Audiohobby.pl

Wzmacniacze słuchawkowe wysokiej klasy

majkel

  • 7477 / 6049
  • Ekspert
02-02-2013, 08:15
>> 4m, 2013-01-24 09:51:52
To samo pytanie sformułowane nieco inaczej: jakie najsłabsze słuchawki podpinaliście pod przyzwoite wzmacniacze?

-> Sennheiser PX100. Nieźle nimi rzucało na większych głośnościach.

Synthax

  • 2323 / 4268
  • Ekspert
05-02-2013, 18:41
Witajcie,
Chciałbym się zapytać o możliwość odsłuchu kilku urządzeń na terenia Warszawy/okolic. Posiadam T70 i chciałbym posłuchać ich z:

- Meier Audio (Classic albo Jazz)
- Lehman i jego klon.
- Woo Audio
- Jakiś Shiit :)

Planuję zabrać do porównań swoje pre Crimson 610C

Byłbym wdzięczny za podanie adresów sklepów w stolicy gdzie jest kompetentna obsługa i kilka wygrzanych egzemplarzy opisnych urządzeń i czegoś podobnego w tym przedziale cenowym. Zaznaczam że szukam urządzeń o neutralnej sygnaturze ale jednocześnie nie posiadających też braków w podzakresach, przestrzeni i detalach. Słuchanie wielu nargać pokazało mi że ważniejsze jednak są nagrania niż sprzęt i jeśli gdzieś szukać prawdy to zaczynając od płyt. Interesują mnie też odsłuchy prywatne.

Ged

  • 1717 / 6051
  • Ekspert
05-02-2013, 20:42
Synhtax
Takie rzeczy to tylko w Erze :)
Ale jest coraz lepiej ze sprzętem słuchawkowym w Polsce. Lubię myśleć, że to również dzięki naszemu forum :)
Raczej szukaj kumpli tutaj niż sklepu.
Włodek

ogorek

  • 855 / 5389
  • Ekspert
05-02-2013, 21:07
@Synthax ... jak wyżej, Meier Audio wogóle sprzedaje tylko on-line i co zabawniejsze NuForce głownie, Lehman - też on-line i nie ma przedstawiciela w PL

Tu masz spory wybór wzmacniaczy i sklep:

http://www.mp3store.pl/products/wzmacniacze-dac,0,202,0.html
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

fallow

  • 6457 / 6019
  • Ekspert
05-02-2013, 21:53
Schiit ma w PL dystrybutora - mozesz wypozyczc sprzet - link -> http://bit.ly/TGqDJi
Woo Audio sprzedaje tylko wysylkowo z NY.

asmagus

  • 4439 / 5598
  • Ekspert
06-02-2013, 11:00
">> ogorek, 2013-02-05 21:07:03
@Synthax ... jak wyżej, Meier Audio wogóle sprzedaje tylko on-line i co zabawniejsze NuForce głownie"


Skąd takie info? Meier ma w ofercie jedno urządzenie NuForca (ICON HDP).

ogorek

  • 855 / 5389
  • Ekspert
06-02-2013, 11:32
@Asmagus - poszukam tego info ale gdzieś czytałem, że sprzedał w 2012 (lub w ostatnim kwartale 2012) więcej NuForca niż własnych produktów.
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

Synthax

  • 2323 / 4268
  • Ekspert
06-02-2013, 11:43
Co prawda nie wiem czy jest to aż tak wysoka półka że mogę zabierać Wasz cenny czas, ale co polecilibyście do T70 i muzyki filmowej, akustycznej, trochę symfoniki. Asmagus umocnił moją sympatię do Meiera, ale może jest coś jeszcze godnego uwagi. No najchętniej do 15oo PLN. Co powiecie na Heed\'a?

fallow

  • 6457 / 6019
  • Ekspert
06-02-2013, 11:50
T70 to b.dobre sluchawki. Proponuje zebys zalozyl nowy watek, opisal jakiego brzmienia oczekujesz, podal jakis punkt odniesienia na podstawie ktorego mozna subiektywne opisy porownac z rzeczywistoscia oraz napisal jakie masz aktualnie zrodlo :)

asmagus

  • 4439 / 5598
  • Ekspert
06-02-2013, 12:39
>> ogorek, 2013-02-06 11:32:02
@Asmagus - poszukam tego info ale gdzieś czytałem, że sprzedał w 2012 (lub w ostatnim kwartale 2012) więcej NuForca niż własnych produktów.



Tak jak ja przeczytałem to w twoim poście. Wydaje mi się to straszną bzdurą.

majkel

  • 7477 / 6049
  • Ekspert
27-02-2013, 09:06
Z tych upgrade tylko diody HEXFRED mnie przekonują. Reszta to może być "zamienił stryjek siekierkę na kijek". Poza tym do Grado lepszy tranzystor. :) Grado to zwierzę, które trzeba tresować, a nie głaskać.

MAG

  • 2398 / 6036
  • Ekspert
27-02-2013, 09:10
>> brodacz, 2013-02-27 08:58:34

Brodacz

Jeżeli spodobał Ci się wzmacniacz standardowy to znaczy że taki powinieneś kupić jeśli zaś masz audiofilską naturę i myślisz że inny kolorowy kabel czy złoty kondensator zagra lepiej cóż sam musisz zdecydować .

Firma musi być elastyczna w dzisiejszych czasach ( kryzysu) musi zadowalać większą liczbę odbiorców , choć inne firmy nie mają takich zapędów aby robić podstawowy model i ulepszoną wersję .

Znamy zabiegi firmy Marantz jeśli się coś nie sprzedawało wkraczał guru Ken I i już sprzedaż się poprawiała.

Z Cary musiał byś posłuchać kilku wzmacniaczy bo z mojego doświadczenia wiem że nie brzmią tak samo .

Ale przede wszystkim gratuluje że kupiłeś sobie to co chciałeś :)




d(-_-)b  MAG






Ged

  • 1717 / 6051
  • Ekspert
27-02-2013, 09:11
Drogi Brodaczu, widzę, że "choroba" postępuje :) Baw się dobrze.

Moje monobloki Cary nie brumią.

Na Twoim miejscu nie szalał bym z tymi dodatkami.

Rozumiem, że zaraz po zakupieniu wzmacniacza wymienisz w nim lampy na jakieś topowe, prawda ? Wartość tego zestawu lamp to będzie zapewne 5-6 tysięcy PLN. Pamiętaj, że pewnie za rok te lampy się wypalą. Więc zabawa będzie się toczyła dalej.

W ostatnich dniach bardzo dobrze napędziła K-1000 integra MBL 7008.

Powodzenia

Gustaw

  • Gość
17-03-2013, 10:57
Niestety...

Otóż przez prawie tydzień miałem okazję testować cały system słuchawkowy naszego forumowego kolegi (Vinyloida) składający się z słuchawek Denon 7000, hybrydowego wzmacniacza słuchawkowego DIY oraz z odtwarzacza CD/DVD/SACD również produkcji Denona (model 2910).

Znałem brzmienie Denonów 7000 już wcześniej i zawsze ich dźwięk podobał mi się z pewnym zastrzeżeniem - obfitość basu i pewne jego poluzowanie. Jeżeli dodać do tego bardzo dobre wykonanie, super wygodę to mogę spokojnie powiedzieć, że to jedna z najlepszych słuchawek dynamicznych jakich miałem okazję posłuchać. Wiedziałem, że jest dobrze ale jeszcze nie wiedziałem, że .....

Gwoździem odsłuchów nie były same Danony 7000 ale właśnie wzmacniacz kolegi Vinyloida, który od dłuższego czasu nie je, nie śpi i nie pije (no akurat tutaj to mała przesada) i tak mocno profanuje pod względem elektronicznym swój wzmacniacz po to aby jego system zagrał w sposób optymalny.

Dodam jedynie, że pomimo tego, że nikt tego głośno nie mówi, kolega Vinyloid podczas spotkań słuchawkowych w Poznaniu uchodzi za osobą kompletnie pozbawioną słuchu, która w zasadzie nie odróżnia dźwięku harfy lub lutni od dźwięku tokarki karuzelowej, wiertarki górno-wrzecionowej lub szlifierki kątowej zwanej potocznie "gumówką".
Sami więc rozumiecie, że do testowania tego systemu nie podchodziłem ze zbytnim entuzjazmem bo i niby po co mam katować swój słuch wykwitem (wykwintem?) polskiej myśli DIY-owskiej? Z tego jednak względu, że mamy Wielki Post, w ramach ascezy i zamiast samobiczowania postanowiłem jednak pomęczyć się z tym "fantem".

Omawiany wzmacniacz to hybryda o kodowej nazwie "Chuligan".
Nie wiem co jest w środku, bo w szkole z elektroniki nigdy prymasem nie byłem, ale jeżeli coś tam świeci to z pewnością jest to lampa (chyba że transformator się palił). Płytka, trochę krzemu, jakieś niby audiofilskie walce zwane przez profesjonalistów kondesatorami no i właśnie ta lampka.  Całość wpakowana do estetycznej obudowy przypominającej trochę swoim designem wzmacniacze Nelsona Pass-a serii X.

Bla, bla, bla a co z dźwiękiem?

Przypominam. Jako źródło CD/DVD/SACD Denona. Mogłem słuchać z niego SACD ale postanowiłem oprzeć się na swoich płytach CD, które dobrze znam. I tak w odtwarzaczu na przemian lądował Tool i 10000 Days, innym razem Patrica ra-Barberowa aby ocenić wokal, innym razem Chick Corea trochę pofortepianił ,Boby McFerrrin powygłupiał się swoim głosem, Yo Yo Ma posmyczkował albo Ramstein przywalił gitarami.

Co usłyszałem z tego zestawu? Jeden z najlepszych dźwięków ze słuchawek dynamicznych w kategorii "Open" i Full Contact". Bardzo fajna przestrzeń w której smaczki i duperele audiofilskie określane mianem planktonu są podawana w sposób czytelny ale nie chamski. Talerze perkusji były talerzami a nie syntetycznymi Do tego fajna i soczysta średnica z naturalnym wokalem. System potrafi też przyper.. w mocniejszej muzyce. Nie słyszałem kompresji lub bałaganu na Tool-u. Mięcho, wygar ale nie zlewało się to w masę tylko grało. Basss? Jaki jest koń każdy widzi tzn bas Danonów nie jest ich najmocniejszą stroną. Jest jego zwykle dużo i zwykle trudno go kontrolować. Tutaj jednak było trochę inaczej. Bas był ale było jego w mojej opinii obrazowo tylko o 2% za dużo. Kontrola basu? Obrazowo - 98%. Jednym słowem co najmniej dobrze. Myślę sobie, że pod tym względem wszystko co można było zrobić z Denonami to "Chuligan" to zrobił bo konstrukcji samych słuchawek jednak się nie przeskoczy.

Aby już więcej nie zanudzać. W mojej opinii dźwięk z tego systemu jest wysokiej klasy. Moim zdaniem najlepszy z konstrukcji dynamicznych i jeden z najlepszych w kategorii "open" To wszystko ze źródła za kilkaset złoty i wzmacniacza DIY + dobre słuchawki. Osobiście nie widzę dalszego pola do zmian. Zostawić tak jak jest, nie ruszać aby przypadkowo nie zepsuć bardzo dobrego efektu.

Konkludując. Wzmacniacz kolego Vinyloida to bardzo dobra konstrukcja. Nie wiem tylko czy sam właściciel doceni ten wykwint, przy tak poważnych ubytkach słuchu :D

Dlaczego zacząłem od słowa niestety?
Zawsze recenzje zaczynam od słowa "niestety". Tym razem to niestety dotyczą innego rodzaju konstrukcji z jakimi miałem okazję porównać wyżej opisany system ale o tym już w wątku o elektrostatach.

Przepraszam za byki, stylistyczne, gramatyczne .... itp