Audiohobby.pl

Klub Espressivo-E

4m

  • Gość
28-06-2015, 12:50
Gdyby rzeczywistość była taka prosta to już dawno byśmy grali najczystszym audiofilskim prądem z audiofilskich akumulatorów.

majkel

  • 7476 / 5886
  • Ekspert
28-06-2015, 12:57
Ja się tylko zastanawiam jaki procent audiofilów oraz producentów rozumie istotę tych wszystkich listew, kondycjonerów, filtrów, itp. Moje doświadczenie dobitnie pokazuje, iż tu nie chodzi o "czystość" prądu tylko o impedancję, jaką widzi od strony sieci blok zasilania w urządzeniu. Zapewniam, że głównym źródłem zakłóceń dla każdego klocka audio jest on sam. :) W szczególności mostek prostowniczy lub przetwornica impulsowa. Ogarnięcie tych zakłóceń daje bardzo ciekawe wyniki na końcu, np. takie, że dowolny filtr dołączony po stronie sieci zawsze psuje dźwięk, sieciówki ekranowane (LOL) grają gorzej od najzwyklejszych przewodów energetycznych, a najlepszą listwą jest minimalistyczny przedłużacz zrobiony z dobrych jakościowo komponentów - do nabycia w dyskontach remontowo-budowlanych.

Jako tanie ćwiczenie na początek polecam zakup przedłużacza Legrand, tego za około 30zł z 6-cioma gniazdami, bo ma kabel o zwiększonym przekroju do 3x1,5mm2. Będzie bardzo dobry probierz do porównywania wszelkich audiofilskich cudactw.
« Ostatnia zmiana: 28-06-2015, 12:59 wysłana przez majkel »

sir.jax

  • 241 / 3798
  • Aktywny użytkownik
28-06-2015, 13:11
Ja się tylko zastanawiam jaki procent audiofilów oraz producentów rozumie istotę tych wszystkich listew, kondycjonerów, filtrów, itp. Moje doświadczenie dobitnie pokazuje, iż tu nie chodzi o "czystość" prądu tylko o impedancję, jaką widzi od strony sieci blok zasilania w urządzeniu. Zapewniam, że głównym źródłem zakłóceń dla każdego klocka audio jest on sam. :) W szczególności mostek prostowniczy lub przetwornica impulsowa. Ogarnięcie tych zakłóceń daje bardzo ciekawe wyniki na końcu, np. takie, że dowolny filtr dołączony po stronie sieci zawsze psuje dźwięk, sieciówki ekranowane (LOL) grają gorzej od najzwyklejszych przewodów energetycznych, a najlepszą listwą jest minimalistyczny przedłużacz zrobiony z dobrych jakościowo komponentów - do nabycia w dyskontach remontowo-budowlanych.

Jako tanie ćwiczenie na początek polecam zakup przedłużacza Legrand, tego za około 30zł z 6-cioma gniazdami, bo ma kabel o zwiększonym przekroju do 3x1,5mm2. Będzie bardzo dobry probierz do porównywania wszelkich audiofilskich cudactw.
Majkel, a słuchałeś porównując rzeczonego Legranda z jakąś "audiofilską" listwą?
Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

majkel

  • 7476 / 5886
  • Ekspert
28-06-2015, 13:25
Nie wiem czy stricte z "audiofilską", ale z takimi z filtrami, wyłącznikami, bezpiecznikami, i ta wypadała lepiej. Ja mówię, temat mam ogarnięty w ten sposób, że mi najlepiej gra mniej więcej to, co elektryk wciągnąłby w peszel, wepchał pod tynk albo ułożył pod listwą.

sir.jax

  • 241 / 3798
  • Aktywny użytkownik
28-06-2015, 13:30
Listwa nie powinna mieć wyłącznika podobnie jak bezpieczników, chociaż w moją wsadziłem AHP :)
Wiadomo, że filtry w listwach potrafią zamulić brzmienie, ja mam robioną metalową bez jakiejś specjalnej filtracji, ale z porządnym okablowaniem w bebechach za to gniazda mogłyby być lepszj jakości.
Jednak w niektórych przypadkach jest coś na rzeczy podobnie jak z dobrym kablem zasilającym.
« Ostatnia zmiana: 28-06-2015, 13:32 wysłana przez sir.jax »
Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Aaarti

  • 43 / 3222
  • Użytkownik
29-06-2015, 13:48
Witam,jestem po wizycie w sklepie z sprzętem audiofilskim,mimo podpięcia genialnych kabli i kondycjonera przydźwięków dalej występuje,ale pan w sklepie go nie słyszy,skontaktowałem sie z firma Albedo(jestem z Bydgoszczy )i pan powiedział ze to może być coś od zasilania lamp(mówił chyba transformator) ale nie jest to przydźwięk który kwalifikował by go na gwarancje, mówił ze trzeba by zastosować Ew jakich filtr.no i powiedział ze po konstrukcji za 1000 zł nie można sie temu dziwić :-/

sir.jax

  • 241 / 3798
  • Aktywny użytkownik
29-06-2015, 16:55
Mam Espressivo od ponad roku i żadnych przydźwięków nie słyszę, ani też brumienia.
Kupiłem swego czasu DC Blocker od Tomanka nie słyszałem jego wpływu na Espressivo, chociaż wpinając w DC blocker koncówkę Atolla słychać wyraźnie jego wpływ na brzmienie, brumienia trafa nie zniwelował chociaż z tym brumieniem jest różnie w zależności od pory dnia i nocy :)
Z tym problemem zwróciłbym się do pana Henryka z Feliks Audio i tyle, dla mnie to jakąś wadą urzadzenia zalatuje.
Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

4m

  • Gość
29-06-2015, 17:16
Podobno te Kossy to 250 ohm, ale warto mimo tego sprawdzić wzmacniacz na innych słuchawkach. Jeżeli ten artefakt wystąpi również na nich to na Twoim miejscu skontaktowałbym się w tej sprawie z producentem.

Aaarti

  • 43 / 3222
  • Użytkownik
01-07-2015, 10:36
Witam,skontaktowales sie z Felix audio oto odpowiedz ktora otrzymalem:

Espressivo ma najmniejszy poziom przydzwięku sieciowego jaki da się uzyskać w lampowym wzmacniaczu słuchawkowym w rozsadnych kosztach.

"Czarną dziurę "w słuchawce bez sygnału będzie Pan miał tylko we wzmacniaczu tranzystorowym.


Pan Feliks napisal ze moge wzmacniacz zwrocic,ale ja zostawie go sobie i oddam go do Albedo,tam powiedzieli ze sa w stanie to zrobic do ok 400 zl.

Synthax

  • 2323 / 4105
  • Ekspert
01-07-2015, 11:01
Witam,skontaktowales sie z Felix audio oto odpowiedz ktora otrzymalem:

Espressivo ma najmniejszy poziom przydzwięku sieciowego jaki da się uzyskać w lampowym wzmacniaczu słuchawkowym w rozsadnych kosztach.

"Czarną dziurę "w słuchawce bez sygnału będzie Pan miał tylko we wzmacniaczu tranzystorowym.


Pan Feliks napisal ze moge wzmacniacz zwrocic,ale ja zostawie go sobie i oddam go do Albedo,tam powiedzieli ze sa w stanie to zrobic do ok 400 zl.

Ja kiedy kupowałem Espressivo testowałem go z Teslami T70, one są bardzo czułe na szumy i brumy. Wiele wzmacniaczy wcześniej odpadło i nie tylko lampowych bo miały jakieś szmery, świsty i brumienia. Espressivo jest ekstremalnie ciche. I cokolwiek z szumu pojawiało się dopiero 2 kreski pod koniec skali potencjometru głośności.
Ale brumu zero. Zakładając że Twoja sztuka nie jest wadliwa to to jest to bardzo dziwna historia.
Pytanie czy Albedo bardziej nie zepsuje niż poprawi :) Bo wiem że kiedyś Sonus Oliva poprawiało Arioso Pana Henryka i potem był dużo większy poziom szumów i tła niż od nowości (tam jak pamiętam chodziło o poprawę brzmienia całościowo).

Może wyślij do mnie Espressivo i posłucham czy jest inne niż moje. A może masz lampy jakieś głośne? Takie sztuki też się trafiają. Umyj im w ogóle nóżki izopropanolem.

Aaarti

  • 43 / 3222
  • Użytkownik
01-07-2015, 11:13
To nie tyle brum co przydzwiek sieciowy 50 hz i raczej jest w kazdym espressivo e

Aaarti

  • 43 / 3222
  • Użytkownik
01-07-2015, 11:15
ale bardzo niewielki podczas sluchania go nie slychac

sir.jax

  • 241 / 3798
  • Aktywny użytkownik
01-07-2015, 13:15
To nie tyle brum co przydzwiek sieciowy 50 hz i raczej jest w kazdym espressivo e
Jakoś nie słyszę nie dalej jak wczoraj pojechałem potkiem na max i dopiero przy maksymalnej głośności na wył. muzyce rzecz jasna słychać niewielki szum w słuchawkach, ale trzeba się  skupić i wsłuchać.
Nie jest to jednak BRUMIENIE.
« Ostatnia zmiana: 01-07-2015, 14:36 wysłana przez sir.jax »
Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Aaarti

  • 43 / 3222
  • Użytkownik
01-07-2015, 22:56
Czytając Wasze komentarze myśle sobie ze z tymi wzmacniaczami jest jak z instrumentami,żaden nie jest powtarzalny,każdy gra troszkę inaczej,zwłaszcza ze każdy pracuje w innym systemie,mój wzmacniacz gra bardzo dobrze za wyjątkiem "przymulonego"dolnego rejestru fortepianu i poza wspomnianym przydzwiekiem sieciowym,ale jest szansa ze przydźwięk zostanie usunięty a dźwięk fortepianu poprawi sie po zmianie interkonektow,pozdrawiam wszystkich i polecam płytę która wczoraj nabyłem; 2 cellos:"celloverse"

Soundman

  • 775 / 4010
  • Ekspert
02-07-2015, 07:14
ale bardzo niewielki podczas sluchania go nie slychac

Więc jak podczas słuchania jest ok. brumienia nie słychać to w czym problem?
Lampa to lampa....jak chcemy ciszę jak w jaskini 2 km pod ziemią to tranzystor tylko...he,he.