Audiohobby.pl

ipad -> wzmacniacz -> słuchawki

Gustaw

  • Gość
21-08-2014, 23:15
Gustaw, spoko. chodzi mi tylko o to że dźwięk nie koreluje z zapisem wideo. ok?

BTW. A to Ci się podobie?



Tak, wiem. Stare troszku.

Nie mój klimat.

Wpis złączony: 21-08-2014, 23:17
Czy ktoś powiedział, że na podstawie nagrań z YouTuba nie można oceniać jakości sprzętu audio? :-)
Czyżby? :-)

http://youtu.be/_lmXi1y1fzs
« Ostatnia zmiana: 21-08-2014, 23:17 wysłana przez Gustaw »

Gustaw

  • Gość
21-08-2014, 23:29
Nie mój klimat.

Ok, luz.

Tylko popatrz i posłuchaj - porównaj to co słyszysz z tym co widzisz - są jakieś różnice?

Coś Ci powiem.

Składał to muzyk z wykonawcami - i tak się teraz nie robi.

 U mnie jeden kanał. Jakość do dupy i brak synchronizacji obrazu i dźwięku ale dalej nie wiem czego to ma dowodzić.

brodacz

  • 1780 / 3822
  • Ekspert
22-08-2014, 08:28

Czy ktoś powiedział, że na podstawie nagrań z YouTuba nie można oceniać jakości sprzętu audio? :-)
Czyżby? :-)



Muszę przyznać że nawet prosto z ipada słychać ogromne zubożenie prezentowanego systemu względem bandu.
Strasznie plasko gra ten system.
Kurde ,odsłuchuje przez Youtuba :-)

Bacek

  • 2366 / 5883
  • Ekspert
22-08-2014, 10:00

A gdzie mikrofony i takie tam?


Romek od kilkudziesięciu lat istnieje taki wynalazek który niektórzy przypisują The Beatles inni jeszcze kilka lat wcześniej innym wykonawcom. Nazywa się teledysk. A że ten jest ubogi i historia mówi o śpiewaniu live i bez nagłośnienia, no cóż nie każdy jest Spielbergiem czy innym Bergmanem.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Gustaw

  • Gość
22-08-2014, 10:05

Czy ktoś powiedział, że na podstawie nagrań z YouTuba nie można oceniać jakości sprzętu audio? :-)
Czyżby? :-)



Muszę przyznać że nawet prosto z ipada słychać ogromne zubożenie prezentowanego systemu względem bandu.
Strasznie plasko gra ten system.
Kurde ,odsłuchuje przez Youtuba :-)

Prawda, że przykre? A stoi tam sprzęt za kupę pieniędzy.

Bacek

  • 2366 / 5883
  • Ekspert
22-08-2014, 10:07
A tam się znacie. Podstawa ABX to wyrównanie poziomów głośności do 0.1dBa i ot wasze całe voodoofilskie bajanie ;)
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

brodacz

  • 1780 / 3822
  • Ekspert
22-08-2014, 11:06
Heh, widzę, że temat został pociągnięty :). Nie pozostaje nic innego jak tylko przytaknąć Gustawowi.
Z najprostszych rozwiązań - oczywiście kabel jack stereo <-> 2xRCA załatwi sprawę jeśli nie zamierzasz upajać się dźwiękiem i kabelek ciągnący się z ipada nie przeszkadza :).

Rozwiązanie miałobyć w miarę najprostrze a to z tym kabelkiem napewno takie będzie.
Wystarczająco głośno powinno być po puszcze to przez przedwzmacniacz w odtwarzaczu.
Jeśli zakłócenia które słysze podpinając tak laptopa okaża się winą nieekranowanego kabla z kiosku i może laptopa i z ipada po lepszym kablu pójdzie gladko to będzie to czego szukam a kabel ciągnący się od placla nie będzie przeszkadzał muszę tylko znaleźć w miare cienki.

barthuss1

  • 198 / 4801
  • Aktywny użytkownik
22-08-2014, 11:38
Ja ostatnio podpiąłem mojego IPADa do DACa Audio-GD NFB 11.32 - którego wejście USB wspiera IOS natywnie. Jednak trzeba tutaj zadbać o zasilany zewnętrznie hub usb oraz przelotkę "Camera Conection Kit". Świetnie mi się słucha spotify oraz wimpa w ten sposób. Zastanawiam się nad rozwiązaniem z wykorzystaniem Apple TV z wyjściem optycznym spdif który można podpiąć do DACa i z Ipadem w ręku sterować wykorzystując technikę airplay. Dla posiadaczy urządzeń apple(używam ipad i iphone) to fajna sprawa.

Sim1

  • 1829 / 5851
  • Ekspert
22-08-2014, 11:57
[...]Zastanawiam się nad rozwiązaniem z wykorzystaniem Apple TV z wyjściem optycznym spdif który można podpiąć do DACa i z Ipadem w ręku sterować wykorzystując technikę airplay. Dla posiadaczy urządzeń apple(używam ipad i iphone) to fajna sprawa.
Z tego co pamiętam, przez Apple TV w przeciwieństwie do Airport Expressa cyfrowe wyjście jest zawsze resamplowane do 48kHz.

barthuss1

  • 198 / 4801
  • Aktywny użytkownik
22-08-2014, 13:08
[...]Zastanawiam się nad rozwiązaniem z wykorzystaniem Apple TV z wyjściem optycznym spdif który można podpiąć do DACa i z Ipadem w ręku sterować wykorzystując technikę airplay. Dla posiadaczy urządzeń apple(używam ipad i iphone) to fajna sprawa.
Z tego co pamiętam, przez Apple TV w przeciwieństwie do Airport Expressa cyfrowe wyjście jest zawsze resamplowane do 48kHz.

Czyli pewnie lepiej wyjść z ipada przez przelotkę na USB dla słuchania muzyki...

Wpis złączony: 22-08-2014, 13:11
A z samego ipada z zadowoleniem słuchałem kiedyś muzyki na dokanalowych shure`ach se530 ;)
« Ostatnia zmiana: 22-08-2014, 13:11 wysłana przez barthuss1 »