Audiohobby.pl

Asynchroniczny interfejs USB

Robi68

  • 21 / 4792
  • Użytkownik
05-11-2013, 00:12
Do Pastwy. To super, że masz tyle płyt, ale ja po subskrypcji Spotify prawie codziennie odnajduję coś nowego i to odkrywanie daje mi dużo frajdy:)

Rafaell

  • 5033 / 5889
  • Ekspert
05-11-2013, 00:15
Do Robi68
Mam w domu Spotify (dzieci) ale jakość dźwięku mnie nie satysfakcjonuje podobnie jak np. płatny Naxos, wolę słuchać z oryginalnych CD

Robi68

  • 21 / 4792
  • Użytkownik
05-11-2013, 00:21
Szkoda tylko że PC Audio to wciąż kompromis. Mam nadzieję że kiedyś to się zmieni.

A może trzeba iść w pokrewnym kierunku. Zamiast komputera player plikowy, kiedyś Logitech robił Squezboxa bardzo chwalonego(osobiście nie słuchałem), jakieś tablety, multimedialne playery. ???
Czasami łapię się na tym i mam wrażenie, że mój SGS3 gra nie gorzej od iMaca, ale to chyba półśrodki?

Robi68

  • 21 / 4792
  • Użytkownik
05-11-2013, 00:29
>> Rafaell, 2013-11-05 00:15:07
Do Robi68
Mam w domu Spotify (dzieci) ale jakość dźwięku mnie nie satysfakcjonuje podobnie jak np. płatny Naxos, wolę słuchać z oryginalnych CD


Pełna zgoda też wolę:)  Pół biedy gdy słuchamy nowych treści, ale jak zripujemy nawet bez stratnie zananą płytę to wychodzi szydło z worka. I nie ma tu moim zdaniem znaczenia jakość DAC-a. CD player i komputer puszczony przez tego samego DAC-a wskazuje, że lepszym żrodłem jest CD

  • Gość
05-11-2013, 00:38
"Czasami łapię się na tym i mam wrażenie, że mój SGS3 gra nie gorzej od iMaca, ale to chyba półśrodki?"

Do dziś jestem w szoku jak zagrała XperiaZ koleżki kiedy podpięliśmy do niej D7100 Soundmana tym śmiesznym kabelkiem z zestawu. Naprawdę w pierwszym momencie osłupienie. Nie wiedziałem że można wydobyć taki dźwięk z telefonu mając odpowiednie słuchawki, a może to był tylko chwilowy zachwyt bo w sumie to słuchałem z 3 minuty...

O tym Squizboxie czy jak mu tam się już dużo nasłuchałem faktycznie jeszcze na innym forum, ale osobiście nie miałem styczności.

dankam

  • 112 / 5483
  • Aktywny użytkownik
05-11-2013, 20:15
kabak

Dla poprawy sq w rdac-u lepiej jest zainwestować w dobry zasilacz albo baterię ( zdaję się że on potrzebuje 6V to aż się prosi podpięcie akumulatora o takim napięciu ).
Drogie kable usb grają lepiej bo rzetelnie tam się podchodzi do tematu średnicy przewodnika i ekranowania linii danych od linii zasilającej.
Ja na swoim AQ Dragonfly załatwiłe to tak że kupiłem przewód USB 3.0 typu Y który bierze zasilanie z dodatkowego portu.   W jednej odnodze odciąłem linię D+ aby nie płynął prąd. Tak zmodyfikowany kabel jest konstrukcyjnie identyczny z takim np iFi Gemini. I podpięcie tak zmodyfikowanego kabla już poprawiło efekt czarnego tła i separację dźwięków. A podpięcie zasilaia z baterii ten efekt jeszcze znacząco poprawiło.
Piszę o tym bo bardzo duża szansa że w rdac-u część odpowiedzialna za usb też jest zasilana z portu komputera przenosząc do niego smieci z zasilacza komputerowego.

  • Gość
05-11-2013, 21:56
Zasilacz do rDac już mam od Tomanka. Kiedy kupowałem to była chyba najnowsza wersja. Z tym kablem i tak nie wiedziałbym jak sobie poradzić. Polegam na razie na okablowaniu EarStream.

redan

  • 155 / 4725
  • Aktywny użytkownik
17-11-2013, 01:27

Chris01

  • 47 / 5704
  • Użytkownik
06-12-2013, 13:14
ze swojej strony polecam http://dhost.info/mhdtlab/USBridge.htm - mam ten konwerter zasilany dedykowanym tomankiem i jestem zadowolony

Chris01
Żeby mi się chciało, tak jak mi się nie chce...

  • Gość
03-01-2014, 16:57
Ostatnio dużo czytałem o tych różnych konwerterach i wstępnie wybór padł na M2Tech HiFace Two. Ryka ostatnio dobrze opisywał brzmienie tego urządzenia. Czekam jeszcze na testy fallowa.

gutekbull

  • 498 / 5842
  • Zaawansowany użytkownik
04-01-2014, 09:27
Mam w domu dwa konwertery Stello U3  i  Berkeley Audio Design Alpha.
BADA zastąpiła Stello U3. Poprawiło się wszystko. Postęp głównie w szczegółowości, troszkę więcej słychać , scena też jakby obszerniejsza, głębsza, ale nie są to zmiany szokujące. Chcę przez to powiedzieć ,że Stello U3 to bardzo dobry konwerter i jestem ciekaw co by było gdyby zasilić go z  iFi USB Power ? Stello U3 ma jedna przewagę nad BADA, jest jakby bardziej płynny, spójny jakby troszkę dociepla i jakby zamazuje fakt ,ze transport to komputer. To bardzo analogowy konwerter ;-) Zaś BADA nie ma litości dla reszt toru, wszystko musi być dopracowane ,dostrojone no i wtedy staje się najlepszym transportem jaki kiedykolwiek miałem czy słyszałem.Warta każdej wydanej nań "złotówki".

  • Gość
04-01-2014, 12:10
Gutek, a coś z M2Techa miałeś?

A.H.

  • Gość
04-01-2014, 12:32
Dlaczego stosuje się tego typu konwertery? Nie lepiej zainwestować w DAC z dobrym USB zamiast dodawać kolejną konwersję, kolejny kabel, kolejny zasilacz i kolejną skrzynkę?

Mit freundlichen Grüssen
A.H.

.............................................................................
Meine Damen und Herren. Hier ist ein wunderbarer !!!

Corvus5

  • 2596 / 5359
  • Ekspert
04-01-2014, 13:07
Taki świat audio sprzętu, gdzie nie dogodzisz wszystkim naraz. Stąd zapotrzebowanie na różne elementy. Ostatnio silnie dłubiąc w transporcie i po drodze DACu i wzmacniaczach, zauważyłem, że zestawienie skrajnej jakości elementów toru da dźwięk, który dla laika jest bardzo niestrawny. Zestawiając 100% czasu szybki wzmacniacz - zupełnie inna klasa niż BP, a szybszy w pociągnięciu w słuchawek niż różne zestawienia Sonic Pearl ze słuchawkami, ok DAC, ale powolny odbiornik USB, siejący jitterem na S/PDIF w całym paśmie, uzyskamy dźwięk bez ani elementu przeostrzenia (zaleta wzmacniacza), ale też rozlewający się w przestrzeni dźwięk. Można albo poprawić transport i mamy zarąbistą przestrzeń, albo pogorszyć pracę wzmacniacza. Transport może zalewać dźwiękiem przez jitter, a wzmacniacz przeważnie wyostrza przez niestabilność. W przypadku DAC następuję ogólne pogorszenie jakości niezależnie od słuchawek.

Zakup interfejsu USB może mieć dla kogoś znaczenie, w końcu powszechnie dostępne zestawy audio mają jeszcze spory zapas jakości, więc można wiele wydłubać. Co więcej, można wiele popsuć. Najlepiej sprzedawać popsuty sprzęt i kolejne psucia wypuszczać jako upgrade. Potem zataczamy błędne koło. W dodatku większość sprzętu jest tak popsute, że byle wtyczka, byle gniazdo ma na nie wpływ, nie wyrabiają się mocowo w niektórych miejscach, bo zasilanie jest źle skonstruowane.

>> A.H., 2014-01-04 12:32:25
>Dlaczego stosuje się tego typu konwertery? Nie lepiej zainwestować w DAC z dobrym USB zamiast dodawać kolejną konwersję, kolejny kabel, kolejny zasilacz i kolejną skrzynkę?

Ano po to, żeby to grało.

;-)

Pojęcie "dobry" w audio. Hm.. a "dobry obraz" to jaki? Taki, który wszyscy znają? Taki, który ma cenę?

A.H.

  • Gość
04-01-2014, 14:07
>> Corvus5, 2014-01-04 13:07:58
Pojęcie "dobry" w audio. Hm.. a "dobry obraz" to jaki? Taki, który wszyscy znają? Taki, który ma cenę?

Zależy kto pyta. Jeżeli historyk sztuki to trudno mi odpowiedzieć na to pytanie. Jeżeli elektronik to chyba sam dobrze zna zasady dobrej konwersji i dobrej implementacji interfejsu USB :-)

Mit freundlichen Grüssen
A.H.

.............................................................................
Meine Damen und Herren. Hier ist ein wunderbarer !!!