Audiohobby.pl

Audeze LCD-2 dobór wzmacniacza.

gutekbull

  • 498 / 5836
  • Zaawansowany użytkownik
20-10-2014, 08:56
adamgdansk=>
Kombinuje jak tu serwer przerobić na chłodzony pasywnie....
Lubię trwałe, solidne rozwiązania,bez wiatraków bez baterii.
Hifimanów nie znam,ale słyszałem ,ze to inny charakter brzmienia jak Audeze Lcd-2 ?
Mam świetne Audio Techniki grające jasno ,analitycznie no i ogólnie znane AKG Q701, ale trudno mi się oderwać od Audeze .
Muszę odrobić lekcje i posłuchać Hifimany :-)
« Ostatnia zmiana: 20-10-2014, 09:42 wysłana przez gutekbull »

marcinz

  • 184 / 4684
  • Aktywny użytkownik
20-10-2014, 14:31
Przerabiałem ten temat w PC, też chciałem chłodzić zestaw pasywnie. Duży radiator Thermalright co prawda dawał radę bez nawiewu (~40* w spoczynku, ~70* pod obciążeniem) ale odanie wentylatora Noiseblocker PL1 puszczonego na 5V (niesłyszalnego z 0,5m) zbiło temperatury do 30* w spoczynku i max 55 pod obciążeniem. Jeśli masz w serwerze dyski twarde to wogóle nie ma nad czym się zastanawiać bo nawet najcichszy dysk 3,5" jest głośniejszy od dobrego (Noctua, Noiseblocker) niskoobrotowego wentylatora.

gutekbull

  • 498 / 5836
  • Zaawansowany użytkownik
20-10-2014, 15:07
Nie chodzi o głośność - to żaden problem, w ogóle nie rozumiem tematu ;-)
Mam 2 dyski 2,5cala(jeden SSD 120GB i drugi 2TG) dobry wiatrak,chyba nawet dwa - słucham w pewnym oddaleniu - nigdy się nie zdarzyło ,abym słyszał chłodzenie.
Jeden wiatrak wymieniałem jest nowy, drugi to cos takiego jak w laptopie bo serwer nietypowy.
http://www.asrock.com/nettop/Intel/Core%20100HT/index.pl.asp
Wersja z i3.
Za to bardziej się obawiam jego wpływu na dźwięk - ewentualnych zakłóceń, może też przesadzam, ale chucham na zimne.

Na innej stronie wpisałem, zacytuje sam siebie ;-)

"Z zakupem nowego małego komputera chłodzonego pasywnie może warto zaczekać, a to za sprawą nowego procesora Intela o nazwie Broadwell.
Broadwell 5Y70, 5Y10, 5Y10a ,wszystkie te modele posiadają 2 rdzenie i obsługują cztery watki,4MB pamięci podręcznej,układ graficzny Intel HD Graphics 5300.
Nowe procesory mają bardzo małe zużycie energii i mogą być chłodzone pasywnie, a stosunek wydajności do zużytej energii jest o połowę wyższy niż w starszych modelach.
Przyszłość wygląda obiecująco  ;-)
« Ostatnia zmiana: 20-10-2014, 15:10 wysłana przez gutekbull »

marcinz

  • 184 / 4684
  • Aktywny użytkownik
20-10-2014, 16:18
Wpływ obecności wentylatorów w serwerze na sygnał cyfrowy podawany na DAC ustawiłbym dziale audiovoodo obok audiofilskich kabli ethernet albo podstawek pod kable głośnikowe  :P

mikolaj612

  • 347 / 3588
  • Zaawansowany użytkownik
20-10-2014, 16:29
Ale już wpływ drgań to żadne audiovoodoo :)

Skoro nawet kondensatory ceramiczne kat. 2 i niższych same z siebie drgają, powodując szum akustyczny (zwany śpiewającymi kondensatorami).

Ja sam nie chciałbym we wzmacniaczu niczego co wprowadzi dodatkowe drgania, bo szum można przeżyć.

gutekbull

  • 498 / 5836
  • Zaawansowany użytkownik
22-10-2014, 10:09
Zwróciłem Violectric HPA V200.
Takie małe ostrzeżenie ,gdyby ktoś chciał iść w moje ślady.
Na kursie przeliczenia zł na euro i z powrotem plus przesyłka to koszt takiej zabawy ok.300zł.
 

Synthax

  • 2323 / 4105
  • Ekspert
23-10-2014, 23:09
I co teraz Gitekbull? Coś nowego na horyzoncie czy przebłysk jaźni w audiofilskim amoku i zostajesz z tym co masz? :)

gutekbull

  • 498 / 5836
  • Zaawansowany użytkownik
09-11-2014, 21:55
Czy ktoś testował przetwornik cyfrowo-analogowy Hegel HD12,  czy faktycznie tak dobry jak piszą w recenzjach o nim ?
Podoba mi się ,ma wszystko w jednym kawałku ;-) Szkoda ,ze nie dali pokrętła głośności ;-(

Ja ostatnio bawię się wymianą wzmacniaczy operacyjnych w Asus Xonarze One i jestem zdziwiony faktem ,ze tak można modelować dźwięk, jak tak dalej pójdzie to nie będę szukał innego wzmacniacza ;-)

-Pawel-

  • 4724 / 5491
  • Ekspert
10-11-2014, 15:56
Gutek, w niedzielę słuchałem Audeze 2 i 3 w systemie Fatso amp+DAC. Nie znam większego dynamitu, w kilku/kilkunastu innych systemach te słuchawki nie potrafiły nawet w połowie tak rozwinąć skrzydeł. Nie chcę robić tutaj reklamy, ale słuchając tego samego dnia tych wszystkich wynalazków z planarami sprzęt SWS po prostu pozamiatał :)

Synthax

  • 2323 / 4105
  • Ekspert
10-11-2014, 19:53
Też słuchałem LCD3 z tranzystorem? czy to ten Fatso? wyglądający jak chińska obudowa DIY ? Grało to bardzo bardzo fajnie. Tylko nie dopytałem co to za wzmak bo SWS większość była lampowa...

-Pawel-

  • 4724 / 5491
  • Ekspert
10-11-2014, 20:07
Meritum programu były dwa systemy zbalansowane stojące na stoliku z laptopem przy kanapie, jeden z DAC lampowym, a drugi w pełni tranzystorowy. Tak, wyglądało jak chińska obudowa i miało niebieski wyświetlacz. Fatso jest ich autorem. Słuchałem jeszcze potem zestawu Shitt z LCD 3 i grał tak jak stwierdził Pan z Q21 - to nadaje się do mocniejszej muzyki, tutaj całkowicie się z Panem zgodziłem, ale mając na myśli system, nie same słuchawki :)

mikolaj612

  • 347 / 3588
  • Zaawansowany użytkownik
10-11-2014, 21:02
Ten DAC to Sabre ES9018 na chińskim PCB :)

gutekbull

  • 498 / 5836
  • Zaawansowany użytkownik
10-11-2014, 21:56
Nie bardzo rozumiem o czym mowa ? To jakaś produkcja , DAC , Wzmacniacz słuchawkowy ?
Może jakieś fotki ?

Synthax

  • 2323 / 4105
  • Ekspert
10-11-2014, 22:06
To było kilka konstrukcji przygotowanych przez konstruktora daca Citrone http://citrone.egocentryk.com
Ale nie ma w necie informacji o tych produktach. To co mogę powiedzieć po bardzo pobieznych odsłuchach to potencjał jest ale trzeba by pożyczyć, posłuchać bardziej dogłębnie. Ale podejście chyba dobre...

szwagiero

  • 2239 / 5888
  • Ekspert
10-11-2014, 23:45
W Audiomagic był sprzęt SWS czyli nowego przedsięwzięcia Fatso. Tranzystory to były tzw. FCL II - Fat Cube Linear II (wstukajcie tę nazwę, a wyświetli Wam się sporo informacji z forum obok - mp3store). Wzmacniacz jest zbalansowany, tak samo jak DACe oparte na Sabre 9018. Zdaje się, że w kwestii DACów palce w nich maczał kolega Tomek (Cytryniarz) - w wersji zlampizowanej. Oprócz tego były też sprzęty strikte lampowe jego autorstwa. Generalnie to sam Fatso pewnie się wypowie na ten temat dokładniej.

Co do wzmaka - jest to sprzęt, który poprawnie wysterowuje Audeze i Hifimany, jest szybki, konkretny w przekazie, sporo dociążony na dole i mający "masę" w dźwięku. Jak już napisałem chyba na innym forum - dla mnie klasa brzmienia dość podobna do zestawu Shiita (Mjolnir+Gungnir) i kwestia preferencji, co kto woli... tylko zdaje się różnica w cenie już nie jest pomijalna, ale o to trzeba pytać Fatso.