Audiohobby.pl

zestawy głosnikowe do 2500 pln?

lancaster

  • Gość
17-06-2008, 17:06
kb, bez przesady. Słuchałem AA i ogólnie niektóre modele grają fajnie. Słuchalem tez IQ3 KEFa i dla mnie to też bardzo fajne kolumny(chyba nawet podobaly mi się bardziej niz wyzszy model z dodatkowym basem). Nie wiem czy grają przy AA jak zza koca bo nie stawiałem jednych obok drugich, ale nie wydaje mi się.
Teraz w Poznaniu chyba nie ma gdzie posluchac AA ?

nikx

  • 65 / 5803
  • Użytkownik
17-06-2008, 17:49
Nadżędnym punktem każdego zakupu powinien być OSOBISTY odsłuch porównawczy w jednym studiu (różnice akustyczne bywają kosmiczne!). Jeżeli zestawów jest wiele najlepiej wybrać system eliminacyjny by podjąć decyzję po finale i wyciągnąć kartę kredytową :) Punktem drugim są własne gusta i typ słuchanej muzyki.
O określonej kupce kasy i możliwościach powierzchniowych nie wspomnę ...

Może to i oczywiste ale ja zawsze chodzę ze swoim własnym CD - z zestawem dobrze mi znanych utworów od rocka poprzez jazz do muzyki elektronicznej i poważnej ... Wygodnie jest słuchać wszędzie tego samego (porównanie) i wygodnie jest siedzieć z pilotem w ręce a nie gmyrać cały czas ustawicznie zmieniając płyty - szkoda czasu i nerwów sprzedawców :)

Jestem daleki od powiedzenia oddajcie w jasyr żony i dzieci i idźcie kupić KEFy ... ale mając te odsłuchy na świeżo i słuchając właśnie KEF Q7 w moich 30 m2 jestem zadowolony słusznie wydanej kasy. Bo tak serio to niewiele jest przyzwoitych zestawów do dużych kubatur w cenach do 2000zł - cały czas gadamy w kółko o 5-6 modelach - czyż nie !?

Jak dla mnie AA były za jaskrawe i bezpośrednie (nie zrozumcie mnie źle - nie uważąm to za wadę!) - jednak jeżeli "kocem" jest ta klimatyczna mgiełka odrywająca sia się z dźwiękiem średnicy i tonów wysokich KEFów to mnie to nie przeszkadza :)

Jedyne do czego bym się przyczepił to do basu, który chwilami wydaje się być nieprzywidywalny - i tam gdzie ma być szybki i ostry jest rozwleczony i rozmyty - muszę się jeszcze pobawić z ustawieniem i gąbkami w tunelach bass-reflex (macie z tym jakieś doświadczenia?).

Życzę powodzenia w wyborze sprzętu - macie jakieś przemyślenia, obserwacje - piszcie!

kb1014

  • 30 / 5879
  • Użytkownik
17-06-2008, 19:46
Dlatego napisałem, że bardzo dobrze zrobiłeś samemu porównując.

Lancaster nie przesadzam. Dla mnie KEFy grały jak stłumione przy Phoebe II (chodzi mi cały czas o bas i średnicę, bo wysokie, jak zaznaczyłem, miały o wiele lepsze). Z resztą kolega wyżej też nijako to potwierdza pisząc, że Phoebe były dla niego ęza jaskrawe i bezpośrednie". Dla mnie właśnie KEFy były za ciemne i za mało bezpośrednie :) Może też i kwestia elektroniki.

  • Gość
17-06-2008, 20:16
Dali IKON 5 poza fajansiarskim głośnikiem superwysokotonowym nie posiadają żadnych przewag nad Tonsil SIESTA. Za to cena jest o 80% wyższa. Najtańsza oferta jaką widziałem za Dali to 2700 PLN (najdroższa prawie 700 PLN więcej). To kolumny popularne jak ryż w Chinach.

nikx

  • 65 / 5803
  • Użytkownik
17-06-2008, 20:25
Moje KEFy Q7 grają z NAIMem NAIT3 i CD Pioneera PDS904 Trichord.

greg100

  • 1 / 5794
  • Nowy użytkownik
17-06-2008, 23:51

Vienna Acoustic  Haydn
greg

tom314

  • 42 / 5898
  • Użytkownik
18-06-2008, 11:50
DALI IKON 5 można dostać za 2400 pln (nowe) - tyle że z jednej strony nie są lepsze od siest (QUBRIC), a z drugiej znacznie lepsze  (McGyver) a ja naprawdę nie mam gdzie ich posłuchać, muszę zaryzykować i coś wybrać, może dodam, że lubię posłuchać Pink Floyd (i R. Watersa), Dire Straits, The Police ( i Stinga), Eltona Johna, mam płyte Def Leppard, koncert (video) Vanessy Mae itd,itp, a i płytkę Vivaldi (Kulka)  - ale kolumny bedą słuzyły też jako kawałek "kina domowego"  - filmy i kanały muzyczne .
Pozdrawiam

McGyver

  • 114 / 5898
  • Aktywny użytkownik
18-06-2008, 12:00
Qubric pierdoły wypisuje. W Ikonach nie ma żadnego supertweetera, jest za to bardzo sensownie zrobiona sekcja wysokotonowa złożona z niedużego wstęgowca wspomaganego w niższym zakresie przez bardzo fajną, dużą 28mm jedwabną kopułkę. 28mm, mówi wam to coś? Mnie ta kopułka bardzo przypomina Scan-Speaka 9300. Biorąc pod uwag eto gdzie Dali zaopatruje się w przetworniki, to wcale nie dziwi. Wspomaganie wstęgi, szczególnie takiej niedużej przez tweeter kopułkowy to bardzo dobre rozwiązanie, bo wstęgi zwykle w niższych podzakresach już nieco nie wyrabiają. Dali zrobiło kolumny bardzo dobrze przemyslane, i sensownie zaprojektowane z użyciem dobrej klasy przetworników.
Siesty mogą sobie być pogromcą konkurencji w swoim zakresie cenowym, ale to nie zmienia faktu że Ikony to wyższa klasa.

marc

  • 15 / 5816
  • Nowy użytkownik
18-06-2008, 17:40
Polecam Akkus-a V1.2. Rewelacja.

McGyver

  • 114 / 5898
  • Aktywny użytkownik
18-06-2008, 19:11
Mam te Ushery na których oparty jest ten kit Akkusa. Są świetne, ale potrzebują naprawdę konkretnego napędu. Pioneer 676 nie da im rady, i trzeba będzie szukać nowego wzmacniacza za co najmniej 3000zł.