Audiohobby.pl

Audio technica AD900 a AKG K612 pro.

  • Gość
31-03-2014, 21:29
Chce któreś ustrzelić... co o nich wy sądzicie ?

  • Gość
31-03-2014, 22:09
W tej cenówce wypróbuj DT990 32ohm jak nie słyszałeś.

  • Gość
31-03-2014, 22:20
słuchałem... ale jednak jakoś bardziej w stronę AT mnie ciągnie, AKG też ciekawe a nie są aż tak popularne. Dzięki za radę.

Perul

  • 246 / 4333
  • Aktywny użytkownik
01-04-2014, 08:52
Ja słuchałem na spotkaniu ATH AD-900x - lekkie wygodne, jasne, ale nie pozbawione basu, dość ostra góra, niezła przestrzeń a później przesiadłem się na Q701 z basport modem, równiejsze granie, bez przegiętej góry, i większą ilością basu, z lepszą przestrzenią. Zdecydowanie wybrałbym AKG. W K612 też da się zrobić basport mod a brzmieniowo ponoć są pełniejsze/wierniejsze od Q701- tylko scena mniejsza (zasługa innych padów) i ponoć trudniejsze w napędzeniu.

  • Gość
01-04-2014, 11:32
ad900x to mam. ale teraz widzę ad900 za 500zł :P a kosztowały coś koło 1k :P więc fajna okazja...co do K612 nie wiem czemu o tym modelu jest tak cicho... a na zachodzie że taki fajny :P  No i jakby nie patrzeć dość tani.

  • Gość
01-04-2014, 11:38
Swoje zdanie na ich temat mam zbudowane... interesują mnie wasze opinie.

walkman6

  • 333 / 5745
  • Zaawansowany użytkownik
01-04-2014, 12:36
Zobacz jakie jest zainteresowanie w wątku o Elektrostatach ;) To forum jest trochę ukierunkowane na droższe słuchawki. Większe zainteresowanie tym modelem jest na mp3store.

Wracając do tematu. Sam używam obecnie AKG K550 i gdyby nie to, że z premedytacją nie chcę używać wzmacniacza słuchawkowego to sam bym się zainteresował K612. Mam również staruszki AKG K500, więc wiem jak naturalnie potrafią zagrać otwarte AKG. Jeżeli K612 w tej cenie grają choć trochę lepiej od K550 to są naprawdę są rewelacyjne słuchawki. Napisz jeszcze jakim wzmacniaczem chcesz je napędzać.

  • Gość
01-04-2014, 13:57
jeśli chodzi o ścisłość to widzę np temat o słuchawkach DT150 :P także rozmowa o słuchawkach które normalnie kosztują 1000 zł (cena ad900 w pozostałych miejscach i całkiem niedawno kosztowały tyle wszędzie) uważam za właściwe miejsce :P za to k612 pro to ciekawy model i jakoś na niego nie natrafiłem na polskich forach, nie mówię że nie ma o nim nic ale nie jest jakoś zabójczo popularny, patrząc jak jest prezentowany za granicą... :P No właśnie też rozważałem K550... K612 ma lepszy bas. Mam Mistrala HP-509

  • Gość
01-04-2014, 14:07
Poza tym wystarczy też zobaczyć datę założenia wątku... :P

Bednaar

  • 556 / 5823
  • Ekspert
01-04-2014, 15:32
>> walkman6, 2014-04-01 12:36:18
Zobacz jakie jest zainteresowanie w wątku o Elektrostatach ;) To forum jest trochę ukierunkowane na droższe słuchawki. Większe zainteresowanie tym modelem jest na mp3store. <<

Trochę się obawiam, że ku temu zmierza to forum (napisałem niedawno cośtam w temacie o elektrostatach - pytanie laika o pewien model słuchawek - zostałem zignorowany - być może za wysokie progi jak na moje nogi?), na szczęście można znaleźc też zdroworozsądkowe wpisy, jak ten (autorstwa Kolegów: Samuel i pastwa):

">> Samuel, 2014-02-12 10:27:39
a ja to serio napisałem; ja mam koss porta pro (obok innych za kilka tysięcy) i mam je już z 9-11 lat (serio) jak je kupowałem to byłem święcie przekonany, że to najlepsze słuchawki na świecie (nie znałem wtedy słowa sennheiser itp.)


Ja tez tutaj sobie wcale zartow nie robie. Mam te Kossy i wiele razy po ich zalozeniu odczuwam w pewnym sensie ulge, detali jest w sam raz (bez popadania w wyczynowosc u obecnych topowych nausznikow), dzwiek ma mily charakter (zadnej plastikowosci jak w CAL), jest separacja przestrzenna, moze nie wycinanie skalpelem, ale mamy za to spojnosc, a co najwazniejsze, Kossy podaja bardzo zdrowy bas.

Jednej z uniwersalniejszych sluchawek ktore nie obraza sie na slabsze jakosciowo nagrania, jak to maja zwyczaj te bezwzgledne monitorowce, robione pod studia nagraniowe i z mysla o masteringu i wylapywaniu kiksow (chyba takie juz teraz sie produkuje, nawet K812 maja tego typu wklad reklamowy od przedstawicieli)."

walkman6

  • 333 / 5745
  • Zaawansowany użytkownik
01-04-2014, 16:29
>> Bednaar, 2014-04-01 15:32:06

Ja tez tutaj sobie wcale zartow nie robie. Mam te Kossy i wiele razy po ich zalozeniu odczuwam w pewnym sensie ulge, detali jest w sam raz (bez popadania w wyczynowosc u obecnych topowych nausznikow), dzwiek ma mily charakter (zadnej plastikowosci jak w CAL), jest separacja przestrzenna, moze nie wycinanie skalpelem, ale mamy za to spojnosc, a co najwazniejsze, Kossy podaja bardzo zdrowy bas.


A co sądzisz o ich trwałości? Jak je przenosisz "na mieście" jeżeli nie są na głowie? Ile czasu je użytkujesz? Miałem kiedyś Koss UR40 i bardzo miło je wspominam. Tak się ostatnio zastanawiam na PortaPro pod Clipa+

walkman6

  • 333 / 5745
  • Zaawansowany użytkownik
01-04-2014, 16:37
>> Bednaar, 2014-04-01 15:32:06

>> walkman6, 2014-04-01 12:36:18
Zobacz jakie jest zainteresowanie w wątku o Elektrostatach ;) To forum jest trochę ukierunkowane na droższe słuchawki. Większe zainteresowanie tym modelem jest na mp3store. <<

Trochę się obawiam, że ku temu zmierza to forum (napisałem niedawno cośtam w temacie o elektrostatach - pytanie laika o pewien model słuchawek - zostałem zignorowany - być może za wysokie progi jak na moje nogi?), na szczęście można znaleźć też zdroworozsądkowe wpisy, jak ten (autorstwa Kolegów: Samuel i pastwa):


To forum już dawno poszło w tym kierunku... niestety. Jakiś rok temu była ekscytacja, podejrzewam, że jak najbardziej słuszna BD DT990 Edition. Niektórzy zamieniali swoje Grado PS1000 na DT990. Fakt, że później były powroty do wyższego modelu, ale sam fakt pokazuje, że słuchawki za 1000 PLN-ów to "taniocha" na tym forum. Jeżeli grają dobrze to wręcz ekscytacja.

Chciałbym wyraźnie zaznaczyć, że nie chcę nikogo obrazić i mój wpis nie ma zaczepnego charakteru.

Co do elektrostatów, można dla celów poznawczych przeczytać cały wątek o elektrostatach. Poza zakresem gdzie jest sama "nawalanka" jest naprawdę dużo cennej wiedzy. Także polecam.

Bednaar

  • 556 / 5823
  • Ekspert
01-04-2014, 17:05
>> walkman6, 2014-04-01 16:37:36

Tu Cię zaskoczę - KPP używam w domu, zamiennie z AKG K530 (w skrócie - w porównaniu z AKG ciemniejsze, gęstsze i dużo mniej przestrzenne brzmienie, basu jest ilościowo nieco więcej, ale ten w AKG schodzi niżej, góra - nieśmiała w porównaniu z AKG). Na mieście miałem je może 2-3 razy - generalnie nie jestem fanem słuchania muzyki w hałasie ulicznym, jesli juz poza domem to np. na działce albo podczas spaceru w lesie - i w tym celu je kupiłem, ale w domu też się bardzo dobrze sprawdzają. Co do trwałości - obchodze się z nimi delikatnie, więc nie mam w sumie za wiele do powiedzenia, obawiam się jednak, że można łatwo wyrwać kabelki z nauszników. Mam je ok. pół roku.

A propos elektrostatów: jedyne jakie słuchałem to Jecklin Float i spytałem się, czy ktoś je zna i jest w stanie powiedziec, czy brzmieniowo ten model to typowy elektrostat, czy jakaś egzotyka - ot, z ciekawości. Rezultat: zerowy odzew...

  • Gość
01-04-2014, 17:18
Koledzy nie przejmujcie się, ja też niejednokrotnie pisałem zapytania o SR009 bo akurat te słuchaweczki mnie interesują, to nie dość że nic nie mówią o dźwięku, albo do czego by porównać, to nawet nie dadzą znać gdzie można odsłuchać. Próśb na PW o odsłuch osobisty nawet oficjalnie nie wystosowywałem bo nie jestem godzien ;) Na szczęście kolega zawsze na PW pomoże to wstępny rekonesans zrobiony. Jecklin Float to słabe słuchawki z tego co mi wiadomo, ostatnio była o tym wzmianka, może przegapiłeś, ale bardzo niekorzystnie się wypowiedział ktoś. Do Staxów SR007, czy SR009 itd, to startu nie mają absolutnie. Z tego co pamiętam oczywiście. Gdzieś to jest, ale musiałbyś poszukać.

tymek

  • 187 / 5867
  • Aktywny użytkownik
01-04-2014, 17:58
KPP tłukę od mniej więcej 5 lat, głównie rower, zima narty. Przeszły kilka remontów - malowań, gipsowań. Zdarzało się często tak zaczepić o słuchawki, że leciały z głowy na podłogę i nic im się nie stało. Kabelek zesztywniał ale nie pęka.. W terenie słychać wyraźnie otoczenie, dla mnie to plus - przynajmniej  się nie wmontuję pod jakiś pojazd.