Audiohobby.pl

DAC Audio Note

Rambo

  • 96 / 5792
  • Użytkownik
01-06-2008, 22:43
dzisiaj dograłem układ wyjściowy z zasilaczem zgodnie ze schematem audio note. podłączyłem do cd i słuchałem porównując mój system  referencyjny (cd zgrany ze wzmakiem i kolumnami). II układ (inny cd ale ten sam wzmak + kolumny) arcam + lampa mały b. dobrą przestrzenność, ładny wykop, nieco niższą głośność, super scenę jednak zabrzmiało gorzej .... jako winowajcę obstawiam arcama. mogę z niego co prawda wyjąć ładną barwę i pozostałe rzeczy ale na zewnętrznym daku. tu układ cd okazał się sam w sobie za słaby by w pelni wykorzystać końcówkę lampową. CD ma po prostu za mało barwy. PCB daka powinno więc pójść do przeróbki. szykuje się więc zakup BG i reorganizacja całej "filozofii" płyty dekodującej.

majkel

  • 7476 / 5865
  • Ekspert
01-06-2008, 23:41
Wczoraj się nieco pobawiłem BG w CDku, i poniekąd rozumiem ich kojarzenie z lampami. Te kondensatory grają w lekkie U, ale nie odbierając barw średnicy. Poprawiają przejrzystość i kontur, bez ingerencji w barwę lub wypełnienie. Przynajmniej ja je tak odbieram. U mnie w CDku się nie sprawdziły, bo potrzebowałem więcej słodkiej treści z kremem, a takie rzeczy to odpowiednio Jamicon i Elna Silmic w zasilaczu i na odsprzęganiu przy op-ampach. Z kolei ładną średnicę dały mi Sanyo WG przy DACu na zasilaniu cyfrowym. Rezultat to coś w stronę Audionemesisa DC-1 upgrade, ale z przytupem.

Odnośnie stabilizacji - nie mam dużego doświadczenia, ale wnioski, jakie mi się dotychczas nasunęły są takie, że najlepiej jest budować zasilanie jako takie "wzmacniacze" prądu stałego, czyli stabilizator robi za źródlo napięcia referencyjnego, a za nim stoi tranzystor lu tranzystory, np bipolarny + FET. Przy samych komponentach daję hojne odsprzęganie kondensatorami audio dobranymi wedle smaku i zastosowania - cyfra lub analog.