Audiohobby.pl

Wzmacniacze słuchawkowe wysokiej klasy

Mogos

  • 382 / 5946
  • Zaawansowany użytkownik
22-08-2013, 22:09
Moje odczucia odnośnie sceny w 009 są takie same.
niech gra muzyka, a z całą resztą jakoś będzie

ptx

  • 651 / 6050
  • Ekspert
22-08-2013, 22:11
Soundman>>
Pożycz od gradofana entreq challenger dla lcd2, poprawa bezdyskusyjna w każdym aspekcie w stosunku do kabla stockowego, który w dużym stopniu ogranicza możliwości tych słuchawek i jest ich wąskim gardłem...

Mogos

  • 382 / 5946
  • Zaawansowany użytkownik
22-08-2013, 22:22
Scena w HD800 jest ciekawa dodaje nagraniom a może i podkreśla czynnik live w nich zawarty. Jednak nie jest tak idealnie bo całość spektaklu odbywa się z lewej na prawą stronę z lekkim przodem. Nie potrafią zagrać tak samo spektakularnie w głąb. To co mi się w nich bardzo podoba to zupełne oderwanie dźwięków od przetwornika. Zapominasz, że masz słuchawki na głowie.
niech gra muzyka, a z całą resztą jakoś będzie

Ged

  • 1717 / 6050
  • Ekspert
22-08-2013, 22:29
Brodaczu Drogi,
Jak chcesz mieć genialną scenę to przecież wiesz co musisz mieć, i wiesz, że nie ma od tego odwrotu :)
Nawet ja prawie z pamięci potrafię cytować recenzje Piotra gdzie w każdym miejscu jest napisane - scena w Orfeuszu nie jest do pokonania przez cokolwiek co się nakłada na uszy (i to naprawdę słyszałem, już nawet jako były audiofil) najprawdopodobniej również przez niewiele systemów głośnikowych (to już moje zdanie, ale nie mogę być wyrocznią bo mało słuchałem). A 009 w stosunku do Orfeusza to skromna zabawka (w każdym aspekcie).

Soundman

  • 775 / 4172
  • Ekspert
22-08-2013, 22:35
No, jak na zamknięte słuchawki to D7100 mają całkiem dobrą scenę, zwłaszcza po zmianie kabla robi się ciekawie. Ha, na mojej opinii oczywiście nie ma co się opierać bo ja to dopiero początkujący słuchawkowiec ale i tak myślę że warto posłuchać LCD3. Jednak z dobrym kablem i na odpowiednim wzmacniaczu to pewnie ciężko będzie w sklepie znaleźć taką okazję. D7100 jakby nie starały się to i tak ze skóry nie wyjdą , będzie  uczucie słuchania w mniejszym lub większym pomieszczeniu. Po jakimś czasie uszy się męczą. LCD są jak dla mnie udaną próbą alternatywy dla dobrych kolumn, można ich słuchać godzinami bez zmęczenia. Ciekaw jestem tych Staxów, pewnie musi być w nich coś niesamowitego. Ale ja prawie jak Kabak ,preferuję dobry, nisko schodzący bas i dobrą dynamikę. Co to za słuchawki bez dobrego basu, musiałby być kastrat jednak? Tutaj LCD mimo że mają mniej odczuwalny bas niż w D7100 to jednak schodzi w nich niżej i gra z większą kulturą.

Soundman

  • 775 / 4172
  • Ekspert
22-08-2013, 22:47
PTX ,właśnie męczę Majkela o kabel do LCD2 i chyba niedługo powinienem go mieć. Nie będzie to oczywiście poziom Entreqa ale poprawa powinna być słyszalna. W te słuchawki warto inwestować, odpłacają się z nawiązką.

mirek10

  • 1213 / 4548
  • Ekspert
23-08-2013, 10:15
Mysle ze warto odsluchac LCD3,sa ciekawe i przyznam ze jedyne ktore nie sluchalem,dla recenzenta M.Dyby najlepsze jakie sluchal,widac ze naszych K-1000 nie sluchal!!!

majkel

  • 7477 / 6048
  • Ekspert
23-08-2013, 10:29
"Nie będzie to oczywiście poziom Entreqa" - pożycz Challengera i porównaj. :) Na Konstantina szkoda Twojego czasu. Mogę Ci wysłać na maila zdjęcia wyjaśniające dlaczego.

majkel

  • 7477 / 6048
  • Ekspert
23-08-2013, 11:15
Konstantin chodził po 1700zł. Challenger to pewnie inna "konstrukcja". Zdjęć jest dużo i ważą też odpowiednio, nie na silnik forum jak ktoś chce dokładnie obejrzeć.

asmagus

  • 4439 / 5597
  • Ekspert
23-08-2013, 11:35
Nigdy, przenigdy, nie zrozumie jak można kupować za 1/3 czy nawet 1/2 wartości słuchawek kabel do nich. W pale mi się to nie mieści po co ludzie do Denonów, które mają kabel 7-NOFC kupują inne kable, nieraz w cenie słuchawek. I bynajmniej nie chodzi mi tu o pieniądze, jak i na co kto wydaje swoje pieniążki nie mnie oceniać. Tylko nie rozumie celu bo w to, że to diametralnie poprawia brzmienie to ... proszę o litość. Szczególnie, że większość tych "cudownych kabli" w środku nie ma nic lepszego niż te standardowe.

lancaster

  • Gość
23-08-2013, 11:36
Michal, wklej ze 2-3 istotne, silnik dopasuje. Mówimy o kablu, nie o Google Earth.

patrykvel

  • 282 / 4848
  • Zaawansowany użytkownik
23-08-2013, 11:39
Majkel- jeżeli można, to mogę wrzucić paczkę ze zdjęciami na chmure- mega.co.nz

lancaster

  • Gość
23-08-2013, 11:47
">> asmagus, 2013-08-23 11:35:56
Nigdy, przenigdy, nie zrozumie jak można kupować za 1/3 czy nawet 1/2 wartości słuchawek kabel do nich. "

Normalnie :
http://www.students.pl/spolecznosc/user/blog/KOCIACZEK1/45266/CHAMSKIE--KAWALY

"Trzech gości którzy ukończyli wyższe uczelnie zastanawia się jak się pozbyć teściowych. Facet po Polibudzie: Kupię jej samochód, pogrzebię przy nim trochę, poprzestawiam i stara purchawa rozjebie się na drzewie. Gość po Akademii Medycznej: Skombinuję arszenik i sypnę jej do żarcia. Zdechnie w 30 sekund kurka wodna. Absolwent Akademii Rolniczej: Kupie całą paczkę ibupromu, wsadze wszystkie do gęby, przeżuję, ulepię z nich jedną dużą, wysusze w mikrofalówce i położę na stole... Dwaj pozostali: I co dalej? Jak to co? Ona wejdzie do pokoju, powie: "Ojej, jaka wielka tabletka ibupromu!", a ja wyskoczę z szafy i ją pierdolne siekierą w plecy!"

lancaster

  • Gość
23-08-2013, 11:50
apropos kawałów ten mi sie spodobał z ww stronki :

Małego Abramka wywalili ze szkoły - żydowskiej oczywiście - za brak postępów w nauce i nieposłuszeństwo. Przenieśli do go innej szkoły - też żydowskiej. Po kilku miesiącach i z tej wyleciał, z tych samych powodów. Do kolejnej - to samo. Po jakimś czasie w mieście nie zostało ani jednej żydowskiej szkoły, w której by już Abramka nie znali, został więc umieszczony w katolickiej. Po tygodniu dyrektor szkoły wzywa tatę Abramka i oznajmia mu, jakim wspaniałym chłopcem jest Abramek - grzecznym, bystrym i w ogóle najlepszym uczniem w szkole. Tata po powrocie do domu pyta zbaraniały Abramka: Abramek, co się z tobą stało? Mówią mi, że jesteś najlepszym uczniem, nie chuliganisz, no wzór cnót. CO ONI Z TOBĄ ZROBILI? Rozumiesz tato, pierwszego dnia taki pan w czarnym ubraniu zaprowadził mnie do ciemnego pokoju, w którym wisiał jakiś pan przybity do krzyża i powiedział: Abramek, to jest Jezus Chrystus. On też był Żydem I wtedy zrozumiałem, że to nie przelewki.

PS. jak mam wywalic  offtopy to prosze zaznaczcie do moderacji.

Pzdr

majkel

  • 7477 / 6048
  • Ekspert
23-08-2013, 11:56
Jeden z moich ulubionych to jest, jak się kolega koledze pochwalił, że sprzedał psa za milion zł.
- I co, zapłacił Ci klient tą kwotę?
- Nie, zamieniłem go za 2 koty po 500 tysięcy.