Audiohobby.pl

Przypadki dobrej realizacje dzwięku.

atmeg

  • 1202 / 4858
  • Ekspert
24-01-2011, 00:35
Witam wszystkich miłośników muzyki.Zapraszam do zamieszczania przykładów dobrej pracy producenta nagrania .Nieważny gatunek muzyki nawet odwarze sie napisać iż mniejsza o poziom artystyczny materiału .Mam namyśli prace realizatora nagrania , człowieka bardzo ważnego dla efektu tego co słyszymy w domciu .Oczywiście wypada samemu coś zaproponować, hmm , jest takie nagranie ELO , do niego wracam co jakiś czas i zawsze pozytywnie zaskakuje mnie brzmienie .Nie pisze w kategoriach audiofilskich , lecz zwykłych przyziemnych i w zakresie mojej percepcji :).Zakładam ten temat ponieważ chętnie posłucham co wam podoba sie w tej kategori.A oto przykład -
Electric Light Orchestra - Mr. Blue Sky  link - http://tann.wrzuta.pl/audio/an4E0ZxB1bk/electric_light_orchestra_-_mr._blue_sky  .Jesli ktoś z szanownych czytelników forum zechce podać jakies przykłady to prosze o linki do materiałów o jakimś minimalnym poziomie jakości czyli raczej nie youtube :) .Oczywiscie dowolona i wskazana dyskusja w temacie co mi sie podoba w podanym przykładzie jak i nie podoba.Osobiście np. chetnie wysłuchałbym czegoś na temat wskazanego przeze mnie utworku ELO, chętnie na ten temat porozmawiam.Pozdrawiam.

  • Gość
24-01-2011, 00:58
Dobrze zrealizowane płyty? Dire Straits i Knopfler.
Koszmarnie - U2

atmeg

  • 1202 / 4858
  • Ekspert
24-01-2011, 01:17
Nie słucham co prawda  Dire Straits na co dzień ale faktycznie z tego co pamietam zawsze dobrze to brzmiało .Może podrzuciłby kol. jakiś link z przykładem .

  • Gość
24-01-2011, 01:55
Jakie tam linki - płyt trzeba słuchać - czego dowiesz się w linkach?

atmeg

  • 1202 / 4858
  • Ekspert
24-01-2011, 02:00
:) za linkiem bedzie troche muzyki . Butelka pusta ..oczka sie kleją ,ide już odpocząć. Dobranoc.

  • Gość
24-01-2011, 02:10
Dobranoc, mnie się nie kleją - ale jutro mam kuriera, tragedia.

janek2A3

  • 114 / 4578
  • Aktywny użytkownik
25-05-2014, 23:24
Witam Kolegów,

Chciałem założyć temat ale widzę, że już coś podobnego jest więc chciałbym pociągnąć dalej.
Tak, zgodzę się, że Dire Straits jest dobrze zrealizowany. W zasadzie jak mam coś do sprawdzenia w sprzęcie i robię jakiś zmiany w bebechach, to robię później odsłuchy właśnie na płycie vinylowej Dire Straits. Czasami zapuszczam też Madonnę a ostatnio mój nowy nabytek Dave Brubeck "Greatest Hits". To by było na tyle jeżeli chodzi o vinyle.

W przypadku CD, to mam kilka propozycji, które uważam za dobrze nagrane: Katie Melua "Piece by Piece" oraz Cristina Branco "Ulisses".

Generalnie to zauważyłem, że im lepszy posiadam sprzęt, tym mniej płyt nadaje się do słuchania. Zaczynają wychodzi niedociągnięcia realizatorskie podczas nagrywania i obróbki. Dlatego też ciekaw jestem, co Koledzy mają do zarekomendowania jeżeli chodzi o bardzo dobrze nagrane płyty.

janol

  • 45 / 3573
  • Użytkownik
20-07-2014, 14:38
Witam,
trudno jednoznacznie napisać.
Airto Moreira, Flora Purim, Joe Farrell; Three Way Mirror"
Keith and Julie Tippett - Couple in Spirit II
Bennie Maupin Ensemble - Penumbra
Chris Doyle Onzetet - Chris Doyle Onzetet
Jesse Van Ruller -  Chambertones
Do tego jak dla mnie większość starych wydań. W jednych przeważa coś i w innych coś innego. Czasem poj tematy. Np Art Ensemble of Chicago- colors one.

Pozdrawaiam