Audiohobby.pl

"Machniom" ? ;)

szakunec

  • 110 / 5866
  • Aktywny użytkownik
08-03-2008, 15:44
"Od muzyki piękniejsza jest tylko cisza." Paul Claudel
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX



Chodzi mi ostatnio po głowie zmiana wzmaka. Oczywiście nic w ciemno kupować nie będę - no chyba, że trafi się jakaś super okazja.
Ale do rzeczy. Zastanawiam się tak czy, któryś z was forumowiczów w ramach doświadczeń nie poszedłby na kilkudniową zamianę sprzętu?  Wszystko z zapewnieniem zasad bezpieczeństwa tak żeby dwie strony były z "machniom" zadowolone. Ja mogę zapewnić Conrada (alias Kodę) KD-261 / Reloop Ha-200 (bliźniaczo podobny).
Chętnie w ramach eksperymentu posłuchałbym wyższych modeli Sony ES, może Yamaszki ax-900 (tak chwalonej przez Discomaniaca), jakiegoś Rotelka, Nada, Arcama innych. Szukałbym wzmaczka głównie do rocka, metalu progresywnego  ->   i ciekawi mnie jak wyżej wymienione zagrają w porównaniu do mojego Conrada. ..  Czy będzie przepaść czy nie... ?



Na wstępie jednak trzeba by ustalić warunki "zabawy".
1)  wysyłka raczej nie wchodzi w grę - wiadomo dlaczego.
2) "machniom" miałby więc charakter regionalny  ->   jak dla mnie odpowiadałby G. Śląsk (Tychy, Mikołów, Gliwice, Katowice, Mysłowice, Jaworzno itp.)  --   do tych miast mogę wsiąść w auto i po prostu podjechać na wymianę.
3) wymiana  --  raczej sprzętów (w moim przypadku wzmacniacza) o tej samej wartości, żeby nie było później niedomówień w razie jakiegoś przykrego zdarzenia (zawsze trzeba brać pod uwagę taką możliwość!). Mój Conrad nie przedstawia wielkiej wartości w PLN-ach ->  raczej model niszowy dla wtajemniczonych  ->  więc musiałbym dopłacać kaucję w wysokości różnicy wartości pomiędzy klockami.
4) długość trwania "machniom"  ---  czyli okres wymiany  ->  nie wiem weekend, tydzień  ? Ale to już do dogadania.
5) zapewnienie bezpieczeństwa  ->  zakaz otwierania obudów, założenie plomby ? Nie przesadzanie z gałą głośności (chociaż to pojęcie względne)  Może sugestie  ?
. . .    jakieś inne pomysły co do warunków wymiany ?



Oczywiście wszystko należałoby dograć i zapiąć na ostatni guzik.
Piszcie --- jakbyście byli zainteresowani.
« Ostatnia zmiana: 01-01-1970, 01:00 wysłana przez zhornik »
"Od muzyki piękniejsza jest tylko cisza." Paul Claudel

Dead_Dog

  • 364 / 5866
  • Zaawansowany użytkownik
08-03-2008, 16:53
proponuję rozszerzyć pomysł i zrobić taką nową forumową świecką tradycję wymiany sprzętu - tytuł wątku jest dobry.

Dodałbym jeszcze propozycję pożyczania sprzętu na forumowe odsłuchy - nie każdy może dojechać osobiście to niech trudno dostępny ciekawy sprzęt pożyczy (a jak się nie boi to nawet pocztą wyśle).

Nothingface

  • 50 / 5864
  • Użytkownik
08-03-2008, 23:23
>> szakunec, 2008-03-08 15:44:33

Pomysł nie najgorszy,ciekawe czy się sprawdzi.Proponuję jednak założenie wątków regionalnych,np:"machniom Śląsk","machniom Wielkopolska"...itd-ułatwi to wyszukiwanie chętnych do czasowej wymiany bo wątek może się rozrosnąć do znacznych rozmiarów.

szakunec

  • 110 / 5866
  • Aktywny użytkownik
09-03-2008, 10:19
"Od muzyki piękniejsza jest tylko cisza." Paul Claudel
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXxXXX


>Nothingface  

---->    a jak tam twój Naim   ?  Widzę, że ze Sosnowca jesteś   :P
"Od muzyki piękniejsza jest tylko cisza." Paul Claudel

szakunec

  • 110 / 5866
  • Aktywny użytkownik
09-03-2008, 10:22
"Od muzyki piękniejsza jest tylko cisza." Paul Claudel
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX



ogólnie patrząc po twoim avatarze  -->   widzę, że style muzyczne nam odpowiadają   :)

Ps. Może zgadalibyśmy się kiedyś na jakiś odsłuch ?
(sorry  za tego typu propozycje ale priva jeszcze niesprawne)
"Od muzyki piękniejsza jest tylko cisza." Paul Claudel

Nothingface

  • 50 / 5864
  • Użytkownik
11-03-2008, 00:54
Odpowiadasz na wpis
>> szakunec, 2008-03-09 10:22:20

Odsłuch-jak najbardziej,odległość też do przyjęcia.
Naima kupiłem trochę przez przypadek i w niecodziennych okolicznościach,nie wiązałem z nim większych nadziei ani nie wróżyłem zbyt długiej kariery u siebie.Okazało się jednak,że bardzo "polubił" się z moimi bowersami,ciągle jest jeszcze w fazie wygrzewania więc zbyt wiele o nim nie mogę powiedzieć ale na pewno "będą z niego ludzie".

szakunec

  • 110 / 5866
  • Aktywny użytkownik
11-03-2008, 01:37
"Od muzyki piękniejsza jest tylko cisza." Paul Claudel
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX



OK  -->   byłoby świetnie posłuchać zacniejszych klocuszków od moich  --  mam nadzieję, że nie wpadnę przy tym w kompleksy  ;>
"Od muzyki piękniejsza jest tylko cisza." Paul Claudel

Nothingface

  • 50 / 5864
  • Użytkownik
11-03-2008, 19:23
>> szakunec, 2008-03-11 01:37:20

pisz na maila to się jakoś zgadamy:pepe35@op.pl

Nothingface

  • 50 / 5864
  • Użytkownik
12-03-2008, 23:00
>> szakunec, 2008-03-11 01:37:20
byłoby świetnie posłuchać zacniejszych klocuszków od moich -- mam nadzieję, że nie wpadnę przy tym w kompleksy ;>

Jakie tam kompleksy,kolejne doświadczenie z dźwiękiem tylko,zawsze można posłuchać muzyki "w trochę innym wykonaniu".Poza tym uważam,że mojemu stereo bardzo daleko do doskonałości.

szakunec

  • 110 / 5866
  • Aktywny użytkownik
13-03-2008, 09:33
"Od muzyki piękniejsza jest tylko cisza." Paul Claudel
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX



>Nothingface

Tym bardziej mojemu    :)))
Co do odsłuchów --->  będę pisał gdy znajdę chęci i czas np. w którąś sobotę.

Pozdr!
"Od muzyki piękniejsza jest tylko cisza." Paul Claudel