Audiohobby.pl

Film

Gustaw

• 1801 / 1548
  • Administrator
09-05-2019, 09:22
Marek - jeśli możesz skasuj i zamknij wątek.

Ale z Ciebie filmofil. Aby się rozerwać oglądasz filmy Kieślowskiego, Bergmana lub Larsa von Trier?
Jeszcze jedna taka skandaliczna sugestia to od administracji foruma dostaniesz karę - 100 x kredą na szkolnej tablicy "To ja, Egon - nadęty filmofil"

Egon@

• 1593 / 1484
  • Ekspert
13-05-2019, 09:07
zapomnij

Egon@

• 1593 / 1484
  • Ekspert
21-05-2019, 03:13
Zabawa, Zabawa 2018 - po Pętli z 1957 i Pod Mocnym Aniołem z 2014, chyba najlepszy film o alkoholikach, a w zasadzie o alkoholiczkach.
Z alkoholizmu nie wychodzi się nigdy, nawet jak nie pije się przez kolejne 40 lat. Powiedzmy, że jestem ekspertem.
Świetny i uczciwy film. Dobrze zagrany aktorsko, nawiązania do współczesności (wjazd do przejścia podziemnego, śmierć Agnieszki Kotulanki - gwiazdy "Klanu"). Pije ordynator, prokurator itp. Warto.

Egon@

• 1593 / 1484
  • Ekspert
21-05-2019, 06:16
Kursk 2018

Debil Luc Besson przy pomocy Vinterberga (lewaka, który z Larsem von Trierem sprokurował manifest Dogma 95)
wyprodukował nieprawdopodobną, międzynarodową kupę o katastrofie Kurska.

Następuje katastrofa:

Nie sprawdzamy napromieniowania po dwóch wybuchach głowic jądrowych.
Nie wiemy, że już jesteśmy trupami.
Zatykamy dziury i gadamy smęty patriotyczne, jak byśmy ratowali towarzyszy, gdyby im się to przytrafiło.
Wierzymy, że wspaniała Rosja, nie zostawi nas na śmierć, bo nie czytaliśmy nigdy uczciwej ksiązki o historii Rosji,
nie słyszeliśmy o Czarnobylu, więc napierdalamy młotkiem w kadłub - towarzyszu Putin - wierzymy w ciebie.
Może nawet przerwiesz urlop i nas uratujesz i odpromieniujesz bo jesteś wszechmogący.

I te kacapskie matrosy miotają się po okręcie, jakby mogli cokolwiek zrobić - widocznie mają tam inżynierów idiotów,
którzy nie słyszeli o promieniach gamma.
Jeden z matrosów ma przeszkolenie... z teorii.

Marynarka ma im pomóc, a wy czekać - to tekst dla żon, które również nie sa sprawne umysłowo.

Amerykański komandor twierdzi, że ruski mają tam mnogo tajnych zabawek,
więc nikogo cywilizowanego, ze sprzętem z prawdziwego zdarzenia tam nie dopuszczą.
Konferencja prasowa kuriozum - dzielnie bronimy naszych granic!

Łódź ratunkowa ma sparciałe gumy i nie może się przyssać do Kurska.
I mają jeden komplet akumulatorów - inne kazali im sprzedać - ależ to wspaniała marynarka wojenna!

Mam wrażenie, że genueńczycy w XIV wieku mieli lepszą.

Matrosy się nie łamią i opowiadają sobie niezwykle inteligentne dowcipy.

Kreml - Nie przyjmujemy pomocy, bo wiąże się to z agresją NATO :)
Wiedzieli na co się piszą - niech zdychają.

Oświadczenie kacapskiej admiralicji - Kursk jest nietknięty i spoczywa na dnie. To tak jak nasi oficerowie w Katyniu.
Ratownicy są wyposażeni w najnowsze wynalazki techniki, przewyższające wszystkie kraje spieszące z pomocą :)
Ruski admirał, nie dość, że bandyta, to debil - ale to nie powinno dziwić.

To państwo bandytów i morderców, dla bandytów i morderców. Normalny człowiek jest tam mierzwą.
Od czasów Lenina, nic tam się nie zmieniło.
Te państwo, to kompletnie strupieszałe gówno.

Luc Besson i Vinterberg, powinni pójść w ślady półgłówka Deparidieu i zapisać się do interesu.
To chyba najgłupszy film, który ostatnio widziałem.
Żeby idiota skupił się na walorach technicznych i propagandowych, to byłby niezły film.

Ale gdybanie, co działo się na okręcie podwodnym jest kompletnie chore.
Prawdopodobnie marynarze usiedli sobie i umarli. Może jakiś naiwniak stukał młotkiem.
Chyba zdawali sobie z tego sprawę, że są napromieniowani i niebawem zejdą. Może znaleźli jakąś flaszkę i ją obalili.
Ale wg. Bessona i Vinterberga, śpiewają jeszcze radosną marynarską pieśń. Bardzo to budujące.

Ten film to kuriozum.

A ja życzę tym skurwysynom, tysiąca takich wypadków. To naród morderców i agresorów.
Mam nadzieję, że Nordstream też wyjebią. Trudno - Bałtyk jest i tak śmierdzący i beznadziejny. Są inne morza.
« Ostatnia zmiana: 21-05-2019, 06:18 wysłana przez Egon@ »

Egon@

• 1593 / 1484
  • Ekspert
24-05-2019, 09:28
Miszmasz Czyli Kogel Mogel 3 (2019) - żałosna beznadzieja.

Egon@

• 1593 / 1484
  • Ekspert
30-05-2019, 12:46
Maria, Królowa Szkotów (Mary Queen Of Scots) 2018

Poprawność polityczna, a w zasadzie idiotyczna - ambasadorem Elżbiety I jest... murzyn. Dobrze chociaż, że hetero :)

... „królowa niezadowolona z wielkiej liczby Negrów”, którzy „wkradli się do królestwa w czasie wojny Jej Wysokości z królem Hiszpanii, i są faworyzowani ku niezadowoleniu własnych poddanych”, wystosowała oficjalne pismo do burmistrza Londynu. Oświadczyła w nim, że wszyscy emigranci powinni zostać odesłani do Hiszpanii i Portugalii. Kulminacją tego konfliktu była ustawa deportacyjna z roku 1601.

Tyle historia w temacie tz. Blackmoores.

tetejro

• 1748 / 1218
  • Ekspert
31-05-2019, 00:17
Nie zajakneli się ze Elzbieta zamordowała prawowita królową Anglii?

Egon@

• 1593 / 1484
  • Ekspert
31-05-2019, 01:27
W końcu, po Krwawej Marii, to Elżbieta I, była drugą córką Henryka VIII Tudora.
Twym twierdzeniem, podważasz w ogóle dynastię Tudorów. Ale tu już wkraczamy na pole wojny Dwóch Róż, a o to nam chyba nie chodzi? Tudor pokonał Ryszarda III i basta.

Egon@

• 1593 / 1484
  • Ekspert
31-05-2019, 02:01
Czy Wam się to podoba, cz nie - Arnie powraca!

Ja tam Arniego uwielbiam, więc daję mu wielki kredyt!

Egon@

• 1593 / 1484
  • Ekspert
23-06-2019, 13:14
Niszczycielka / Destroyer (2018)
Film nie jest niczym szczególnym. Natomiast charakteryzacja...
W pierwszym momencie nie poznałem odtwórczyni głównej roli, bo Nicole Kidman, zawsze gra wymuskane baby z wyższej klasy średniej USA.
A tu proszę - ćpunka i alkoholiczka po przejściach. To jednak świetna aktorka.
Czy warto? Chyba tak.

Gustaw

• 1801 / 1548
  • Administrator
Dzisiaj o 12:26
"Jak pies z kotem" Janusza Kondratiuka (brata ś.p. Andrzeja Kondratiuka) z Więckiewiczem i Łukaszewiczem.
Janusz Kondratiuk zrobił film o sobie i o nieżyjącym już bracie Andrzeju. Zrobił również film o swojej rodzinie ale ona stanowi raczej tło dla relacji dwóch braci. Dla mnie film bardzo ciekawy ale też trochę przykry ponieważ zawsze lubiłem twórczość Andrzeja Kondratiuka i jego poetyckie i pełne afirmacji życia, filmy u boku żony, Igi Cembżyńskiej. Tutaj mam film oparty o ostatni okresie jego życia.

Film lekki nie jest i nie jest to raczej film "rozrywkowy".
Kto miał do czynienia z opieką nad chorym zobaczy, że ściemy to w tym filmie nie ma.
Więckiewicz, w roli Janusza opiekującego się bratem po udarze (Łukaszewicz).

Bardzo dobre kino, z przejmującym aktorstwem. Dobre role kobiece, świetny Więckiewicz ale prawdziwą gwiazdą jest tutaj Olgierd Łukaszewicz. Zdecydowanie polecam.

« Ostatnia zmiana: Dzisiaj o 12:48 wysłana przez Gustaw »

Egon@

• 1593 / 1484
  • Ekspert
Dzisiaj o 16:01
Było połączyć z moją recką z lutego - mielibyśmy esej :)