Audiohobby.pl

Test 12 mini DACów z wejściem USB

hafis

  • 39 / 4073
  • Użytkownik
08-01-2014, 23:48
Fallow, melduję się na rozkaz.... ;-)

Jeszcze raz- gratki świetnego tekstu, miło się czyta zwłaszcza, że i pióro masz dość lekkie. Polemizować nie ma co, w końcu to bardzo subiektywna ocena, a wartość dodana tekstu wychodzi przede wszystkim z mnogości sprzętów porównanych.

Jestem na etapie wyboru DACa, teraz to już chyba na poważnie (system wymusza). I mówiąc szczerze mam delikatny mętlik w głowie, bo mnie akurat Twój zwycięzca nie rzucił na kolana. Myślałem, że Meridian pokaże swój "audiofilski" pazur....


Jeszcze raz gratki.

It doesn\\\'t matter what we\\\'re losing,
It only matters what we\\\'re going to find
It doesn\'t matter what we\'re losing,
It only matters what we\'re going to find

ogorek

  • 855 / 5195
  • Ekspert
09-01-2014, 10:46

Odpowiadasz na wpis
>> fallow, 2014-01-08 12:37:53
>> Kiedy koledzy odnajda juz bledy a ja je poprawie

W opisie m2tech-a:

"brakuję też masy"
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

ogorek

  • 855 / 5195
  • Ekspert
09-01-2014, 13:15
>> hafis, 2014-01-08 23:48:51
>> Jestem na etapie wyboru DACa, teraz to już chyba na poważnie (system wymusza).
>> I mówiąc szczerze mam delikatny mętlik w głowie, bo mnie akurat Twój zwycięzca nie rzucił na kolana

Jestem "czytaczem forumowym" od kilku ładnych lat. Kiedyś forum.mp3store.pl, teraz audiohobby. Widziałem jak gusty @majkela, @fallowa "ewoluowały" ...

Miałem pierwszy wyrób @majkela - taki przenośny z guzikiem zmieniającym brzmienie i mam BP - nic nie dodaje, nie upieksza - czysty przekaz co wielu zwollenikom lampy się nie podoba. Np. @jjurek wyraźnie zaznaczał, że BP, SP to nie jego szkoła grania. Chyba rozumiem na co @fallow zwraca uwagę i mamy w wielu punktach podobny gust.

Proponuję podejśc do tej recenzji w ten sposób, że pierwsze 3-4 sztuki przesłuchac samemu i samemu podjąć decyzję.
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

hafis

  • 39 / 4073
  • Użytkownik
09-01-2014, 20:04
Proponuję podejśc do tej recenzji w ten sposób, że pierwsze 3-4 sztuki przesłuchac samemu i samemu podjąć decyzję.

Wydaje mi się, że żaden z opisanych po prostu mi nie podejdzie i muszę szukać półkę, może półtorej wyżej. Dlatego też tekst ten uważam za wielce pomocny, bo zaoszczędziłem sporo czasu i pieniędzy.

It doesn\\\'t matter what we\\\'re losing,
It only matters what we\\\'re going to find
It doesn\'t matter what we\'re losing,
It only matters what we\'re going to find

fallow

  • 6457 / 5825
  • Ekspert
09-01-2014, 21:15
Mysle, ze jedno jest tez wazne. Czesto zderzenie audiofilskich oczekiwan z rzeczywistoscia konczy sie porazka poniewaz ludzie oczekuja urzeczywistnienia swoich fantazji. Oczwyscie to nie do Ciebie Hafis, tylko w ujeciu ogolnym. To tak jak by wyobrazac sobie Swietego Mikolaja a potem dowiedziec sie ze prezenty przynosi Ojciec - a przeciez prezenty dalej te same.

Sprzet z audiofilskiej polki wyzej, czy tam polki wyzszej o kilka rzedow raczej nigdy nie gra oszalamiajaco. Przynajmniej ja sie z takim nigdy nie spotkalem. Wedlug mnie poziom samej techniki - gdzie wszystko jest ok, osiaga sie dosc szybko a pozniej zaczyna chodzic o cos innego niz samo brzmienie w ujeciu analitycznym, co jednak zawsze sluchacz ma mozliwosc robic jezeli ma tylko ochote. Wedlug mnie te lepsze urzadzenie zyskuja przede wszystkim wlasnie na transparentnosci, wiekszej kulturze brzmienia i tym podobnych cechach. Ta sa niuanse, trudno co zestawic z doznaniem kiedy nagle slyszy sie dobrze prowadzony bas poniewaz wczesniej sluchalo sie na czyms co tylko buczy lub kiedy nagle slyszy sie dobrze rozciagnieta gore po raz pierwszy. Zupelnie inne doznania na zupelnie innym poziomie.

Wiem jedno M2Tech Hiface DAC to sprzet grajacy dojrzale, posiadajace pewne cechy ktorych nie spotkalem w innych urzadzeniach z testu ale na pewno nie grajacy widowiskowo czy stawiajacy na "czysty fun". Z reszta w podobnym tonie gral i Music Streamer i Hegel i Meridian. Za to show bylo troche (absolutnie nie pejoratywnie) w graniu Calyxa, WeiLianga przez wyjscie sluchawkowe lub Yulonga.

Nie wiem czy dobrze sie wyrazilem, ale chyba mniej wiecej wiadomo co chcialem przekazac :)

ogorek

  • 855 / 5195
  • Ekspert
09-01-2014, 21:25
>> hafis, 2014-01-09 20:04:33
>> Wydaje mi się, że żaden z opisanych po prostu mi nie podejdzie i muszę szukać półkę, może półtorej wyżej

Cenowo i w aspektach opisanych wyżej przez @Fallowa półka wyżej to będzie już mDAC (pdobno obecnie w PL za 3 tys - czyli cenowo 3 półki wyżej ;) ).
Tam jest transparentnosć, holografia, czystość, kultura - ktoś może zarzucić wręcz "bezpłciowość"

Ale polecam (koniecznie wypożyczyć bo każdy oczekuje czegoś innego i ja jestem pod wrażeniem a ktoś może być rozczarowany).
Mam i słucham na zmianę z AUDIONEMESIS VLE.
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

violett

  • 786 / 5846
  • Ekspert
09-01-2014, 21:58
Fallow,

Bardzo ciekawy i inspirujący test. Dziękuję i pozdrawiam.

ptx

  • 651 / 5857
  • Ekspert
14-01-2014, 21:16
Fallow, który z tych dacow zagrał najlepiej według ciebie z k712?

fallow

  • 6457 / 5825
  • Ekspert
15-01-2014, 10:22
Przez wyjscie sluchawkowe czy w roli zrodla podpietego do wzmaka?

redan

  • 155 / 4688
  • Aktywny użytkownik
15-01-2014, 12:48
Fallow co sprawiło że wybrałeś właśnie k712 z serii k7xx ? Tylko opaska bez wypustek? Zastanawiam sie na tymi słuchawkami i mam dylemat.
Sorki za offtop :)

fallow

  • 6457 / 5825
  • Ekspert
15-01-2014, 13:18
Oprocz opaski bez wypustek, głównie to:

redan

  • 155 / 4688
  • Aktywny użytkownik
15-01-2014, 13:40
Rozumiem że sa cieplejsze w przekazie? Czy duża różnica jest między nimi?
Te K702 też są już baz wypustek: http://www.thomann.de/pl/akg_k702.htm

asmagus

  • 4439 / 5404
  • Ekspert
15-01-2014, 13:58
>> redan, 2014-01-15 12:48:25
Fallow co sprawiło że wybrałeś właśnie k712 z serii k7xx ?


Wiadomo co, 3dB plus na basie :-)

domzz

  • 1113 / 5772
  • Ekspert
15-01-2014, 14:09
Rzeczowo i lekko napisane, sama esencja bez przynudzania. Przeczytałem całość jednym tchem.

redan

  • 155 / 4688
  • Aktywny użytkownik
15-01-2014, 14:58
miałem Hegla przez weekend... na początku robi wrażenie, świetna średnica, gładko i ciepło, skraje pasma wycofane, no i właśnie, po czasie robi się nudno i mdło, za gładko, bez pazura
opakowanie i wyposażenie przy tej cenie to śmiech, zero kabelka w komplecie, zwłaszcza ze jest nietypowy bo mikroUSB, dobrze ze gdzieś w domu znalazłem kabel od starego tel samsunga,
ale jakość odtwarzania jak na DACa z chyba synchronicznym odbiornikiem jest naprawdę na wysokim poziomie, tyle że nudno