Audiohobby.pl

California audio labs - pomocy !!

Bartsx

  • 14 / 5800
  • Nowy użytkownik
01-06-2008, 12:21
witam
mam problem z naprawa cd jak w tytule  model CL 15.
problem polega na tym ze zamiast dzwieku jest tylko szum o duzym natezeniu czasem przedostaje sie ledwo slyszalny dzwiek ale i tak bardzo znieksztalcony. cd ma wejscie digital i moze pracowac jako dac ale i w tym przypadku jest to samo glosny szum, w momencie przelaczania utworu (gdy normalnie jest cisza) szum slabnie . naped wyglada ze dziala przynajmniej patrzac po wyswieltlaczu. na zalaczonej fotce narysowalem prawdopodobna sciezek sygnalu z wejscia digital i opisalem uklady. czy kto moze podsunac jakis pomysl jak szukac  usterki ?? i czy moze jest ktos kto by podjal sie naprawy  ?? prosze o jakies sugestie i pomoc

pozdrawiam
bart

zoltar7

  • 1309 / 5868
  • Ekspert
01-06-2008, 14:00
Bardzo przyzwoicie wygląda ten CDek...
rozumiem, że płytę odczytuje?

lancaster

  • Gość
01-06-2008, 15:15
miałem takie efekty kiedy padł mi stabilizator przy DAC. Najlepei pomierz napiecia na dAC.

Bartsx

  • 14 / 5800
  • Nowy użytkownik
01-06-2008, 21:04
tak plyty odczytuje przynajmniej tak wyglada po wyswietlaczu , mozna kawalki przelaczac itd. napiecia pomierzylem wszystko wyglada na ok. nie wiem jak to ugryzc.... napisalem juz do paru firm ktore zajmuja sie sprzedaza schematow - bylo by latwiej.
bart

Bartsx

  • 14 / 5800
  • Nowy użytkownik
01-06-2008, 21:07
jeszcze pytanie czy podczas odtwarzania plyty CS pelni jaks funkcje czy tylko w momencie gdy uzywamy cd jako daca bo to przeciez odbiornik sygnalu. po wyjeciu go (sa podstawki) jest cisza totalna
bart

Bartsx

  • 14 / 5800
  • Nowy użytkownik
01-06-2008, 23:04
cd ma jeszcze regulacje glosnosci chyba cyfrowa i okazuje sie ze przy pewnym ustawieniu glosnosci dosc wyraznie slychac muzyke - dalej b. mocno znieksztalcona i poprzez szum ale slychac . jedyny uklad jak znalazlem w tym cd ktory moglby spelniac funkcje potka to chip znajdujacy sie przy samym napedzie  MN66271RA. z noty wyczytalem ze to all in one.  czy moze istniec taka mozliwosc ze uzywamy tylko cyforej regulacji bez konoecznosci uzywania ziantegrowanego daka w tym ukladzie ?? moze to wlsnie ten uklad padl ??
bart