Audiohobby.pl

Wzmacniacze słuchawkowe wysokiej klasy

Gustaw

  • Gość
20-07-2012, 11:56
.

Gustaw

  • Gość
20-07-2012, 11:58

Gustaw

  • Gość
20-07-2012, 12:00
Technical Data

Dimensions and weight
WxHxD (mm) Approx. 216x55x324
Weight (kg) 2,2

Power supply
Input voltage 100..240 V AC / 50..60 Hz
Power consumption < 30 VA

Audio inputs
Analogue input (XLR-3)
Max. input voltage (symmetrical, eff) 20 dBV
Input impedance 10 kOhm

Analogue input (RCA)
Max. input voltage (eff) 14 dBV
Input impedance 10 kOhm

Digital SPDIF (RCA)
Max. sampling frequency 192 kHz (AES3-compatible)
Max. resolution 24 bit

Digital SPDIF (TosLink)
Max. sampling frequency 192 kHz (AES3-compatible)
Max. resolution 24 bit

Digital AES/EBU (XLR-3)
Max. sampling frequency 192 kHz (AES3-compatible)
Max. resolution 24 bit

USB (USB-B)
USB Standard USB 2.0 / USB 3.0
USB audio class USB Audio 2.0

Audio data
Frequency response 0.3 Hz to 100 kHz (-3 dB)
Total harmonic distortion < -110 dB (1 kHz / maximum gain)

Leszek

  • 256 / 6050
  • Zaawansowany użytkownik
20-07-2012, 16:10
Niestety dystrybutor w Polsce(aplauzaudio) nie potrafi konkretnie powiedzieć kiedy można będzie na terenie RP kupić HDVD 800.Powiedzieli,że ma być 1500 euronów tylko czy na pewno???

Gustaw

  • Gość
20-07-2012, 16:17
HDVD 800 ma być dostępny w Europie od września.

pastwa

  • 3819 / 6049
  • Ekspert
20-07-2012, 20:38
Jesli podwyzsza cene HDVD 800 z 1500euro na 2k (takie zajawki widzialem), wowczas pojawi sie mu spora konkurencja, za tyle mozna bowiem kupic juz znakomita integre April Eximus DP1, obie sekcje, DAC i sluchawkowa sa tu najwyzszej proby, sam rozwazam jego kupno. Raz posluchalem i chodzi mi od tego czasu po glowie, straszna rzecz uslyszec cos naprawde wyjatkowego i nie miec tego. Gdyby sie Sennheiser za nadto nie grzebal ze swoim produktem i wypuscil go grubo przed Gwiazdka to moze mialbym okazje zrobic jakas konfrontacje poprzedzajaca ostateczny zakup.

pastwa

  • 3819 / 6049
  • Ekspert
28-07-2012, 22:32
Nowy Model od Cary Audio: HH-1 Headphone Amplifier za 1500 dolcow, hybryda.

Tubes make their best contribution to the overall sound when used in the input stage.  For this, we are using a pair of 6DJ8 tubes (one per channel). The output stage is a single-ended current-sourced MOSFET working in Class A at all times.
 
As in all Cary Audio products, much thought has gone into the power supply, which has a major impact on the sound quality and reliability. In the HH-1, the power supply is fully regulated for lowest possible noise, including the power supply for the tube heaters, and it uses a high performance audio grade toroidal transformer.

Top quality parts, excellent engineering, beautiful fit and finish, simple to hook up and use in any system configuration, designed and built in the USA, the HH-1 headphone amplifier will give you years of detailed and accurate musical reproduction with virtually any high-quality headphones.

Corvus5

  • 2596 / 5516
  • Ekspert
30-07-2012, 22:02
Czy każdy tytułowy wzmacniacz wydobędzie maksimum energii (rześki dźwięk) z każdego dźwięku bez przyostrzenia z pełną przestrzenią 3D?

-Pawel-

  • 4739 / 5654
  • Ekspert
30-07-2012, 22:16
>> Corvus5, 2012-07-30 22:02:46
Czy każdy tytułowy wzmacniacz wydobędzie maksimum energii (rześki dźwięk) z każdego dźwięku bez przyostrzenia z pełną przestrzenią 3D?

Do niedawna byłem przekonany, że to o czym mówisz jest głównie domeną wzmacniacza, lecz ostatnio przeszkodą w uzyskaniu takiego właśnie dźwięku był...kabel USB. Nie wpadłbym na to gdyby nie fakt, że po wymianie na nieco droższy dźwięk dosłownie stracił jaja. Powrót do starego przywrócił zapas dynamiki, czarne tło, soczystość i barwę dźwięku. To doświadczenie przekonało mnie jak trudno jest zgrać system i ile razy można niesłusznie wywalić z toru  dobry amp czy DAC, winę za to może ponosić jakaś sieciówka bądź IC, a my możemy jej o to nawet nie podejrzewać.

Corvus5

  • 2596 / 5516
  • Ekspert
30-07-2012, 22:34
Pawel, dlatego unikam transferu cyfrowego (USB, optyk, prosto elektrycznie). To niepotrzebne koszta, by zapewnić poprawność przesyłania danych. Jitter psuje dźwięk, a żeby było idealnie (jeżeli tak się da), to nie ma tanio. A dla mnie jak coś ma minimalnie psuć, to wolę wywalić, bo nie idę na taki kompromis, gdy nie muszę ;-)

Sieciówka może psuć sygnał, mam tak na jednej z linii zasilacza, ale nie mam rozpiski które są połączone, więc doszedłem do tego eksprymentalnie.

Dobór elementów toru? Wystarczyłoby znać granicę sprzętu i wtedy wiedzieć jak można dobrze. Przydaje się wiedza o tym, co psuje w systemie, bo inaczej można długo błądzić. Najgorzej, gdy jeden element nawala, nie wie się o tym i dostawia się do niego inne szukając poprawy. To jest niestety najgorsze.

-Pawel-

  • 4739 / 5654
  • Ekspert
31-07-2012, 10:01
Racja, transport cyfrowy to bardzo słabe ogniwo i trzeba wydać krocie lub mieć sporo szczęścia żeby udało się uzyskać zadowalający efekt. Dlatego też pozbyłem się niedawno rewelacyjnego DACa Majkela, niestety żadna posiadana forma transportu i okablowania nie dawała zadowalających efektów i nie mogłem wykorzystać całego potencjału tego urządzenia. Teraz planuję przeróbkę całego DVD i dopiero wtedy powinno być dobrze, po wyjściach analogowych oczywiście :)

___________________________________________
Życie jest zbyt krótkie, by używać kiepskich słuchawek

pastwa

  • 3819 / 6049
  • Ekspert
02-08-2012, 21:44
>> Corvus5, 2012-07-30 22:02:46
Czy każdy tytułowy wzmacniacz wydobędzie maksimum energii (rześki dźwięk) z każdego dźwięku bez przyostrzenia z pełną przestrzenią 3D?


Moge sie tylko doniesc do Eximusa Dp1, ten ma wyjatkowo gladki dzwiek (trzeba mu dac ze 24h na pogranie), a zarazem precyzyjny przestrzennie (lokalizacja instrumentow/muzykow), szybki, bardzo naturalny, ultra czysty, daleki od mechanicznosci.

Jak ma byc taniej, to chyba najwiekszym pewniakiem jest Anedio D2 (zwlaszcza wersja z podwyzszona moca na wyjsciu sluchawkowym, 1500 zielonych). Anedio D2 jest nie gorszy od Calyxa (8000PLN) jesli idzie o gladkosc i rozdzielczosc, a pewnie ciut lepszy w innych aspektach (szybkosc, dynamika), tyle, ze ma jeszcze swietny wzmacniacz sluchawkowy, za ktorego trzebaby przypuszczalnie zaplacic (kupujac z osobna) z jakies 3-6klockow (w zaleznosci kto wola) aby gralo tak samo dobrze jak z tej integry (krotka sciezka sygnalowi bardzo tutaj sluzy). To samo sie tyczy DP1, ale Eximus jest muzykalniejszy i ma moim zdaniem, jeszcze lepsza implementacje wejscia USB.

Problem z Anedio jest taki, ze prawie niemozliwym jest go kupic (kosmiczny popyt), a po doliczeniu kosztow sprowadzenia go z USA moze wyjsc to niewiele mniej od Eximusa, a ja wolalbym koreanczyka w takim ukladzie.

pastwa

  • 3819 / 6049
  • Ekspert
02-08-2012, 21:46

markooo35

  • 149 / 5997
  • Aktywny użytkownik
07-08-2012, 20:06
Czy ktoś zna , lub miał styczność ze wzmacniaczem z poniższego linku.
Czy to coś ciekawego np w porównaniu do takiego Bursona 160 ?

http://www.perreaux.com/products/silhouette/sxh2_-_headphone_amplifier/