Audiohobby.pl

Wzmacniacze słuchawkowe wysokiej klasy

valhalla

  • 31 / 5891
  • Użytkownik
24-03-2008, 15:57

pytanie oczywiście do ptx
valhalla

clo2

  • 1702 / 5894
  • Ekspert
24-03-2008, 17:58
Witam wszystkich. Temat mnie dopiero zainteresował (zacząłem studiować od początku stosowne wątki na AS), ponieważ z racji aktualnych warunków (słuchanie muzyki wieczorami i bardzo późnymi wieczorami) rozważam zakup słuchawek i wzmacniacza do nich (niestety w żadnym sprzęcie nie mam "dziurki" nawet na tymczasem).
Mam cd Rotela RCD-971, słucham prawie wyłącznie klasyki. Pomyślałem o Sennheiserach HD600 i jakimi wzmacniaczami do tego zestawu warto by się było zainteresować?.
Dodam, że Rotel ma ponoć nieco podbitą wyższą średnicę, miękki raczej nie jest;), jest szczegółowy i potrzebny byłby wzmacniacz który by cechy tego cd uwzględniał.  Potrzebne coś na początek, co ma szansę dobrze się zegrać z tym cd i Sennheiserami.
Gdyby była to jakaś pięknie świecąca lampka byłby to dodatkowy plus. Mógłby ktoś z kolegów pomóc mi zawęzić krąg poszukiwań?
Oczywiście otwarty jestem także na inne propozycje, nawet ewentualnie inne słuchawki (bo o tych HD600 dopiero myślę).

Z "lampek" zwróciłem uwagę:
Skorpion  (chyba tylko na zam. i długie oczekiwanie)
Linnart (na AS ktoś pisał o nim negatywnie, mimo iż w recenzjach opinie miał znakomite)
Antique Sound Lab Hb1 (na AS użytkownicy sobie chwalą, w necie jednak spotkałem się ze "srednimi opiniami")

Szczególnie w oko wpadł mi ten Antique Sound Lab - za 1kzł można mieć nowe urządzenie - czy jest to jeden z najciekawszych wyborów?. Był dopiero co na Allegro prosiaczek MF x-cans (1 wersja) ale nie zdecydowałem się bo lata swoje ma i czytałem już o egzemplarzach ze spuchniętymi kondkami (wiek i wiele osób non stop to trzyma "pod prądem"). Dodatkowo niektórzy je trochę modyfikowali i zakup sobie odpuściłem.
 
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

majkel

  • 7476 / 5891
  • Ekspert
24-03-2008, 18:58
clo2, czy mógłbyś określić docelowy budżet na słuchawki + wzmacniacz? HD600 to wbrew pozorom dość wybredne słuchawki względem wzmacniacza, przynajmniej takie jest moje zdanie. Ja bym polecał coś z Grado lub Beyerdynamika na "rozgrzewkę". Wzmacniacz to już jak zdecydujesz które słuchawki, a to też może zależeć od muzyki i sposobu grania słuchawek, jaki Ci najbardziej odpowiada.

clo2

  • 1702 / 5894
  • Ekspert
24-03-2008, 19:10
>majkel

Myślę o kwocie do 2kzł (oczywiście może być mniej o ile będzie dobrze dźwiękowo). W temacie jestem "zielony" i dlatego założyłem te Sennheisery HD600 jako dobrze oceniane. Nie muszą być te o ile z innymi może być ciekawiej. Ciekaw jestem dodatkowo tego wzmaka Antique Sound Lab HB1 - nie ukrywam że poniekąd ze względów estetycznych (ładna lampka) ale również dlatego, że byłoby to urządzenie nowe. Oczywiście pod warunkiem że to dobry wzmacniacz.
A muzyka - praktycznie tylko klasyka. Jeśli ten Antique jest dźwiękowo niezły (to warunek) to może pod niego dobrać nauszniki?
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

majkel

  • 7476 / 5891
  • Ekspert
24-03-2008, 19:22
Do klasyki prędzej bym wziął Beyerdynamiki DT880. Pewnie ktoś mnie tu zaraz zjedzie, ale HD600 jakoś mi nie leżą w klasyce. Chodzi głównie o odbiór akustyki, w Beyerdynamikach i Grado jest dla mnie bardziej realistyczny, a w przypadku instrumentów mechanicznych ma to znaczenie jak dla mnie. Wzmacniacz to wziąłbym taki uwzględniający lekką jasność góry pasma w DT880. Te ostatnie są w wersji standardowej i Pro. Ja wolę Pro, bardziej mi odpowiada ich prezentacja przestrzenna - jest bliższa, bardziej namacalna, a wcale nie kosztem obszerności tej sceny. Wzmacniacza nie doradzę, gdyż bardziej znam dźwięk swoich konstrukcji niż komercyjnych. ;) Przymierzam się do złożenia lampki OTL i zobaczenia, co z tego wyjdzie, ale to najwcześniej za kilka tygodni.

inzynier

  • 35 / 5890
  • Użytkownik
24-03-2008, 19:25
Bayery proponuję najpierw przymierzyć. Dla mnie np. mają za małe nauszniki. Sennheisery, AKG (501..701), wysokie Audiotechniki mają je zdecydowanie większe. Senn może nie dużo większe, ale za to owalne, i to we właściwą stronę :)

piter z

  • 375 / 5894
  • Zaawansowany użytkownik
24-03-2008, 19:25
z senkami to nietaki zly wybor - a co do wzm. to juz gdzies tam pisalem - musi byc ziarnko prawdy w tym co wszyscy pisza na headfi ze senki to tylko balanced - wychodzi niedlugo zbalansowany little dot za 700$ - poczekalbym chwilke bo moze sie okazac super wzm. w tej cenie

ptx

  • 651 / 5893
  • Ekspert
24-03-2008, 19:31
witam Cię. A co robisz z Lebenem?? Ja na Twoim miejscu nie napalałbym się tak na tego Yamamoto. Gdyby to był zaj...sty produkt to wielu by już go miało. A tak?? Sam sobie zadaj pytanie. Trochę to jest jak Yeti. Wszyscy widzieli gdzieś na obrazku, ale organoleptycznie nikt. Pozdrawiam i życzę powodzenia w szukaniu.

valhalla


leben pozostaje to świetna opcja dla akg 701 .co do yamamoto skoro wielu pisze iz parują sie  dobrze gs 1000 to raczej musi tak być,z drugiej strony leben wydaje mi sie ze gra podobnie także pasmem raczej przesuniętym w dol i ciepła średnicą.

majkel

  • 7476 / 5891
  • Ekspert
24-03-2008, 19:45
inżynier, to wszystko zależy od kształtu uszu. Moje całe wchodzą do DT880, choć luzów raczej nie ma, natomiast w HD600 przeszkadzało mi to, że musiałem maksymalnie do przodu przesuwać muszle na uszach, żeby usłyszeć dobrze całe pasmo sopranu, tzn. welur z tyłu prawie że musiał mi wejść pod uszy, powiedzmy przesuwałem je do przodu "do oporu". K701 nie polecam, gdyż nie byłbym wtedy sobą. ;) Niedawno znajomy z innego forum, posiadacz Cayina HA-1A po nabyciu DT880 Pro oddał K701 bratu, a wcześniej uważał, że to bardzo synergiczne połączenie. Ja na przykład tych słuchawek niemalże nie trawię - sopran mi w nich gra jakby w innym wymiarze i górna średnica jest podkolorowana w dziwny sposób. Innymi słowy, podzielam w dużej mierze opinię o tych słuchawkach Piotra Ryki i Rafaella.

clo2

  • 1702 / 5894
  • Ekspert
24-03-2008, 19:55
A co koledzy z tym Antique Sound Lab Hb1? Ile to warte biorąc pod uwagę brzmienie i z jakimi nausznikami - o ile to wzmak godny polecenia - może się potencjalnie dobrze skomponować?
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

ptx

  • 651 / 5893
  • Ekspert
24-03-2008, 19:56
to ciekawe z tym cayinem i akg.ja natomiast bardzo lubię tą kolorowa i trochę gęsta barwę średnicy:).

clo2

  • 1702 / 5894
  • Ekspert
25-03-2008, 09:27
Do wzmacniaczy które wyszperałem doszły jeszcze:

1. Edgar SH1 - ok. 1300zł
2. KHV-111 - widziałem za 999zł (nominalnie chyba powyżej 2kzł)

poprzdnio były:

Skorpion - nie wiem jak brzmienie, ale z racji długiego oczekiwania to chyba odpada.
Linnart - 1300zł
Antique Sound Lab Hb1 - 999zł (ponoć kidyś dystrybutor z bliżej nieznanych przyczyn wycofał się, dale nie można tego dostać u nas w kraju? Na jakiejś stronie w USA widziałem, że jest za 299$)

Do tego ma być szczegółowe cd rotel RCD-971. Który wzmak na początek najlepiej i jakie słuchawki do klasyki. Do wydania max ok 2 kzł. Wchodzi w grę też sprzęt "z drugiej ręki".
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

clo2

  • 1702 / 5894
  • Ekspert
25-03-2008, 10:01
Umknęła mi jedna nazwa w powyższym wpisie - czywiście KHV-111 to Vincent
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

lakers

  • 73 / 5893
  • Użytkownik
25-03-2008, 11:52
>> clo2, 2008-03-25 09:27:54

Witaj
Na stronie Audio System caly czas jest (choc odnosnik sie nie otwiera)
http://www.audiosystem.com.pl/oferta_sprzet/wzmacniacze_sluchawkowe.html

pozdro
Lakers
pozdro
Lakers  

clo2

  • 1702 / 5894
  • Ekspert
25-03-2008, 12:00
Dziękuję Panie Piotrze za sugestie. Na razie się właśnie przymierzam do Linnarta, bo w słuchawkowcach jakoś wybór nie za duży. A jeszcze chciałbym aby oprócz tego że dobrze gra chciałbym jeszcze ładnie w nocy świeciło. Wybór na naszym rynku znikomy.

>lakers
Na te ASL nawet się "napaliłem oczyma". Dwie lampki "na widoku" i osobne, porządnie zrobione zasilanie a nie zasilacz-wtyczka jak w niektórych konstrukcjach. Dzwoniłem dziś już do Audiosystemu i niestety nie są już od dawna dystrybutorem i nikt tego nie przejął. Można się ewentualnie bawić w zakup w USA, ale za dużo z tym zachodu.
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!