Audiohobby.pl

Perelki i wtopy

lancaster

  • Gość
30-06-2008, 17:53
....czyli urzadzenia znakomite i te zupelnie "nie z tej bajki".
.....zwlaszcza w kontekscie recenzji :)
Przegladajac dzis as natrailem na watek o przepakowywaniu niedrogich urzadzeń w hi-endowe opakowania.
Oczywiscie dla prawdziwego 100% pure snoba cena określa jakosć dxwięku, wiec nie mam zamiaru tu specjalnie toczyć bojow na temat wyższości zasłyszanych/przeczytanych opinii nad autentycznymi wrazeniami odsłuchowymi :)
Pytanko mam nieco innego rodzaju: czy te "przepakowane" urzadzenia graja rzeczywiscie slabiej niż ich odpowiednicy wśród konkurencji ? A moze jest to produkt adresowany do wlasnie zesnobowanej grupy odbiorcow, ktora płaci nie za dźwięk tylko za logo na sprzeciorze ?:)
Czy np taki nowy MBL(przepakowany shanling za 2Kzl) jest wyraźnie słabszy od innych odtwarzaczy w swojej klasie cenowej ? (swoja drogą zaluję ze najpierw nie poszedł do recki:)))) )
Czy recenzent dostając np dvd za 300zł opakowane w obudowe Goldmunda(20Kzł) napisze, ze Goldmund gra na poziomie playera do max 1Kzł ? Czy moze recka bedzie w stylu: "urzadzenie broniace sie w swojej kategorii cenowej....lista wad/zalet ?"
Caly czas mam w pamieci recke Spendora SP100 i B&W805 Ceny obu byly identyczne a recka porównawcza polegala na punktowaniu wad i zalet.....w niedlugim czasie potem cena Spendora wzrosła 2krotnie.....ciekawe jak wówczas by wygladala taka recka....pewnie anwet nikt by takowej nie robil, bo "wiadomo" by było ze Spendor musi być lepszy :))))


Przyklady moznaby mnożyć.....





'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.'

EMiL

  • 531 / 5883
  • Ekspert
30-06-2008, 18:18
Znakomity, zwlaszcza w kontekscie ceny jest pianocraft:)
Obecny model CDP to przepakowany w ladniejsza obudowe CDX397 (poprzedni model CDX396), amplituner jak na mini jest wyjatkowo porzadny, solidny zasilacz, tranzystory jak w AX596. O kolumnach co niektorzy pisza, ze sa lepsze od usherow s520...

Po tuningu brzmienie o ile nie probuje sie naglasniac stadionu - bajka a calosc kosztuje niewiele wiecej niz 1.5kzl, trudno o lepszy sprzet na poczatek z audio:)

Triceramops

  • 280 / 5899
  • Zaawansowany użytkownik
30-06-2008, 18:20
Teraz już wiemy, po co recenzenci rozkręcają obudowy urządzeń. Widocznie na podstawie wnętrzności oceniają, do jakiej kategorii rankingu zakwalifikować urządzenie ;-).

Rafaell

  • 5033 / 5893
  • Ekspert
30-06-2008, 18:59
No ale jak czytamy na zagarniętym forum paru wielkich recenzentów wdepnęło i straciło zupełnie twarz, gdyż nie chciało im się pewnych klocków rozkręcać i wydało wybitne oceny.

Jeszcze raz piszę uszka macie wiec używajcie i nie kupujcie oczami-wiem, wiem; sam ostatnio spodobał mi się pewien Phonitor firmy SPL

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Molibden

  • 1906 / 5899
  • Ekspert
30-06-2008, 19:38
Lampy w CD zawsze wzbudzają u mnie podejrzliwość, zwłaszcza jeśli np. są to wtórnikikatodowe po szeregu 5 opampów.
H/K CD 750 ma PCM1732, podobno taki sam siedzi w Linn Ikemi, różnica w cenie 10x.
Biorąc pod uwagę niewielki lub dyskusyjny przyrost jakości w urządzeniach powyżej pewnego pułapu cenowego (jakiego - to juz trzeba sobie samemu ustalić) zakup takiego sprzętu jest wtopą, nawet jeśli ma to być na lata. Nie wiadomo jak będzie wyglądało audio na 5-10 lat, wzł. jeśli chodzi o źródła (łatwo można sobie jednak wyobraxzić, patrząc jaki los spotkał LP i magnetofony kasetowe).
Powtórzę za kimś (nie pamietam nicka) - wyroby manufaktur to wtopy (zwł. cenowe). Przy względnie niskichc enach najlepszych podzespołów trzeba patrzeć i oceniać wartość po zawartości na PCB.
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!