient Audio a konkretnie monitrow holography z grandami (300b + dzielony odtwarzacz)...tak apopos tegorocznej prezentacji AA, wiem ze facet potrafi zrobic dobry dxwiek bo kilka razy  prezentacje super. Od kilku lat kompletnie nie wiem o co chodzi.

nie sluchalem wczoraj FM Acoustics, dzis nadrobie
« Ostatnia zmiana: 09-11-2014, 08:32 wysłana przez lancaster »

Marchewa

  • 227 / 4132
  • Aktywny użytkownik
09-11-2014, 10:14
..dochodzą mnie suchy iż Pylon zbiera pochlebne recenzje na AS, jeden z najlepszych dźwięków.