Audiohobby.pl

Wzmacniacz do Creative Aurvana Live i recabling !

whiteHussar

  • 3 / 3577
  • Nowy użytkownik
17-07-2014, 07:55
Mam CALe używane do Sandisk Clip + i laptopa. Zastanawiam się na zakupem wzmacniacza i wybór padł na Audiotraka Maya U5 lub FiiO E07K Andes. Tylko, który wybrać ? 90 procent muzyki jaką słucham to muzyka Filmowa.
Poczytałem trochę i ludzie polecają bardziej FiiO choć wiele razy też widziałem, że piszą "Z moich doświadczeń wynika, że żeby uzyskać dużo więcej z CAL! to trzeba je podpiąć do poważnego wzmacniacza np. BP. Tylko wtedy mija się to trochę z celem. Cal za 200 PLN i wzmak za ponad 1000 PLN." Więc już nie wiem czy warto kupić wzmacniacz czy nie

Druga kwestia do recabling. Zastanawiam się jaki kabel wybrać Canare Starquad L-4E5C czy Conducfil Sonolene 3014.
Da coś taki recabling ?

Czy możesz pozostac przy oryginalnych kablach i nie kupować wzmacniacza ? Proszę o pomoc bo mam już mętlik.

Ged

  • 1715 / 5898
  • Ekspert
17-07-2014, 09:21
Witaj
Nie mam doświadczenia w recablingu. Wydaje mi się, że cudów nie będzie. Info o recablingu CALi powinny być w naszej wyszukiwarce. Koledzy robili te rzeczy.
Wzmacniacz - owszem. Jakikolwiek będzie w mojej ocenie lepszy niż laptop. Kup na początek coś najtańszego na wtórnym rynku albo wypróbuj w sklepie jak możesz. Zarówno na hifi gielda jak i allegro jest sporo tego. Za nieduże pieniądze. Może też MP3 forum ? Ja mam MxM i jest naprawdę super. Robi z CAL rakiety w porównaniu do lapków (zarówno małych jak i dużych).
Link Twojej strony internetowej nie działa więc nie mogłem więcej przeczytać o Tobie, skąd jesteś.
Pozdrawiam
Włodek

majkel

  • 7476 / 5896
  • Ekspert
17-07-2014, 10:00
Każdy z wymienionych kabli będzie dobry do tych słuchawek ze względu na ich charakter grania. U mnie wyraźną poprawę dało zastosowanie Conducfila 3014 nawet w kontekście użytkowania słuchawek z odtwarzaczem mp3.

aulait

  • 1387 / 5556
  • Ekspert
17-07-2014, 10:48
Nie jestem wyznawcą cudownych zmian związanych z wymianą kabli, ale w przypadku CAL faktycznie po wymianie kabla jest zauważalna różnica na korzyść. Tak jak Majkel zastosowałem Conducfil Sonolene 3014 i mogę tylko polecić.

aulait

  • 1387 / 5556
  • Ekspert
17-07-2014, 10:54
BP to bardzo dobry wzmacniacz, tylko na nim ograniczenie będą stanowiły CALe właśnie, bo będą grały dalej, jak CALe. Majkelowy wzmak nie ma DACa. Jeśli w przyszłości zamierzasz kupić lepsze słuchawki i DAC to miałoby większy sens.

whiteHussar

  • 3 / 3577
  • Nowy użytkownik
17-07-2014, 11:44
Rzeszów. A możecie polecić jakiś wzmacniacz na początek ? CO do recablingu to się zastanowię.

whiteHussar

  • 3 / 3577
  • Nowy użytkownik
18-07-2014, 12:49
Wszystko fajnie itp, ale ja raczej nie byłbym w stanie tego złożyć