Audiohobby.pl

Tani wzmacniacz do HD600 + Xonar Essence STX

Soundman

  • 775 / 4068
  • Ekspert
11-09-2013, 18:44
No cóż, ja to bym najpierw zmienił słuchawki bo te HD600 tak mają że eksponują mocno górę. Lepszym wyborem byłyby hd650  gdzie jest lepszy bas i góra nie kłuje po uszach. A najbardziej polecam Denony D600, tam co byś na nich nie puścił będziesz miał banana na twarzy, to jedne z najprzyjemniejszych słuchawek jakie miałem. Bas wbije Cię w podłogę, do grania i muzyki wyśmienite.
Tydzień temu słuchałem Espressivo i rzeczywiście powinien Ci sporo złagodzić górę, lampowiec do HD600 to dobry pomysł.

Bachnaify

  • 45 / 4361
  • Użytkownik
11-09-2013, 18:53
I jak wrażenia z odsłuchu Espressivo ? I  z czym je testowałeś ? Czyli łagodzą górą, tak, a co z basem ? Podbijajją go mocno czy lekko ? Dodanie Espressivo poszerzy nieco scenę i doda dynamiki ?
ASUS Xonar Essence STX + HD600

Soundman

  • 775 / 4068
  • Ekspert
11-09-2013, 18:57
Słuchałem, ale tak z godzinę tylko więc nie będę gadał tak szczegółowo bo palnę może głupotę. Lepiej napisz do Synthaxa z tego forum, był u mnie i właśnie miał tego Esspresivo.Jako właściciel lepiej Ci doradzi, posiada też HD650 do niego.

Bachnaify

  • 45 / 4361
  • Użytkownik
11-09-2013, 19:08
Ok dzięki napisałem mu na PW.

Warto zmieniać HD600 na DT 990 do Espressivo ?, bo słyszałem, że DT 990 w parze z Espressivo tworzą super synergię.
ASUS Xonar Essence STX + HD600

Bachnaify

  • 45 / 4361
  • Użytkownik
14-09-2013, 15:29
Ok panowie już wiem o co biega. Dopóki głośność jest miedzy 14-22% przy ustawieniu Extra High Gain +18dB wtedy góra już nie kłuje, nie męczy i gra to czysto ale jak dam już głośniej to zaczynają sie duże problemy.

W takim razie winą jest brak lepszego wzmacniacza ? Po prostu Xonar nie wyrabia przy większej głośności ? Czyli jak kupię tranzystor i zmienię Essence STX na np. Nostromo 4 DAC to góra przy większej głośności będzie gładka ? No bo pozbyłbym się ostrego STX\'a, ale dalej zostają HD600 które są jasne i też eksponują górę. Czyli musze brać lampę ? Za basem nie przepadam (nie jestem bassheadem), po basie boli głowa, ale nieco więcej basu bym chciał ale tylko trochę tak i by góra nie kuła. HD600 są detaliczne i nie chcę z nich robić HD650. Niech będą detale ale niech brzmią delikatnie.

Brać moonlighta ? Espressivo-E ?
ASUS Xonar Essence STX + HD600

Soundman

  • 775 / 4068
  • Ekspert
14-09-2013, 16:35
Ja też mam kartę Essence ST i jakoś nigdy nie odczułem by na firmowych opamp grała za ostro, ale widać tak u Ciebie musi być na tych słuchawkach.Najlepiej i małym kosztem zmień i pobaw się w wymianę kostek opamp, na allegro są tanio dostępne, na pewno ktoś Ci doradzi jakie dobrać by ciepło zagrały słuchawki. Łatwo zresztą znaleźć w necie polecane zestawy z gotowymi wzorcami brzmienia.

Bachnaify

  • 45 / 4361
  • Użytkownik
17-09-2013, 21:15
Niedawno pojawił się nowy problem. Otóż nawet utwory 320 kbps brzmią nieczysto. Wcześniej na to nie narzekałem. Albo po prostu wcześniej tego nie słyszałem lub mi to nie przeszkadzało. W każdym razie teraz słyszę w słuchawkach czasem jakieś lekkie trzaski. Rozumiem, że przy pliku mp3 64 kbps to norma, ale ja to słyszę na wielu 320 kbps. Mam nadzieję, że to nie słuchawki uległy uszkodzeniu. Byłoby to dziwne bo nie miały kiedy. Nigdy mi nie spadły ani nie szarpałem za kabel. Co prawda użyłem ich kilka razy jako ,,głośników" żeby mi uszy odpoczęłyl, ale przy wzmocnieniu 18dB, dając głośność w windowsie na 100%, głośność w sterownikach miałem zawsze na 75 %, więc chyba nic nie powinno się stać ? No bo de facto to było wciąż 75 % maksymalnej głośności. Zewnętrzne wzmacniacze dają o wiele większe wzmocnienie przecież ?

Może to zakłócenia od karty ? Sam nie wiem. Przy relatywnie niskiej głośności wszystko jest ok, ale przy większej czasem w niektórych utworach przy niektórych dźwiękach gra nieczysto? Mam też wrażenie, że słuchawki ucinają część pasma bo słuchając kilku utworów czegoś mi teraz brakuje. Chyba, że to jakaś dziwna autosugestia na mnie działa ?

Ogólnie słuchawki nie grają źle, ale czasem ewidentnie jest nieczysto. Przy niektórych utworach ciężko lub bardzo ciężko to wyłapać, ale przy innych zwiększając głośność łatwo. Czyżby głośnik uszkodził się tak, że nie potrafi czysto zagrać pewnych częstotliwości ? No albo po prostu niektóre mp3 320 kbps są tragicznej jakości.

Doszło do takiej dziwnej sytuacji, że sprawdziłem inne nagrania i okazało się
, że 128 kbps ,,Kim Wilde - You Came" brzmi jak na 128 kbps - wiadomo, są braki, lekkie niedoskonałosci nagrania le nic nie syczy, nie charczy, a już 320 kbps - Ke$ha - ,,We R who We R" w refrenie brzmi tak, że nie da się słuchać. Cały czas takie piszczenie i syki.
 
EDIT:

Sprawdziłem dokładnie i np. przy KeSha - ,,We R who We R" przy głośności zaledwie na 8% przy wzmocnieniu tylko na 12dB gra czysto !, ale wystarczy zwiększyć głośność na 12 % i słychać takie jakby ,,pierdzenie: - to takie metaliczno-elektroniczne pykanie.


Mógłby ktoś pobrać w celu sprawdzenia mp3 kesha we r who we r w 320 kbps i posłuchać? od 55 sekundy jest masakra...przy głośności ciut większej niż bardzo niska.



Moze to wina Essence sTX ? Skoro Nostromo 4 jest lepszym DAC-iem to są dwie opcje albo ma o tyle szczegółów więcej, ze nawet z lampą będzie ich więcej niż na Essence STX, albo lampa tak kasuje detale, że na STX\'ie będzie słychać więcej. To jak ? Jak myślicie ?
ASUS Xonar Essence STX + HD600

asmagus

  • 4439 / 5493
  • Ekspert
17-09-2013, 22:12
Słuchawki w końcu grają dobrze, ty zacząłeś dobrze słyszeć, padł driver ... opcji jest wiele.

Bachnaify

  • 45 / 4361
  • Użytkownik
17-09-2013, 22:14
chyba zatem najprościej udać się do jakiegoś salonu ze słuchawkami i podpiąć pod porządny dac+amp. JAk będzie dobrze to chyba Essence STX nawala albo niektóre nagrania sa przesterowane przy głośności.
ASUS Xonar Essence STX + HD600

Perul

  • 246 / 4413
  • Aktywny użytkownik
18-09-2013, 20:42
Dokładnie - sprawdź na innym źródle, wtedy od razu będziesz wiedział czy to wina słuchawek czy karty/ustawień.
Ale niekoniecznie musisz do jakichs salonów chodzić - ja kiedyż HD600 słuchałem z grajka Samsung P3 i na głośność nie narzekałem. One nie są jakoś bardzo wymagające co do źródła i mocniejszy telefon powinien dać sobie z nimi radę. Albo nawet włącz integrę w komputerze i na niej sprawdź.
Jeszcze jest opcja uszkodzonego kabla, lub niestykających wtyczek (tych w muszli). To drugie to dość częsta przypadłość. Poprawiałem już te styki w HD580 i HD265.

Bachnaify

  • 45 / 4361
  • Użytkownik
18-09-2013, 20:45
Mam tylko nadzieję, że jak są kopnięte to, że nie jest to trwałe uszkodzenie :(

Co mnie podkusiło by zrobić z nich głośniki....ehhh... coś pokombinuję

Wolę z góry wiedzieć - jaki ejst koszt naprawy szacunkowy i gdzie się udać jak się okaże że ze słuchawkami ejst coś nie tak ? Mam gwarancję na słuchawki wiadomo, ale nie wiem czy gwarancja obejmuje głupotę :/
ASUS Xonar Essence STX + HD600

aulait

  • 1397 / 5604
  • Ekspert
19-09-2013, 04:18
W najczarniejszym scenariuszu, tzn jeśli uszkodziłeś głośniki, i nie uwzględnią Ci reklamacji, to koszt jednego głośnika w serwisie Sennheiser, to 200 zł. Czyli nie jest tak źle.

folab

  • 297 / 5944
  • Zaawansowany użytkownik
19-09-2013, 18:58
tylko czy jest sens wymieniać jeden ,one są parowane przecież ,poza tym głośniki muszą docierać się równomiernie i nie wiadomo  kiedy i czy w ogóle się zgrają się ,z drugiej strony przy tej klasie sprzętu różnice mogą być nie do usłyszenia

aulait

  • 1397 / 5604
  • Ekspert
19-09-2013, 20:32
W autoryzowanym serwisie podczas napraw gwarancyjnych nawet w modelach HD600 i HD650 wymieniają tylko uszkodzony przetwornik. Drugi pozostaję stary. Być może te parowanie przetworników to taki pic na wodę, fotomontaż.

Zresztą jeśli w omawianych senkach to wina przetworników, to są padnięte oba głośniczki.

Bachnaify

  • 45 / 4361
  • Użytkownik
20-09-2013, 19:11
. Istnieje dużo prawdopodobieństwo, że Espressivo-E będzie brumiał wraz z Essence STX dopóki nie kupię do neigo daca ?
ASUS Xonar Essence STX + HD600