Audiohobby.pl

Citrone TubeDAC w ofercie Ear Stream

majkel

  • 7476 / 5891
  • Ekspert
12-08-2014, 10:10
Mam wielką przyjemność poinformować, iż Citrone TubeDAC opisany szerzej tutaj http://www.highfidelity.pl/@main-2087&lang= będzie dostępny pośród oferty produktów Ear Stream. Obecnie testuję trzecią wersję tego urządzenia z lampami ECC81 i gra bardzo obiecująco zgrywając się znakomicie ze wzmacniaczami słuchawkowymi i okablowaniem Ear Stream. DAC jest dostępny do odsłuchów w Krakowie.

Przy okazji poszerzenia oferty o DAC Citrone informuję, iż kable koncentryczne Digix2 oraz Digix3 zostały poddane kolejnej modernizacji, tym razem dającej nie tylko wyraźny przyrost jakości dźwięku, ale także obniżenie tłumienności kabla. Każdy z tych kabli może się świetnie wpasować w system w duecie z TubeDACem, a możliwość wymiany lamp w DACu oraz op-ampa we wzmacniaczu słuchawkowym Headonic daje bardzo szeroki wachlarz możliwości kształtowania brzmienia zestawu słuchawkowego od Ear Stream, nie wspominając o interkonektach analogowych.

4m

  • Gość
12-08-2014, 23:30
Pamiętam, że bardzo się z Tobą zgadzałem w poglądzie, że sygnał na wzmacniacz powinien być maksymalnie czysty, pozbawiony zniekształceń i jak najdalej tutaj od lamp. Co się Michał stało? :)

majkel

  • 7476 / 5891
  • Ekspert
13-08-2014, 09:33
Oferta jest kierowana do klientów, którzy nie muszą się zgadzać z naszymi poglądami. ;) Dźwięk z TubeDACa jest jak dla mnie nad wyraz czysty, jeśli miałbym się ograniczyć do doświadczeń z DACami lampowymi, choć rekordów liniowości na pewno nie bije.

Wielokrotnie byłem pytany, czy nie wszedłbym w lampy? Nawiązanie współpracy z Tomkiem jest w pewnym sensie odpowiedzią na te oczekiwania, bo chyba lepiej, żeby tę część oferty rozwijała osoba mająca spore doświadczenie i bagaż własnych pomysłów dotyczących lamp? Oczywiście są też inne warunki, abym chciał z kimś współpracować i tutaj sprawa również wygląda obiecująco.

Ged

  • 1715 / 5893
  • Ekspert
13-08-2014, 09:56
Życzę powodzenia. Czekamy na wersje demo do testów. Osobiście wolę wersje ok 1-2 tys PLN niż 5-7 tysi i piękna obudowa :)

adamgdansk

  • 64 / 5879
  • Użytkownik
14-08-2014, 00:18
A ten DAC jak rozumiem czyta geste pliki też? po spdif?

majkel

  • 7476 / 5891
  • Ekspert
14-08-2014, 09:05
Powinien czytać do 192kHz/24 bit, bo taka jest specyfikacja odbiornika S/PDIF. USB póki co łyka 48kHz/16 bitów maksymalnie. W przyszłym tygodniu spróbuję przetestować współpracę z zewnętrznym konwerterem USB na S/PDIF i dam znać jak to idzie. Mój DAC do komputera posiada funkcję konwertera i wyjście koncentryczne.

majkel

  • 7476 / 5891
  • Ekspert
23-08-2014, 22:16
Super-zestawy, do których oprócz słuchawek wystarczy tylko transport cyfrowy lub komputer - z lampką w torze, i to nie byle jaką. ;)

1. Headonic Basic + interkonekt SunRise 1m + Citrone TubeDAC v3 + kabel USB Extreme 1.6m lub Digix3 1m 5990zł
2. Headonic Basic + interkonekt SunRise 1m + Citrone TubeDAC v3 + kabel koncentryczny Digix2 1m 5890zł
3. Headonic Basic + interkonekt SunRise 1m + Citrone TubeDAC v3 + kabel USB Optimal 1.6m 5790zł

Cena Citrone TubeDAC w wersji trzeciej została ustalona w uzgodnieniu z konstruktorem na 2600zł z VAT.

Fatso

  • 290 / 4012
  • Zaawansowany użytkownik
29-08-2014, 11:29
A ten DAC jak rozumiem czyta geste pliki też? po spdif?
Tak, 24/192 czyta bez problemu. Oczywiście przez SPDiF, lub przez konwerter.
To co powyżej napisałem to moje zdanie na dzień w którym je wygłosiłem. Dzisiaj mogę mieć już inne przekonania, zgodnie z zasadą, że tylko krowa się nie myli. I nie możesz mieć o to do mnie, drogi użytkowniku, pretensji. Jeśli zaś zawiodłeś się na moim braku stałości w przekonaniach, to trudno.