Audiohobby.pl

Audeze LCD-2 dobór wzmacniacza.

pastwa

  • 3815 / 5896
  • Ekspert
10-01-2015, 11:51
Korzenna,

Zakladajac ze LCD2 to sa Twoje docelowe nauszniki i kochasz ich sposob grania, wowczas bardzo sensownie byloby sie zainteresowac DACiem Anedio D2 (ze sprowadzeniem zmiescisz sie ponizej 5kPLN), bo to znakomity klocek o lata swietlne przed tym Bifrostem:

http://www.anedio.com/index.php/audio/store

Gra on niezwykle precyzyjnym dzwiekiem, ale jest gladki, choc jasny (Audeze to lubia) i tchnie w te nauszniki sporo powietrza, separacji, rozdzielczosci na basie, detali. Wez sobie wersje z wieksza moca wyjsciowa (5Vrms - jest taka opcja) i byc moze zadowoli Cie granie bezposrednio z wyjscia sluchawkowego tego DACa, wiec jest szansa ze obejdziesz sie z wydawaniem pieniedzy na wzmacniacz.

korzena

  • 343 / 4780
  • Zaawansowany użytkownik
10-01-2015, 13:03
Jak wyżej. Nawet jakbyś miał dobrze zrobionego klona Lehmanna z optymalizacjami, to już zasługiwałby na lepsze źródło. Dźwięk Bifrosta jest jakiś taki landrynkowy, przeciągany, za mało w nim energii i konkretności jak dla mnie. Fajny jest np. NuForce DAC-9. Dobrze też pędzi niektóre słuchawki. Co do tańszych rzeczy, to pewnie Koledzy będą zorientowani w ofercie Asusa, Yulonga, itp. marek.

Dziękuje wszystkim za opinie na temat Bifrosta.

Wygląda na to, że trzeba się bedzie rozglądnać za nowym DACiem. O Yulongu dużo jest na head-fi. I pewnie ASUS Xonar ESSENCE ONE.

Czy jest na forum wątek dotyczący wyboru DACa (nie chce zaśmiecać tego wątku).

korzena

  • 343 / 4780
  • Zaawansowany użytkownik
10-01-2015, 13:06
Korzenna,

Zakladajac ze LCD2 to sa Twoje docelowe nauszniki i kochasz ich sposob grania, wowczas bardzo sensownie byloby sie zainteresowac DACiem Anedio D2 (ze sprowadzeniem zmiescisz sie ponizej 5kPLN), bo to znakomity klocek o lata swietlne przed tym Bifrostem:

http://www.anedio.com/index.php/audio/store

Gra on niezwykle precyzyjnym dzwiekiem, ale jest gladki, choc jasny (Audeze to lubia) i tchnie w te nauszniki sporo powietrza, separacji, rozdzielczosci na basie, detali. Wez sobie wersje z wieksza moca wyjsciowa (5Vrms - jest taka opcja) i byc moze zadowoli Cie granie bezposrednio z wyjscia sluchawkowego tego DACa, wiec jest szansa ze obejdziesz sie z wydawaniem pieniedzy na wzmacniacz.

Wygląda na super wybór dla LCD-2. Tylko cena nie taka:-) Chce zmiescic sie w budzecie max 2000zł. Mam nadzieje, że w tej cenie uda mi sie znalezc cos lepszego niz Bifrost.

pastwa

  • 3815 / 5896
  • Ekspert
10-01-2015, 13:09
Yulong jest rewelacyjnie udany, ale do LCD2 nie bylby moim pierwszym wyborem, tylko wlasnie wspomniane Anedio. Pewnie M2Tech Young rowniez by sie tutaj idealnie wpisal, zwlaszcza, ze jest dostepny tez i na rynku krajowym, warto sie rozgladnac za MDACiem i dokupic mu zasilacz Tomanka, tez ma trafiona sygnature dla Audeze.

ps1. jak chcesz sie zmiescic w 2kPLN, to tylko uzywany MDAC ;'))

ps2. ewentualnie, w tej kwocie, masz tez nowego Yulonga D200, nieco cieplejszy i bardziej organiczny od MDACa, ale przy tych ograniczeniach finansowych to w sumie szczegol jest, grunt, ze dostaniesz duza poprawe ponad Bifrostem w kazdym niemal aspekcie.
« Ostatnia zmiana: 10-01-2015, 13:20 wysłana przez pastwa »

gutekbull

  • 498 / 5846
  • Zaawansowany użytkownik
10-01-2015, 13:27
Nie rozumiem poszukiwań DACa.
Przewaliłem tony DACów, posiadam kilka, min. konstrukcję Fikusa po kilku modach.
Lampizator jest genialny, porównywałem go bezpośrednio do Calyx FEMTO i załatwił go bez zmrużenia oka.
http://www.highfidelity.pl/@main-1558&lang=
Mam Satcha (coś 6000zł) modyfikowany tor zasilania i tor lampowy(według Fikusa) w zasadzie jedno i drugie wymienione kilka razy, zmieniona kość DACa Philipsa 1541 na taką z koronami (ponoć lepsza) Gra genialnie ,chyba lepiej, a na pewno nie gorzej od Fikusowego Lamizatora, ale nie czyta gęstych formatów ;-(
Kupiłem Asusa Xonara Essence One (coś 1750zl) i to cudo jako DAC, po żonglerce opamami (Muses 01 i 02) zaznaczam poprzez konwerter USB Bada jest doskonałe i warte grubej kasy - panowie z A.V tym razem się nie pomylili !
Jeśli ktoś chce się bawić  w słuchanie muzy z komputera (Daphile itp.) to podstawą jest dobry konwerter i tu trzeba wydać , a on podniesie możliwości DACa na poziom bardzo wysoki ,albo jeszcze wyżej (cena ok. 2000$) i warte każdej złotówki.
Asus Xonar ONe jest bardzo dobrym wzmacniaczem słuchawkowym ,gra dynamicznie i jasno i bardzo dobrze się zgrywa z Audeze Lcd-2.
Asusa trzeba oceniać osobno w kategorii : DACa , wzmacniacza słuchawkowego czy preampu, a jak się do niego podłączy dobry konwerter  i ominie jego własny........... to można zera dopisywać do ceny.
To robi się bardzo niebezpiecznie !  ;-)

jjurek

  • 2059 / 5827
  • Ekspert
10-01-2015, 15:00
Zastanawiam się tylko gdzie on jest dyskretny jak ma na pokładzie tyle op-ampów :)

Ale wygląda solidnie.

Schemat blokowy wygląda z grubsza tak:
http://quickpic.us/img/0/muse.gif

pastwa

  • 3815 / 5896
  • Ekspert
10-01-2015, 15:12
Gutek,

No ale co z tego ze Asus za 1750PLN jest znakomity, jak te swietnosc trzeba wydobyc poprzez kolejna inwestycje na konwerter BADA za 6000PLN, a kolega ma tu na calosc 2kPLN ;')) Badzmy realistami, w gre wchodza tylko klocki, ktore zagraja co najmniej dobrzez bez zadnego wspomagania. Taki Yulong ma b.dobre USB.

korzena

  • 343 / 4780
  • Zaawansowany użytkownik
10-01-2015, 15:47
Gutek,

No ale co z tego ze Asus za 1750PLN jest znakomity, jak te swietnosc trzeba wydobyc poprzez kolejna inwestycje na konwerter BADA za 6000PLN, a kolega ma tu na calosc 2kPLN ;')) Badzmy realistami, w gre wchodza tylko klocki, ktore zagraja co najmniej dobrzez bez zadnego wspomagania. Taki Yulong ma b.dobre USB.

W swoim torze używam konwertera MK3 JKSPDIF (mk3 hiface), jednak jest z nieco innej półki cenowej niż BADA;-)

Yulong może być niepotrzebnie ocieplony dla LCD-2?

Czyżby w granicach cenowych  do 2000zł nie było zbyt wielu wyróżniających się DACów?

A Resonessence Labs Concero, Audio-gd (NFB-2)?
« Ostatnia zmiana: 10-01-2015, 15:54 wysłana przez korzena »

gutekbull

  • 498 / 5846
  • Zaawansowany użytkownik
10-01-2015, 15:52
Gdy przebywam na wsi zabieram z sobą Asusa i konwerter M2Tech za 600zł i jest doskonały dźwięk, a co do Bady to namawiam na nią czy na urządzenie podobnej klasy bo podnosi jakość džwięku każdego DACA.

korzena

  • 343 / 4780
  • Zaawansowany użytkownik
10-01-2015, 16:04
Gdy przebywam na wsi zabieram z sobą Asusa i konwerter M2Tech za 600zł i jest doskonały dźwięk, a co do Bady to namawiam na nią czy na urządzenie podobnej klasy bo podnosi jakość džwięku każdego DACA.
To jeśli na wsi dźwięk jest doskonały to w mieście chyba dużo gorszy nie będzie;-)

Czyli ten Asus to jest dosyć ciekawa opcja...chociaż czy wystarczająca na dłuższy czas..

Kraft

  • 448 / 5858
  • Zaawansowany użytkownik
10-01-2015, 16:24
Jeśli ten wzmak Gustarda taki dobry, to może warto rozważyć i DAC. Tym bardziej, że w Kidult ślą go z UK:

http://www.kidultdiagnostic.com/dac-c-13/gustard-dacx12-dsd-es9018-usb-asynchronous-dac-iis-p-283.html

pastwa

  • 3815 / 5896
  • Ekspert
10-01-2015, 16:33
A Resonessence Labs Concero?

Zakladajac, ze gra podobnym charakterem do drozszej Invicty to faktycznie bylby to DAC dobrze parujacy sie z LCD2, bo stawia na precyzje i rozdzielczosc oraz kontrole basu.

Synthax

  • 2323 / 4115
  • Ekspert
10-01-2015, 16:43
Gutek,

No ale co z tego ze Asus za 1750PLN jest znakomity, jak te swietnosc trzeba wydobyc poprzez kolejna inwestycje na konwerter BADA za 6000PLN, a kolega ma tu na calosc 2kPLN ;')) Badzmy realistami, w gre wchodza tylko klocki, ktore zagraja co najmniej dobrzez bez zadnego wspomagania. Taki Yulong ma b.dobre USB.

W swoim torze używam konwertera MK3 JKSPDIF (mk3 hiface), jednak jest z nieco innej półki cenowej niż BADA;-)

Yulong może być niepotrzebnie ocieplony dla LCD-2?

Czyżby w granicach cenowych  do 2000zł nie było zbyt wielu wyróżniających się DACów?

A Resonessence Labs Concero, Audio-gd (NFB-2)?

Niestety większość daców nowych za 2K PLN gra gorzej niż używane CD dobrej klasy za 1000 PLN :)
Ja długo grałem z CD Pioneera PD9700 kupionego za 900 PLN, i dopiero DACe za 7-10x więcej grały wyczuwalnie lepiej :)

Powiem Tobie tak: kup używany, nie dłubany dac za 3-4K, te urządzenia nie mają części mechanicznych jak CD czy gramofony więc są trwałe. Weź jakiegoś Moona, M2Techa, wyższego Hegla, może nawet Mytek'a, jest tego całkiem sporo, może nowy Amber Lampizatora? (ok. 5K - ich budżetowa odsłona). Asus gra ale najlepiej z kościami Muses a to już robi sumkę...

Mówię Ci, używka wysokiej klasy będzie na pewien czas dobrym krokiem. Celuj wysoko, słuchawki masz dobre. Nie warto ładować dużo kasy dlatego namawiam do używek.

Nawet teraz na alledrogo jest np.: Chord - bardzo dobry dac:
http://allegro.pl/chord-dac-64-i4968986722.html



 
« Ostatnia zmiana: 10-01-2015, 16:47 wysłana przez Synthax »

korzena

  • 343 / 4780
  • Zaawansowany użytkownik
10-01-2015, 18:10
Jeśli ten wzmak Gustarda taki dobry, to może warto rozważyć i DAC. Tym bardziej, że w Kidult ślą go z UK:

http://www.kidultdiagnostic.com/dac-c-13/gustard-dacx12-dsd-es9018-usb-asynchronous-dac-iis-p-283.html

Nad wzmacniaczem jeszcze się zastanawiam, ale jeśli chodzi o DACa od nich to chyba zachwytu takiego jak wzmacniacz to raczej nie wzbudził.

Za to wiele osób bardzo ceni wspomniany Resonessence Concero. Ciekawe czy ktoś tutaj na forum miał do czynienia z tym DACiem.

gutekbull

  • 498 / 5846
  • Zaawansowany użytkownik
10-01-2015, 19:56
Synthax
Nie wiem czy dobrze cię zrozumiałem ja na DACi i konwertery przesiadłem się z  transportu DCSA Verdii i CD Accuphase Dp-65 i DP-500.
Zabawne im więcej sprzedawałem drogich klocków które posiadałem min. końcówki mocy McIntosha i Accuphase (A50V) tym lepszy dźwięk uzyskiwałem.
A co do CD to są zmiany technologiczne i teraz za "parę groszy" można mieć dźwięk za który 5lat temu trzeba było słono płacić .
Jeszcze raz powtórzę pieniądze nie grają !
Z Asusa po lekkim podrasowaniu jest dźwięk HI-Endowy i Ameryki nie odkryłem ,proszę poszukać w necie, gdzieś jest opis,- jak ktoś zrobił drobny mod z zasilaniem i porównał do kultowego już ....... co 30-40000zł !
O DACu Gustard X12 już myślę po cichu, ale z czystej ciekawości  ;-)