Audiohobby.pl

Jakie źródełko dla plików lepsze niż CD Player?

microb1987

  • 131 / 5799
  • Aktywny użytkownik
24-08-2014, 18:13
Ja z Daphile miałem taki problem, że ile razy próbowałem wskazać dysk z muzyką (fizyczna partycja "D" na dysku 1 TB), za każdym razem się wieszał przy zbuforowaniu 60% zasobów. Daphile odpalałem z pendrive, nie robiłem jeszcze próby instalowania go jako domyślnego systemu na dysku... Tego spróbuję po powrocie z morza.

daru

  • 61 / 5867
  • Użytkownik
24-08-2014, 19:57
gutekbull,


Za ile - najtaniej - można zmontować takiego NUC jak proponuje Daru (lub coś w podobie), ew. kupić używkę? HD nie liczę.
(zakładam, że nadawałby się on wtedy również do filmów?)


Cena na allegro jest za gotowy zestaw,tylko dokup jak chcsz obudowę akasa. Orginalna to plastyk w tej drugiej się nic nie grzeje i ma wygląd.
Filmy też można w hd odpalać.
Ja używam tylko do audio.
Na daphile też jadę z pena

palton

  • 422 / 5372
  • Zaawansowany użytkownik
24-08-2014, 23:23
Do mnie dotarł zasilacz w customowej wersji BLACK z dodatkowym stabilizowanym wyjściem USB do zasilania dysku 2.5"

Ładny! To malowane alu, czy anodowane?  Jak malowane, to trzeba uważać, bo będzie rysy widać. 

Wpływ na dźwięk taki sam jak z mojego? Ciekawe, czy są w środku identyczne, czy coś poza dodatkowym wyjściem USB jest zmienione?

Synthax

  • 2323 / 4083
  • Ekspert
24-08-2014, 23:31
Palton,
Konstrukcja w środku to klasyczny ULPS do Toucha, nic nie modyfikowane, obudowa to chyba anoda czarna. Ale tak czy tak warto uważać. Jest po prostu bardziej stylowy nic więcej.

Synthax

  • 2323 / 4083
  • Ekspert
24-08-2014, 23:35
Swoją drogą mógłby ktoś zrobić zasilacz na diodzie w formie lampy. Chyba transport Fikusa jest tak zasilany. Ciekawe czy byłaby jakaś przewaga. Bo zasilacz Tomanka jest dobry ale na pewno da się jeszcze lepszy prąd dostarczyć. Pytanie czy warto do Toucha...

Synthax

  • 2323 / 4083
  • Ekspert
28-08-2014, 21:06
Jeśli ktoś z Was szukałby zasilacza do dysku zewnętrznego to polecam ładowarkę do IPhone, ma gotowe wyjście USB, 5V 1A. Ale powinna być oryginalna. Kiedyś zasilałem coś audio (jakiś player przenośny) zamiennikiem i szumiał. Oryginał ma znacznie lepiej wyprowadzone napięcie, bardziej stabilne i lepiej oczyszczone ze śmieci z sieci 230V.

Gustaw

  • Gość
28-08-2014, 21:17
No tak ale jak skorzystać z dysku jeżeli ten jest podłączony do ładowarki przez USB? Chyba, że jest drugie złącze, np Fire wire.

Synthax

  • 2323 / 4083
  • Ekspert
28-08-2014, 21:47
Kabel Y.

Gustaw

  • Gość
28-08-2014, 22:39
Kabel Y.

Ok. Zgadza się.

Piopio(AS)

  • 89 / 3500
  • Użytkownik
29-08-2014, 11:12
Nie ma nic lepszego do grania po USB, w rozsądnych pieniądzach, niż bezgłośny komputer z zasilaniem liniowym z kartą PPA USB lub podobną (SOtM czy JCAT). Oczywiście postawiony na nim powinien być Daphile. Taki komputer przebija jakością większość CD służących jako transport (po coaxialu) dla DAC.

pozdrawiam niedowiarków ! ;-)

colcolcol

  • 925 / 5252
  • Ekspert
29-08-2014, 15:26
To chyba nie jest problem "wiary"a poręczności. Komputer jest dodatkowym urządzeniem "do włączenia, oczekiwania, ustawiania" itd... Z reszta była o tym mowa nie raz, nie dziesięć.
W systemie biurkowym - czemu nie, ale w klasycznym audio - nigdy.
Polecam (tak ostro zjechany ostatnio) Cambridge SM6, serwer z zasobami i dobry router (zasięg!). Prosta instalacja i prosta obsługa pozwala zająć się słuchaniem a nie kombinowaniem co tu jeszcze ulepszyć.
Usb mi nie leżało od samego początku, zraziłem się do tego i chyba nie wrócę.

Piopio(AS)

  • 89 / 3500
  • Użytkownik
29-08-2014, 15:47
Komputer z systemem Daphile włącza się w 5 sekund. To mniej niż potrzebują lampy na rozgrzanie się ...
Raz zainstalowany jest bezobsługowy. Steruje się za pomocą smartfona/tabletu lub interfejsu WEB na innym komputerze.
Przyznam, że dopiero system Daphile zamienia PC w prawdziwy transport.

palton

  • 422 / 5372
  • Zaawansowany użytkownik
29-08-2014, 16:07
To chyba nie jest problem "wiary"a poręczności. Komputer jest dodatkowym urządzeniem "do włączenia, oczekiwania, ustawiania" itd... Z reszta była o tym mowa nie raz, nie dziesięć.
W systemie biurkowym - czemu nie, ale w klasycznym audio - nigdy.
Polecam (tak ostro zjechany ostatnio) Cambridge SM6, serwer z zasobami i dobry router (zasięg!). Prosta instalacja i prosta obsługa pozwala zająć się słuchaniem a nie kombinowaniem co tu jeszcze ulepszyć.
Usb mi nie leżało od samego początku, zraziłem się do tego i chyba nie wrócę.

Właśnie dlatego SBT tak mi pasował. Piszę pasował, bo jednak połączony z dyskiem bezpośrednio, zawieszał się przy dużej ilości płyt (1600 na dysku). Teraz słucham przez kompa. Wielkiej różnicy nie ma, bo komp prawie zawsze jest włączony. Jednak wolałby bezpośrednie połączenie dysku po usb do SBT. Musiałbym zgrać mniejszą ilość muzyki, Synthax mówił, że u niego ok. 250 płyt i nic się nie wieszało.

emiks

  • 2 / 2766
  • Nowy użytkownik
31-08-2016, 15:34
Mam pytanie odnośnie Dalphile. Używam Spotify Premium w salonie na amplitunerze Yamahy i tam działa to bezpośrednio z apki Spotify, poprostu w apce wybieram sobie urządzenie do odtwarzania i gra. W moim gabinecie mam DAC bezposrednio do kompa podpięty czy jeśli tu zastosował jakiś Terminal+Daphile miałbym taka samą możliwość odsłuchu bezpośrednio z apki Spotify?