Audiohobby.pl

Creative Aurvana Live - tuning

karbidoczaszka

  • 153 / 5890
  • Aktywny użytkownik
20-06-2008, 14:48
majkel

>> Czy ten BlueTak da się usunąć w razie niezadowolenia z efektu?

Oczywiście, Blue-Tak ma konsystencje plasteliny ...
W weekend pobawie się CAL! Zobaczymy jak zagrają z plastelinką i kabelkiem Cardasa.
"When you hear music,
after it's over,
it's gone in the air.
You can never capture it
AGAIN!"
- Eric Dolphy -

Rambo

  • 96 / 5821
  • Użytkownik
20-06-2008, 14:56
wymyśliłem żeby spróbować parę kawaleczków dynamata; ma sens taki pomysł ?

skygge

  • 8 / 5808
  • Nowy użytkownik
20-06-2008, 21:49
>> Rambo, 2008-06-20 14:56:48
>wymyśliłem żeby spróbować parę kawaleczków dynamata; ma sens taki pomysł ?

Nie ma. Bardzo trujące g.wno. Po kontakcie z odrobinką wielkości ziarna grochu boli głowa i się wymiotuje - bardzo obniża ciśnienie.
--
Pozdrawiam, Skygge

Rambo

  • 96 / 5821
  • Użytkownik
20-06-2008, 22:15
nie wpadłbym nawet na  to by konsumować takie coś, no ale widać na forum zdarzają się całkiem niezłe oryginały :)

GRADO__Fan

  • 299 / 5866
  • Zaawansowany użytkownik
23-06-2008, 21:57
>> majkel, 2008-06-20 10:00:12
Wczoraj na meetingu z jednym forumowiczem posłuchaliśmy stockowe i moje modyfikowane CAL, i po wymianie poglądów i kilku płyt w odtwarzaczu wyrzuciłem tłumienie - miałem wkładki bawełniane. W domu okazało się, że już jedna psuje jakość basu i nie tylko. Przestrzeń tylko była większa, jakby nieograniczona, ale stwierdziłem, że robię z CAL na siłę inne słuchawki, popychając je jeszcze dalej od pierwotnej postaci niż kabel, i w tym przypadku poprawa jest dyskusyjna, nazwałbym to raczej zmianą. Dziś posłucham w biurze bez tłumienia. Mam wrażenie, że grają bardziej do głowy, ale sporo dźwięków brzmi prawdziwiej.


Dla mnie z dodatkowym wytłumieniem dźwięk przypominał trochę efekt "hall". Oryginalnie, owszem. Szczególnie,że dawało to jeszcze ocieplenie i zmieniało akustykę nagrań. Miałem wrażenie, że gra mi wszystko w pomieszczeniu z pluszowymi ścianami ;) Efekt ciekawy, ale takie CAL przekształcały muzykę na swoją modłę.
Odsłuch był na trzech źródłach i w przekrojowym repertuarze.
GFmod Audio Research
www.gfmod.pl

gruesome

  • 778 / 5832
  • Ekspert
24-06-2008, 10:41
A jak na brzmienie wpływa wymiana kabla bez wytłumiania słuchawek? Zdaje się Majkel pisał że wtedy średnica jest nieakceptowalna... No, to jeszcze zależy od samego kabla. Właśnie - macie ostatecznie jakieś sprawdzone kabelki?

PS. Jeśli ktoś ma na zbyciu dobry przedłużacz słuchawkowy to chętnie odkupię.

majkel

  • 7476 / 5894
  • Ekspert
24-06-2008, 10:55
Po wymianie kabla średnicy jest więcej, i jest wyraźnie lepsza. Wytłumienie zrobiłem, gdyż dźwięk wydawał mi się zbyt huligański, ale albo się kabel wygrzał, albo to też kwestia nagrania - bez wytłumienia, standardowo, podoba mi się bardziej, dźwięk jest bliższy rzeczywistości, z wytłumieniem można uzyskać ciekawe efekty przestrzenne, kosztem szybkości basu niestety.
Możliwe, że będę miał na zbyciu połowę przedłużki Grado, tą z wtyczką. Wyjaśni się to do przyszłego tygodnia.
-------------------------------------------------------------
Sprzedam słuchawki: Beyerdynamic DT880 Pro, Grado RS2, Sennheiser HD25-1 II

lancaster

  • Gość
24-06-2008, 11:35
makel, a widzisz to u mnie rfekty co do basu nieco inne....tzn z wytlumieniem mambas szybszy i lepeij kontrolowany, choć i mniejszy przy tym.
co do przestrzeni....nie stwierdziłem jakichś wielkich zmian, nawet zaryzykuję ze dxwiek sie wyklarowal(w sensie pasmo wyrownało - to jednak drtal, bo i  z "oryginalną" ch-ka słuchawki mi sie podobaja.)

majkel

  • 7476 / 5894
  • Ekspert
24-06-2008, 13:08
@lancaster, wymień kabel na jakiś profesjonalny OFC, po dwie żyły aż po wtyczkę poprowadź, bo na razie to jest zmiatanie śmieci pod dywan z tymi przeróbkami. U mnie się zmienił balans tonalny po zmianie kabla - sopran złagodniał, ten wyższy już nie jest tak ostry, a średnica wyszła spod koca i nabrała barw.
Ja tłumiłem krążkami z waty. 2-3 sztuki było optimum, watoliny nie próbowałem.
-------------------------------------------------------------
Sprzedam słuchawki: Beyerdynamic DT880 Pro, Grado RS2, Sennheiser HD25-1 II

renes

  • 214 / 5893
  • Aktywny użytkownik
24-06-2008, 21:58
^majkel

> wymień kabel na jakiś profesjonalny OFC...


majkel, ten jakiś, to który? :-)
renes

Rambo

  • 96 / 5821
  • Użytkownik
29-06-2008, 16:09
testowałem ostatnio dwa kable jednej firmy jako tkz. przedłużki. tańszy 5 m i droższy 3 m. ten ostatni okazał się wyraźnie lepszy nie tylko ze względu na cenę. Pierwszy dużo zepsuł natomiast drugi wniósł nawet jakby polepszenie w dźwięku (dźwięk wydawał się  jeszcze bardziej "pełny" - ma to swoje techniczne uzasadnienie ). Kabel ma więc spore znaczenie i należy go dobrać. porównanie sugeruję przeprowadzać bardzo szybko bo potem dużo "dogrywa" wyobraźnia. Teraz krok zeby wywalić zupełnie fabryczny kabelek.  

microb1987

  • 131 / 5829
  • Aktywny użytkownik
01-07-2008, 13:16
Właśnie przeprowadziłem pierwszy mod CAL!, a mianowicie wspomniane już wytłumienie muszli... w każdej muszli wylądowały po 2 bawełniane "waciki", efekt jest taki, że ubyło mi nieco basu (zmiana na plus)i stał się on jeszcze miększy, góra stała się nieco spokojniejsza (chyba wolę tą sprzed modu), ale odnoszę wrażenie lub na prawdę zwiększyła się przestrzeń;).
Teraz posłucham parę dni i może odważę się na jakąś zmianę kabla, no ale tu chętnie wysłucham jakieś propozycje bardziej doświadczonych forumowiczów :)... na kablach totalnie się nie znam;).

 Początkujący - poszukujący ;)

karbidoczaszka

  • 153 / 5890
  • Aktywny użytkownik
07-07-2008, 14:34
Właśnie w miejsce oryginalnego kabelka wlutowałem niebieskiego Cardasa. Pierwsze wrażenia pozytywne, aczkolwiek spodziewałem się więcej bazując na doświadczeniu po wymianie kabelka w AKG K340. Z Cardasem jest większa równowaga, spokój na górze (było trochę za ostro jak dla mnie) i bardziej czytelny bas. Następnym razem pobawię się blue-takiem.
"When you hear music,
after it's over,
it's gone in the air.
You can never capture it
AGAIN!"
- Eric Dolphy -

lancaster

  • Gość
11-07-2008, 11:22
\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

lancaster

  • Gość
11-07-2008, 11:22
\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'