Audiohobby.pl

Tanie, dobre wzmacniacze słuchawkowe

aulait

  • 1365 / 5525
  • Ekspert
14-05-2023, 10:33

   I jeżeli o telefony chodzi to do uciągu słuchawek najlepiej w/g mnie nadaje się stary Sony Xperia którego odgrzebałem w szufladzie, naładowałem i odpaliłem.   
  Teraz tak- uważam że Sony Xperia kładzie ten hiendowy wzmacniaczyk. 
 
Na jakich słuchawkach? Jaka impedancja słuchawek?
Bo na takich o niskiej impedancji i łatwych do wysterowania to nawet mnie nie zaskakuje, ale ten mikrus u mnie ciągnie planary i dynamiki 300 i 600 om :)

aulait

  • 1365 / 5525
  • Ekspert
14-05-2023, 10:45
Tylko, jak ty podłączyłeś ten wmzacniaczyk, że słyszysz regulację barwy dokonywaną na tranzystorze?
Lampowy słuchawkowy sygnał z cd do gniazda Aux In przewodem chinch. Słuchawki do gniazda  oznaczonego symbolem"słuchawka".
wyjście liniowe z tyłu CD playera=> aux in w wzmacniaczu lampowym=>słuchawki. O to chodzi? Bo gdzieś nie dałeś przecinka i dalej nie wiadomo czy chodzi Ci o "lampowy słuchawkowy" wzmacniacz, czy o "słuchawkowy sygnał", czyli wyjście słuchawkowe w CD?

aulait

  • 1365 / 5525
  • Ekspert
14-05-2023, 10:51
Panowie,
jak już macie te tanie i dobre wzmacniacze słuchawkowe, to dokupcie jeszcze do nich, tanie i dobre słuchawki.
Polecam ISK HD9999. Będziecie mieli komplet, który zapewni wszystko, czego miłośnikom muzyki potrzeba.
Właśnie z lampowcami HD9999 grają bardzo przyjemnie. Szczególnie dobrze wypada jazz, ale też klasyka, soul, pop i rock.
Te słuchawki można kupić jeszcze taniej w innej wersji kolorystycznej z mniejszym wyposażeniem jako "DNA ST PRO". Swoją drogą, ciekawe kto tam te nazwy wymyśla? Mi się jakoś te 999 i DNA z naszymi pogiętymi czasami kojarzą :)))

pień

  • 2214 / 1002
  • Ekspert
14-05-2023, 11:46

 
Na jakich słuchawkach? Jaka impedancja słuchawek?
Bo na takich o niskiej impedancji i łatwych do wysterowania to nawet mnie nie zaskakuje, ale ten mikrus u mnie ciągnie planary i dynamiki 300 i 600 om :)

A no to ja takich szalejąco-oporowych nie mam :(
  Najgorszym  moim przypadkiem teoretycznie to są Sony MDR Z-1R.   Xperia uciąga mi je do komfortowego poziomu dźwięku ale ogłuchnięcie mi nie grozi.  Huawei za słaby dla nich i za cicho jest a Iphone drzeć japę zaczyna- znikają niskie a reszta paskudnie skrzeczy gdy dołoży się do pieca.  On to tylko pewno do takich pluskiew wtykanych w uszy może od biedy da radę.
 Oczywiście Hiend z niebieskimi diodami ma moc wystarczającą aż nadto dla nich :)
Pozostałe słuchawki to Ultrasone 900i które jakoś metalicznie z tym wzmacniaczykiem chodzą.  Creative Aurvana Live 2 dużo lepiej wypadają.  Następne Sony MDR XB550, taka taniocha raczej z Lidla ale zaskakująco dobrze im idzie.
  Mnie osobiście wydaje się że najgorsze do sterowania to Ultrasone- dlaczego to pojęcia nie mam.   I tutaj Arturia pokazuje że jej wzmacniacz jest spoko-  metaliczne odtwarzanie znika bez śladu a i inne słuchawki też dobrze.
Durszlaki-  znaczy MDR Z-1  pokazują się przy nim że są >  zajebiste :)
--- jeszcze parę innych słuchawek ale to już przedział cenowy 5-10-15  euro  to szału ni ma czego by tam nie podłączył heheheeh
Aaaa i jeszcze miszczu jest.   Takie wypaśne 100% chińskie które mają duży przetwornik i nawet bezprzewodowo mogą działać.
    Tragedia  heheheheeh  zwyczajnie.  Kupiłem dla jaj żeby sprawdzić a oddać w sklepie nie mogłem bo paragon zapodziałem.
Wcale tanie nie były bo chyba z 5 dych.  Bezapelacyjnie najgorsze słuchawki jakie kiedykolwiek słyszałem.  Nawet lidlowskie za 4,99 normalnie je miażdżą .
« Ostatnia zmiana: 14-05-2023, 11:56 wysłana przez pień »

Wojciech7

  • 1465 / 1066
  • Ekspert
14-05-2023, 17:23
Tylko, jak ty podłączyłeś ten wmzacniaczyk, że słyszysz regulację barwy dokonywaną na tranzystorze?
Lampowy słuchawkowy sygnał z cd do gniazda Aux In przewodem chinch. Słuchawki do gniazda  oznaczonego symbolem"słuchawka".
wyjście liniowe z tyłu CD playera=> aux in w wzmacniaczu lampowym=>słuchawki. O to chodzi? Bo gdzieś nie dałeś przecinka i dalej nie wiadomo czy chodzi Ci o "lampowy słuchawkowy" wzmacniacz, czy o "słuchawkowy sygnał", czyli wyjście słuchawkowe w CD?

Od początku opisze:
1.Compact Disc Player kablem typu  RCA  2x Cinch - 2x Cinch  z gniazda -Line Out do
Stereo Amplifier do gniazda opisanego Audio Input-CD.  Compact Disc Player nie posiada gniazda słuchawkowego na przedniej ścianie.
2.Compact Disc Player kablem typu 1x 3,5 mm minijack - 2x RCA (cinch)podłączony wtyczką 2xRCA(cinch) do gniazda -Line Out.
Wtyczka typu 1x3,5mm minijack wetknięta do gniazdka oznaczonego Aux In w słuchawkowym lampowym wzmacniaczu(PJ.MIAOLAI D2)

pień

  • 2214 / 1002
  • Ekspert
14-05-2023, 18:19
Acha :)
  Ale po co tak?  Kablem z punktu nr.2  można bezpośrednio CD-ka z hiendem połączyć i ominąć tym sposobem bebechy wzmacniacza po drodze.  Cholera wie co tam robi z sygnałem ?
   No i choćby dla samej minimalizacji połączeń - ilości kabli po drodze bo im mniej tym lepiej (tak uważam)

ed:   czyli w zasadzie pewnie użyta jest cała część przedwzmacniacza z jego wszelkimi regulacjami-balans-ton-loudness  i co on tam jeszcze ma.  No chyba że ma wajhę DIRECT-  ale to i tak wtyki i jeden kabel zbędny.

ed nr:2
heheheeh- znowu mnie się potorbiło
  Opisałeś dwa warianty podłączenia  :)

aaaa- twój hiend też ma debilnego małego jacka do podania sygnału?   A nie normalne RCA?
« Ostatnia zmiana: 14-05-2023, 18:24 wysłana przez pień »

aulait

  • 1365 / 5525
  • Ekspert
14-05-2023, 18:25

 
Na jakich słuchawkach? Jaka impedancja słuchawek?
Bo na takich o niskiej impedancji i łatwych do wysterowania to nawet mnie nie zaskakuje, ale ten mikrus u mnie ciągnie planary i dynamiki 300 i 600 om :)

A no to ja takich szalejąco-oporowych nie mam :(
  Najgorszym  moim przypadkiem teoretycznie to są Sony MDR Z-1R.   Xperia uciąga mi je do komfortowego poziomu dźwięku ale ogłuchnięcie mi nie grozi.  Huawei za słaby dla nich i za cicho jest a Iphone drzeć japę zaczyna- znikają niskie a reszta paskudnie skrzeczy gdy dołoży się do pieca.  On to tylko pewno do takich pluskiew wtykanych w uszy może od biedy da radę.
 Oczywiście Hiend z niebieskimi diodami ma moc wystarczającą aż nadto dla nich :)
Pozostałe słuchawki to Ultrasone 900i które jakoś metalicznie z tym wzmacniaczykiem chodzą.  Creative Aurvana Live 2 dużo lepiej wypadają.  Następne Sony MDR XB550, taka taniocha raczej z Lidla ale zaskakująco dobrze im idzie.
  Mnie osobiście wydaje się że najgorsze do sterowania to Ultrasone- dlaczego to pojęcia nie mam.   I tutaj Arturia pokazuje że jej wzmacniacz jest spoko-  metaliczne odtwarzanie znika bez śladu a i inne słuchawki też dobrze.
Durszlaki-  znaczy MDR Z-1  pokazują się przy nim że są >  zajebiste :)
--- jeszcze parę innych słuchawek ale to już przedział cenowy 5-10-15  euro  to szału ni ma czego by tam nie podłączył heheheeh
Aaaa i jeszcze miszczu jest.   Takie wypaśne 100% chińskie które mają duży przetwornik i nawet bezprzewodowo mogą działać.
    Tragedia  heheheheeh  zwyczajnie.  Kupiłem dla jaj żeby sprawdzić a oddać w sklepie nie mogłem bo paragon zapodziałem.
Wcale tanie nie były bo chyba z 5 dych.  Bezapelacyjnie najgorsze słuchawki jakie kiedykolwiek słyszałem.  Nawet lidlowskie za 4,99 normalnie je miażdżą .
Oooo Panie, to tu już żarów  nie ma z tymi Sony... mi kiedyś bardzo podobał się HV-1 Skorpion, ale ciągle jakoś nie mogłem się dogadać z Panem Dubielem. Pięknie grał z HD540 Reference Gold 600 om. Z nie lampowców to chińskie różne wynalazki typu Topping a90 pewnie by stanowiły odpowiednie zasilanie, ale to już nie tanie, dobre wzmacniacze ;)

aulait

  • 1365 / 5525
  • Ekspert
14-05-2023, 18:28
Wojtek wszystko podłączył, jak trzeba wynika z opisu :)

Wojciech7

  • 1465 / 1066
  • Ekspert
14-05-2023, 18:46
Acha :)
  Ale po co tak?  Kablem z punktu nr.2  można bezpośrednio CD-ka z hiendem połączyć i ominąć tym sposobem bebechy wzmacniacza po drodze.  Cholera wie co tam robi z sygnałem ?
   No i choćby dla samej minimalizacji połączeń - ilości kabli po drodze bo im mniej tym lepiej (tak uważam)
ed:   czyli w zasadzie pewnie użyta jest cała część przedwzmacniacza z jego wszelkimi regulacjami-balans-ton-loudness  i co on tam jeszcze ma.  No chyba że ma wajhę DIRECT-  ale to i tak wtyki i jeden kabel zbędny.
ed nr:2
heheheeh- znowu mnie się potorbiło
  Opisałeś dwa warianty podłączenia  :)
aaaa- twój hiend też ma debilnego małego jacka do podania sygnału?   A nie normalne RCA?
Można było prościej jak piszesz,bez wzmacniacza. Tak ten hiend też ma z przodu małego jack do podania sygnału. Są odpowiednie przewody nie ma problemu-:))))
« Ostatnia zmiana: 14-05-2023, 18:49 wysłana przez Wojciech7 »

pień

  • 2214 / 1002
  • Ekspert
14-05-2023, 19:15
Dopiero na sam koniec zatrybiłem z tymi połączeniami hahahahaha.

   A co do dobrych i tanich wzmacniaczy to kolega mi wysłał wiadomość że fajny jest w pełni lampowy Nobsound którego kiedyś w DIY kicie kupił na amazonie i przysobaczył mu ruskie  lampy,  ale ja go za chiny znaleźć nie mogę.   Jest jakiś Nobsound lampkowy ale to chyba nie o to idzie-  po pierwsze nie w kicie a po drugie to raczej na normalny wzmak wygląda- tyle że słabiutki-  3W na kanał.   No i cholera wie czy to akurat jest >fajne.
   Zidentyfikowałem w końcu scalaki z Arturii -  trudno było bo pod blachą jak z ruskiego czołgu siedzą dranie.
To  TPA 6120 i chyba w tym temacie może czegoś poszukam.
   Nie pali się bo w sumie dozbierały się części na normalny wzmacniacz i dzisiaj trochę na stole planowanie robię co do czego.
Kupiłem nawet obudowy (wzmak i rack-ową)   ale coś mi się zdaje że jednak zrobię w całości swoją-  bo ma być ładna :)
hehehe.
  Tak więc słuchawkowy po macoszemu będzie przez jakiś czas.

pień

  • 2214 / 1002
  • Ekspert
30-12-2023, 10:24
Fajny propagandowy film wklejony parę godzin temu trafiłem :)



   Waszym zdaniem - czy warto brać się za to?
Ja osobiście chętnie bym sprawdził jak to brzęczy.   

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
30-12-2023, 22:38
Propagandowy? Nie chodziło czasem o poglądowy?
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Krzysztof_M

  • 1467 / 5257
  • Ekspert
30-12-2023, 23:33
Ja też nie wiem dlaczego propagandowy, również nie wiem czemu zaraz ma brzęczeć?

Ale na ile znam tematykę, to całkiem przyzwoicie pomyślane urządzenie.
Sam bym chętnie sprawdził jak to gra.
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

aulait

  • 1365 / 5525
  • Ekspert
31-12-2023, 08:34
Pewnie "brzęczeć", żartobliwie grać. Sam używam czasami takich zwrotów :))) Też rozważam zakup tego wzmacniacza, tylko ceny obudów z mojej perspektywy, jako konsumenta bardzo wysokie. 
Ja niedawno kupiłem takie cudo:
https://www.amazon.pl/dp/B08ZYNLHX5?ref=ppx_yo2ov_dt_b_product_details&th=1
Dla mnie bardzo fajnie to gra już na lampach fabrycznych a czekają ruskie w półeczce do wymiany. Model znany od lat, tylko jakoś znikł z polskiego rynku i nie miałem okazji wcześniej zakupić a od chińczyka wychodził drogo.
« Ostatnia zmiana: 31-12-2023, 09:09 wysłana przez aulait »

pień

  • 2214 / 1002
  • Ekspert
31-12-2023, 10:26
Pewnie "brzęczeć", żartobliwie grać. Sam używam czasami takich zwrotów :))) Też rozważam zakup tego wzmacniacza, tylko ceny obudów z mojej perspektywy, jako konsumenta bardzo wysokie. 

  Ja z typu wiecznie żartujących jestem :)    I fajnie że jest ktoś kto rozumie.
    Film propagandowy jako zwrot również użyty nie przez pomyłkę.   Wszak RS  pofatygował się robić film nie w celach wyłącznie poglądowych :)
  Ok-  mniejsza z tym .
    Przekonaliście mnie-  zamówię ten wzmacniacz.    Obudowa odpada oczywiście i sam zadam sobie przyjemność jej wykonania. 
(dokładnie i bez żartów >przyjemność :) )
   Gdyby co-  zapewne większego problemu nie będzie żeby robić dwie obudowy-   jeżeli moja >wizja <  wyglądu będzie trafiała w gust.
---  rzeźby włoskiej proszę się nie spodziewać bo ja miłośnik prostych linii i moja estetyka akceptuje bryły jakby były rąbane toporem a nie syfonię krzywizn.

ed:     Do zestawu można wybrać lampy ECC 82 JJ     albo  5814A  RTC  Nos-y     .. Które wybrać ?
       Drugi wariant podnosi cenę zestawu o 168 zł   .      Rozpatrując wzmacniacz jako całość którą wybrać ?   Cenę pomijamy  :)   
Ja na lampach się nie znam a z tymi lampowcami z którymi miałem doświadczenia  to mogę z ręką na sercu powiedzieć że :
   Niczego mi nie urwały heheeh   np.   d......   a w zasadzie wywołały uczucie niechęci do takich konstrukcji.
      Fakt że to nie były słuchawkowce ani jakieś wypasy za setki tysięcy o niebiańskim (podobno)  brzmieniu
« Ostatnia zmiana: 31-12-2023, 11:03 wysłana przez pień »