Audiohobby.pl

Sennheiser OMX980 MX980

novitas

  • 114 / 5096
  • Aktywny użytkownik
13-12-2013, 18:37
Przez jakiś czas unikałem słuchawek typu pchełki czytając na forum miażdżące i jednoznaczne oceny. Ponieważ moje ograniczenia kulturowe (grupa wiekowa 41-50) nie pozwalają mi zakładać na miasto słuchawek, które wyraźnie widać postanowiłem dokonać eksperymentu i kupić pchełki. Najpierw były to Cresyn C220E. To co usłyszałem było dla mnie dużym pozytywnym zaskoczeniem. Prawie wszytko było ok. Prawie. Brakowało w nich basu (na poziomie sennheiser hd 600 :)).
Kilka dni temu kupiłem w ciemno OMX980.
Pierwszy wniosek grają podobnie do sennheiser hd 600.
Grają lepiej od CAL, Denon D1100.



=============================================================================================
Ja bardzo przepraszam ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym kożuchu i w nim wychodzi

Dj

  • 1088 / 4669
  • Ekspert
14-12-2013, 18:15
Tego modelu nie słyszałem, za to przysłuchiwałem się OMX 680 i grały słabawo.
Najlepsze pchełki jakie słyszałem były marshala.
Jednak nie słyszałem aby jakiekolwiek słuchawki przenośne zagrały jak słuchawki full size.
marshall minor nie grają jednak cudów jednak brzmią bardzo fajnie.Naturalnie brzmiący bas którego chyba nie sposób znaleźć w dokanałówkach.
Ponadto te słuchawki najlepiej siedzą mi w uszach, wiele słuchawek typu pchełka wypadają momentalnie z uszu.

Minory grają dźwiękiem z podbarwionym basem, troszkę kluskowatym. Dobrze się zgrywają z sucho grającymi odtwarzaczami np Rio Carbon gorzej jest na jabuszkach.

Drogawe te OMX980 minory są tańsze prawie 3 razy.  a OMX 680 brzmiały blado przy minorach.

Najlepiej jest się samemu przekonać jak słuchawki grają, recenzją można się jedynie zasugerować.



 

barthuss1

  • 198 / 4808
  • Aktywny użytkownik
14-12-2013, 23:05
Miałem OMX980, to bardzo ciekawie grające pchełki, cokolwiek drogie jednak. Wykonanie jak to u sennheisera bardzo dobre. Swego czasu był to przebój  wśród fanów portable audio.

Szadzik

  • 22 / 4770
  • Użytkownik
26-03-2014, 02:26
Mam MX980 od blisko 3 lat. W tym czasie miałęm ogromne ilości sprzętu, który rpzychodził i odchodził a te słuchaweczki zawsze ze mną zostawały i nawet myślałem o zakupie drugiej pary w razie jakby te sięzepsuły. Naprawdęfajnie grają. Jeśli o pchełki chodzi, to jest to w 100% high-end.

selphy

  • 235 / 5480
  • Aktywny użytkownik
05-04-2014, 23:27
Obecnie są MX 985, które grają tak samo jak model wcześniejszy.
Mi jednak bardziej odpowiadają OMX, łatwiej uzyskać porządany dźwięk, przy MX trzeba się troche pomęczyć, aby je odpowiednio ułożyć w uchu ;)