Audiohobby.pl

Wzmacniacz do 400zł

Heji

  • 7 / 3628
  • Nowy użytkownik
27-05-2014, 23:23
Witam. Chciałbym kupić coś fajnego do 400zł. Mam trochę doświadczenia ze wzmacniaczami Unitry, Yamahy i Kenwooda. Poszukuje prostego wzmaka w którym mało co się psuje, wiadomo że standardowe rzeczy typu zimne luty, przerwane ścieżki i potencjometry do przeczyszczenia i zapsikania kontaktem pr, to normalka.

Jeśli chodzi o dźwięk, nie chce nic aż nad to wyrafinowanego tzn. wzmacniacz nie musi mieć dużej sceny, ale za to fajny nie wycofany ani nie rozlazły bas na przedzie z kopem. Po prostu dobry sprzęt hi-fi, nic więcej.
Jeśli chodzi o moc to ok 40-45W na kanał (może być więcej, ale to jest minimum), w miarę dobra kontrola (nie spodziewam się więcej niż damping factor = 30, ale luz).

Jeśli chodzi o wygląd, to strasznie lubię vintage z wskaźnikami wychyłowymi, ale to też nie jest jakiś wyznacznik - może być też coś bez wycieraczek. Dalej vintage albo coś innego tylko nie lubię za bardzo plastiku który kuje po oczach (lubię proste rzeczy), chociaż miałem Fonicę PW-8040 i taki minimalizm mi się nawet podobał jeśli mówimy już o plastikach, te nowe zaokrąglone dziwadła na pozłacanych stópkach, z dziwnie wyprofilowanymi potkami - to nie dla mnie.

Szukam w sumie podobnego dźwięku z kopem co miał PW, tyle że z troszkę lepszą kontrolą i co najmniej 40 watami na kanał, Yamaha A-960II którą miałem też miała plastikowe elementy ale jakoś nie wyglądało to tak strasznie jak niektóre Luxmany na przykład, które kują mnie po oczach i nie jestem już przekonany do ciepłego dźwięku nawet, ale o tym później.

W sumie lubiłem tą Yamaszkę i jej dźwięk - miała w sumie bardzo dużą scenę i fajniutki naturalny bas, potrafiła też przybucić, ale jak się popsuje to potrafi zjeść z kopytami, co stało się z moją. Także głównie dlatego szukam czegoś prostego do ogarnięcia w razie czego.
Akustyka w moim pokoju jest trochę spaczona i nie lubi wzmaków troszkę z dużą sceną, także teraz celuje w jakiś segmencik średni, coś co ma średnią scenę, ale dużo basu na przedzie i dynamiki, po prostu ma kopa. Niedawno kupiłem Kenwooda KA-5700 i się zawiodłem na dźwięku. Nie chce znowu się nadziać. Ludzie mówili, że ma ciężki dźwięk, ciepłe wysokie i średnie, a bas jest szybki i nie rozlazły i na przedzie. No i może potrafi mieć ciepłe brzmienie, ale też bardzo lekkie i wzmacniacz ma wycofany wg mnie rozlazły bas, no i nie wydaje mi się żeby przenosił niektóre częstotliwości basu, dodając do tego moją akustykę, to robi się nieciekawie. Bardziej mi się podobała sygnatura dźwięku Yamahy i PW. Ale wygląda na to, że niektórzy lubią taki dźwięk jak w Kenwoodzie, nie jest zły - ale to nie to.

Z góry dzięki za jakieś propozycje : >.

Bednaar

  • 556 / 5855
  • Ekspert
28-05-2014, 00:02
Zainteresuj się starymi Rotelami, np. ja mam RA-840BX2 z końca lat 80-tych - bardzo dynamiczny, ciepły dźwięk, z kopniakiem, w dodatku sprzęt bezawaryjny, nie do zdarcia - na pewno się nie zawiedziesz :)

Heji

  • 7 / 3628
  • Nowy użytkownik
28-05-2014, 00:08
Pewnie trudno będzie coś dorwać od Rotela, a jak już się pojawi to pewnie cenę będą podbijać jakby to był nie wiadomo jaki skarb. Ale dzięki, porozglądam się. Szczerze parę Rotelków widziałem na necie z wycieraczkami, ale brak informacji o dźwięku oraz awaryjności przekreślił sprawę.

P.S. interesowałem się nawet serią Yamahy CA-610 i jej reedycjami ze wskaźnikami wychyłowymi, ale im więcej czytałem na necie, tym bardziej zacząłem się zastanawiać czy warto. Nic innego się w nich nie psuje oprócz przekaźników, a te potrafią blokować sygnał we wzmaku w nieskończoność, nawet jak wymieni się w nim wszystkie kondensatory i wszystko co przyjdzie do głowy, między innymi posprawdza luty i ścieżki. A czasami to tylko przerwana ścieżka, ale tylko czasami. Serie A też mają swoje wady, coś o tym wiem. AXy może nie robią żadnych problemów, jeszcze się nie orientowałem, ale ten wygląd kaleczy moje oczy. Na razie myślę, że Yamahy odpadają. No chyba, że znajdą się tu jacyś posiadacze owych Yamah i powiedzą, że to jakiś mit. Ale wątpię żeby ktoś o tym kłamał.

Bednaar

  • 556 / 5855
  • Ekspert
28-05-2014, 07:41
>> Heji, 2014-05-28 00:08:49
Pewnie trudno będzie coś dorwać od Rotela, a jak już się pojawi to pewnie cenę będą podbijać jakby to był nie wiadomo jaki skarb. Ale dzięki, porozglądam się.

tutaj jakoś nikt nie podbija:

http://allegro.pl/rotel-ra-820-bx3-i4261046596.html

Marcus-Audio_pl

  • 9 / 3547
  • Nowy użytkownik
03-09-2014, 13:40
Pytanie w jakim stanie faktycznym jest,bo na zdjęciach prezentuje się całkiem nieźle,możesz śmiało zainteresować się aukcją. Daj znać czy w końcu kupiłeś oraz jak się sprawuje.