Audiohobby.pl

Klub miłośników Beyerdynamic DT150

StartRockToday

  • 171 / 4668
  • Aktywny użytkownik
05-04-2018, 17:04
@Alucard Ciężko scharakteryzować jak gra DAC S16 bo nie ma jakiś cech szczególnych, po prostu to bardzo dobra jakość. To co go odróżnia, jeśli np. za punk odniesienia przyjąć objectiveDAC to że jest łagodniejszy/spokojnieszy i nie czuć od niego tego "laboratorium" ("cyfry" jeśli ktoś woli tak to określać), które można odczuć po oDACu. Czyli dźwięk jest "jakby" czystszy, ale jednocześnie zaokrąglony (dalej poruszając się w obrębie neutralności). Różnica między oDAC a Aune, przypomina opisy różnic między 11.28 a R2R-11 od Audio-GD (btw. ten drugi bardzo opłacalny musi teraz być, możesz go zrecenzować @Synthax ;) ).

Wzmacniacz ma na wyjściu podobno 15om, ale grają na nim denony 25om i fidelio 32om bez problemu z dyscypliną. Jakieś czary. :D

"Masz dobre sprzęty, nie przejmuj się naszymi wypocinami."

Tyle, że my się zgadzamy, nasze percepcje są zbieżne. Nie chodzi o to co jest tylko podejścia do tego co jest. 

"Aune gra bardzo dobrze, tyle że bez kropki nad i."

Dlatego do Aune nie pasują DT-150, bo one też grają bez kropki nad i" a może nawet "bez i" słuchając przez nie to tor ma czarować. Podobały mi się bardziej na FCLu, mimo, że to też nie do końca wzmacniacz do nich.

"Słuchaj i nie porównuj z lepszymi to nie poczujesz dyskomfortu :)"

yhym. Tylko ja nie miałbym problemu z tym że coś gra lepiej/przyjemniej. Dla mnie to znaczy tyle, że "inaczej".

"S16 w swojej kwocie jest wart zakupu."

Nie wiem... Dla mnie on 2850zł może nie jest wart... ale kupiłem za 60% ceny i w takiej kwocie, jestem usatysfakcjonowany, dostałem to czego oczekiwałem (czysty sygnał, bez drażnienia ucha).










Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
05-04-2018, 19:48
Mi chodzi głównie o scenę, naturalność, takie ułożenie dźwięku i zabicie tych ewentualnych szumów, brumów i zakłóceń z komputera czy co tam jeszcze jest w tym dziadostwie. Dźwięk z natarciem i żywy ale właśnie okrągły jak piszesz, ciepły i miękki, neutralny lub lekko rozjaśniony, broń Boże nie ciemny vel HD650. 

Słyszałem że te DACi na czipach Akaszi grają przestrzennie jak np Hegel HD25 który już chyba jest niedostępny. Pisałem do Michała Wyroby o nowy DAC oparty na jego autorskim zasilaczu, ale mój wzrok padł jeszcze na Audiolab M Dac Plus. Nie chodzi mi o wzmacniacz, tyle co o DAC. Dobrego słuchawkowca już mam. Mam też nowe Grado SR225E i uważam że są świetne, chciałbym nowy DAC żeby wyciągnąć z nich wszystko :)

Na 100% zamierzam iść w wyższe Grado GS1000 może GS2000, opcjonalnie RS2E, nie wiem jeszcze. Po SR225 nie chce mi się niczego słuchać innego.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

StartRockToday

  • 171 / 4668
  • Aktywny użytkownik
05-04-2018, 21:17
"Mi chodzi głównie o scenę, naturalność, takie ułożenie dźwięku i zabicie tych ewentualnych szumów, brumów i zakłóceń z komputera czy co tam jeszcze jest w tym dziadostwie. Dźwięk z natarciem i żywy ale właśnie okrągły jak piszesz, ciepły i miękki, neutralny lub lekko rozjaśniony, broń Boże nie ciemny vel HD650."

Wypisz wymaluj. :)

Wybacz, ale naprawdę nie wiem co Ci napisać. Olbrzymia większość efektu końcowego będzie leżeć po reszcie toru.  Dźwięk bardzo akuratny, swobodny, ale zarazem kontrolowany. Zresztą masz tutaj więcej wrażeń. :) https://muzostajnia.wordpress.com/2016/09/28/chinska-dubeltowa-cos-o-gonieniu-kroliczka/

lancaster

  • Gość
05-04-2018, 21:33
Alucard, orientujesz sie jak wyglada awaryjnosc 225ek ? Mam DT990E Beyera a wlasciwie nie mam bo pozyczylem :-)
dawno nie uzywalem innych sluchawek poza quadbeatami by akg (pchelki). Nigdy nie mysaem o Grado ale jakby zagraly na poziomie DT990E temat do rozwazenia. I pytanie jak graja z telefonu ?

Synthax

  • 2323 / 4084
  • Ekspert
05-04-2018, 22:04
Warto go kupić jako sam DAC? Jak on gra?
Warto, używki po 1600 widziałem. Jako DAC jest neutralny, po prostu bardzo w porządku.

mikolaj612

  • 347 / 3567
  • Zaawansowany użytkownik
05-04-2018, 22:53
S16 jest całkiem spoko, to taki dac na 6+ w skali do 10.
W tej kasie da się zrobić coś co już pracuje na baterii.

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
05-04-2018, 23:11
Lancaster, nie orientuję się za bardzo, sam pisałem Synthaxowi że dam mu znać jak moje padną, ale na HeadFi nie słychać za bardzo że seria E pada. Z tego co wiem zmienili przetwornik wraz z wejściem w seri E na nowy 44mm i dla dużych Grado na 50mm również nowy. Teraz mają kolor czerwony, usztywnione zawieszenie membrany i nie słychać znikąd żeby padały, fora i entuzjaści Grado milczą. Moje mają około 200 godzin może i cieszą ucho niesamowicie, a grają na różnych poziomach głośności czasem po całych dniach, ale zazwyczaj pod prądem są powiedzmy po 6 godzin dziennie z ampem który podaje 1,5 W przy 32ohm. Jakby miały paść to by chyba padły dawno bo dostały trochę po jajkach ;)

DT990 w wersji 32 ohm słuchałem kiedyś bardzo krótko, ale mi ta sygnatura nie odpowiadała, tak z pamięci porównując tą podładowaną górę w DT990 i bas lekko misiowy, SR225 dla mnie są lepsze. Powiedziałbym że jedyne słuchawki które mogą im zagrozić to DT880 w moim odczuciu i pojmowaniu dźwięku. SR225 to nie jest sygnatura V. Od DT150 też są lepsze a personalnie wolę DT150 od DT990 32ohm. SR225 potrafią stworzyć żywy spektakl który nie jest techniczny tylko taki normalny a zarazem żywiołowy, średnica ma rozciągniecie i coś czego brakuje wszystkim beyerom. Poświęcono kunszt techniczny dźwięku na rzecz muzykalności i ożywienia przekazu, jest mnóstwo emocji. Zupełna odwrotność ohydnych HD650 na przykład. No i kultura dźwięku. Nie wiem jak John Grado to zrobił ale udało mu się osiągnąć dźwięk żywy a zarazem spokojny. Pierwsze słuchawki których słucham, które łączą w sobie wiele takich jakby przeciwległych cech.

A propo grania z telefonu tu się kłania DAC, bo robi zasadniczą różnicę. Z DACiem powietrze, scena, separacja, rozkładanie planów (nie wybitne), ułożenie tych instrumentów i ogólnie zjawisk na scenie też nie jakieś wybitne, od zwykła stereofonia z tym że starają się grać poza głową, czasem przywodzi ich gra na myśl małe kolumny podstawkowe w średnim pomieszczeniu. Z telefonu to wszystko idzie jakby na pierwszy plan i uderza na Ciebie takim potężnym pierwszym planem jakby wszystko naraz, nie ma tej kontroli jak z ampem i tej sceny w głąb ani na boki. Dźwięk jest ekstremalnie blisko słuchacza, dalej starają się grać poza głową ale słuchanie ich z telfonu to jak oglądanie dużego telewizora 60 calli z pół metra odległości, a na tym telewizorze jakiś film akcji. Wszystko zabójczo szybkie i uderzające naraz, detaliczne. Nie ma tej kontroli basu co ze wzmakiem, nie ma tego różnicowania w górze pasma. Jest spektakl, ale kreuje się na zasadzie najprostszych dostępnych środków, żeby dać najbardziej zjawiskowy efekt, przy najmniejszych dostępnych środkach.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
05-04-2018, 23:24
Mikołaj, 6 + to trochę mało jednak. Celuję w DACa na prąd jeśli mówimy o baterii. to stoi pod prądem u mnie non stop i służy jako wół roboczy do wszystkiego to wolę wtyczkę. A audiolab MDAC plus? Świetne opinie, ES9018 na pokładzie, zasilanie z kabla z sekcją wewnątrz. Mi pasuje bo ograniczę liczbę kabli i  klocków (a kabli już mam i tak za dużo), no i  przedwzmacniacz z ponoć dobrą bezstratną regulacją. Piszą że rozdzielczy i trójwymiarowy, taka trochę wyższa półka niż średniaki, chyba wyżej ze względu na fundusze już i tak nie wskoczę. Ponoć pierwszy MDAC grał dobrze też, jak mu zaimplementować zasilacz lepszy DIY albo dedykowany.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

mikolaj612

  • 347 / 3567
  • Zaawansowany użytkownik
05-04-2018, 23:32
Dlaczego mało?
10 nie dostałby żaden sprzęt.
9 to już konstrukcje całkowicie wybitne.
Więc 6+ to całkiem spoko ocena.

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
05-04-2018, 23:43
:)
A słuchałeś M DACa albo M DACa + ?
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

mikolaj612

  • 347 / 3567
  • Zaawansowany użytkownik
05-04-2018, 23:57
MDAC klasycznego owszem, nawet w porównaniu do S16.

Aune wypadł lepiej, ale zaznaczam, że MDAC na oryginalnym zasilaczu i bez żadnych modów.
Różnice nie duże, ale na korzyść dla Aune jednak.

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
06-04-2018, 00:22
Kiedyś kolega mówił że z zasilaczem do MDACa od Tomanka jest lepiej. Sam już teraz nie wiem.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

-Pawel-

  • 4720 / 5470
  • Ekspert
09-04-2018, 10:21
Dyskusję na temat Grado wydzieliłem tutaj:

http://audiohobby.pl/index.php?topic=327.1800

Compton

  • 129 / 3320
  • Aktywny użytkownik
29-04-2018, 23:22
DT150 balanced
Ktoś miał okazję?

Synthax

  • 2323 / 4084
  • Ekspert
30-04-2018, 13:13
DT150 balanced
Ktoś miał okazję?

Ja jeszcze nie, a jak wypada względem single ended? Bo zdania podzielone wśród tych którzy słuchali. Są głosy że środek nie już taki zfokusowany jak przy single ended.