Audiohobby.pl

DT150 vs HD650 vs T70 - wynurzenia...

  • Gość
26-03-2014, 11:51
Który model tych Fatality ? Ciekawe z tym porównaniem... muszę to sprawdzić, a mam do porównania dt990 gdzie przesłuchać :P

  • Gość
26-03-2014, 11:54
chyba nie mówisz o tych za stówę ? :D

Perul

  • 246 / 4364
  • Aktywny użytkownik
26-03-2014, 11:59
>> Jarmil, 2014-03-26 11:54:04
>chyba nie mówisz o tych za stówę ? :D

Zgadza się, miałem na myśli model HS-800 - słowo klucz ZMODOWANE (w tym zrekablowane).
Możesz posłuchać u mnie, dokładnie tak zmodowanych jak moje to jeszcze nikt inny nie ma :)
Te które były porównywane z DT990 nie miały podkładek pod pady co skutkowało graniem V-ką (z porównań to mniejszą niż DT990).

  • Gość
26-03-2014, 12:02
innych jak te za stówę nie ma :p Miałem je na uszach pędzone z integry. Nic ciekawego, ale jakby je podłączyć do jakiejś dobrej karty to kto wie? Może jakieś objawienie nowe audiofilskie ;)

  • Gość
26-03-2014, 12:02
Czym rekablowałeś Perul? Conducfilem 3014?

Perul

  • 246 / 4364
  • Aktywny użytkownik
26-03-2014, 12:17
>> kabak1991, 2014-03-26 12:02:42
>Czym rekablowałeś Perul? Conducfilem 3014?

Początkowo kablem o identycznej konstrukcji i przekrojach jak Sonolene 3014 (inny producent), ale później ze względów użytkowych (sztywność kabla) zastosowałem Cordial CMK222. Brzmieniowo praktycznie bez różnicy, może są jakieś niuanse, ale bez porównania "łeb w łeb" tego nie stwierdzę. Na pewno charakter słuchawek się nie zmienił.

Ważna uwaga co do tych słuchawek - ich brzmienie BARDZO zależy od docisku do głowy, im większy docisk, tym brzmienie gorsze (bardziej basowe, zmulone). Trzeba je dopasować pod swój rozmiar głowy, docisk powinien być tylko taki, żeby zapewnić szczelność padów (są dość twarde), ale nie ich ubicie.

Co jest jeszcze fajne w tych słuchawkach, to, że nie potrzebują super toru, żeby nieźle zagrać. Oczywiście ze wzmacniaczem jest lepiej, ale bez problemu da się ich słuchać bezpośrednio z grajka.

  • Gość
26-03-2014, 12:31
A co Cię skłoniło żeby ten model kupić i zmodować ? Opinie w internecie? dostrzegłeś w nich jakiś potencjał w czasie przesłuchania ?

Perul

  • 246 / 4364
  • Aktywny użytkownik
26-03-2014, 12:47
Kupiłem z uszkodzonym kablem (a dokładniej wtyczką), bo chciałem sprawdzić, czy pady czasem nie pasują do CAL. Otóż pasują i to całkiem nieźle, rozjaśniając jedynie nieco brzmienie :) .
Pady miały już zostać na CAL, ale stwierdziłem, że skoro już mam te słuchawki, to naprawię wtyczkę i ich posłucham, i sam ocenię co są warte. Opinie z internetu, może nie były zbyt mocno przesadzone, ale usłyszałem w nich potencjał (czyli pięknie wybrzmiewającą górę). Jako, że zmodowałem już niejedne słuchawki, to z grubsza wiedziałem już co zrobić i dość szybko doszedłem do brzmienia na tyle satysfakcjonującego, że zrobiłem im rekabling. Potem jeszcze tylko dopieściłem o podkładki pod pady, żeby były bardziej okrągłe. Przy okazji podkładki zredukowały subwooferowy bas i podkreśliły średnie tony.

  • Gość
26-03-2014, 12:58
Co takiego jest w tym jakże firmowym wzmacniaczu słuchawkowym że warto dać za niego 6tys zł ? W czym te HD800 pobiło HE500 ? Mógłbyś opisać te bezsprzeczne różnice ? Czytam z każdej strony że są takie super, nawet że to najlepsze dynamiczne na świecie... jestem z natury sceptyczny do takich rewelacji. Wielokrotnie to zdanie masy mnie rozczarowywało w podobnych tezach. Zastanawiam się ile jest w tym złudzenia, a ile prawdy. Zwłaszcza jeśli chodzi o Sennheisera, zauważyłem że ludzie, ulegają jakieś magii tej firmy. :P Może to zasługa faktu że firma miała w ofercie najdroższe słuchowy na świecie. A może to również mit. Moje obcowanie z tą firmą, za każdym razem brutalnie sprowadza mnie na ziemie. Także uważam że produkty tego producenta są przereklamowane... mam tylko nadzieję że te droższe są warte swojej ceny, a świat całkiem nie zwariował. :D

  • Gość
26-03-2014, 13:03
Parul... Tak czy siak spróbuje ich na czysto :P może kupię i coś z nimi porobię :P

  • Gość
26-03-2014, 13:05
sorry Perul... można tu jakoś edytować wiadomość czy nie ? :P

szwagiero

  • 2239 / 5897
  • Ekspert
26-03-2014, 13:45
1. HD800 nie są wcale lepsze niż HE500 czy HE5LE, zdania są zdecydowanie podzielone i zależy na które forum się wejdzie tam można sobie poczytać że jedni wolą Senki, drudzy Hifimany albo coś jeszcze innego - jak zawsze.

2. Tanie słuchawki o których mówi Perul po odpowiedniej modyfikacji a czasem tylko zmianie kabla na odpowiedni (tak tak, sonolene to nie cudowny przewód który ze wszystkim gra najlepiej, ja bym nawet zaryzykował stwierdzenie, że on z niczym najlepiej nie gra!) potrafią bez problemu konkurować z produktami znanych firm słuchawkowych - płaci się po prostu za produkt, a nie za markę. Tak jest np. z moimi ulubionymi Takstarami, gdzie modele TS-671, Pro80, HD6000 czy Hi2050 są w stanie podjąć walkę bez żadnego kłopotu ze słuchawkami w okolicach 1000-2000 pln, a czasami w kwestii pasma mogą zdecydowanie bardziej podpasować pod konkretne gusta.

3. Słuchawki same nie grają, dlatego warto je sprawdzać i próbować na przeróżnych konfiguracjach źródło-wzmacniacz, bo różnice mogą być co najmniej duże!

Perul

  • 246 / 4364
  • Aktywny użytkownik
26-03-2014, 13:46
Jakbyś się bawił, to tu jest pierwotna wersja tego modu http://pokazywarka.pl/fatal1ty_mod/
To jest wersja, dzięki której postanowiłem zrobić rekabling. Obecnie jest bardziej dopracowana :) .

szwagiero

  • 2239 / 5897
  • Ekspert
26-03-2014, 13:46
ad3. i wnioski wysnute na temat jednych słuchawek na jednym konkretnym torze - błędne.

tybysh

  • 17 / 3869
  • Nowy użytkownik
06-04-2014, 13:04
Witam.

W sumie to chyba mój pierwszy post na AH.

Jestem posiadaczem DT-150. Mogę napisać o nich kilka zdań.
Przed zakupem DT-150 miałem Superluxy HD330, fajne, funowe brzmienie, ale jednak czegoś mi tam brakowało. Po przeczytaniu "całego internetu" kupiłem w ciemno DT-150. Pierwsze godziny odsłuchu to była katorga, plułem sobie w brodę że je kupiłem, dźwięk był straszny. Musiałem przeanalizować całą swoją dyskografię, teraz już nie chodziło o to, żeby pliki mieć w najlepszej jakości, bardziej liczyła się dobra realizacja płyty.

Po około 300h wygrzewania pojechałem na testy porównawcze do kolegi, posiadacza Sennheiserów HD650. Testy przebiegały na Xonarze STX z wymienionymi op-ampami (już nie pamiętam na jakie) i Dark Voice 336SE. Po kilku długich godzinach doszliśmy do wniosku, że te słuchawki trzymają równy poziom. Kolega wolał swoje sennheisery, ja wolałem swoje beyery. Jak dla mnie DT-150 grały o wiele lepiej, do metalu i elektroniki wg mnie są lepsze. Zapewniają lepszą dynamikę, wypełnienie, nie są takie mdłe. Zabawne - mój kolega miał takie same argumenty na korzyść HD650 :)

Jak widać grunt to trafić w swoje gusta brzmieniowe, wtedy DT-150 mogą spokojnie konkurować i wygrywać ze słuchawkami za 1.5-2k zł. Ja już dalej nie szukam, po prostu robię pod nie wzmacniacz. Wbrew opiniom krążącym po naszej sieci - nie są to słuchawki trudne do napędzenia.

Warto przesłuchać, ale tylko po długim wygrzaniu, prosto z pudełka mogą grać okropnie.

Pozdrawiam.