Audiohobby.pl

Audio show 2013

asmagus

  • 4439 / 5443
  • Ekspert
15-11-2013, 21:46
>> atlon11, 2013-11-15 16:21:27
Komu udało się dopaść w Sobieskim, do referencyjnych słuchawek JBL SYNCHROS S700 :


A to nie jest rebrandowane AKG K550 ??

AKG i JBL to Harman.

lancaster

  • Gość
16-11-2013, 03:14
Pewnie kilka osob sie usiechnie ale fajnie ze jest taka impreza jak warszawski audioszol.
Organizacja tej wielkosci przedsiewziecia to naprawde kawal niezlej roboty. Dla mnie wielkim plusem imprezy jest mozliwosc posluchania rzeczy unikalnych, poza tym milo spedza sie weekend lub nawet 1 dzien.  Elberoth raczej nie zaglada na AH (:-)), ale ze swojej strony szczere gratulacje. Impreza rok rocznie trzyma poziom, zawsze jest kilka nowych ciekawych rzeczy do obejrzenia/posluchania. Pewnie... zawsze sa tez prezentacje po ktrych spodziewa sie czlowiek wiecej - i bardzo dobrze, sa tez takie ktore pozytywnie zaskocza i jest ich calkiem niemalo.
Zawsze jest o czym po Szolku pogadac. W tym roku udalo sie nawet zrealizowac zapowiedzi a to juz hohoho i gratulacje dla wystawcow za mobilizacje z kolei.

Ludzie z reguly maja pretensje o rożne rzeczy (sam mialem o wietrzenie, pozostal temat wejsciowek - to sie pewnie nie zmienie, ale spoko, da sie zyc), nie czytalem chyba podziekowan. No to sa :-)
Nie ma o co marudzić, Ci ktorzy byli w tym roku myślę ogolnie zadowoleni.

lancaster

  • Gość
16-11-2013, 03:29
prinz, rozmawialem z wystawca, driver jest "top secret" wiec wiadomo ze nie wiadomo :-) Sporo driverów pasuje do takiej koncepcji, tej wielkosci tuba ma 1 sens - uzyc glośnik ciagnacy nisko, duza tuba to nie sa wylącznie plusy (zwlaszcza gdy ma pracowac do samej gory).
Fanie ze ludzie tworza takie rzeczy, tym razem wyszlo uwazam OK. Na pewno rzuca sie w oczy, tak czy inaczej dla tej wielkosci konstrukcji wieksze pomieszczenie az sie prosi.

lancaster

  • Gość
16-11-2013, 10:08
Za sygnalem jednego z kolegow przeczytalem recenzje Monitor Oslo pióra Piotra Ryki :

http://hifiphilosophy.com/?p=8934

...otrzymaly w niej "certyfikat Hi-Endowości":-)
Na kilka/nascie dobrze znanych mi osob posiadajacych systemy za dziesiatki/+100 tysiecy zl (w tym klientow Pana Jarka Waszczyszyna) z którymi spotkalem sie na AS lub rozmawialismy telefonicznie po imprezie o wrazeniach opinie na temat brzmienia tych monitorów a w kazdym razie jej audioszolowej prezentacji są jednoznaczne a jeszcze bardziej jednomyślne. Znam tez oczywiscie posiadaczy skromniejszych cenowo systemow (w tym ja :-)) ktorych zdnaie jest identyczne.
Po prostu nie wyszlo tym razem.
Dosłownie ani jednego : "obleci". W zeszlym roku wielu znajomych w tym ja komentowalo "fajnie jak na takie maluchy". Nie jest wiec tak ze oto złośliwcy sie zebrali, tylko faktycznie zdaniem wielu osob bylo po prostu cienko, nie mowiac o HiEndzie.

Nie bede z opinią Pana recenzeta dyskutował, bo gusta są rożne a kazdemu moze sie podobac co innego, a i nie wykluczam ze w zaciszu domowym z blizej nieznanych mi przyczyn zagraly fajnie..
Mysle jednak ze nie, przejrzalem relacje Piotra z audioszolu w celu znalezienia refleksji na temat tej prezentacji, mialem nadzieje na cos takiego "posluchajcie ich koniecznie u siebie bo na wystawie wyszlo jak wyszlo".
Niestety znalazlem w niej dobrze oddajace sytuacje zdanie "ludzie ustawili sie jak w kolejce po mięso w PRL".
Tylko czy to oznaka dobrobytu ?:-)

lancaster

  • Gość
17-11-2013, 23:31
Poczytalem o Audio Tekne na audiostereo :
m.in :
" Wuelem
 
Użytkownicy
1100 postów
Rejestracja: 31.03.2008
Napisano 12.11.2013 - 21:46
Wszystko będzie trwało tak długo, dokąd jakiś cyrkowiec nie zgłębi tajemnicy wysokotonówki i kategorycznie nie stwierdzi, że to nie może TAK grać. Jakaś stara technologia, nie najdrożna, dziwnie zabudowana."

Bosze...skąd sie tacy "znafcy" biora...w Audiotekne siedzą kosztowne przetworniki firmy Ale  (stad tez m.in cena 80Kzl), nie ma czego odkrywac :-) ...facet ma najwyraźniej żal o to ze swego czasu przeczytal ze w posiadanych przez niego WLM-ach siedzi APT50 czyli poczciwy "persching" z Altusa (circa 50zl/szt dla odmiany). Pamietam jak lata temu dyskutowalem z czlowiekiem na ten temat, nawet oburzony byl bo jak to ? Niemożliwe ? A ja mu pisalem cierpliwie ze nie ma dla mnie znaczenia jaki glośnik zostal uzyty ile kosztowal, tylko cieszy ze w tym wypadku z taniego opluwanego Tonsila austriacka manufaktura zrobila hi-end dla Pana WLM-a z audiostereo, ktoremu sie ten hi-end podoba :-) to chyba najwazniejsze ?
Widocznie do dziś nie zrozumial co sie do niego pisze. Czytajac audiohobby nie ma co prawda az takich szpalt dyskusji ale za to jest konkretnie i na temat, czytajac wspomniany watek as czulem sie jak podczas ogladania Ezo TV :-)

czytam dalej a tam kolejna opinia zlotouchego :-)

"arek67
 
Użytkownicy
2481 postów
Rejestracja: 21.01.2004
Napisano 13.11.2013 - 11:59
To był nienaturalny dźwięk. (Audio Tekne - przyp. lancaster) Duże podbarwienia, wypchnięta średnica. Trąbka w głowie a nie w przestrzeni. Tak nie gra muzyka. Nie da rady zagrać np. symfoniki.
Z tub dobrze zagrały tylko Zingali. Równo i pełnym zakresem. Reszta to podbarwione oszustwo. Ale rozumiem, że są amatorzy takiego typu dźwięku. To nie jest poprawny a tym bardziej najlepszy dźwięk.
"


Wiemy juz co sie Panu podoba i co ma na mysli piszac "rowno, pelnym podzakresem"bo Zingali maja cofniety środek - stad ta "delikatnosc"o której mozna poczytac za to ciezko przeczytac o powerze :-)  Dźwiek Zingali nazwalbym ladnym ale nie naturalnym (moim zdaniem)....no moze jeszcze zalezy wg. jakiej definicji. Mozliwosci tuby wykorzystalo AudioTekne, nie uniknieto podbarwien (o czym wspomnialem) ale moim zdaniem taki sposob prezentacji jets  blizej prawdy muzycznej (rewerby, skoki dynamki, energia), niz dopieszczone pitu-pitu.
A symfoniki akurat sluchalem na Audio Tekne z winylu i super. Ogolnie gramofon gral tam lepiej niz CD....lacznie z kontrola basu.
Niemniej cieszy ze wielu osobom audio Tekne podobaly sie, pod wieloma wzgledami byl to moim zdaniem dxwiek topowy.

Z ciekawosci, orientujecie sie jaka byla cena prezentowanych w  tym roku Zingali ?

palton

  • 422 / 5402
  • Zaawansowany użytkownik
18-11-2013, 01:18
Mnie zastanawia, jakie aspekty techniczne przemawiały za taką konstrukcją Audio Tekne.


PS. Cena przetworników, nic nie mówi o ich jakości. W przeciwieństwie do większości rzeczy użytkowych, tutaj mamy pełną dowolność...  

Gustaw

  • Gość
18-11-2013, 01:31
Przeczytałem opis Piotra o AudioShow i albo mamy kompletnie inny słuch albo byliśmy na kompletnie innych wystawach. Teraz już wiem skąd pochodziły tak wielkie rozbieżności  w ocenie takich samych modeli słuchawek. Tam gdzie u mnie pojawia się w opisie zmulenie tam u Piotra zdaje się się pojawia finezja.
No i jak audiofile mogą się potem dogadywać co do preznetacji dźwięku?

Pamiętam kiedyś ludzi delektujących się zestawem AudioNote. Zachodzilłem w głowę o co w tym chodzi bo dźwiek był dla mnie mieszaniną tlłuszczu z bawarskiej golonki z dynamizmem ślimaka na silnych środkach psychotropowych.  Siedzano jednak z taką egzaltacją jak na striptisie Pameli Anderson więc zakładam, że wyłapywano subtelności, których ja zwyczajnie nie słyszałem.

Konkluzja nie jest odkrywcza. Bardzo, ale to bardzo różne wyborażenie co do neutralnego dźwięku mają ci audiofile. Jak żyć, panie premierze, jak żyć?

Gustaw

  • Gość
18-11-2013, 01:36
>> palton, 2013-11-18 01:18:0
Cena przetworników, nic nie mówi o ich jakości. W przeciwieństwie do większości rzeczy użytkowych, tutaj mamy pełną dowolność...

Proponuję czytać progresywnie a nie z przeplotem. Zacytuj zdanie w którym ktoś twierdzi, że cena przetworników mówi o jakości.

Gustaw

  • Gość
18-11-2013, 01:39
Przy okazji. Czy ktoś słyszał Zingali w niedzielę? Pytam ponieważ dwa razy próbowałem  i pokój był zamknięty.

lancaster

  • Gość
18-11-2013, 07:57
palton, nie pytam o to o czym mowi cena przetwornikow, bo nie raz pisalem ze niewiele mnie to obchodzi a sama cena jest kwestia umowy miedzy stronami. Pytalem o konkretną cenę, widze ze sa kosztochlonne, interesuje mnie jak bardzo . Spodziewam sie ceny powyzej 30Kzl wiec spokojnie, szoku nie bedzie :-)

apropos konstrukcji AudoTekne co Cie zastanawia od strony technicznej (konkretnie) ?

W niedziele pokoj z Zingali byl zamknięty, przynajmniej ja nie mialem szczescia trafic na

lancaster

  • Gość
18-11-2013, 08:07
Znalazlem (chyba :-)) :
http://www.music-room.com/index.php?pricepage

Tweny Evo 1.2 (w price list jest chyba literowka - Twenty 112), w kazdym razie jesli to te cena 11500 funciaków.

-Pawel-

  • 4724 / 5499
  • Ekspert
18-11-2013, 08:08
>> Gustaw, 2013-11-18 01:39:47
Przy okazji. Czy ktoś słyszał Zingali w niedzielę? Pytam ponieważ dwa razy próbowałem i pokój był zamknięty.


W niedziele grały dosyć słabo niestety, albo mi utwór nie podszedł... Byłem pod koniec dnia i pokój był otwarty, chociaż wiało pustkami.

fakamada

  • 1066 / 5398
  • Ekspert
18-11-2013, 10:47
Granie Zingali mocno zależało od repertuaru. System zestrojony był w kierunku uplastycznienia, posłodzenia przekazu więc dynamiczne kawałki wypadały bardzo finezyjnie, z dużym spokojem, ale ze wszystkimi szczegółami i dynamiką.
Byłem w tym pokoju 2 razy i za drugim razem repertuar był trochę zmulony i całość wypadało trochę płasko (w sensie dynamiki)

lancaster

  • Gość
18-11-2013, 11:00
fakamada, sluchalem rożnych rzeczy w tym znanych mi, po prostu środek w tych paczkach jest cofniety, deciaki np. wypadaja fajnie, np perka solo + trabka moze brzmiec kapitalnie :-) .. ale juz glosom meskim brak "chrypy" i mocy a instrumentom ogolnie plastyki, nie jest szklisto czy nieprzyjemnie. Na uchocharakterystyka typu V z podbiciem ok 5 dB skrai pasma, albo jak kto woli obnizeniem srodka o 5-6dB. Troche paczek w zyciu zrobilem wiec moge przyposzczac co jest grane :-) ... nie podejrzewam elektroniki o taką equalizacje. Nie mowie ze slucha sie tego źle ale wrazenia mam jakie mam to i pisze.

oj jak toto kosztuje 55Kzl to czas najwyzszy zrobic kilka rzeczy komercyjnie na gotowo :-)
Wtedy inni bedą mogli komentować ;-)

lancaster

  • Gość
18-11-2013, 11:33
I zeby nie bylo jakichs czyichś lotek "po latach" jak u kolego Wuelema z audiostereo. Uwazam ze Zingali to byl przyzwoity dźwięk, po prostu z tub slyszalem juz więcej powera i więcej namacalnosci....chocby Audio Tekne.
Tam z kolei byly lekkie podbarwienia na srednicy, nic nie jest doskonale....kolumny klasyczne nie maja z reguly problemów z artefaktami, za to ich dźwięk jest najczesciej "od - do", podczas gdy muzyka live jest no limit.
Milo mnie zaskoczyl Rockport w tym roku, ale z kolei brakowalo miecha i szkoda ze repertuar okrojony do 2 samplerow.

...coż kiepski bylby ze mnie recenzent, przynajmniej w Polsce, bo bez odpowiedniej palety ochow i achow pewnie ciezko pozyskac  sprzet do opiniowania. Nie dziwie sie, bo skoro taką skalę przyjęto to normalna recenzja wygladałaby na jej tle jak "jatrzenie" conajmniej :-)

Niemniej pozdrawiam wszystkich normalnych, ktorzy maja dystans i lubią sluchac muzyki.
Niech dobry dxwięk będzie z Wami ;-)