Audiohobby.pl

Audeze LCD-2 dobór wzmacniacza.

pastwa

  • 3815 / 5864
  • Ekspert
24-01-2015, 19:18
Bawilem sie w testy porownawcze juz bardzo dawno (ze dwa lata nazad). Audiophilleo bylo slyszalnie lepsze od wiekszosci szrotu wycenianego pod 3000PLN, ale wspomniany Halide deptal mu po pietach jesli idzie o koncowy realizm. Znaczenie konwerterow maleje z kazdym rokiem, poniewaz wejscia USB w DACach sa coraz lepiej dopracowane i roznica z konwerterem i bez sie niejako zaciera w takich przypadkach. Teraz juz bym nie kupil konwertera, jednakze taki Metrum Octave (ten starszy) nie mial wybitnego USB i jak najbardziej mu to pomoze, no chyba, ze wersja mk2 jest znacznie poprawione w tym wzgledzie.

korzena

  • 343 / 4748
  • Zaawansowany użytkownik
24-01-2015, 20:38
Metrum Octave jest doskonałym klockiem tylko wymaga bardzo dobrego konwertera usb spdif - audiophilleo najmarniej ;)

Używam obecnie konwertera MK3 JKSPDIF (by John Kenny). Mam nadzieję, że wystarczyłby, bo podobno jest prawie na poziomie audiophilleo.

korzena

  • 343 / 4748
  • Zaawansowany użytkownik
24-01-2015, 20:44
Wystarczy taki Devilsound Halide konwerter, w postaci zgrabnego kabelka, bardzo, bardzo niewiele ustepuje Audiophilleo, a jednoczesnie jest przystepniej wyceniony.

Porównywałeś je? Słuchałem Metrum ze Stello U3, Vlink I i II, EVO, Audiophilleo2, M2 tech i tyle mogę powiedzieć - różnice są niestety bardzo duże. Zdecydowanie można polegać na rankingu z tego forum http://tinyurl.com/mtxzfh7

Dzięki za linka do rankingu, tym bardziej, że według niego mój JK SPDIF Mk3 plasuje sie tam całkiem niezle (90/100 pkt) :-)

Czy słuchałeś Octave w wersji mk1 czy mk2?
« Ostatnia zmiana: 24-01-2015, 20:47 wysłana przez korzena »

korzena

  • 343 / 4748
  • Zaawansowany użytkownik
24-01-2015, 20:45
Bawilem sie w testy porownawcze juz bardzo dawno (ze dwa lata nazad). Audiophilleo bylo slyszalnie lepsze od wiekszosci szrotu wycenianego pod 3000PLN, ale wspomniany Halide deptal mu po pietach jesli idzie o koncowy realizm. Znaczenie konwerterow maleje z kazdym rokiem, poniewaz wejscia USB w DACach sa coraz lepiej dopracowane i roznica z konwerterem i bez sie niejako zaciera w takich przypadkach. Teraz juz bym nie kupil konwertera, jednakze taki Metrum Octave (ten starszy) nie mial wybitnego USB i jak najbardziej mu to pomoze, no chyba, ze wersja mk2 jest znacznie poprawione w tym wzgledzie.

Podobno Octave w wersji mk2 zapożyczył USB z Hexa. Ale jeszcze doczytam. Jeżeli by tak było to super.

Octave podobno gra dość analogowo, mam tylko nadzieję, że nie za cenę szczegółowości/rozdzielczości.
« Ostatnia zmiana: 24-01-2015, 20:49 wysłana przez korzena »

pastwa

  • 3815 / 5864
  • Ekspert
24-01-2015, 20:58
Octave podobno gra dość analogowo, mam tylko nadzieję, że nie za cenę szczegółowości/rozdzielczości.

Korzenna, pamietaj, to nie jest 'analogowosc' za '1000PLN', nie stracisz zadnych detali z Octave (wiekszosc DACow wrecz przesadnie podkresla szczegoly, nic przyjemnego na dluzsza mete), a juz zwlaszcza MUZYKI, tu chodzi o spojnosc pasma, w sposob jaki jest ono pokazywane, owa plynnosc analogowa, ktora prezentuje ten DAC na dobrym poziomie.

korzena

  • 343 / 4748
  • Zaawansowany użytkownik
24-01-2015, 21:08
Octave podobno gra dość analogowo, mam tylko nadzieję, że nie za cenę szczegółowości/rozdzielczości.

Korzenna, pamietaj, to nie jest 'analogowosc' za '1000PLN', nie stracisz zadnych detali z Octave (wiekszosc DACow wrecz przesadnie podkresla szczegoly, nic przyjemnego na dluzsza mete), a juz zwlaszcza MUZYKI, tu chodzi o spojnosc pasma, w sposob jaki jest ono pokazywane, owa plynnosc analogowa, ktora prezentuje ten DAC na dobrym poziomie.

Jeżeli tak jest z Octave to być może znalazłem w końcu DACa! :-)

Co do ich wzmacniacza (Metrum Aurix - http://www.metrum-acoustics.com/AurixEN.html) to dopiero rozpoczynam rozpoznanie. Jakaś 'technologia pasywna' (Amplification using step-up transformer. Full class A and no feedback). To chyba mniej popularne rozwiązanie. Nie za bardzo wiem z czym to się wiąże.

pastwa

  • 3815 / 5864
  • Ekspert
24-01-2015, 21:43
Olej te opisy techniczne, wazne jak to zagra, a tego nie wyczytasz nigdy ;"))

Synthax

  • 2323 / 4083
  • Ekspert
24-01-2015, 22:12
Octave podobno gra dość analogowo, mam tylko nadzieję, że nie za cenę szczegółowości/rozdzielczości.

Korzenna, pamietaj, to nie jest 'analogowosc' za '1000PLN', nie stracisz zadnych detali z Octave (wiekszosc DACow wrecz przesadnie podkresla szczegoly, nic przyjemnego na dluzsza mete), a juz zwlaszcza MUZYKI, tu chodzi o spojnosc pasma, w sposob jaki jest ono pokazywane, owa plynnosc analogowa, ktora prezentuje ten DAC na dobrym poziomie.

Jeżeli tak jest z Octave to być może znalazłem w końcu DACa! :-)

Co do ich wzmacniacza (Metrum Aurix - http://www.metrum-acoustics.com/AurixEN.html) to dopiero rozpoczynam rozpoznanie. Jakaś 'technologia pasywna' (Amplification using step-up transformer. Full class A and no feedback). To chyba mniej popularne rozwiązanie. Nie za bardzo wiem z czym to się wiąże.

Weź Aurixa, zobaczysz, im można zwrócić do jeśli się nie spodoba. Tylko zamawiaj bezpośrednio. Choć czuję że może zostać u Ciebie :)

korzena

  • 343 / 4748
  • Zaawansowany użytkownik
25-01-2015, 14:00
Weź Aurixa, zobaczysz, im można zwrócić do jeśli się nie spodoba. Tylko zamawiaj bezpośrednio. Choć czuję że może zostać u Ciebie :)

Taki mam teraz plan, chociaz zastanawiam sie jeszcze nad Oppo HA-1 na ktorym robilem odsluch lcd-x i ktory wydawal sie bardzo fajnie zgrywać z tymi sluchawkami. Co prawda sluchalem tylko jego ampa z pominieciem jego Daca. No i koszt nizszy bo 6500zl w porownaniu z 10tys na metrum octave+astrix.

A dlaczego bezpośrednio? (Zreszta nie znalazłem dealera w PL)

Synthax

  • 2323 / 4083
  • Ekspert
25-01-2015, 15:14
Kiedy mailowałem z producentem zaproponował mi to.
Polskie sklepu różnie się zachowują...

korzena

  • 343 / 4748
  • Zaawansowany użytkownik
25-01-2015, 20:10
Kiedy mailowałem z producentem zaproponował mi to.
Polskie sklepu różnie się zachowują...

Co konkretnie masz na myśli?

Synthax

  • 2323 / 4083
  • Ekspert
25-01-2015, 21:18
Kiedy mailowałem z producentem zaproponował mi to.
Polskie sklepu różnie się zachowują...

Co konkretnie masz na myśli?
Pytałem i jakieś detale techniczne układu i zaproponowali że mogę kupić a jeśli brzmieniowo mi się nie spodoba to mogę odesłać i oddadzą kasę. Nie zdecydowałem się tylko dlatego że miałem gorszy moment z finansami :(

A odnośnie polskich sklepów to raz że prawie na wszystkie czekać trzeba bo na stanie mało rzeczy które mnie interesują a dwa że działają bardziej opieszale ze zwrotami. Na zachodzie Europy kultura handlu ciągle na wyższym poziomie. I nie robią wielkiej łaski jak ktoś oddaje sprzęt.
« Ostatnia zmiana: 25-01-2015, 21:20 wysłana przez Synthax »

korzena

  • 343 / 4748
  • Zaawansowany użytkownik
25-01-2015, 22:54
Kiedy mailowałem z producentem zaproponował mi to.
Polskie sklepu różnie się zachowują...

Co konkretnie masz na myśli?
Pytałem i jakieś detale techniczne układu i zaproponowali że mogę kupić a jeśli brzmieniowo mi się nie spodoba to mogę odesłać i oddadzą kasę. Nie zdecydowałem się tylko dlatego że miałem gorszy moment z finansami :(

A odnośnie polskich sklepów to raz że prawie na wszystkie czekać trzeba bo na stanie mało rzeczy które mnie interesują a dwa że działają bardziej opieszale ze zwrotami. Na zachodzie Europy kultura handlu ciągle na wyższym poziomie. I nie robią wielkiej łaski jak ktoś oddaje sprzęt.

Dzięki za wyjaśnienie. Zgadzam się całkowicie odnośnie 'zachodniej' kultury handlu. Dobrze wiedzieć, że w razie czego jest możliwość zwrotu.

korzena

  • 343 / 4748
  • Zaawansowany użytkownik
26-01-2015, 12:43
Pytałem i jakieś detale techniczne układu i zaproponowali że mogę kupić a jeśli brzmieniowo mi się nie spodoba to mogę odesłać i oddadzą kasę. Nie zdecydowałem się tylko dlatego że miałem gorszy moment z finansami :(

Niestety wygląda na to, że All Engineering (czyli producent wyborów Metrum Acoustics) zmienila polityke odnosnie zwrotów, gdyż nie można już zwrócić , jeśli zamówiło się bezposrednio od producenta. Zwrot możliwy jest tylko, jeśli zamawia się przez lokalnego dealera, którego niestety w Polsce nie znalazłem - kiepska sprawa:-(

Edit:
Producent w kolejnym emailu zaproponował, że mogę zapytać jakiegoś lokalnego dealera, żeby sprowadził od niego sprzęt dla mnie. Wtedy bede mieć możliwość zwrotu. Nie do końca rozumiem czemu akurat takie rozwiązanie. Dla mnie to mniej wygodne - samemu szukać dealera i pytać czy by się na to zgodził. Czy on chce mnie "zatrudnić" do marketingu jego produktów (i to za darmo?!:-))?
« Ostatnia zmiana: 26-01-2015, 14:17 wysłana przez korzena »

Synthax

  • 2323 / 4083
  • Ekspert
26-01-2015, 14:45
Pytałem i jakieś detale techniczne układu i zaproponowali że mogę kupić a jeśli brzmieniowo mi się nie spodoba to mogę odesłać i oddadzą kasę. Nie zdecydowałem się tylko dlatego że miałem gorszy moment z finansami :(

Niestety wygląda na to, że All Engineering (czyli producent wyborów Metrum Acoustics) zmienila polityke odnosnie zwrotów, gdyż nie można już zwrócić , jeśli zamówiło się bezposrednio od producenta. Zwrot możliwy jest tylko, jeśli zamawia się przez lokalnego dealera, którego niestety w Polsce nie znalazłem - kiepska sprawa:-(

Edit:
Producent w kolejnym emailu zaproponował, że mogę zapytać jakiegoś lokalnego dealera, żeby sprowadził od niego sprzęt dla mnie. Wtedy bede mieć możliwość zwrotu. Nie do końca rozumiem czemu akurat takie rozwiązanie. Dla mnie to mniej wygodne - samemu szukać dealera i pytać czy by się na to zgodził. Czy on chce mnie "zatrudnić" do marketingu jego produktów (i to za darmo?!:-))?

Szkoda, na własne życzenie stają się jeszcze bardziej niszowi :(

Jeszcze 6 października dostałem taki mail:

Dear sir

We have no dealer in Poland but you can order the unit for audition. You have to pay full price but we will give  you 3 weeks for evaluation . When you send it back it should be in crisp condition so we can send your money back minus costs for shipping

Met vriendelijke groet

Kind regards

Cees Ruijtenberg



All Engineering BV
Ambachtsweg 4K
3953 BZ Maarsbergen
The Netherlands
Tel: 036-8485519