Audiohobby.pl

Pokój AH DiY na wystawie Audio Show 2014.

lancaster

  • Gość
13-07-2014, 08:33
Wczoraj akurat bylem u Gustawa posluchac moich nowych Highendowych, grajacych mistrzowsko kolumn ;-) i wiecie co mnie naszlo ? ....zwiewamy z miejsc takich jak as ze wzgledu na atmosfere, nie tylko my ale tez ekipa z AC np. Nie robmy takiej samej albo podobnej u siebie.

Robert tu od poczatku nie chodzi o manie czy nie manie jaj, tylko o manie a raczej nie manie ochoty. Po ostatnich rozmowach naprawde nie poszlo to w gorsza strone, a moze nawet ciut w lepsza (przynajmniej jak dla mnie).

palton

  • 422 / 5403
  • Zaawansowany użytkownik
13-07-2014, 10:22
lan, w normalnych warunkach nie pisałbym w ten sposób, już chyba o tym wiesz. To sytuacja ekstremalna, przy takiej ilości jadu, trudno żeby ktoś chciał brać w tym udział. W tym kontekście napisałem, że niestety trzeba mieć jaja.

Znajdę gdzieś opis kolumn? Z jaką elektroniką słuchaliście?

lancaster

  • Gość
13-07-2014, 10:41
Fotek lepiej nie robic bo na razie prototyp - surowka mdf bez wykwintu :-)
Moge mam nadzieje napisac ze Gustaw chwalil mi sie podczas odsluchu gesia skorka na rekach i nogach, a wiesz jaki z Gustawa krokodyl, wiec zeby zrobic takie wrazenie musialo grac 3 klasy lepiej niz na zywo :-)))
Paczki tubowe w kazdym razie.

Sluchalismy z elektronicha Gustawa, Benchmark + hybryda lampowo mosfetowa (12W DIY, ale niejednemu sporemu piecowi za + 20Kzł ostro dowaliła...i to niekoniecznie na lekkich do poprowadzenia paczkach ).
Sluchalismy o zgrozo z  ...YT najczesciej :-)

lancaster

  • Gość
13-07-2014, 10:42
Rozmowy nie na temat kasuje z watku Panowie. w Pogaduchach jest temat poswiecony.

palton

  • 422 / 5403
  • Zaawansowany użytkownik
13-07-2014, 12:16
>> lancaster, 2014-07-13 10:41:45
>>Fotek lepiej nie robic bo na razie prototyp - surowka mdf bez wykwintu :-)

Surówka to kwintesencja diy, wiele projektów jest robionych na desce, by kieeedyś tam otrzymać ostateczny wygląd. Często to ostatnie, nigdy nie występuje :)

Ja relacjonowałem na bieżąco postępy prac nad kulkami (Space One_, podobnie zrobię, jeśli ruszę z projektem Space Two.
Nie mogę znaleźć na dysku pozostałych zdjęć, dam więc link do as gdzie je zamieściłem: http://www.audiostereo.pl/ksztalt-obudowy-wplyw-na-dzwiek_57637.html/page__view__findpost__p__1629331

Tu znajdziecie renderingi Space Two, zrobione po przyjacielsku dla mnie, przez Utopię z Amare Musica: https://www.dropbox.com/sh/6mxwla8ufkhqjw1/fTDLhIsLxY

lancaster

  • Gość
13-07-2014, 12:57
Robert, to bedzie komercja, wiec kwintesencja DIY nas nie interesuje w tym wypadku :-)

palton

  • 422 / 5403
  • Zaawansowany użytkownik
26-08-2014, 12:33
Chciałbym podziękować osobom życzliwym, za wsparcie. Niestety, pomimo tego, nie udało się zorganizować w tym roku pokoju DiY. Kilka zaledwie osób było w stanie skutecznie storpedować ten pomysł :( Być może spróbujemy za rok.

Specjalne podziękowania należą się Lancasterowi, który jako jedyny chciał udostępnić swoje konstrukcje.

Robert Trzeszczyński

Gustaw

  • Gość
26-08-2014, 13:21
Chciałbym podziękować osobom życzliwym, za wsparcie. Niestety, pomimo tego, nie udało się zorganizować w tym roku pokoju DiY. Kilka zaledwie osób było w stanie skutecznie storpedować ten pomysł :( Być może spróbujemy za rok.


Drobiazg. Polecam się na przyszłość.

majkel

  • 7476 / 5895
  • Ekspert
26-08-2014, 16:08
Specjalne podziękowania należą się Lancasterowi, który jako jedyny chciał udostępnić swoje konstrukcje.
I to chyba jedyny powód, dla którego nie będzie pokoju AH, a nie że ktoś coś torpedował.

fakamada

  • 1066 / 5399
  • Ekspert
26-08-2014, 16:32
Po prostu nie czego pokazywać. Za mało projektów powstaje na forum. A torpedowanie fajnych inicjatyw uważam za niesmaczne. Dzięki Palton za dobre chęci.

Gustaw

  • Gość
26-08-2014, 16:48
  Nie problemem jest sama inicjatywa tylko to kto ją proponuje i w jakim celu.
Nie interesuje mnie smaczność czy niesmaczność i zapewniam, że za każdym razem moja reakcja będzie identyczna.

lancaster

  • Gość
26-08-2014, 17:10
fakamada, dokladnie, jakby bylo co pokazac juz dawno bysmy sie pewnie spikneli i zrobili Show :-)
Na ten rok mialbym nawet system do pokazania, ale to nie zaden pokoj AH tylko lancasterowy :-)

Tak czy inaczej pomimo ze do Roberta mam uwagi o to i owo  dzięki za chęci.

Gustaw

  • Gość
26-08-2014, 17:19
To powinno być spotkanie niezależne od AudioShow ponieważ nie ma możliwości pokazania wszystkich systemów DIY w jednym lub nawet w 2 pokojach. Stąd takie problemy i przepychanki przy poprzednich odsłonach.

Były już spotkania organizowane przez Markowa ale nie było zjadu DIY.
Przypomnę koncepcję polskiego Triode Festiwal jaka była na audiohobby kilka lat temu.

lancaster

  • Gość
26-08-2014, 17:34
Byla, ale wtedy kolega Yogi napisal ze mu "ukradlem" pomysl, i ze on zamierza cos takiego organizowac... pomysl byl tylko w jego glowie...i tam pozostal :-)
Dobra glowa, dobry pomysl, imprezy niet :-)

Mam dziwny komunikat ze watek jest zamkniety. Nie umawialismy sie na takie rozwiazania techniczne, mozna to gdzies przywrocic do stanu sprzed przesiadki silnika ?

Gustaw

  • Gość
26-08-2014, 17:46
Też mam ten komunikat.