Audiohobby.pl

Poszukiwane specyficzne słuchawki

Corvus5

  • 2596 / 5362
  • Ekspert
28-02-2014, 22:00
Poszukuję słuchawek o następujących cechach:
- bardzo miękkie i z najmniejszymi możliwymi oporami zawieszenie membrany przetwornika,
- sztywna membrana,
- zamknięty driver lub otwarty tylko punktowo tam, gdzie już nie wyrabia, ale wtedy strojenie podbicia <50Hz.

Denon z membraną z biocelulozy i zawieszeniem z poliprepylenu? Coś poza tym na rynku?

Perul

  • 246 / 4364
  • Aktywny użytkownik
01-03-2014, 00:09
Wiem, że to trochę nie w temacie (i zupełnie inny przedział cenowy, na szczęście sporo niższy), ale polecę Ci do eksperymentów Creative Fatality HS800. Wystarczy przytkać im trochę wentylację drivera i robią się całkiem udane słuchawki http://pokazywarka.pl/fatal1ty_mod/ (obecnie mam mod bardziej dopracowany i prezentują jeszcze lepszy poziom). Ich niewątpliwą zaletą są pięknie rozciągnięte wysokie tony, pod tym względem nie ustępują np Fidelio X1 - reszta do dopracowania modami ;) .

redan

  • 155 / 4728
  • Aktywny użytkownik
01-03-2014, 00:09
życzę szczęścia z odzewem w tym temacie :)))

redan

  • 155 / 4728
  • Aktywny użytkownik
01-03-2014, 00:19
no proszę, @Perul, powinniście z Corvusem założyć wspólną manufakturę słuchawkową Corvus&Perul Headphones Acoustic Lab

Corvus5

  • 2596 / 5362
  • Ekspert
01-03-2014, 01:02
Jako typy mam jeszcze DT990E600 i ew. SR-007A, ale to po dźwięku, a nie po budowie. Membranę można usztywnić, ale zawieszenia odchudzić już nie. Obecnie wystarczy, żebym pewnie mocniej chuchnął w membranę z zawieszeniem i się może odkształcać, ale przez kwestie soniczne na niskich na wysokich tonach usztywniłem ją i dociążyłem w centrum. Kupiłem wiele przetworników ale wszystkie ciężkie i mają bardzo sztywne zawieszenie. Sztywność tak, ale nie kosztem basu. Denon sobie jakoś z tym radzi od dawna, ale brzmieniowo nie do końca to, co chcę, za twardo w brzmieniu.