Audiohobby.pl

Asynchroniczny interfejs USB

Corvus5

  • 2596 / 5361
  • Ekspert
04-01-2014, 16:11
 >> A.H., 2014-01-04 14:07:42
>Zależy kto pyta. Jeżeli historyk sztuki to trudno mi odpowiedzieć na to pytanie. Jeżeli elektronik to chyba sam dobrze zna zasady dobrej konwersji i dobrej implementacji interfejsu USB :-)

Elektronik ci powie, że wzmacniacze lampowe są do niczego, bo mają THD po kilka %, a nie 0,00x%.

gutekbull

  • 498 / 5844
  • Zaawansowany użytkownik
04-01-2014, 16:56
BADA poprawia praktycznie wszystko do czego się ją podłącza. Mam min. Asus Xonar One z USB i mimo wszystko jak podłączę BADę to jest spora różnica - poprawa praktycznie każdego aspektu dźwięku.
M2tech ? Nie miałem przyjemności.

maccoo

  • 162 / 4183
  • Aktywny użytkownik
04-01-2014, 17:40
>> gutekbull, 2014-01-04 16:56:01
Mam w domu dwa konwertery Stello U3 i Berkeley Audio Design Alpha.
BADA zastąpiła Stello U3. Poprawiło się wszystko. Postęp głównie w szczegółowości, troszkę więcej słychać , scena też jakby obszerniejsza, głębsza, ale nie są to zmiany szokujące. Chcę przez to powiedzieć ,że Stello U3 to bardzo dobry konwerter i jestem ciekaw co by było gdyby zasilić go z iFi USB Power ? Stello U3 ma jedna przewagę nad BADA, jest jakby bardziej płynny, spójny jakby troszkę dociepla i jakby zamazuje fakt ,ze transport to komputer. To bardzo analogowy konwerter ;-) Zaś BADA nie ma litości dla reszt toru, wszystko musi być dopracowane ,dostrojone no i wtedy staje się najlepszym transportem jaki kiedykolwiek miałem czy słyszałem.Warta każdej wydanej nań "złotówki".

DP1 na wejściu USB siedzi prawdopodobnie Stello U3 i zasilam go przez iFi USB właśnie - jest różnica na granicy percepcji - nieco lepsza scena, lepsze wypełnienie - ale większą różnicę robi to czy do MBP mam podpięty zewnętrzny monitor powłączane wifi, photoshop itd czy słucham z nieobciązonego lapka;) Fakt faktem, że bez IFI te różnicę są większe.
Właśnie zastanawiałem się co wniesie BADA lub np Yellowtec względem wejścia USB w Eximusie i Twój post po części mi na to odpowiedział choć bez odsłuchu się nie przekonam.


gutekbull

  • 498 / 5844
  • Zaawansowany użytkownik
04-01-2014, 18:08
Zasilasz w komplecie z ich kablem ?
Jeśli tak to wychodzi dość drogo i chyba nie ma sensu ?
Myślałem zakupić wpierw sam zasilacz iFi USB bez kabla.

maccoo

  • 162 / 4183
  • Aktywny użytkownik
04-01-2014, 18:15
Mam sam zasilacz

A.H.

  • Gość
04-01-2014, 19:00
>> Corvus5, 2014-01-04 16:11:12
Elektronik ci powie, że wzmacniacze lampowe są do niczego, bo mają THD po kilka %, a nie 0,00x%.

Czy mam rozumieć, że mechanizmy konwersji  synałów oraz wszystkie algorytmy z tym związane są oparte na intuicji, magi i uznaniowości?
Może przypadkowo, ktoś używa do tego matematyki a jakość konwersji można opisać za pomocą konkretnych wielkości?





Mit freundlichen Grüssen
A.H.

.............................................................................
Meine Damen und Herren. Hier ist ein wunderbarer !!!

Corvus5

  • 2596 / 5361
  • Ekspert
04-01-2014, 19:06
>> A.H., 2014-01-04 19:00:06
>Czy mam rozumieć, że mechanizmy konwersji synałów oraz wszystkie algorytmy z tym związane są oparte na intuicji, magi i uznaniowości?
>Może przypadkowo, ktoś używa do tego matematyki a jakość konwersji można opisać za pomocą konkretnych wielkości?

Można mierzyć, ale najpierw trzeba wiedzieć co mierzyć.

A.H.

  • Gość
04-01-2014, 19:09
Czy jakość konwersji USB na SPDiF to coś wyjątkowo trudnego do pomiaru dla elektronika?

Mit freundlichen Grüssen
A.H.

.............................................................................
Meine Damen und Herren. Hier ist ein wunderbarer !!!

  • Gość
04-01-2014, 19:20
Chcę się teraz przesiąść z rDaca na Hegla HD20 i kupić M2Techa plus digixa 2 od majkela. Kłopot w tym że brak mi info. Ktoś może wie jaka jest różnica na tym Heglu przez USB prosto do kompa a przez taki konwerter z kablem cyfrowym? Poszukiwania zaprowadziły mnie w to miejsce i na dzień dzisiejszy utknąłem...

lancaster

  • Gość
04-01-2014, 19:23
kabak, roznica jest taka ze jak sam nie posluchasz tylko zdasz sie an czyjas opinie to bedziesz wiedzial tyle ile z tego mojego wpisu.
Czy to sa jakies egzotyczne urzadzenia ktore trzeba kupowac w ciemno zeby posluchac ?

  • Gość
04-01-2014, 19:48
No nie wiem czy egzotyczne, ale ja nie mam możliwości posłuchać. Mógłbym wypożyczyć ze sklepu, ale to jakoś mi nie leży - przysyłki, sryłki... A do dobrego salonu ze 300km.

maccoo

  • 162 / 4183
  • Aktywny użytkownik
04-01-2014, 19:48
kabak, imo bez dobrego transportu najlepszy DAC zagra na pol gwizdka a obiegowa opinia glosi, ze hegel nie ma dobrego wejscia USB. Jest przyzwoite ale można lepiej. Na Twoim miejscu zainteresowałbym się czymś z poziomu audiophileo, yellowtec, offramp czy w końcu bada. M2tech to tylko warto te 3 pudełka w secie Tak czy inaczej - zabawa zaczyna się od 2k w górę - sam zbieram na bada, w marcu zamawiam yellowtec puc2 do testów. Być może jak zagra lepiej niż USB w eximusie (stello U3) zostanie ale i tak bada będzie kusić ;0

maccoo

  • 162 / 4183
  • Aktywny użytkownik
04-01-2014, 19:50
Oczywiście opieram się na testach - słuchałem stello U3, m2tech mały, V-linki obydwa plus modowany i jakieś DIY. I moje odsluchy mniej więcej pokrywają się z testem Elba z audiostereo

  • Gość
04-01-2014, 19:50
Transport to sobie kupię, ale za jakiś czas, może jakąś Yamahe. Na razie sobie odpuszczę...

Synthax

  • 2323 / 4113
  • Ekspert
04-01-2014, 22:44
Ja się od paru dnia zastanawiam nad przejściem na Maca Mini i M2Tech konwerter usb->spdif.. Ale zdania są podzielone. Generalnie nie zależy mi na bardzo gęstych plikach, chcę zgrać płytotekę i ułatwić sobie uruchamianie wybranych kawałków w 16/44. Wygląda na to że kwestia transportów dla plików dopiero się dociera, tak jak dace 5 lat temu (Benchmark kiedyś wielkie wow, a teraz średniak jak piszą) Pewnie za 3-5 lat powstaną fajne transporty z ssd i spdif w normalnych cenach a nie tak kosmicznych jak teraz. Bo gdyby nie cena to chciałbym NAIMa UnitiServe :)