Audiohobby.pl

Wzmacniacze słuchawkowe wysokiej klasy

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
19-08-2018, 15:42
Fajnie napisales o d8000 - napakowany miesniak hehe. Wiesz Michal, to jednak planary. Musi byc grubiej jakby nie patrzec. A tak do basu nawiazujac i do D8000 kontra Utopie... ktore lepsze do szybkiej basowej muzyki typu nowoczesna elktronika i rozne takie mieszanki plus do rocka? No i jak tu wypadna L700? Powiedzmy z firmowym tym srodkowym w ofercie wzmakiem co mowiles kiedys.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

pastwa

  • 3815 / 5865
  • Ekspert
19-08-2018, 16:22
Nie chcialbym Cie tutaj jakos nakierowywac. Posluchasz 30min w salonie i bedzie to (mam nadzieje) oczywiste dla Ciebie ktora prezentacje wolisz, bo to nie jest takie jednoznaczne, zalezy na co bardziej zwracasz uwage, moze byc ze pewne aspekty ktorych nawet nie miales swiadomosci istnienia nagle Cie zaurocza. Beda osoby co wybiora dane sluchawki czysto dla uzyskania odmiany, nie dla lepszosci itd.

Wiem tylko ze Utopie graja doslownie wszystko, kazdy material, na bardzo wysokim poziomie, no i sa niesamowicie szybkie, nosne, na mnie to dziala, bo jednoczesnie nie brakuje im basu (szybszego od Finali), ktory potrafi zejsc bardzo nisko i ma impakt, a zdrugiej strony moge sobie smakowac ich delikatnosc w wykanczaniu detali. D8000 sie nie bawia w takie niuanse, choc to niezwykle transparentne nauszniki, ale one bardziej komasuja dzwieki niz je rozszczepiaja na drobinki. W Utopiach zyje kazdy atom w przestrzeni, a u D8000 panuje czern pomiedzy brylami instrumentow. No dwie rozne prezentacje.

L700 na pewno nie dostana takiego basu i masy jak mozna wykrzesac z powyzszych sluchawek (D8000 nie trzeba nawet pomagac aparatura) ale maja te elektrostatyczna lekkosc (zadnej ociezalosci), momentalna reakcje na impuls, ktora na taka skale tylko w Utopiach slyszalem i po czesci w Pioneerach.

Slowami tego nie wyjasnisz, trzeba uzyc uszu ;'))

Ja bym dla siebie (nie majac nic) bral Utopie, nawet gdyby trzeba bylo potem grac przez 2 lata z jakiegos  kombajnu typu Burson Conductor V+ i zbierac spokojnie na sporo lepsza elektronike.

pastwa

  • 3815 / 5865
  • Ekspert
19-08-2018, 16:45
Jedno ostrzezenie jeszcze. Utopie takie calkiem nowe, graja tylko lekko i jasno, wypelnienie i niski bas dochodza pozniej, nalezy miec tego swiadomosc, bo moze byc, ze takie Mr Speakers je znokautuja w 10min sparingu w salonie, ale bedzie to zupelnie mylne wrazenie.

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
19-08-2018, 17:19
Tak moze byc. Dlatego sam odradzalem ocenianie sluchawek Grado po 10 minutowych odsluchach w sklepie. Tym sluchawkom  brak ciezaru w dzwieku, pojawia sie dopiero pozniej. Tak samo jak bas ktory jest zwyczajnie maly zanim sie wygrzeja i np sluchajac Pain albo Ladytrona ktorzy ngrywaja swoje plyty dosc lekko (delikatny bas jak na elektronike) mozna sie zmeczyc takim natarciem wyzszej srednicy i sopranu. Na szczescie potem to ulega zmianie. Utopia jakby nie patrzec przetwornik dynamiczny i swoje musi pograc. Podejrzewam ze w sparingu najgorszy przeciwnik z mozliwych dla niewygrzanych Utopii to wlasnie te D8000.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

pastwa

  • 3815 / 5865
  • Ekspert
19-08-2018, 17:27
Zgadza sie.

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

almagra

  • 11514 / 5520
  • Ekspert
09-09-2018, 17:56
Ale mądrości zawarte są w tym opisie.Czytajcie dalej tych debili.

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
09-09-2018, 18:54
Opisami się nie ma co kierować, i nie sądzę że tak naprawdę tutaj ktoś bierze je na poważnie, wkleiłem link bo po prostu pierwszy raz widzę ten wzmacniacz. Podobnie pierwszy raz zobaczyłem chyba wczoraj  nowy wzmacniacz od Exposure XM HP. Nie wiedziałem też że wyszedł nowy Divaldi 2. Parę ciekawych rzeczy do ewentualnego posłuchania ostatnio wyszło.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

almagra

  • 11514 / 5520
  • Ekspert
29-09-2018, 16:52
Ruszam do zamknięcia tematu zasilacza.Tzn w ogóle ruszam na nowo do działań.Lutownica twarda,gorąca i na sztorc stojąca! I dym z niej bucha!
 

almagra

  • 11514 / 5520
  • Ekspert
29-09-2018, 21:54
No i dopracowałem lampowy zasilacz do najlepszego lampowego słuchawkowca na świecie!
Niezwykle trudne,a z pozoru łatwe zadanie.

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
08-11-2018, 23:56
Tak czytałem ten wątek aby znaleźć stare zdjęcia wzmacniacza Mikołaja, i natknąłem się na tę kłótnię o warstwach laminatu. Nawet Tadek Drozda by się nie powstydził takiej hecy ;) Do tego te wpisy alamgry o tym jego  nieistniejącym wzmacniaczu który już rok robi. Tu jednak banda wariatów siedzi an tym forum ;) Taka mała retrospekcja  z przymrużeniem oka :D
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Synthax

  • 2323 / 4084
  • Ekspert
11-12-2018, 00:28
http://www.qeslabs.com/e_listening.asp
Nawet jeśli grałby najlepiej na świecie to nie mógłbym na niego patrzeć :)

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
11-12-2018, 08:30
Ponoć gra obłędnie, nie moje słowa więc to jest do sprawdzenia, ale fakt, on jest wręcz przerażający. Podobnie jak ilość mocy która w nim jest. Wzmacniacz nie ma żadnych wejść oprócz podwójnych balansów i żadnych oprócz podwójnych balansów wyjść na słuchawki. Lewy i prawy kanał po balansie od początku do końca, a w środku? Waga ciężka. Tylko tak jak mówisz, kto to kupi jak się ma ochotę uciec przed nim na drzewo? A jak odgryzie głowę? Nigdy nic nie wiadomo ;)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

majkel

  • 7476 / 5865
  • Ekspert
11-12-2018, 14:10
Ponoć gra obłędnie, nie moje słowa więc to jest do sprawdzenia, ale fakt, on jest wręcz przerażający. Podobnie jak ilość mocy która w nim jest.
Mnie przeraziło to, co przeczytałem - 164 omy impedancji wyjściowej, minimalne obciążenie 200 omów. Moc przy 300 omach: 14mW na kanał. Jak ktoś nie wierzy, to niech przeliczy z 11.5dBm, które podają. Jak ktoś lubi dźwięk przetwornika, zwłaszcza dynamicznego, pędzonego przy współczynniku tłumienia z zakresu niecałe 1 do 4 (przy 600 omach), to pewnie będzie wniebowzięty. Dla mnie taki niestabilny dźwięk z podbitym basem bez szczególnej faktury oraz kontroli to nic ciekawego.

Idźmy dalej - jakby zewrzeć wyjścia, to tam popłynie 20 miliamperów w każdym kanale, przez słuchawki mniej. Takie prądy można wyciągnąć z najzwyklejszego op-ampa. Pytanie - na co poszło te 6kg wagi, bo większość mocy przy takim obciążeniu jest pobierana przez urządzenie jałowo.

Z góry zaznaczam, iż nie czepiam się dźwięku, wyglądu, itp. Komentuję jedynie dane techniczne, po stronie wyjścia przypominające dziurkę w odtwarzaczu CD.