Audiohobby.pl

Czy 100 tys. audiofilów ma rację?

Cervantes

  • 398 / 5899
  • Zaawansowany użytkownik
05-12-2013, 14:12
Sprzęt sprzętem, ale gdzie zaczyna a gdzie kończy się słuchanie tylko samplerów bo są dobrze nagrane.

Ostatnio, wsiąknąłem w elektroniczną muzykę ( taki powrót do przeszłości, tylko z chilloutu przesiadłem się na Deep Vocal House i w zasadzie 80 % muzyki u mnie leci z Youtuba. zapodaję sobie playlistę albo mix i słucham, a najlepsze utwory trafiają do zakładek.

Czy zatem przy takiej "heretycznej" dla audiofili muzyce sprzęt ma znaczenie? A i owszem. U mnie wszystko jest DIY, i w zasadzie bez ryzyka mogę stwierdzić, że przykładowy system z salonu za 30Kzł zagra słabiej, ale gdybym miał 15 cm szerokopasmówkę w małej budzie z T-ampem, to też był bym happy. Mam np Daca Na USB Lampucerę zlampizowaną i w zasadzie nawet go nie włączam, bo mam nawyk niewyłączania sprzętu. Lampy biorą jakiś tam prąd, i choć różnica w dźwięku jest ogromna, jakoś tak go nie podpinam. Za to mogę spokojnie stwierdzić, że konsola Djska na USB Denona którą z racji ostatnich wycieczek zawodowych nabyłem, oferuje dźwięk na bardzo dobrym poziomie, a ma jakiś tam nawet nie wiem jaki wbudowany DAC i bardzo często słucham przez tą właśnie konsolę. Czy potrzebuję sprzętu za pierdylion. Nie. Czy gdybym wygrał w totka, poszedłbym do salonu HIFI, nie. OOstatnio dużo się nasłuchałe różnych paczek PA, i za 5 tysi można wyrwać aktywnego 2 drożniaka z hornem na górze, i 12 calowcem na midbasie, który sklepie audiofilskie popierdółki pod każdym względem.

Ot pranie mózgu zafundowali audiofilom i tyle.

Choć słyszę że kable grają, a przynajmniej takie sprawiają wrażenie, moim docelowym kablem jest DNM reason, którego od lat jeszcze sobie nie kupiłem, bo właśnie zamiast 3 stów na kable wolę dać te 3 stówy na szybkowar, dobrą patelnię, albo rzeczony Czytnik E-booków.

 
.............................
When the Last Tree Is Cut Down, the Last Fish Eaten, and the Last Stream Poisoned, You Will Realize That You Cannot Eat Money
.............................
When the Last Tree Is Cut Down, the Last Fish Eaten, and the Last Stream Poisoned, You Will Realize That You Cannot Eat Money

lancaster

  • Gość
05-12-2013, 14:15
Cypis, czyli najlepsza muzyka to rozrywkowa w radio ?:-)

lancaster

  • Gość
05-12-2013, 14:15
...a najlepsze zarcie mamy w jadlodajniach Maka ?

lancaster

  • Gość
05-12-2013, 14:22
Najlepsze filmy to rozrywka amerykanska w stylu Pila XXXVII...ogladales Idiokracje ?
Moim zdaniem za 200-300 lat to juz nie bedzie komedia tylko film dokumentalny.

aulait

  • 1387 / 5556
  • Ekspert
05-12-2013, 14:52
Wybranie najlepszego rozwiązania do słuchania muzyki to  "E6 odtwarzacz MP3 player 32 GB klips słuchawki" za 4,49 plus 7,45 wysyłka!

Cervantes

  • 398 / 5899
  • Zaawansowany użytkownik
05-12-2013, 14:55
Może nie słuchawki za 6.99 ale ja mam topowe soundmagici za 250 złociszy i jest luz Cale albo philipsy SHP 5000 coś tam też dadzą radę + sansa Cpip + i za 250 zł słuchamy muzyki na naprawdę zajebistym poziomie
.............................
When the Last Tree Is Cut Down, the Last Fish Eaten, and the Last Stream Poisoned, You Will Realize That You Cannot Eat Money
.............................
When the Last Tree Is Cut Down, the Last Fish Eaten, and the Last Stream Poisoned, You Will Realize That You Cannot Eat Money

aulait

  • 1387 / 5556
  • Ekspert
05-12-2013, 14:55
Wysokiej klasy magnetofon szpulowy kontra magnetofon kasetowy. Największa ilość wybrała magnetofon kasetowy- najlepsze rozwiązanie do słuchania muzyki to magnetofon kasetowy.

aulait

  • 1387 / 5556
  • Ekspert
05-12-2013, 15:08
Wybór zawsze powinien wiązać się z uwzględnieniem sowich własnych, niepowtarzalnych i indywidualnych preferencji i potrzeb.

lancaster

  • Gość
05-12-2013, 15:15
Przyjrzyjmy sie zatem potrzebom najlepszych z najlepszych, czyli co tam w reklamach dla statystycznego konsumenta.
Okazuje sie ze statystyczna konsumentka jest pomarszczona jak akordeon i ma żylaki, a przecietny konsument ma problem z postawieniem żagla...co w takiej sytuacji jest jakby to powiedziec....najlepszym rozwiązaniem.

Cypis, dobrze kombinuje ?

Dokad zmierza ewolucja odgornie sterowana ? Ekonomia juz wiadomo.

StartRockToday

  • 171 / 4699
  • Aktywny użytkownik
05-12-2013, 15:20
Nie zauważyłeś @Aulait, że potrzeby i preferencje są kreowane przed producentów za pomocą marketingu i ceny, czyli mechanizmów psychologicznych?

Kreowane są też przez takie fora jak to.

aulait

  • 1387 / 5556
  • Ekspert
05-12-2013, 15:25
Ewolucja promuje sukcesem nie tępe bezmyślne barany galopujące w przepaść wielkim stadem, tylko te osobniki, które dokonują właściwych wyborów, a właściwych wyborów dokonuje mniejszość. Bo osobniki inne niż reszta, to właśnie kwintesencja ewolucji, jej siła napędowa.

lancaster

  • Gość
05-12-2013, 15:35
Star, czasami jest tak ze ktos po prostu chce sobie kupic cos fajnego. Kupuje rzeczy ktorymi sie interesuje, bo facet przeciez nie wyda 10 000zl na kosmetyki....no moze jakiś Slawek Nowak, albo Tomek Jacykow.
Kupi wiec dajmy na to sprzet audio. Bardziej zaawansowani hobbysci z mocnym przymrozeniem oka biora wszelkie opinie z zewnatrz, wiec mechanizm marketingowy w branzy jest raczej nastawiony na poczatkujacego lub niedoswiadczonego odbiorce.
Wielka szkoda i z przeproszeniem g... prawda, ze trzeba ludziom podsuwac papkę bo ludzie tego oczekuja, mozna tez wartosciowe rzeczy, tylko napierw trzeba dysponowac odpowiednim potencjalem a nie tylko "lekkim piorem" itp. przymiotami ktore sie sprzedaje "w zamian".


to troche jak historia z kawa w Polsce sprzed lat (poczatki lat 90). NA nasz rynek trafiala najtansza kawa ktora byla kwasna. Robiono badania jaka kawe lubia Polacy i wyszlo ze ...kwasna....bo innej cholera nie bylo, albo trzeba bylo sie do takiej dokopac w miejscach powiedzmy nie ogolnie dostepnych.  
Biznes szedl na kwasnej.

aulait

  • 1387 / 5556
  • Ekspert
05-12-2013, 15:35
Zauważyłem StartRockToday i dlatego większość kupuje kino domowe i używa go potem do słuchania radia, większość uważała, że Technics to najlepsza firma na świecie, potem, że Technics to największy szajs na świecie itd. itp.
Opieranie się na popularnych opiniach/wyborach/decyzjach nie ma nic wspólnego z rozsądkiem.

lancaster

  • Gość
05-12-2013, 15:36
"Bo osobniki inne niż reszta, to właśnie kwintesencja ewolucji, jej siła napędowa."

Dokladnie tak. Podobnie w nauce, literaturze, sztuce itp.

lancaster

  • Gość
05-12-2013, 15:40
PS. co nie znaczy ze komus kawa kwasna nawet po porownaniach nie moze odpowiadac najbardziej. !:-)