Audiohobby.pl

Wzmacniacze słuchawkowe wysokiej klasy

Karol

  • 2011 / 4322
  • Ekspert
06-01-2023, 09:20
Jest lepszy ale nie w kategorii bezwglednej. Raczej na zasadzie synergii z Qutestem. Jak byloby z innym DACiem to ciezko mi powiedziec. Tutaj te dwa klocki to cos jako zestaw bardziej, podejrzewam ze to jakies 90 procent jakosci ich wyzszego modelu TT2 razem. Hedonica za to mozna ustawic do woli pod siebie i dopasowac. D8000 ogolnie operuja bardziej skomplikowanym dziwekiem od powiedzmy Pioneer Master 1 ktore byly sluchawkami troche plug and play. Ten Hedonic lepiej by pasowal do nich, te Finale ewidentnie wola tandem Chorda. Co nie znaczy ze nie daloby sie pewnie tak dopasowac Hedonica zeby zahral podobnie. Ogolnie Anni ma tendencje to zmiekczania i wysycania, za to nowy Hedonic to agresywne wyczynowe bydle. Do koloru do wyboru.

@Alucard, na pewno dobry jest ten Chord Anni, bo zasiedziałeś się trochę przy wieczornym słuchaniu. :)

Alucard

  • 2551 / 3600
  • Ekspert
06-01-2023, 10:23
Ma sopran przygotowany tak jak lubię. To chyba najwieksza zaleta. Na tym wzmacniaczu jest tylko milym dodatkiem, rozdzielczym i widocznym ale calosciowo bardziej dopelnieniem. Nie czyms co sie wcina przed szereg ciagle i dyktuje swoje warunki. Ponadto mocarny dol, ogolnie cieply niemeczacy dzwiek ze swietnym cichym tlem. Daje to dobra glebie i dobry wglad w warstwy srednicy jesli dodasz do tego poglosy Finali, ale nie placa za to odchudzonym dolem na tym wzmacniaczu. Ciezko mi sie do czegos przyczepic, bo tak subiektywnie trafil akurat pod moje gusta, tak sie zlozylo. Sprawia w dodatku wrazenie jakby byl w stanie udzwignac prawie kazde slucjawki. Zaluke ze nie mam teraz HEEDow od shakala ;)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Karol

  • 2011 / 4322
  • Ekspert
06-01-2023, 12:10
...
Ciezko mi sie do czegos przyczepic, bo tak subiektywnie trafil akurat pod moje gusta, tak sie zlozylo. Sprawia w dodatku wrazenie jakby byl w stanie udzwignac prawie kazde slucjawki.
...

Po takim "wyznaniu", raczej na bank zostanie u Ciebie. Zatem gratuluję zakupu!
Niech się nie psuje i nieprzemijająco dostarcza radości z jego posiadania. :-))

Alucard

  • 2551 / 3600
  • Ekspert
06-01-2023, 12:29
Niech służy ;)  No bo chyba jednak nie ma co już odsyłać. Poza tym zawsze można podpiąć jakieś monitory bliskiego pola albo nawet wydajne podstawki no bo to w sumie dwa wzamcniacze w jednym tak naprawdę. Chciałem coś tam o nim nasmarować ale tu kolega z portalu Headfonia mnie ubiegł, bo jego przemyślenia się pokrywają w 99% z moimi. TO jest chyba najlepsza recka tego wzmaka i nie ma co tu dodawać za bardzo. Strona nr2 - dźwięk.
https://www.headfonia.com/chord-electronics-anni-review/
Nasi koledzy z Polski trochę polali wody, tutaj gość powiedział co następuje. O Final Audio D8000 do napisania nie będę miał wiele bo już nieraz tutaj była mowa o nich, ale Anni to ciekawe zjawisko.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Karol

  • 2011 / 4322
  • Ekspert
06-01-2023, 13:17
...
Chciałem coś tam o nim nasmarować ale tu kolega z portalu Headfonia mnie ubiegł, bo jego przemyślenia się pokrywają w 99% z moimi.
...

Ja jednak chętnie przeczytałbym to, co Ty o nim sądzisz, nawet jeżeli pokrywa się to z czyjąś opinią.
Dla mnie zawsze była i jest różnica, kto to mówi. Piszę to całkiem poważnie. Tak mam.
Tak bardziej z przymrużeniem oka, to opinia ma całkiem inną wagę jeżeli potwierdzi ją
    "Największy słuchawkowy GURU w Polsce". ;-)
Myślę że Cię przekonałem, że warto jednak coś "nasmarować". :)

Jeżeli mogę coś zasugerować, to chętnie przeczytałbym o tym, jak się sprawuje komplet Anni + D8000.
Mam wrażenie, że ten duet bardzo do siebie pasuje i wręcz tworzy nową jakość. Wspominałeś też o synergii z Qutestem.
Recenzji na headfonia.com nie czytałem, ale nie przypuszczam, żeby było w niej coś o graniu Anni w takim ujęciu.
Czyli proszę Pana, jest o czym pisać jeżeli chodzi o wzmacniacz, jak i o słuchawki.
@Alucard, liczę na (jak zwykle) barwny i ciekawy opis. :-)

Alucard

  • 2551 / 3600
  • Ekspert
06-01-2023, 16:09
Z tą nową jakością to bym nie przesadzał :) jest nieprzeciętnie na pewno i super intensywnie z dużą otwartością i naturalnością, ale tych D8000 to chętnie posłuchałbym z jakimś super lampowcem, jak np ten który ostatnio chwalił Piotr u siebie na forum - Lucarto Songolo. Albo Feliks Envy. Za to przewagą tego Anni może być sama konstrukcja która pozwoliła wejść w mneijsze koszty przy budowaniu tego bo krzem, te wszsytkie płytki, kondensatory itd to jednak dziś tani materiał, a do takich drogich lampucer to nieraz lampki potrafią kosztować więcej niż ta moja mydelniczka. Plus wielkie drogie obudowy zapewne jak ten Songolo.  Mają też w Chordzie ciekawą technologię którą nazwali sobie Ultima a jest to jakieś sterowanie odpoiwednio ilościami prądu i napięciami na wyjściach, która pilnuje żeby zawsze było tyle prądu ile trzeba. Żeby zbyt duże napiecia nie przesterowały delikatnych przetworników dynamicznych które często mogą łyknąć mały prąd. Jak się zbiorę to napiszę coś więcej ale mam nadzieję że mi pójdzie llepiej te zzebranie niż przy HEEDach heh
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

whero2

  • 275 / 2057
  • Zaawansowany użytkownik
06-01-2023, 20:55
Za to przewagą tego Anni może być sama konstrukcja która pozwoliła wejść w mneijsze koszty przy budowaniu tego bo krzem, te wszsytkie płytki, kondensatory itd to jednak dziś tani materiał, a do takich drogich lampucer to nieraz lampki potrafią kosztować więcej niż ta moja mydelniczka.
niestety takie czasy - ale jednak do końca się nie zgodzę bo czasy jak to czasy - zależy gdzie się szuka - starsze lampizatory ostro zyskały na wartości ale za to ~ mhdt można kupić powiedziałbym w bardzo dobrej cenie...
pamiętam rok/dwa lata temu aukcję na znanym portalu aukcyjnym gdzie feliks audio echo w pełni sprawne z nowymi lampami sprzedało się za około 300-400zł o czym teraz już nie ma szansy marzyć - ostatnio kiedy przeglądałem co ciekawszego to teraz można wychaczyć używane otl'e transcendent sound za bezcen (ułamek wartości zestawu lamp w nich)
czasy się ciągle zmiieniają i rynek podąża za "modami" ~ ta-n86 kupiłem w japoni za ~ 30 dolarów (https://buyee.jp/item/yahoo/auction/541652675 - wiem że ze zdjęć wygląda brzydko ale wnętrze było ideał ;) ) a teraz ciężko znaleźć sztuki nadające się do restoracji w europie poniżej 1k euro
zawsze się da znaleźć sprzęt dający porządany efekt w pieniądzach jakie chcemy wydać ... tylko trzeba szukać wiedząc czego i dlaczego się szuka

Alucard

  • 2551 / 3600
  • Ekspert
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

whero2

  • 275 / 2057
  • Zaawansowany użytkownik

Alucard

  • 2551 / 3600
  • Ekspert
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Karol

  • 2011 / 4322
  • Ekspert
06-02-2023, 23:57
Zbalansowany, na lampach, z wyglądu też może być. :)
Będziesz się do niego przymierzał? To chyba nie ten, o którym wspominał @pastwa?

Alucard

  • 2551 / 3600
  • Ekspert
07-02-2023, 05:38
Tamten ma numerek 150 i jest troche wiekszy. Na razie mam te mydelniczke od Chorda i ona tez ma pasowanie impedancyjne, i to automatyczne.  Dysponuje tak duzym dzwiekiem i poteznym dolem ze to az dziw ze to sie wydobywa z takiego karzelka. Jak sie wpina w to sluchawki to slychac takie glosne klikniecie a wzmacniacz wlacza sie autmatycznie. Na razie wychodzi na to se dobrze ze nie pisalem jeszcze nic, bo dziwek ulegl zmianie. Czy przelamaly eie sluchawki czy wzmacniacz to ciezko stwierdzic. Moze oba. Generalnie to jest wiecej dolu i jest wiecej ladu i skladu, mniej krzykliwosci.  Mysle ze juz niedlugo bedzie mozna nasmarowac  cos bo jeszcze pewnie ze 100 godzin i nie bedzie raczej miejsca na zmiany.
Czy sie bede przymierzal? Chyba na razie nie, moze raczej do tamtego wiekszego w przyszlosci ale powiem szczerze ze jakbym mial kase to kupilbym uzywanego Bartoka tylko szkoda troche prawie 50 kola na dakowzmaka.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2551 / 3600
  • Ekspert
07-04-2023, 19:07
Zacząlęm pisać recenzję Anni jakiś czas temu i miałem tak z połowę ale foru mmiało awarię i wszystko poszło. nie chce mi się naprawdę zaczynać tego pisac od początku.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Gustaw

  • 3856 / 3313
  • Administrator
07-04-2023, 22:12
Zacząlęm pisać recenzję Anni jakiś czas temu i miałem tak z połowę ale foru mmiało awarię i wszystko poszło. nie chce mi się naprawdę zaczynać tego pisac od początku.

Dłuższe teksty warto nie pisać bezpośrednio w oknie forum ale w zewnętrznym edytorze i potem wkleić do forum. Jest ustawiony mechanizm aby po pewnym czasie wylogowywać automatycznie. Tak jest od samego początku.

Alucard

  • 2551 / 3600
  • Ekspert
07-04-2023, 22:37
To nie było wylogwanie, tylko nie miałem dostępu do forum przez jakieś 4 dni chyba może 3. Biały ekran z napisem że audiohobby pl nie odpowiada. Było tak nie raz. Recenzja się skasowała i chęci brak żeby zaczynac od początku. Może po prostu jak ktoś będzie miał jakieś pytania to postaram się odpowiedzieć i tyle. Albo wena jeszcze przyjdzie.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.