Audiohobby.pl

Klub Espressivo-E

marcowyleń

  • 39 / 3312
  • Użytkownik
23-04-2015, 14:56
Tak to prawda, Espressivo e jest bardzo głośny i ja ze swoimi 600 Ohm AKG 240 monitor nie przekraczam godziny 11 na potencjometrze a jak nastawić na max. słuchawki grają jak małe głośniczki (oczywiście już nie na uszach ).
O całej reszcie wypowiadałem się już wcześniej, więc nie będę się powtarzał. Też się zastanawiam nad Dt880 i Dt990 które byłby dla mnie lepsze.

Co do tych wymagań słuchawek 600Ohm proponuję mały eksperyment, potrzebne będą słuchawki 600Ohm, gramofon mm i przejściówka. nie powiem jaki będzie efekt podłączenia słuchawek do gramofonu bez żadnego wzmocnienia, kto sprawdzi będzie wiedział. Kto nie sprawdzi i tak nie uwierzy.

aulait

  • 1373 / 5543
  • Ekspert
23-04-2015, 17:55
Serwus!

Mam i ja ! :) Jest ciekawie.

Jak odczucia ?

aulait

  • 1373 / 5543
  • Ekspert
23-04-2015, 18:04
Pytanie do Synthaxa.

Jako uzależniony od kupowania słuchawek gadżeciarz, mam w planach zakup nowych Beyerów w wersji 600ohm (jeszcze nie zdecydowałem czy DT990 czy DT880). Nigdy nie słuchałem Beyerów z segmentu Premium z tą impedancją, ale jak już kupować, to chyba właśnie takie nauszniki, które okażą się barwniejsze i gładsze niż T90/T70.

Czy Espressivo uciągnie słuchawki 600 ohm. (W opisie ma optymalnie grać w przedziale 100-300 ohm).

W sumie tak jak koledzy piszą jest ok, ale...

Nie mam DT 990 tylko Sennheiser HD 540 Reference I 300 i 600 om i na Espressivo poprawnie grają jedne i drugie, jednak przy wersji 600 om brzmią bardziej sucho. Dla odmiany słuchawki wpięte do Luxmana L-530 w wersji 600 om grają bardziej otwarcie, przestrzennie i detalicznie od wersji 300 om. Wersja 300 om jest na Luxie ok, ale bardziej "zmulona"

panpromek

  • 45 / 3431
  • Użytkownik
24-04-2015, 09:20
Serwus!

Mam i ja ! :) Jest ciekawie.

Jak odczucia ?


Tak w skrócie - duża przestrzeń, gładkość dźwięku, dobrej jakości bas choć czasami za bardzo misiowaty. Świetna średnica - nasycona i mięsista, góra pasma bardzo poprawna, bez ostrości.
Wzmacniacz świetny do większości wysokoomowych Bayerdynamic'ów. DT990 Pro 250 Ohm, po podłączeniu do niego, dostały skrzydeł. Charakter tych słuchawek powoduje, że na większości wzmacniaczy grają ostro i momentami kłują w uszy. Espressivo łagodzi je znacznie powodując, że da się na nich słuchać z przyjemnością.
Po podłączeniu do Espressivo DT150 również otrzymujemy bardzo dobry dźwięk, wyjątkowo relaksujący w odbiorze. Potwierdzam opinie innych posiadaczy DT150 z Espressivo, iż tracą nieco na kontroli basu. Nadal jest dobrej jakości, ale czasami zbytnio się rozłazi. Bezpośrednie porównanie z LovelyCube, dobitnie to pokazuje.
Na koniec słowo o współpracy, dość popularnych, AKG K550 z Espressivo. Nie do końca pasują impedancją (chyba 60 Ohm) do klasycznego OTLa, jakim jest produkt Pana Feliksa, ale muszę przyznać, że to całkiem udana para. Po pierwsze nie słyszałem żadnych zniekształceń wynikających z niskiej impedancji słuchawek K550. Po drugie K550 są z natury "chirurgiczne" w reprodukcji dźwięków. Dla mnie są wręcz nieznośne w swojej dokładności i dobitności prezentacji. Tutaj znowu Espressivo wnosi duże pokłady wygładzenia i spokoju, a dodatkowo nadaje im nieco masy i podkreśla bas. Pomimo tego, dłuższe odsłuchy K550, powodują u mnie chęć szybkiego pozbycia się ich z głowy.

Jeszcze jedna kwestia. Zamówiłem wersję wzmacniacza z ciemnymi boczkami drewnianymi. Wygląda naprawdę zacnie, pięknie świeci i mocno dogrzewa atmosferę - dosłownie! :)
« Ostatnia zmiana: 24-04-2015, 09:25 wysłana przez panpromek »

Synthax

  • 2323 / 4102
  • Ekspert
24-04-2015, 11:06
Serwus!

Mam i ja ! :) Jest ciekawie.

Jak odczucia ?


Tak w skrócie - duża przestrzeń, gładkość dźwięku, dobrej jakości bas choć czasami za bardzo misiowaty. Świetna średnica - nasycona i mięsista, góra pasma bardzo poprawna, bez ostrości.
Wzmacniacz świetny do większości wysokoomowych Bayerdynamic'ów. DT990 Pro 250 Ohm, po podłączeniu do niego, dostały skrzydeł. Charakter tych słuchawek powoduje, że na większości wzmacniaczy grają ostro i momentami kłują w uszy. Espressivo łagodzi je znacznie powodując, że da się na nich słuchać z przyjemnością.
Po podłączeniu do Espressivo DT150 również otrzymujemy bardzo dobry dźwięk, wyjątkowo relaksujący w odbiorze. Potwierdzam opinie innych posiadaczy DT150 z Espressivo, iż tracą nieco na kontroli basu. Nadal jest dobrej jakości, ale czasami zbytnio się rozłazi. Bezpośrednie porównanie z LovelyCube, dobitnie to pokazuje.
Na koniec słowo o współpracy, dość popularnych, AKG K550 z Espressivo. Nie do końca pasują impedancją (chyba 60 Ohm) do klasycznego OTLa, jakim jest produkt Pana Feliksa, ale muszę przyznać, że to całkiem udana para. Po pierwsze nie słyszałem żadnych zniekształceń wynikających z niskiej impedancji słuchawek K550. Po drugie K550 są z natury "chirurgiczne" w reprodukcji dźwięków. Dla mnie są wręcz nieznośne w swojej dokładności i dobitności prezentacji. Tutaj znowu Espressivo wnosi duże pokłady wygładzenia i spokoju, a dodatkowo nadaje im nieco masy i podkreśla bas. Pomimo tego, dłuższe odsłuchy K550, powodują u mnie chęć szybkiego pozbycia się ich z głowy.

Jeszcze jedna kwestia. Zamówiłem wersję wzmacniacza z ciemnymi boczkami drewnianymi. Wygląda naprawdę zacnie, pięknie świeci i mocno dogrzewa atmosferę - dosłownie! :)

udanego słuchania, ja już nie mogę się doczekać mojego kolumnowca na 2A3 od Pana Feliksa, będzie mieć też wyjście słuchawkowe i pilot :)

marcowyleń

  • 39 / 3312
  • Użytkownik
24-04-2015, 12:43
Serwus!

Mam i ja ! :) Jest ciekawie.

Jak odczucia ?


Tak w skrócie - duża przestrzeń, gładkość dźwięku, dobrej jakości bas choć czasami za bardzo misiowaty. Świetna średnica - nasycona i mięsista, góra pasma bardzo poprawna, bez ostrości.
Wzmacniacz świetny do większości wysokoomowych Bayerdynamic'ów. DT990 Pro 250 Ohm, po podłączeniu do niego, dostały skrzydeł. Charakter tych słuchawek powoduje, że na większości wzmacniaczy grają ostro i momentami kłują w uszy. Espressivo łagodzi je znacznie powodując, że da się na nich słuchać z przyjemnością.
Po podłączeniu do Espressivo DT150 również otrzymujemy bardzo dobry dźwięk, wyjątkowo relaksujący w odbiorze. Potwierdzam opinie innych posiadaczy DT150 z Espressivo, iż tracą nieco na kontroli basu. Nadal jest dobrej jakości, ale czasami zbytnio się rozłazi. Bezpośrednie porównanie z LovelyCube, dobitnie to pokazuje.
Na koniec słowo o współpracy, dość popularnych, AKG K550 z Espressivo. Nie do końca pasują impedancją (chyba 60 Ohm) do klasycznego OTLa, jakim jest produkt Pana Feliksa, ale muszę przyznać, że to całkiem udana para. Po pierwsze nie słyszałem żadnych zniekształceń wynikających z niskiej impedancji słuchawek K550. Po drugie K550 są z natury "chirurgiczne" w reprodukcji dźwięków. Dla mnie są wręcz nieznośne w swojej dokładności i dobitności prezentacji. Tutaj znowu Espressivo wnosi duże pokłady wygładzenia i spokoju, a dodatkowo nadaje im nieco masy i podkreśla bas. Pomimo tego, dłuższe odsłuchy K550, powodują u mnie chęć szybkiego pozbycia się ich z głowy.

Jeszcze jedna kwestia. Zamówiłem wersję wzmacniacza z ciemnymi boczkami drewnianymi. Wygląda naprawdę zacnie, pięknie świeci i mocno dogrzewa atmosferę - dosłownie! :)

udanego słuchania, ja już nie mogę się doczekać mojego kolumnowca na 2A3 od Pana Feliksa, będzie mieć też wyjście słuchawkowe i pilot :)

Chciałbym dopytać o źródło z którego wypływa muzyka i o symbole tych większości Beyerdynamic'ów bo tu widzę tylko 2.

panpromek

  • 45 / 3431
  • Użytkownik
24-04-2015, 13:56
Źródło stanowi terminal Fujitsu z Daphile oraz stareńki Thinkpad X61s z zainstalowanym MPD. Przetwornik to M2Tech HiFace DAC.
Co do słuchawek. Posiadam DT990 Pro oraz DT150. Inne wymieniane przez kolegów to - 990 Edition, 880, 880 Pro, T70 i T90. Raczej wszystkie stanowią dobrą parę dla Espressivo.

marcowyleń

  • 39 / 3312
  • Użytkownik
24-04-2015, 22:47
Nie jest to więc opinia oparta na własnym doświadczeniu, wyjąwszy te 2 modele oczywiście.(chodzi mi o słuchawki)
To tak jakbym powiedział, że z T1 Beyerdynamic byłoby super, ale ja przecież tego nie słyszałem, więc nic nikomu po takich opiniach.
« Ostatnia zmiana: 24-04-2015, 22:53 wysłana przez marcowyleń »

panpromek

  • 45 / 3431
  • Użytkownik
25-04-2015, 19:20
Nie jest to więc opinia oparta na własnym doświadczeniu, wyjąwszy te 2 modele oczywiście.(chodzi mi o słuchawki)
To tak jakbym powiedział, że z T1 Beyerdynamic byłoby super, ale ja przecież tego nie słyszałem, więc nic nikomu po takich opiniach.

Większość z wymienionych słuchawek mam / miałem. Te których nie posiadałem - słuchałem. Znam ich charakter grania. Mogę z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, czy w połączeniu z tytułowym wzmacniaczem, będą stanowiły zgrany duet.
Teraz lepiej czy nadal masz jakieś zarzuty ?

marcowyleń

  • 39 / 3312
  • Użytkownik
25-04-2015, 22:47
Zarzuty to chyba za wiele powiedziane. Po prosu czytam co jest napisane i z tego tylko co czytam wyciągam wnioski, bez domyślania się. Zastanawiam się sam nad zakupem słuchawek i stąd moje nieco żywsze zainteresowanie tematem.

marcowyleń

  • 39 / 3312
  • Użytkownik
27-04-2015, 10:33
Pytanie do Synthaxa.

Jako uzależniony od kupowania słuchawek gadżeciarz, mam w planach zakup nowych Beyerów w wersji 600ohm (jeszcze nie zdecydowałem czy DT990 czy DT880). Nigdy nie słuchałem Beyerów z segmentu Premium z tą impedancją, ale jak już kupować, to chyba właśnie takie nauszniki, które okażą się barwniejsze i gładsze niż T90/T70.

Czy Espressivo uciągnie słuchawki 600 ohm. (W opisie ma optymalnie grać w przedziale 100-300 ohm).

W sumie tak jak koledzy piszą jest ok, ale...

Nie mam DT 990 tylko Sennheiser HD 540 Reference I 300 i 600 om i na Espressivo poprawnie grają jedne i drugie, jednak przy wersji 600 om brzmią bardziej sucho. Dla odmiany słuchawki wpięte do Luxmana L-530 w wersji 600 om grają bardziej otwarcie, przestrzennie i detalicznie od wersji 300 om. Wersja 300 om jest na Luxie ok, ale bardziej "zmulona"

Słuchawki 600 Ohm grają bardziej sucho z espressivo e niż 300 Ohm, a czy grają tez trochę ciszej?
Dotąd wydawało mi się, że jest dobrze, ale przecież nie wiem jakby grały takie 300 Ohm, nie mam z czym porównać, bo mam tylko te AKG k 240 600 Ohm. Zastanawiam się czy Dt 880 lub dt 990 czy w przypadku tych słuchawek też lepiej będą się sprawdzały 250 Ohm niż 600Ohm.

Dotąd porównywałem wyjście słuchawkowe CD i wzmacniacza, a może być tak, że ani Cd ani wzmacniacz nie radzą sobie z tymi słuchawkami. Wszak w instrukcji jest napisane najlepiej 100- 300Ohm.

aulait

  • 1373 / 5543
  • Ekspert
27-04-2015, 11:47
Pytanie do Synthaxa.

Jako uzależniony od kupowania słuchawek gadżeciarz, mam w planach zakup nowych Beyerów w wersji 600ohm (jeszcze nie zdecydowałem czy DT990 czy DT880). Nigdy nie słuchałem Beyerów z segmentu Premium z tą impedancją, ale jak już kupować, to chyba właśnie takie nauszniki, które okażą się barwniejsze i gładsze niż T90/T70.

Czy Espressivo uciągnie słuchawki 600 ohm. (W opisie ma optymalnie grać w przedziale 100-300 ohm).

W sumie tak jak koledzy piszą jest ok, ale...

Nie mam DT 990 tylko Sennheiser HD 540 Reference I 300 i 600 om i na Espressivo poprawnie grają jedne i drugie, jednak przy wersji 600 om brzmią bardziej sucho. Dla odmiany słuchawki wpięte do Luxmana L-530 w wersji 600 om grają bardziej otwarcie, przestrzennie i detalicznie od wersji 300 om. Wersja 300 om jest na Luxie ok, ale bardziej "zmulona"

Słuchawki 600 Ohm grają bardziej sucho z espressivo e niż 300 Ohm, a czy grają tez trochę ciszej?
Dotąd wydawało mi się, że jest dobrze, ale przecież nie wiem jakby grały takie 300 Ohm, nie mam z czym porównać, bo mam tylko te AKG k 240 600 Ohm. Zastanawiam się czy Dt 880 lub dt 990 czy w przypadku tych słuchawek też lepiej będą się sprawdzały 250 Ohm niż 600Ohm.

Dotąd porównywałem wyjście słuchawkowe CD i wzmacniacza, a może być tak, że ani Cd ani wzmacniacz nie radzą sobie z tymi słuchawkami. Wszak w instrukcji jest napisane najlepiej 100- 300Ohm.
W języku polskim piszemy om nie  Ohm. Też kiedyś pytałem Pana Henryka o różnicę w impedancji 300 - 600 om. Mówił, że "powinno być ok, nawet bas będzie lepszy" Tylko on miał doświadczenia z Bayerami a nie z Sennheiserami co uczciwie przyznał, jak i to, że DT 990 600 om nie testował. Co do głośności to nie widzę za bardzo różnicy w głośności na Luxmanie i CD 52 mk2 SE w aspekcie rezystancji, może trochę na Espressivo. Na CD 52 mk2 SE lepiej brzmią HD 540 600 om niż 300. 300 om są zmulone bardziej a 600 om nie odbieram jako bardziej suche. Z AKG mam tylko K701 a Beyerdynamic nie mam żadnych, więc się nie wypowiem.
Nie uogólniałbym, że wszystkie 600 om słuchawki będą brzmieć na Espressivo bardziej sucho bez sprawdzenia.

marcowyleń

  • 39 / 3312
  • Użytkownik
27-04-2015, 23:27
Jak wypadają w tym towarzystwie AKG K701, które mają 62Ω, jak one grają z espressivo e?

marcowyleń

  • 39 / 3312
  • Użytkownik
27-04-2015, 23:36
Lampami możesz jeszcze bardziej ocieplić/osłodzić brzmienie. Z espressivo taką zmianę odczuwam po włożeniu 6N1P zamiast 6N1P - EW. Niestety takie brzmienie jest również dla mnie nieco słabsze, nie tak detaliczne i dokładne.

Co do k240 vs dt 880 - bazując na moich k240 sextett to ocieplenia brzmienia nie będzie w dt 880. Za to już słuchając dt 990 z espressivo było dla mnie zbyt basowo.

Pomijając ocieplenie, czy jest duża różnica brzmienia k 240 i dt880. Inaczej mówiąc, czy warto wydać te 800zł mając już akg k 240 czyt też różnice są na poziomie subtelnych niuansów.

Przede wszystkim ja się odnoszę do k240 w wersji tzw. sextett - z 6 pasywnymi głosnikami dodatkowo. Nie wiem jak się one maja do k240 600 ohm zwykłych. Porównując te dwie pary słuchawek - to choć tonalnie sa w miarę równe, beyery idą trochę bardziej w jasne granie. Jednak główną różnicą jest to że k240 grają strasznie "konturowo", gdzie 880 są delikatne, bardziej miękkie  w graniu - ciężko mi wyrazić o co mi chodzi. Co do basu o który Ci tak chodzi, k240 nim nie grzeszą, dt 880 zagrają tak jak zagra im reszta toru - na espressivo brakuje mi trochę przejrzystości niższych rejestrów, jednak zdecydowanie nie ma ich za mało - jak dla mnie. Ale jeśli Tobie brakuje ich w k240 to i w dt880 pewnie będzie za mało... Bo można sprawić żeby były ciepłe, ale słuchawek pokroju denon d600 się z nich nie zrobi.  Ogólnie dla mnie dt 880 są o wiele lepszymi słuchawkami/ bardziej mi pasującymi.


Co do basu o który Ci tak chodzi, k240 nim nie grzeszą
Zastanawiam się, nad tym zdaniem, słyszałem bowiem dużo wcześniej, że Akg k240 sextett to słuchawki ciemne bardzo trudne do napędzenia. Te dt880 i Dt990 ile miały Ω 250 czy 600?

aulait

  • 1373 / 5543
  • Ekspert
28-04-2015, 11:20
Jak wypadają w tym towarzystwie AKG K701, które mają 62Ω, jak one grają z espressivo e?

Nie mogę polecić tego zestawienia, dźwięk jest trochę taki rachityczny, bez oddechu... nijaki. Zdecydowanie lepiej spisują się z L-530 czy taniutkim klonem Lehmanna.

Sextety miały parę wersji, z mocnym basem, bardziej zrównoważone i ze szczupłym basem. Nie miałem ich w domu, ale piszą o tym w sieci i potwierdziło to paru moich znajomych