Audiohobby.pl

Film

czobek

• 18 / 336
  • Nowy użytkownik
08-03-2018, 17:02
Nowy Tomb Raider - premiera 6 kwietnia 2018 (Polska), 8 marca 2018 (świat)

lancaster

• 26485 / 3938
  • Administrator
11-03-2018, 10:55

calkiem spoko sensacja jak dla mnie

-Pawel-

• 3846 / 3540
  • Administrator
13-03-2018, 18:19
Magnetofony szpulowe, amerykański rock, pistolety na wodę i sos chilli czyli Airheads :-)

"Rex, Pip i Chazz tworzą zespół rockowy. Niestety, żadna wytwórnia płytowa nie jest zainteresowana promowaniem ich muzyki. Podczas wizyty w pewnej rozgłośni, kiedy jej dyrektor próbuje się ich pozbyć, muzycy postanawiają wymusić emisję próbnego nagrania. Zaopatrzeni w atrapy pistoletów maszynowych terroryzują pracowników radia i emitują swoje utwory."

colcolcol

• 500 / 3323
  • Ekspert
17-03-2018, 07:37
Bullet Head.. calkiem spoko sensacja jak dla mnie

Rozwaliło mnie ukrycie Adriana w fortepianie:
« Ostatnia zmiana: 17-03-2018, 13:47 wysłana przez colcolcol »

Cypis

• 2468 / 3074
  • Moderator Globalny
17-03-2018, 13:05
Obejrzałem "Kształt wody". Ten film dostał Oscara. Serio?!

Pozostaje tylko czekać na Oscara dla "Głupi i głupszy 3" za scenariusz.
« Ostatnia zmiana: 17-03-2018, 13:08 wysłana przez Cypis »
Pzdr, Tomek
d(-_-)b

lancaster

• 26485 / 3938
  • Administrator
17-03-2018, 16:08
tez widzialem ksztalt wody, nie wspomnialem o nim tutaj ? no nie przypadkiem :-) dobre 4- w kategorii kino familijne.
Za to probowalem ostatnio przebic sie przez jumanjii 2. JAk ktos dal rade do konca prosba zeby napisal jak sie skonczylo ?;-)

lancaster

• 26485 / 3938
  • Administrator
17-03-2018, 16:10
Colcol w Pianiscie byla bulka z maslem, Adrian musial sie zmierzyc z dobrym nazistą, w Bullet Head pies szkolony do walk ktory rozprawil sie z gosciem ktory mial go dobić. Na koncu okazalo sie ze wszyscy mieli złote dusze.
Tylko nie Antonio ;-)
« Ostatnia zmiana: 18-03-2018, 10:37 wysłana przez lancaster »

tetejro

• 1701 / 1026
  • Ekspert
17-03-2018, 16:56
Stare bo z 2012 roku ale dopiero wczoraj obejrzałem w całości, nie wiem czy było ... 

"IRON SKY"

Pierwsza od dawna inteligentna komedia polityczna jaką widziałem. W zasadzie to inteligentnie absurdalna, aż głupia :-)

Pomysł wzorowany na koncepcji fabularnej gier serii "Wolfenstein" czyli tajemniczej nazistowskiej techniki - w tym przypadku umieszczonej na księżycu ( księżycowa baza nazistów, technika rakietowa i latające talerze :-)
Oraz parodii hollywodzkich pomysłów fabularnych SF rodem z takich filmów jak Armageddon, w których nagle okazuje się, że wszyscy dysponują jakąs tajną bronią kosmiczną :-)

Całość wykpiwająca absurdalność poliityki.

Rodzynki:

Pani Prezydent USA (sparodiowana Sarah Palin) wysyła murzyna na księżyć - pierwszy raz po 50 latach Amerykanin w dodatku czarny (model, bo jest ładny i ma dobrze wygladać przed kamerami), ląduje na księżycu żeby rozwinąc baner wyborczy Pani Prezydent USA :-)
I odkrywa na ciemnej stronie księżyca...
Nazistowską bazę IV Rzeszy Niemieckiej, założoną przez naukowców hitlerowskich, którzy uciekli tam po  zakończeniu wojny :-)

Naziści z ksieżyca ( w nienagannych mundurach od Bossa) piszą program wyborczy dla pani Prezydent USA (parodia udziału von Brauna w Amerykańskim programie kosmicznym).

Szefowa sztabu wyborczego Pani Prezydent przemawia do swoich podwładnych - parodia przemowy Hitlera do Generałów z fimu "Upadek" (2004).

Szef obrony USA przemawiając w ONZ oświadcza z rozbrajającą szczerością, że misja na ksieżyc była tylko w celu zapewnienia reelekcji pani Prezydent i to jest normalne, bo nawet Senatorowie w USA gotowi są wydawać miliardy dolarów z budżetu tylko po to żeby zapewnić sobie jakieś gówniane stanowiska.

Kiedy Naziści z ksieżyca atakują USA i nikt nie wie czyje to statki kosmiczne, na forum ONZ przedstawiciel Korei Północnej przyznaje, że to jest ich broń zaprojektowana osobiście przez ich czcigodnego ojca narodu.

Przedstawiciel Rosji podczas kłótni w ONZ rzuca w Przezydent USA butem (parodia zachowania Chruszczowa, który przemawiając na zgromadzeniu ONZ 13 pażdziernika 1960 roku, walił butem w mównicę).

Naziści po raz kolejny przegrywają przez zawiedzioną miłość pani polityk (od propagandy) do nazisty:-)

Naziści z księżyca są oddani i wierni swoim ideom, daleko bardziej niż politycy "demokratyczni" zachowujący się jak naziści :-)

Do tego dochodzi także pewna umowność narracyjna - taka jakby sztywność w grze aktorów - w stylu komedii "Naga Broń" :-)

« Ostatnia zmiana: 18-03-2018, 10:55 wysłana przez tetejro »

colcolcol

• 500 / 3323
  • Ekspert
07-04-2018, 14:00
Nie wiem czy skończę, ale pierwsze wrażenie to jakaś gonitwa z kamerami. Gdzie im się śpieszy, reżyser nie wie, że napięcie i dynamikę buduję się w oparciu o przełamywanie oczekiwań widza? Jak wiadomo gdzie poleci kamera to obraz staje się przewidywalny i nudny, choćby tych kamer było 100 i latały po planie dronami.

lancaster

• 26485 / 3938
  • Administrator
03-06-2018, 12:51

przyjemny film, dobrze wyrezyserowany, bardzo dobre zdjęcia.
« Ostatnia zmiana: 03-06-2018, 13:11 wysłana przez lancaster »

Cypis

• 2468 / 3074
  • Moderator Globalny
04-06-2018, 15:27
Seriale jakby mniej popularne. Trafiłem na kolejny co mnie wciągnął:

Dom z Papieru: http://www.filmweb.pl/serial/Dom+z+papieru-2017-792826

Polecam. Jest to wielowątkowa opowieść o napadzie na hiszpańską mennicę, budowa na osi dwóch niebanalnych (genialnych?) umysłów dowódców po przeciwległych stronach - grupy złodziei i wymiaru sprawiedliwości. Zwroty akcji, zaskakujące rozwiązania, no i trzyma w napięciu. Produkcja hiszpańska, co dla mnie staje się pomału samo w sobie rekomendacją.
Pzdr, Tomek
d(-_-)b

legume

• 1 / 191
  • Nowy użytkownik
07-06-2018, 13:08
A czy ktoś z tuta zgromadzonych oglądał moze Alienistę? Spodobała mi się zapowiedź, bo skojarzyła mi się z Agathą Cristie lub grą w mafię itd. :D Ale czy warte to zachodu, wszak to netflix... :o

Egon@

• 1281 / 1292
  • Ekspert
16-08-2018, 11:28
Kolejny Pitbull towarzysza Pasikowskiego - wierzcie czy nie, przy IQ 140 nie mogłem się z tym pozbierać.
Dźwięk i dialogi są niesamowite. Nie dość, że nic nie można zrozumieć, to bełkot ma poziom 10.
I jeszcze gra doda. Oscar.

Egon@

• 1281 / 1292
  • Ekspert
27-08-2018, 22:43
Siedem dni Entebbe i 7/11 z Charlie Sheenem i Whoopi Goldberg. Odbicie zakładników w Tanzanii w 1976 i tragedia WTC.
Do obejrzenia, ale niekoniecznie. Solidnie zrobione, ale nie porywa.
« Ostatnia zmiana: 27-08-2018, 22:45 wysłana przez Egon@ »

Egon@

• 1281 / 1292
  • Ekspert
28-08-2018, 14:35
Rafał Zawierucha dołączył do obsady filmu Quentina Tarantino "Once Upon a Time in Hollywood"
 - informuje "The Hollywood Reporter"

Akcja filmu rozgrywa się w 1969 r. w Hollywood. Jest to historia byłej gwiazdy westernów i seriali Ricka Daltona (w tej roli Leonardo DiCaprio) i jego znajomego kaskadera Cliffa Booth (Brad Pitt). Próbują oni odnaleźć się w Hollywood, które zmieniło się od czasu ich młodości. W filmie pojawią się również Roman Polański oraz jego żona Sharon Tate, którą zagra Margot Robbie. W produkcji wystąpią m.in. Lena Dunham, Maya Hawke, Damian Lewis i Luke Perry.

Zawierucha zagra rolę Polańskiego.