Audiohobby.pl

Jakie źródełko dla plików lepsze niż CD Player?

BOBSAPP

  • Gość
16-08-2014, 23:53
PALTONUŚ....ŻYJESZ????

gutekbull

  • 498 / 5845
  • Zaawansowany użytkownik
23-08-2014, 20:33
Zabawa z Squeezeboxem T. zaczyna się na nowo ,ale po modyfikacji -tak ,aby można było dźwięk wyprowadzić po USB u mnie poszło to na konwerter Berkeley Audio Design Alpha USB,
a potem kablem cyfrowym na DAC np.Lampizator.
Jest lepiej niż tradycyjnie po RCA na DACA.
Obecnie bawię Squeezeboxem bez Squeezeboxa ;-)
Daphile, modyfikowane oprogramowanie Squeezeboxa postawione na dysku SSD konwerter jak wyżej i tak samo DAC.
Radzę spróbować ;-)
Mam praktycznie nowego S.T , po ile to teraz chodzi ? ;-)

Synthax

  • 2323 / 4114
  • Ekspert
23-08-2014, 21:51
Do mnie dotarł zasilacz w customowej wersji BLACK z dodatkowym stabilizowanym wyjściem USB do zasilania dysku 2.5"

Synthax

  • 2323 / 4114
  • Ekspert
23-08-2014, 22:10
Do wymiany do wymiany, ale fajnie że ten jest w komplecie, będę mieć do ładowarki akumulatorów. Tak czy owak Tomanek podnosi standardy... Fajnie że się rozwija.

Squeeza Touch kupiłem za 850,00 i uważam że to mega okazja bo stan idealny. Ale na EBay widuje się po 1000-1100.00 PLN

gutekbull

  • 498 / 5845
  • Zaawansowany użytkownik
24-08-2014, 11:08
Synthax=>
Mój S.T chodził parę godzin ;-)
Kupiłem nowego w momencie jak już przeszedłem na zabawę z komputerem, konwerterem USB itd. ,ale nie chcę sprzedawać bo to za dobrze gra, i może się przydać, a pieniądze ze sprzedaży praktycznie żadne (2-3 bezpieczniki audiofilskie ;-)

magus

  • 20990 / 5898
  • Ekspert
24-08-2014, 12:01
Pozwolę sobie na mały off-top w tych peanach na cześć SBT (bez obrazy :) ) i spytać, czy zdaniem osób, które przerzuciły wiele różnych źródeł są jakieś alternatywy dla odtwarzania plików z (dużego) dysku?

Upodobałem sobie granie z odtwarzacza multimedialnego, ale to co mam teraz nie bardzo pozwala na sterowanie z pilota bez włączenia TV. Wymarzyłem więc sobie urządzenie pozwalające na bezproblemowe sterowanie z tableta/telefonu (Android, bo Apple z przyczyn doktrynalnych odpada), a z większości wypowiedzi na temat odtwarzania plików wnioskuję, że (prawie) wszyscy jadą z komputera. Tylko jakoś nie bardzo wierzę w praktyczną stronę takiego rozwiązania - żeby włączyć/wyłaczyć/przewinąć płytę trzeba albo wstać z wygodnej kanapy, albo ciągnąć długi kabel przez cały pokój, czyż nie? (W przypadku słuchawek można to zorganizować bez większych problemów, ale przy kolumnach ...)

Podobnie jak Gustaw w sąsiednim wątku o playerach BD, również jestem przekonany, że nie trzeba przekraczać kwoty 500 zł, żeby być szczęśliwym. Macie jakieś propozycje?
« Ostatnia zmiana: 24-08-2014, 12:03 wysłana przez magus »
Odszedł 13.10.2016r.

Synthax

  • 2323 / 4114
  • Ekspert
24-08-2014, 12:18
Ja nie wyobrażam sobie rozsądnie kosztującego komputera który będzie pracować bezszelestnie. O ergonomii można dyskutować, są zdalne klawiatury z gładzikami, ale znowu kwestia wyświetlacza. Nie każdy chce używać TV jako display. Może kiedyś zmienią zdanie, ale póki co komputer służy do pracy i internetu.

Tak czy tak streamery jako klocki są trochę w powijakach. Albo apki się podwieszają albo muszą kosztować 10K +. A jak tanie to takie sobie...

U mnie Touch idzie łeb w łeb z bardzo dobrym transportem Pioneera. Nie czuje niedosytu. Teraz to raczej reszta toru wymaga poprawy... Albo poszerzanie repertuaru co też wymaga i czasu i nakładów. Ja słucham tylko oryginalnego materiału, nie piratuję.

daru

  • 61 / 5898
  • Użytkownik
24-08-2014, 13:06
Ja posiadam Intel NUC na SSD w obudowie akasa.I jest bezszelestny.
TV można nie używać. Player startuje z systemem automatycznie po naciśnięciu guzika na obudowie.
Reszta z androida

http://allegro.pl/akasa-newton-h-ucff-intel-nuc-bezglosny-be-i4374542065.html

http://allegro.pl/mini-pc-barebone-htpc-intel-nuc-i3-4gb-64-ssd-hdmi-i4480575563.html

http://www.intel.com/content/www/us/en/nuc/overview.html

gutekbull

  • 498 / 5845
  • Zaawansowany użytkownik
24-08-2014, 13:10
Kiedyś posiadałem CD Accuphase DP 500, robił za transport ! sprzedałem go i kupiłem transport DCSa Verdii, konkurował z S.C i S.T (+ zasilacz z Azji) - w ślepym teście zaproszeni znajomi, osłuchani audiomaniacy twierdzili ,że nie ma różnicy w dźwięku.
Najzabawniejsze było jak czasami twierdzili ,że im się wydaje ,ze gra lepiej DCS, a za moment Squeezebox ;-)
Jeśli mam się zastanawiać czy jest różnica w dźwięku ...... przestałem się zastanawiać , sprzedałem Accu a potem DCSa.
Teraz komputer plus konwerter BADA USB, plus dobry DAC pozawala zapomnieć o DCSie.
Parę lat temu pisałem,ze piłka jest po stronie DACa.
Co do sterowania, zarówno S.T jak i Daphile (oprogramowanie Squeezeboxa bez Squeezeboxa ;-) w żadnej opcji nie potrzeba TV czy monitora, wystarczy smartfon czy tablet - jest pełno programów darmowych ,płatnych ,które umożliwiają nadzór, sterowanie Squeezeboxem czy Daphile.
Jeśli ktoś bardzo potrzebuje mieć nadzór nad komputerem ,a nie chce włączać za każdym razem TV, proponuje zainstalować na laptopie program TeamViewer - załatwi sprawę nadzoru nad maszyną bez ekranu.
http://www.teamviewer.com/pl/index.aspx?pid=google.tv.s.int&gclid=CPi93_Tgq8ACFa7KtAodXRoA2A

http://www.daphile.com/

Proponuję w Google play ( trzeba być zalogowanym - mieć konto mailowe na gmailu)wbić wyraz "Squeezebox" i pobrać pasujący program na smartfona czy na tablet.
« Ostatnia zmiana: 24-08-2014, 13:15 wysłana przez gutekbull »

magus

  • 20990 / 5898
  • Ekspert
24-08-2014, 14:08
gutekbull,

Ponieważ temat jest częściowo dla mnie nowy - potwierdź, proszę, czy dobrze rozumiem:

Instaluję na komputerze Daphile (który służy do ... wypuszczenia sygnału audio na USB? inne playery tego nie robią?) oraz TeamViewer (do kontroli komputera, w tym przypadku do obsługi aplikacji Daphile, przez Androida) i ... już?

(zewnętrzny DAC to oczywiście osobna rzecz)
Odszedł 13.10.2016r.

microb1987

  • 131 / 5830
  • Aktywny użytkownik
24-08-2014, 14:37
Można jeszcze prościej. Ustawić start foobar2000 wraz ze startem windows i sterowanie nim przy pomocy foobar2000 controller dla urządzeń z androidem lub monkeymote dla urządzenia z ios.
Osobiście nawet nie mam monitora, a jak potrzebuje to odpalam zdalny pulpit na ipedziu.

O ile aplikacj na adroida zdarza się złapać zawiechę lub zgubić połaczenie, to monkeymote na ios nie ma takich problemów.
« Ostatnia zmiana: 24-08-2014, 14:44 wysłana przez microb1987 »

magus

  • 20990 / 5898
  • Ekspert
24-08-2014, 14:50
microb,

teamviewer mi o tyle odpowiada, że chodzi na linuxie
podejrzewam, że Daphile już niekoniecznie, ale pewnie są odpowiedniki
Odszedł 13.10.2016r.

magus

  • 20990 / 5898
  • Ekspert
24-08-2014, 15:15
gutekbull,

Ponieważ temat jest częściowo dla mnie nowy - potwierdź, proszę, czy dobrze rozumiem:

Instaluję na komputerze Daphile (który służy do ... wypuszczenia sygnału audio na USB? inne playery tego nie robią?) oraz TeamViewer (do kontroli komputera, w tym przypadku do obsługi aplikacji Daphile, przez Androida) i ... już?

(zewnętrzny DAC to oczywiście osobna rzecz)

OK, doczytałem o Daphile:
"Features:  Headless music server OS"

Lepiej i gorzej
Na początek myślałem o słuchaniu muzyki ze swojego laptoka bez restartu i zmiany systemu, ale może docelowo ma to sens

Za ile - najtaniej - można zmontować takiego NUC jak proponuje Daru (lub coś w podobie), ew. kupić używkę? HD nie liczę.
(zakładam, że nadawałby się on wtedy również do filmów?)
Odszedł 13.10.2016r.

gutekbull

  • 498 / 5845
  • Zaawansowany użytkownik
24-08-2014, 16:26
Daphile nie jest tak "ostry" jak foobar i ma tą zaletę ,że można go postawić na pendrive-przynajmniej do momentu jak sie nie zdecydujesz na komputer tylko i wyłącznie do muzy.
Instalujesz Daphile na pendrive -USB i masz najważniejszą cechę Squeezeboxa -genialny soft.Potem odpalasz kompa z USB ,wchodzisz na stronę sterującą na tablecie lub na komórce lub na drugim laptopie i podajesz gdzie jest dysk-plik z muzą.To tyle w wielkim skrócie :-)

magus

  • 20990 / 5898
  • Ekspert
24-08-2014, 16:29
OK, jasne, dzięki
Odszedł 13.10.2016r.