Audiohobby.pl

Dac do Hifimana

Nolan

  • 22 / 3504
  • Użytkownik
16-09-2014, 00:19
Witam.
Szukam jakiegoś dobrego dac do mojego zestawu. Obecnie posiadam Asusa phoebus + hifiman ef5 +hifiman He-560. Zdecydowanie najsłabszym ogniwem tego zestawu jest karta dźwiękowa i chciałbym to jak najszybciej zmienić.
Dac będzie podłączany pod pc. Nie interesuje mnie żadna inna opcja.
Co do muzyki jakiej słucham nie da się tego dokładnie sprecyzować, ale raczej jest to ciężka muzyka.
Budżet do MAX 3 -4k zł ale nawet to juz musiałoby być poparte tym, że była by to perełka w swojej cenowej klasie.
Pozdrawiam!
PS. w razie czego mogę doprecyzować co i jak jeśli ktoś ma jakieś ciekawe koncepcje. Lakoniczność posta wynika z tego, że jestem trochę zmęczony po pracy.

Piopio(AS)

  • 89 / 3523
  • Użytkownik
16-09-2014, 00:23
Kup używany M2TECH Young + Palmer. Zapłacisz lekko powyżej 4k ale warto. Nic lepszego za te pieniążki nie kupisz.

majkel

  • 7476 / 5887
  • Ekspert
16-09-2014, 10:18
Audiolab M-DAC dla mnie jakoś normalniej gra niż Young nawet z lepszym zasilaniem. Ten się robi fajny, kiedy lepszemu zasilaczowi towarzyszą przeróbki wewnątrz. Tyle że z lepszym DACem EF5 będzie odstawał w dół od reszty towarzystwa, więc ja bym kombinował zmienić jedno i drugie. Poza tym przy takim poziomie źródła już warto zadbać o dobry kabel USB i interkonekt.
4000zł można wydać na cały tor pod PC oprócz słuchawek, który wniesie znaczny progres w stosunku do tego, co teraz masz.

Nolan

  • 22 / 3504
  • Użytkownik
16-09-2014, 14:08
Dzięki za odpowiedzi panowie.
Fakt faktem 4k zł czy jak angole liczą sobie za M2techa 950f (mieszkam w uk) to kosmiczna cena, ale po delikatnym pogooglaniu zapewne znalazłbym taniej. To, że amp nie wyrobi nie jest jakimś ogromnym problemem, bo po zakupie dac mógłbym trochę na nim pośmigać a po jakimś okresie czasu i spłaceniu daca mógłym pomyśleć o wymianie tego elementu. Sprawa jest prosta; jeśli te pudełka są naprawdę dobre i przyszłościowe to pomału zaczynam pracować na nie.

Byłbym wdzięczny gdyby ktoś zaproponował mi coś troszkę tańszego dla porównania + jakieś dobre kabelki.

pastwa

  • 3815 / 5887
  • Ekspert
16-09-2014, 17:00
Budżet do MAX 3 -4k zł ale nawet to juz musiałoby być poparte tym, że była by to perełka w swojej cenowej klasie.

Yulong DA8, nowke kupic ponizej 4kPLN, a uzywke nawet taniej. Do ciezkiej muzy tez sie nada, moza nawet bardziej od tego co mozna kupic w tych kwotach bo to generalnie wybitny klocek w tej cenie jest (najblizszy konkurent to NAD m51 za 7.5k, rownorzedny brzmieniowo ale nie lepszy. Yulong ma jednak ciekawsza przestrzen). Ma tez bardzo zdrowe wyjscie sluchawkowe, chociaz brak pilota, jesli to nie problem:

http://www.ebay.co.uk/itm/Yulong-SABRE-DA8-DSD-32bit-384kHz-DAC-Decoder-Amplifer-Black-Silver-/200972720346?pt=UK_AudioTVElectronics_HomeAudioHiFi_Amplifiers&hash=item2ecae858da

Jak to za drogo to zainteresuj sie jego uproszczona wersja D200

http://www.ebay.co.uk/itm/2014-Yulong-D200-DSD-32bit-384kHz-DAC-Decoder-Headphone-Amp-/191214401958?pt=UK_Computing_ComputerComponents_SoundCards&hash=item2c854439a6

ps. jak masz zamiar grac z komputera to jedyne kabelki jakie Ci potrzeba na starcie to USB, tutaj wystarczy Furutech.

« Ostatnia zmiana: 16-09-2014, 17:02 wysłana przez pastwa »

Nolan

  • 22 / 3504
  • Użytkownik
16-09-2014, 23:37
Ten mi się nawet podoba, ale nie mogę się dogrzebać do jakiejś polskojęzycznej recenzji - Yulong SABRE DA8.
I jeszcze takie pytanko pastwa, bo napisane jest, że to dac/amp czyli mój hifiman ef5 idzie, w razie kupna tego w odstawkę, czy nie zaszkodzi go podpiąć jako wzmak? Z tego co wiem i z mojego (co prawda znikomego) doświadczenia wynika, że ortodynamiki są bardzo wymagające jak chodzi o wysterowanie czy też prądowo (mogę mylić pojęcia jako noob ale mam nadzieję, ze rozumisz clou)
BTW moje słuchawki mają coś koło 30 Ohm  i na normal gain (+0dB)  grają tak powiedzmy średnio... jak chodzi o moje preferencje,  to gałke mam we wzmaku na 100% i brakuje mi tych dosłownie kilku dB. Na high gain(+6dB) już wyrywa podeszwy, ale tak swoją drogą nawet nie wiem czy mogę je przesterowywać w ten sposób.
« Ostatnia zmiana: 16-09-2014, 23:50 wysłana przez Nolan »

pastwa

  • 3815 / 5887
  • Ekspert
17-09-2014, 00:03
Nolan,

Ten wzmak co masz jak najbardziej nalezy sprawdzic i podpiac do Yulonga, sam ocenisz czy zintegrowana dziurka czy tez osobny amp bardziej Ci lezy, jak Yulong sie lepiej spisze to najwyzej sprzedasz komus EF5 (ktory moim zdaniem ma troche za malo dynamiki do tych sluchawek, wiec sie nie dziwie ze grasz na 100%). HiFimany sa faktycznie pradozerne i dobrze im zapewnic duzo mocy, jakby sie okazalo, ze dalej przerastaja to co potencjalnie zakupisz (Yulong ?), to dozbierasz bez pospiechu do wzmaka Yulonga (bardzo fajny komplecik sobie zbudujesz), ktory fortuny nie kosztuje jeszcze, a wysteruje spokojnie te ortosy:

http://www.ebay.co.uk/itm/2014-Yulong-SABRE-A28-Fully-Balanced-Class-A-Headphone-Amp-Black-Silver-/251562636851?pt=UK_AudioTVElectronics_HomeAudioHiFi_Amplifiers&hash=item3a924d3633

Yulong jako zrodlo pozostanie (jako najmocniejsze ogniwo), bo to swietny DAC, ale malo jest polskich recenzji z braku polskiego dystrybutora.

ps. na High Gain mozesz smialo sluchac, ja tak robie z wieloma sluchawkami, niby dedykowanymi do wyjsc low gain. Liczy sie abys mial zadowalajacy poziom glosnosci.

ps. skad jestes w UK ?
« Ostatnia zmiana: 17-09-2014, 00:05 wysłana przez pastwa »

Nolan

  • 22 / 3504
  • Użytkownik
17-09-2014, 03:27
pastwa,
dzięki ze Twoje porady.
Ja jestem dosłownie tydzień po zakupie hifiman'ów (wcześniej mialem tego asusa i senki hd 598) . Pomijając fakt, że wyrwałem słuchaki za 450f (serio! nowe ze sklepu) to trudno było by mi się rozstać z tym wzmakiem, bo cana całego zestawu już oscyluje w granicy 800f. Nie zrozum mnie źle. To ja się zapędziłem i jestem sam sobie winien. Kiedy bez znajomości tematu tygodniami czyta się audiofilsie fora można dostać ***** z ****.

Koncepcja jest świetna. Dac mi się podoba. Recenzji jeszce poszukam po angielsku i się upewnię, ale nawet samo wykonanie tego ampa to poezja więc myslę, że już zdania nie zmienię.
A jestem z Coventry (pod Birmingham)

-Pawel-

  • 4724 / 5492
  • Ekspert
17-09-2014, 13:19
Wpisy nie na temat wylądowały w archiwum, jeśli zginął przypadkiem jakiś istotny post proszę o info na priv.

Nolan

  • 22 / 3504
  • Użytkownik
19-09-2014, 03:55
Nie powinienem pisać postów po pijanemu, bo wychodzi masło maślane ;p.
Temat do zamknięcia.
Dzięki wszystkim za rady!

Synthax

  • 2323 / 4106
  • Ekspert
19-09-2014, 23:06
Jak grają HE560 ?

Nolan

  • 22 / 3504
  • Użytkownik
21-09-2014, 13:22
Jak grają HE560 ?

Ciężkie pytanie, które może lepiej odłożyć do czasu kiedy zaopatrzę się w porządny dac.
Z asusem phoebus grają.... znakomicie, jednakże ich dźwięk ma się nijak do tego, którego opis można znaleźć w recenzjach.

Nolan

  • 22 / 3504
  • Użytkownik
21-04-2015, 04:04
Wiem, że minęło już tysiąc lat od założenia tego wątku aczkolwiek chciałbym go podsumować. Lakonicznie. He-560 + Sabre DA8 to POEZJA! Zwariowałem. Yulong może i jest chiński, ale sprawił, że z mojej twarzy banan na dobre nie schodzi. Dzięki Pastwa.
PS. Już nie mogę doczekać się kabla i testu EF5 wraz z tym DAC. Jeśli będzie lepiej, to zwyczajnie nie wyrobię.