Audiohobby.pl

Audiofilska antena radiowa

Bacek

  • 2363 / 5861
  • Ekspert
27-08-2014, 20:38
Gustaw nie szalej z zakupami bo pewnie i tak niedługo skończą nadawać radio analogowo.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Gustaw

  • Gość
27-08-2014, 20:46
Gustaw nie szalej z zakupami bo pewnie i tak niedługo skończą nadawać radio analogowo.

Nie sądzę. Są radia samochodowe i to daje gwarancję, że analog nieszybko zniknie z eteru.

Przy okazji. Zupełnie od czapy przypomniały mi się testowe audycje quadro z Wrocławia. Specjalnie wyprodukowano radio do tego celu, Nazywał się Cezar.

http://audiofilek.pl/news/1-latest-news/69-cezar-quadro-unitra-diora
« Ostatnia zmiana: 27-08-2014, 20:48 wysłana przez Gustaw »

wiktor

  • 2503 / 5865
  • Moderator Działu Słuchawki
28-08-2014, 18:19
Gustaw,

tuner, który pokazałeś kilka postów wyżej, przypomina mi mojego starego Sansui TU-555.

Gustaw

  • Gość
28-08-2014, 18:41
Moim zdaniem Sansui jest dużo ładnieszy. Ta podświetlana tarcza jest super.

Gustaw

  • Gość
31-08-2014, 22:38
No dobra teraz o jakości na "wejściu", subiektywnie.

Najbardziej cichy lecz jednocześnie chyba najlepszy dźwięk ma PR2. Mają zwykle słaby sygnał i to chyba niezależnie od rejonu Polski.

RMF Classic. Całkiem rozsądna jakość. Sądzę, że playlista jest budowana o piliki MP3 z bitrate nie mniejszym niż 192 lub 256.

cdn..

Popularny

  • 14 / 5868
  • Nowy użytkownik
02-09-2014, 23:03
Do Gustaw. Gratuluję zakupu. Mam wzmacniacz do tego tunera tej samej firmy /Obelisk 3/ i chciałem kupić tuner, niestety nigdzie nigdy nie spotkałem. Zapytam jak to nie jest tajemnicą, ile za niego dałeś?, Firma bardzo zacna a wzmacniacz ma dużą wydolność prądową i moc, nie grzeje się i ma b. dobre wejście na wkładkę gramofonową MC. Zazdroszczę koledze :-(
« Ostatnia zmiana: 02-09-2014, 23:05 wysłana przez Popularny »

Gustaw

  • Gość
02-09-2014, 23:15
Gratuluję zakupu. Mam wzmacniacz do tego tunera tej samej firmy /Obelisk 3/ i chciałem kupić tuner, niestety nigdzie nigdy nie spotkałem. Zapytam jak to nie jest tajemnicą, ile za niego dałeś?, Firma bardzo zacna a wzmacniacz ma dużą wydolność prądową i moc, nie grzeje się i ma b. dobre wejście na wkładkę gramofonową MC. Zazdroszczę koledze :-(

Trochę niezręcznie się czuję bo tuner w zasadzie dostałem, za bardzo, bardzo, bardzo, symboliczną kwotę równą
" co łaska : 2" od jednego z użytkowników forum audiohobby. Nie chcę podawać konkretnej kwoty bo jest tak niska, że mi nie wypada:-)
Oczywiście zacząłem od razu szukać firmowego wzmacniacza z zamiarem zbudowania firmowego zestawu Wiem, że oprócz Obelisk 3 były jeszcze dodatkowe zasilacze. Na razie radia slucham na FMT1 po minimum 2 godziny dziennie.

Równiż zazdroszczę koledze ale wiem, że wzmacniacz nie jest dla mnie osiągalny na równie atrakcyjnych warunkach jak tuner :-)

Popularny

  • 14 / 5868
  • Nowy użytkownik
03-09-2014, 00:08
Gratuluję zakupu. Mam wzmacniacz do tego tunera tej samej firmy /Obelisk 3/ i chciałem kupić tuner, niestety nigdzie nigdy nie spotkałem. Zapytam jak to nie jest tajemnicą, ile za niego dałeś?, Firma bardzo zacna a wzmacniacz ma dużą wydolność prądową i moc, nie grzeje się i ma b. dobre wejście na wkładkę gramofonową MC. Zazdroszczę koledze :-(

Trochę niezręcznie się czuję bo tuner w zasadzie dostałem, za bardzo, bardzo, bardzo, symboliczną kwotę równą
" co łaska : 2" od jednego z użytkowników forum audiohobby. Nie chcę podawać konkretnej kwoty bo jest tak niska, że mi nie wypada:-)
Oczywiście zacząłem od razu szukać firmowego wzmacniacza z zamiarem zbudowania firmowego zestawu Wiem, że oprócz Obelisk 3 były jeszcze dodatkowe zasilacze. Na razie radia slucham na FMT1 po minimum 2 godziny dziennie.

Równiż zazdroszczę koledze ale wiem, że wzmacniacz nie jest dla mnie osiągalny na równie atrakcyjnych warunkach jak tuner :-)

Jak go kupowałem w chyba 1997 roku podobno tylko dwie sztuki były w kraju. Jest mały, ciężki i naprawdę pięknie gra. Pokazywałem na nim taką sztuczkę znajomym: wyciągam wtyczkę z gniazdka i wzmacniacz gra jeszcze 5-7 sekund bez zasilania /w zależności od głośności/. To robiło wrażenie :-)

Gustaw

  • Gość
03-09-2014, 07:29
Gratuluję zakupu. Mam wzmacniacz do tego tunera tej samej firmy /Obelisk 3/ i chciałem kupić tuner, niestety nigdzie nigdy nie spotkałem. Zapytam jak to nie jest tajemnicą, ile za niego dałeś?, Firma bardzo zacna a wzmacniacz ma dużą wydolność prądową i moc, nie grzeje się i ma b. dobre wejście na wkładkę gramofonową MC. Zazdroszczę koledze :-(

Trochę niezręcznie się czuję bo tuner w zasadzie dostałem, za bardzo, bardzo, bardzo, symboliczną kwotę równą
" co łaska : 2" od jednego z użytkowników forum audiohobby. Nie chcę podawać konkretnej kwoty bo jest tak niska, że mi nie wypada:-)
Oczywiście zacząłem od razu szukać firmowego wzmacniacza z zamiarem zbudowania firmowego zestawu Wiem, że oprócz Obelisk 3 były jeszcze dodatkowe zasilacze. Na razie radia slucham na FMT1 po minimum 2 godziny dziennie.

Równiż zazdroszczę koledze ale wiem, że wzmacniacz nie jest dla mnie osiągalny na równie atrakcyjnych warunkach jak tuner :-)

Jak go kupowałem w chyba 1997 roku podobno tylko dwie sztuki były w kraju. Jest mały, ciężki i naprawdę pięknie gra. Pokazywałem na nim taką sztuczkę znajomym: wyciągam wtyczkę z gniazdka i wzmacniacz gra jeszcze 5-7 sekund bez zasilania /w zależności od głośności/. To robiło wrażenie :-)

Prawdopodobnie zastosowano duże pojemności kondensatorów w zasilaniu.
Chyba, że ma zasilanie bateryjne ;-)

Popularny

  • 14 / 5868
  • Nowy użytkownik
03-09-2014, 20:28
Obelisk 3 o ile pamiętam ma  w zasilaniu ok. 40.000 mikrofaradów.

Gustaw

  • Gość
03-09-2014, 22:05
Obelisk 3 o ile pamiętam ma  w zasilaniu ok. 40.000 mikrofaradów.

To całkiem niemało jak na tak stosunkowo niedużą obudowę.
Jaki to jest typ grania? Suchotnik czy bliżej mu do lampowca?

Popularny

  • 14 / 5868
  • Nowy użytkownik
04-09-2014, 14:34
Dobiegam do 60 -tki i nie mam takiego złotego ucha jak wcześniej. Musiałbyś posłuchać. Jak dla mnie grał potężnie jak na swój mikry wygląd. A dawałem mu czasami pograć głośniej /nie za często bo mieszkam wśród ludzi/. Ma dużą dynamikę i wydaje mi się neutralny brzmieniowo. Jak by ktoś go nie widział to nie uwierzyłby że gra taki mikrus. Nie jest duży, wielkości pudełka po męskich butach ale niższy i nieco dłuższy. Ciężki, wyłącznie metal. W środku elementy upakowane z dużą kulturą, logicznie. Transformator toroidalny. W obudowie nie ma żadnych otworów wentylacyjnych. Brak balansu, regulacji tonu. Z tyłu tylko wejścia: CD, Tuner, Magnetofon, Gramofon z wkładką MC, oraz wejście na przedwzmacniacz i wzmacniacz mocy. Kontrolka zasilania z przodu koło regulacji głośności i wyjście na słuchawki. Z tyłu dwa wyjścia głośnikowe na bananki, z tego jedno wyjście z pominięciem wyłącznika głośników /przy korzystaniu ze słuchawek/. Mam wiele wzmacniaczy i tego teraz nie używam ale szkoda mi by było go sprzedać bo jest naprawdę dobry, idealny do małego systemu w sypialni czy dla dziecka. Teraz takich wzmacniaczy się nie robi. Potrafię to ocenić, przez wiele lat pracowałem jako elektronik w wielu firmach jak chociażby Kasprzak, Tewa gdzie zetknąłem się z profesjonalnymi wyrobami i również techniką wojskową. W zawodzie nie pracuję od 80 roku ale sentyment do porządnie skonstruowanych urządzeń we mnie pozostał.

Gustaw

  • Gość
04-09-2014, 16:10
Dobiegam do 60 -tki i nie mam takiego złotego ucha jak wcześniej. Musiałbyś posłuchać. Jak dla mnie grał potężnie jak na swój mikry wygląd. A dawałem mu czasami pograć głośniej /nie za często bo mieszkam wśród ludzi/. Ma dużą dynamikę i wydaje mi się neutralny brzmieniowo. Jak by ktoś go nie widział to nie uwierzyłby że gra taki mikrus. Nie jest duży, wielkości pudełka po męskich butach ale niższy i nieco dłuższy. Ciężki, wyłącznie metal. W środku elementy upakowane z dużą kulturą, logicznie. Transformator toroidalny. W obudowie nie ma żadnych otworów wentylacyjnych. Brak balansu, regulacji tonu. Z tyłu tylko wejścia: CD, Tuner, Magnetofon, Gramofon z wkładką MC, oraz wejście na przedwzmacniacz i wzmacniacz mocy. Kontrolka zasilania z przodu koło regulacji głośności i wyjście na słuchawki. Z tyłu dwa wyjścia głośnikowe na bananki, z tego jedno wyjście z pominięciem wyłącznika głośników /przy korzystaniu ze słuchawek/. Mam wiele wzmacniaczy i tego teraz nie używam ale szkoda mi by było go sprzedać bo jest naprawdę dobry, idealny do małego systemu w sypialni czy dla dziecka. Teraz takich wzmacniaczy się nie robi. Potrafię to ocenić, przez wiele lat pracowałem jako elektronik w wielu firmach jak chociażby Kasprzak, Tewa gdzie zetknąłem się z profesjonalnymi wyrobami i również techniką wojskową. W zawodzie nie pracuję od 80 roku ale sentyment do porządnie skonstruowanych urządzeń we mnie pozostał.

Dziękuję.

Haka

  • 2996 / 5153
  • Ekspert
04-09-2014, 18:23
Zdjęcie tunera już jest, pomyślałem, że  wkleję wzmacniacz  o którym mowa:)

Popularny

  • 14 / 5868
  • Nowy użytkownik
04-09-2014, 22:33
Dziękuję kolego Haka za zdjęcie Obeliska 3. Ja jestem na wyjeździe i nie mam możliwości go sfotografować. Ciekawi mnie natomiast wnętrze tunera. Zastanawiam się jak jest zbudowany. Czy ktoś czy może nawet autor wątku zamieści zdjęcie?. Swoją drogą szkoda takiej firmy bo z tego co wiem już od dawna nie istnieje i nawet ciężko znaleźć o niej informacje w Necie. Złoty wiek audio minął dawno temu. Teraz można kupić tylko popłuczyny po nim owinięty w marketingowy bełkot. Smutne. Czasem tak myślę że dużo widziałem, za dużo. Pamiętam wspaniałych ludzi z przed lat którzy byli prawdziwymi entuzjastami, krótkofalowców którzy uczyli mnie telegrafii z której dzisiaj nic nie pamiętam, moich nauczycieli z Kasprzaka z lat 70-tych u których otrzymać 3 z dwoma minusami /jak mówili "na szynach"/ to było szczęście. Majstra Fijałkowskiego na zajęciach praktycznych którego wtedy przeklinałem bo wymagał obróbki młotka ślusarskiego pilnikiem z dokładnością do 1/10 mm :-), ale dzięki niemu nigdy nie robiłem żadnej partaniny i innym nie pozwalałem. Nie ma już tych ludzi a nowi nawet nie czują potrzeby takiej jakości pracy. Nie ma nawet gdzie się uczyć i nie ma zapotrzebowania na elektroników. Chińczycy co trzeba zrobią, niestety.