Audiohobby.pl

Test 12 mini DACów z wejściem USB

almagra

  • 11514 / 5549
  • Ekspert
15-01-2014, 15:09
Uważaj jak będziesz miał Nietschego.Złośliwi gadają,że ma syfa.

ptx

  • 651 / 5896
  • Ekspert
15-01-2014, 15:15
>> fallow, 2014-01-15 10:22:06
Przez wyjscie sluchawkowe czy w roli zrodla podpietego do wzmaka?\'

tylko przez wyjście słuchawkowe daca.

redan

  • 155 / 4727
  • Aktywny użytkownik
15-01-2014, 16:14
>> almagra, 2014-01-15 15:09:34
Uważaj jak będziesz miał Nietzschego.Złośliwi gadają,że ma syfa.

Nietzsche to pestka, gorzej jak przyjdzie szkoła frankfurcka :))

fallow

  • 6457 / 5864
  • Ekspert
16-01-2014, 10:10
Dzieki Domzz.

Redan. W K712 zwlaszcza wiecej basu, oraz utemperowana wyzsza srednica co czesto dawalo sie we znaki na K701 jest dla mnie zdecydowanie na plus, na tyle - ze jestem sklonny dolozyc praktycznie drugie tyle za te same sluchawki wzgledem K701. Ale to tylko dlatego, ze brzmienie K701 mnie po prostu kupuje. Gdyby to byly inne sluchawki, pewnie bym tak nie postapil.

Co do DACow. Z Hegelem i Explorerem bylo niezle. Jezeli po jakims czasie nie chcesz popasc w monotonie o ktorej pisze Redan wzgledem Explorera, to niestety pozostaje HRT Music Streamer II+ lub M2Tech HiFace DAC. Dokupic malutki wzmak prznosny to tez chyba nie jest problem. Jak tak uzywam mobilnego DACa i nie mam z tym problemu. Czasem nawet wprost z dziurki line-out pedze sluchawki a ciekawsze brzmienie plus przywary miksowania impedancji i tak bardziej mnie kupuja niz brzmienie bardziej monotonne ale za to uzyskane z dopasowaniem impedancji.

HRT MS 2+ i M2Tech w ogole jak na moj gust, moga spokojnie robic za pelnoprawne zrodlo do domowego systemu.

gutekbull

  • 498 / 5844
  • Zaawansowany użytkownik
23-01-2014, 00:15
Mam w domku Calix Coffee i M2Tech plus Shit Lyr plus AKG Q701.
Mogę porównać z ASUS Xonar One w różnych konfiguracjach,poprzez konwerter BADA lub bez.
Mimo poluzowanego basu podoba mi się M2Tech , szczegółowe, ciepłe granie z barwą i bez kompleksów wobec droższych DACów.
Drobne "ale" wręcz paskudne wykonanie , tandetny plastik, źle spasowany, gniazdo słuchawkowe plastikowe też nierówno odlane,. Wszystko ledwo trzyma się kupy, a ma to być DAC przenośny.Obawiam się ,że długo nie wytrzyma, byle pendrive za 50zł jest solidniej wykonany.
Zastanawiał się czy go zatrzymać, potrzebuje DACa na wyjazdy, a to lada chwila się rozsypie,
Calix Coffee przy M2tech to perfekcyjnie wykonany czołg.

gutekbull

  • 498 / 5844
  • Zaawansowany użytkownik
24-01-2014, 11:57
Stosunek jakości dźwięku do ceny jest wprost szokujący ze wskazaniem na szokujący ;-)
Najlepsza zabawka jaką ostatnimi czasy kupiłem !
Tylko k.............a jak można tak wspaniałą rzecz wstawić w tak paskudną ,nietrwałą,  tandetna skorupę !!!!
Przecież to się zaraz rozpadnie ;-(

Baele

  • 753 / 5115
  • Ekspert
01-02-2014, 07:44
mam lamerskie pytanie do testu ;-)

Chodzi mi o HRT Music Streamer II+.
Na poglądowym zdjęciu w teście jest pokazany inny dac HRT, zgadza się? A może jednak testowany był inny model daca HRT?

O ile się nie mylę, to HRT Music Streamer II+ to jest takie urządzenie:

http://highresolutiontechnologies.com/music-streamer-ii-plus

Zgadza się?

fallow

  • 6457 / 5864
  • Ekspert
01-02-2014, 22:47
Zdjecia w tekscie, sa na szybko dobrane z wyszukiwarki google :)) Wszystko jest wsadzone w szablon MS Worda.

Na poczatku byla wersja bez plusa ale zostala zmieniona na ta z plusikiem.

Konio

  • 71 / 4703
  • Użytkownik
18-02-2014, 10:25
Przeczytałem cały test i gratuluję włożonego wysiłku w porównanie tylu DACów.

Nie chcę zakładać nowego tematu więc pozwolę sobie zadać pytanie w tym wątku na temat dobrego DACa w przedziale 2000-4000zł przy czym zależy mi na mnogości wyjść.
Otóż użytkuję tego DACa http://shop.grantfidelity.com/Grant-Fidelity-TubeDAC-11-D-A-Converter.html
Jestem zadowolony z warstwy dźwiękowej choć wiem ,że można lepiej i wręcz zachwycony warstwą użytkową (DAC jest totalnie cichy ma niezłe wyjście słuchawkowe i co najważniejsze jednocześnie puszcza sygnał z trzech wyjść czyli nie muszę przełączać kabli żeby posłuchać sprzętu stereo czy słuchawek) Obecnie pod wyjścia mam podłączony wzmacniacz stereo, LOVELYCUBE i VIOLECTRIC HPA V200.
Czy są na rynku fajnie grające DACi pozwalające wysyłać sygnał do tylu urządzeń?
Taki zwycięzca testu fallowa z pewnością by wylądował u mnie w systemie gdyby tylko był bardziej rozbudowany.

Pozdrawiam

ozzman82

  • 37 / 4373
  • Użytkownik
25-02-2014, 12:43
Witam, bardzo fajny test, bez zbędnego audiofilskiego lania wody przez które czasem ciężko przebrnąć :) Doczytałem się, że w teście używałeś też AKG 550, który z opisywanych DAC-ów zagrał z nimi najlepiej według Ciebie? Dodam, że na obecnym etapie postępu mojego audiofilizmu są to słuchawki w których mi nic nie brakuje, no może trochę ciężaru i pazura w mocniejszym graniu ale w akceptowalnych granicach.

pozdrawiam Radek

Ged

  • 1715 / 5896
  • Ekspert
25-02-2014, 17:11
fallow
Troszkę chyba nie zrozumiałem tego testu. Wybrałem się z bratem na kupowanie sprzętu do dużego pokoju. Skończyło się na Audio Physic Tempo VI, wzmak i CD Vincenta, do tego powiedziałem, że super DAC będzie ten który wygrał Twój test.
A na to pan z Q21, że to nie pasuje, potrzebne jest jeszcze coś za dużo pieniędzy itd. Faktycznie wychodziło z tego DACa coś innego niż RCA jak z mojego Coffee. Ostatecznie brat gra na wbudowanym DACu w Vincenta przez łącze USB i też jest świetnie. Ale możesz napisać co jeszcze konkretnie trzeba aby grał DAC M2Tech ?

lancaster

  • Gość
25-02-2014, 19:27
Wlodek, do CD potrzebujesz DAC z wejsciem spdif a nie usb. NA razie proponuje posluchac dłuzej zenby sie wygrzalo i ew. ocenic co byscie chcieli zmienic ?

Ged

  • 1715 / 5896
  • Ekspert
25-02-2014, 19:45
Nie, mieliśmy grać z kompa przez USB do DACa M2Tech i dalej do wzmacniacza. Co potrzebuje ten DAC aby mieć RCA ?

lancaster

  • Gość
25-02-2014, 20:15
Przejsciowki mini jack - rca za 10zł ?

lancaster

  • Gość
25-02-2014, 20:17
Jakie tam jest wyjscie analogowe Wlodek ?