Audiohobby.pl

Wzmacniacze słuchawkowe wysokiej klasy

saudio

  • 724 / 5263
  • Ekspert
09-03-2020, 17:26
Możliwe że z innymi lampkami ten zamulacz od Cayina gra lepiej, fabrycznego omijam z daleka.

pastwa

  • 3815 / 5883
  • Ekspert
09-03-2020, 18:24
No lampy oraz jak pisalem, rowniez poprawione zasilanie (chyba transormery, nie pytalem co i ile ale musialo kosztowac).

Wchodzac w tego Cayina trzeba miec mysle ze 40kPLN (20k na upgrejdy) odlozone jesli chcemy aby zagral bardzo dobrze. On sie wowczas najlepiej spisuje z takimi HD800 pierwszej generacji. Tak zaraz po zakupie to tylko waga (30kg ?) i wielkosc robi wrazenie.

saudio

  • 724 / 5263
  • Ekspert
09-03-2020, 19:33
Tego Luxmana nie mają w Tophifi:(

A lampki sporo dają, czasami się zastanawiam dlaczego nie wstawiają czegoś dobrego, no ale to zależy ile są w stanie sobie zapewnić zapasu. Przykład to np. Ayon HA-3 z 12AU7 made in China, podobnie Octave V-16 JJ ECC82, a to już nie możemy mówić o wschodnim pochodzeniu.

pastwa

  • 3815 / 5883
  • Ekspert
09-03-2020, 20:14
Szkoda ze nie mieli Luxmana, to bylby bardzo godny konkurent, no i sam jestem go tez ciekaw ;')

Z drugiej strony, nie wiem czy w chwili obecnej potrafilbym kupic wzmak sluchawkowy za >20kPLN, zwyczajnie meczylaby mnie mysl ze moglbym sprzedac swojego Naima i jego otoczenie, dolozyc wspomniane 24k i kupic od razu Bartoka i miec wszystko gdzies, bo to na dobra sprawa taki gdzies calosciowo wydatek bylby...

saudio

  • 724 / 5263
  • Ekspert
09-03-2020, 20:52
Tylko ten wzmacniacz w Bartoku nie jest jakąś rewelacją, wydaje mi się że Bartok bez -10k i dołożenie czegoś tego pokroju dałoby lepszy efekt. Niimbus to pierwszy wzmak który potrafi pokazać potencjał Dave w porównaniu z dziurką Chorda. Chodzi mi o transparentność (brak utraty detali), która występuje z innymi wzmakami, dostajemy np. lepszą kontrolę basu, ale tracimy na "transparentności". Poczytałem trochę o tej 750tce i wygląda na prawdę ciekawie.

pastwa

  • 3815 / 5883
  • Ekspert
09-03-2020, 21:25
Owszem, wzmak w Bartoku nie jest jeszcze zabojca gigantow, ale gra jak bardzo dobrze skrojone urzadzenie do 15kPLN, w sumie to zalezy bardzo wiele jeszcze od sluchawek, bo tak czasem bywa, ze jedna wypadna lepiej prosto z Bartoka, a inne z zewnetrznego wzmaka. Przy czym, jak porownywalem, to wyjscie XLR bylo wyraznie lepsze od SE, wiecej mocy robilo swoje (detal, dynamika, itd.). Ponoc polaczenie z Abyss 1266 TC po balansie jest niezwykle udane, ale nie slyszalem.

Przyznam, ze ja tez sie glowilem nad 'golym' Bartokiem i wlasnie jakims tranzystorowym, transparentnym wzmakiem. Bartok ma wedlug mnie idealna sygnature wlasna, nie trzeba nic poprawiac/dociazac, sa naturalnie geste barwy (zadnego rozwodnienia), potezny, bardzo nisko schodzacy bas, dobra calosciowa plastycznosc, no i przede wszystkim wiarygodna scena o przekonujacej glebi i osi pionowej. Moze ten dCS smialo grac z jakims solidnym tranem i nie bedzie zgrzytow, wrecz przeciwnie.

pastwa

  • 3815 / 5883
  • Ekspert
09-03-2020, 21:31
W Luxmanie podoba mi sie jak rozwiazali regulacje glosnoscia, nic tu sie nie rozjedzie z czasem, jak to bywa w roznych niebieskich alpsach.

saudio

  • 724 / 5263
  • Ekspert
09-03-2020, 21:41
No właśnie to jest interesujące, w Niimbusie jednak słychać przełączanie w trakcie kręcenia gałką i nie chodzi mi o dźwięk styczników, a dźwięk w słuchawkach, choć nie słychać tego przez iESL ze Staxami.
Mi w moim "DACu" wszystko pasuje tylko te kabelki to duża przewaga Bartoka.

pastwa

  • 3815 / 5883
  • Ekspert
09-03-2020, 22:00
Jak mowa o estetyce i wygodzie, to mnie byc cos takiego najbardziej urzadzalo, niekoniecznie w tej cenie. Nie mam pojecia jak to sonicznie wypada, ale funkcjonalnosc wrecz genialna.

saudio

  • 724 / 5263
  • Ekspert
09-03-2020, 22:04
Fakt ale to kolejne chyba z 20k ponad Bartoka.
Niedługo ma też pojawić się coś taniego o niezłych pomiarach https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/wolfx700-measurement-of-topping-a90-headphone-amp-prototype.11946/

pastwa

  • 3815 / 5883
  • Ekspert
09-03-2020, 22:33
Z tej samej strony, kiedys sie przypatrywalem Gustardowi H20, bardzo ladny dla oka, cena sporo wyzsza (850euro) ale wciaz na Ziemi, jednak konkluzja malo zachecajaca, jesli czlowiek postawil wyzej jakiegos Massdropa za 99$

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/review-and-measurements-of-gustard-h20-headphone-amp.7402/

Conclusions

Even with balanced output, I am struggling to find a reason to buy the H20. The massdrop THX AAA 789 has proper gain settings, and far better unbalanced output. Yes, availability is an issue with massdrop THX so another excellent option is the JDS Labs Atom. It sounds so good and has so much power that you don't need to mess with balanced cables and such. And it only costs USD $99.

Really, the JDS Labs Atom and Massdrop THX AAA 789 have changed the landscape so much that products like Gustard H20 don't stand a chance anymore. Yes, it is a heavier box than both of those combined but I can't see a reason to spend so much more money and get less. So sadly I can't recommend the H20.

mikolaj612

  • 347 / 3585
  • Zaawansowany użytkownik
09-03-2020, 23:19
Absurdalnie chora ilość przekaźników :O

A za rok-dwa połowa do wymiany i zonk.

Na dziś dzień jeśli idzie o wiele mierzalnych parametrów to nie da się przebić tego co robią typowe końcówki mocy z logiem THX.
Niezależnie jak na to spojrzymy, opampy, rozwiązania dyskretne - po prostu to jest best in class.

A gruncie rzeczy są tam dwa opampy na kanał za jakieś 40zł w detalu (serio) oraz trochę niezbyt kosztownej elektroniki.
Na tym polega sztuka - a nie na krojeniu dziesiątek tysięcy zł.

Zresztą obecnie to są ciekawe czasy - bo byle USB DAC rodem do telefonu stoi niebezpiecznie blisko (w pomiarach) do bardzo wysokiej jakości sprzętu stacjonarnego (dużo droższego).

Przykładem niech będzie Meizu HiFi DAC PRO za 40 dolców oraz Dense Audio Adapt Reference za 170 dolarów, który ściga się z wieloma topowymi klockami w kwestii cyferek.
« Ostatnia zmiana: 09-03-2020, 23:23 wysłana przez mikolaj612 »

saudio

  • 724 / 5263
  • Ekspert
10-03-2020, 18:18
Tak sobie jeszcze poczytałem na temat tego Luxmana i on ma tylko max 8V na wyjściu, trochę mało do iESLa.

pastwa

  • 3815 / 5883
  • Ekspert
10-03-2020, 20:40
Do Staxow go uzywasz moze ? No masz faktycznie troche roznych ptaszkow do zaspokojenia ;")

saudio

  • 724 / 5263
  • Ekspert
10-03-2020, 21:34
Tak, ale wiszą sobie w komisie na sąsiednim forum, z Niimbusem dostały podrzędnego kopa także zobaczymy....