Audiohobby.pl

Tanie, dobre wzmacniacze słuchawkowe

pień

  • 2238 / 1032
  • Ekspert
11-05-2023, 09:32
Oczywiście rozumiem względne pojęcie cicho-głośno.  W każdym razie u mnie po ściszeniu na max da się słuchać :)
.......
Wychodzi że te lampki jednak coś tam robią :)
  Fajnie :)
Jeżeli czas pozwoli w weekend to pozamieniam trochę scalaki, nie pamietam jakie mam ale troszkę jest-  zbieram po prostu części z gratów.
  To że mam jakieś wątpliwości do hienda :)  nie znaczy że trzeba zrezygnować z zabawy.   
Czy tam więcej harmonicznych tych czy tamtych  to olewam kompletnie bo ważne żeby podobało się.
Ja mam skalę oceny jak Kargul-  znaczy ładne-może być i ch......
Ten akurat wpasował w moją kategorię":   ładne :)

ed.  pewnie dlatego że taki bardziej tranzystorowy jest :)
« Ostatnia zmiana: 11-05-2023, 09:35 wysłana przez pień »

aulait

  • 1387 / 5555
  • Ekspert
12-05-2023, 09:20
U mnie też da się słuchać na całkowitym ściszeniu, jakby to schizofrenicznie, paranoicznie nie brzmiało :) Jednak kiedyś nawet topowe decki kasetowe i CDecki Kenwooda tak miały z wyjściami słuchawkowymi.

Od wielu lat w audio określenia "Hi End","audiofil" i "audiofilskie" za sprawą nieuczciwych handlowców i ludzi, którzy traktują to hobby, jako pewnego rodzaju kult religijno snobistyczny odkleiły się od swoich pierwotnych przydatnych znaczeń niestety.

U mnie cały czas lampy się grzeją, może wieczorem znów posłucham a LMów, jak nie było, tak nie ma...

pień

  • 2238 / 1032
  • Ekspert
12-05-2023, 09:51
:)
Jakiś lekarz który nie jest forumowiczem przeczyta to i powie że tym gościom już całkiem odwaliło hahaha
  Ściszają na max  i dalej słyszą dźwięki ze wzmacniacza hehehe

A tak co do wzmacniaczyka hienda to on jeszcze mikrofonuje :)   skubany-  tak wiec nie przestawiać go podczas pracy-  chyba że tak ma być.
   
Same pojęcia o których wspomiałeś,  taaaa,  teraz wszystko jest audiofilskie, hiendowe a poza tym legendarne i co tam chcesz jeszcze.
  Ja osobiście to tak:   Hi End dla mnie to nie koniecznie coś co gra dobrze (w sumie to mało kiedy gra znośnie choćby>) :)    Tylko działanie siłowe.
Zbieramy do kupy najdroższe podzespoły jakie są albo które specjalnie zamawiamy, składamy to do kupy z użyciem najdroższej siły roboczej.   Najlepiej jakichś mistrzów - Grawerujemy w złotej obudowie cenę  która podświetlamy żeby bieda widziała z kilometra i mamy właśnie Hi End.    Ruskie np.  porównywalny poziom Hi Endu osiągnęli w jachtach :)
160 metrów długości i osiem pięter to  dla nich nic szczególnego jeżeli chodzi o jacht hahahahahahah.
   Audiofilskie to prędzej dla estetów :)   Jakieś kabelki-lampeczki-podpórki i oczywiście jakiś poziom wiary w różne takie nadprzyrodzone sprawy.   Właściwie u nich to nie jest wiara-  oni Wiedzą !
Myślę że przeciętny ateista kupi raczej zwykłego kwadratowego i szarego NAD-a  i nie będzie z niego robił idioty dopinając jakieś cuda.
  My na bank za to nie jesteśmy audiofilami hahahahahaha
  Popatrz wcześniej co jest obiektem naszych zainteresowań.

A prawdę mówiąc to wszystko też obraz zamiłowania do >czegoś<   odmiana zbierania znaczków czy innego >czegoś<
   Kurna-  porównałem to całe tałatajstwo jeszcze z telefonem. 
Nie jest dobrze :(
   Znaczy -  z telefonem jest wszystko OK
hahahaha
  Nie jest za dobrze z resztą sprzętu bo jakimś hiendem to one go nie rozwalają.  Remis

Wojciech7

  • 1498 / 1096
  • Ekspert
13-05-2023, 13:36
Wzmacniacz jednolampowy  PJ.MAOLAI D2
na podwójnej triodzie 6N3P-N z gniazdem ceramicznym typu Noval (9pin) oraz dioda LED 3mm - niebieska. Lampa elektronowa z zasilaniem anodowym.
Kondensatory na temperaturę 105 st. C. Dwa kondensatory na 250V ,inne na 16V. IC1-FQD2N60C/IC2-NE5532P/IC3-UC3843A/IC4-????nie odczytany.
Zasilacz sieciowy 12V /3A
Wyjęcie lampy-brak dźwięku w słuchawkach. Nie ma trzasków podczas włączania na słuchawkach, sciszenie potencjometrem Volume -brak dźwięku w słuchawkach.
Subiektywnie chyba trochę zmienia dżwięk pomimo że moje uszy są typu " drewnianego"-hehehe....Płytka drukowana ciemna z niedużą widocznością  ścieżek.Zakupione urządzenie z lampą produkcji ZSRR-2szt.
Czy jest to dobry tani wzmacniacz słuchawkowy ?-trudno to określić jednoznacznie -moja subiektywna ocena.
« Ostatnia zmiana: 13-05-2023, 14:48 wysłana przez Wojciech7 »

aulait

  • 1387 / 5555
  • Ekspert
13-05-2023, 20:34

      Kurna-  porównałem to całe tałatajstwo jeszcze z telefonem. 
Nie jest dobrze :(
   Znaczy -  z telefonem jest wszystko OK
hahahaha
  Nie jest za dobrze z resztą sprzętu bo jakimś hiendem to one go nie rozwalają.  Remis
A ja sobie sprawiłem malutkiego 10 calowego 15 letniego Asusa eee PC1000H, jako grajka do moich USB DACów i też jestem zauroczony dźwiękiem z jego wyjścia słuchawkowego i słuchawek Beyerdynamic DT770PRO 32 OHM LE. Jest holografia, dynamika, fajny basik, przyjemna średnica, całkiem fajne wysokie tony... no przyjemnie się tego słucha. Nawet YouTube Music brzmi zajmująco o plikach bezstratnych już nie wspominając.

Lampiaczek puki co smaży nowe lampki.

aulait

  • 1387 / 5555
  • Ekspert
13-05-2023, 20:37
Wzmacniacz jednolampowy  PJ.MAOLAI D2
 
Subiektywnie chyba trochę zmienia dżwięk pomimo że moje uszy są typu " drewnianego"-hehehe....

Czy jest to dobry tani wzmacniacz słuchawkowy ?-trudno to określić jednoznacznie -moja subiektywna ocena.

Wojtku, ale jak zmienia dźwięk? Może napisz coś więcej na temat dźwięku.

Wojciech7

  • 1498 / 1096
  • Ekspert
13-05-2023, 21:40
Będzie trochę trudno opisać.Nie mam bardzo dobrych słuchawek,tylko przeciętne to też
wpływa na jakość dźwięku.Aby być pewnym  czy naprawdę to lampowy słuchawkowy wzmacniacz trzeba by było sprawdzić czy jest napięcie na anodzie tej lampy. Zrobiłem tak
najpierw muzyka z  cd na wzmacniacz tranzystorowy z ustawieniami na  zero bas/treble
potem na tym wzmacniaczu lampowym. Jest różnica taka że bardziej trochę wszystko łagodniejsze trochę mniej męczące. Jeśli tylko trochę zmienia dźwięk i tak  zostaje jako kolejny "przydaś" nie audofilski. Wiem kto by to ocenił-mój pies bo ma lepsze uszy odemnie-hehehe.....Trudno mi też porównać jak gra ten słuchawkowy lapowiec ponieważ jeszcze nie posiadam 100%wzmacniacza lampowego i nie wiem jaki jest naprawdę dźwięk z takowego. Na razie mam tranzystorowe wzmacniacze oraz hybrydowy.Może kiedyś kupię....
« Ostatnia zmiana: 13-05-2023, 21:43 wysłana przez Wojciech7 »

aulait

  • 1387 / 5555
  • Ekspert
13-05-2023, 22:52
No to fajnie, że Ci się podoba. Dźwięk też opisujesz w sposób zrozumiały ;)

Tylko, jak ty podłączyłeś ten wmzacniaczyk, że słyszysz regulację barwy dokonywaną na tranzystorze? Nie powinno tak być, chyba że włączyłeś przez wyjście słuchawkowe tranzystora?

pień

  • 2238 / 1032
  • Ekspert
13-05-2023, 22:55
Ten Wojtkowy wzmacniaczyk prawdę mówiąc jakoś bardziej mnie przekonuje :)
   Pewno dlatego że że ma zasilacz 12V i 3A  co jest jak mi się zdaje -  bardziej pasujące do lampy niż 6V 2A hahahaha
i to w sumie do dwóch lampek.  No ale tak jak wspomniałem to ja się nie znam i może mi się wydawać tylko.
  Mogę za to porównać z tym co tam mam łącznie z telefonami.
   I jeżeli o telefony chodzi to do uciągu słuchawek najlepiej w/g mnie nadaje się stary Sony Xperia którego odgrzebałem w szufladzie, naładowałem i odpaliłem.  W sumie to wielkiego porównania nie mam bo jeszcze mały Ifone i wyklęty Huawei.  Byłby jeszcze Samsung ale mała niechcący rozjechała go samochodem przy parkowaniu parę dni temu (nie pytajcie jak to zrobiła- ale to naprawdę da się zrobić hahahaha)
Huawei kładzie wszystkie jeżeli chodzi o słuchawki  bezprzewodowe bo obsługuje aptx a reszta nie i ze słuchawkami sony z aptx  jest OK.
Soniacz ma największą moc i dobrego kopa na kablu-bezprzewodowo słabo :(  a Ifone przereklamowane zwyczajnie.  Tak uważam-dźwięk jak ze starej mp3  a wszędzie piszą że powinno być cudo.
  Teraz tak- uważam że Sony Xperia kładzie ten hiendowy wzmacniaczyk. Kładzie wzmacniacz wbudowany w SMSL-a  ale jednak przegrywa z tym wbudowanym w Arturię, która tym sposobem w dalszym ciągu jest liderem jeżeli chodzi o napęd dla słuchawek którymi dysponuję.
   To takie wnioski z dzisiaj-  trochę kabelki przetykałem z jednego do drugiego.
Arturia ma dwa jakieś TPA6120 na pokładzie do obsługi słuchawek .
  Myślę że nie będę drążyć tematu lampowego chyba że trafi się okazja sprawdzić jakiś w pełni lampowy wzmacniaczyk :)   a nie hybrydę.
Tylko czy są jakieś tanie lampowe wzmacniacze słuchawkowe?
  Bo takie coś jak ten to odpada jeżeli nie brać pod uwagę cudów :)

Wojciech7

  • 1498 / 1096
  • Ekspert
13-05-2023, 23:27
Tylko, jak ty podłączyłeś ten wmzacniaczyk, że słyszysz regulację barwy dokonywaną na tranzystorze?
CD odtwarzacz podłączony do  wzmacniacza audio tranzytorowego przewodem chinch.Słuchawki do gniada słuchawkowego tego wzmacniacza.Lampowy słuchawkowy sygnał z cd do gniazda Aux In przewodem chinch. Słuchawki do gniazda  oznaczonego symbolem"słuchawka".

pień

  • 2238 / 1032
  • Ekspert
13-05-2023, 23:34
heheeh,  nie nooo- to pewnie prościzna ale muszę sobie narysować bo nie zatrybię
 Znaczy-opis na moją wyobraźnię jest za trudny
:)

Wojciech7

  • 1498 / 1096
  • Ekspert
13-05-2023, 23:40
Ten Wojtkowy wzmacniaczyk prawdę mówiąc jakoś bardziej mnie przekonuje :)
Można nie kupować lampowego wzmacniacza słuchawkowego tylko telefon/smartfon-co kto lubi-:)))) Ten  na  zdjęciu co wstawiłeś" to jakiś potworek"-lamp jak grzybów w lesie,moc
na słuchawki kosmiczna-nie wyobrażam sobie 10 Wat na słuchawkach nie wspominając o  cenie.Pewno są jednak nabywcy na niego.

Wojciech7

  • 1498 / 1096
  • Ekspert
13-05-2023, 23:45
heheeh,  nie nooo- to pewnie prościzna ale muszę sobie narysować bo nie zatrybię
 Znaczy-opis na moją wyobraźnię jest za trudny
:)
Cd odtwarzacz-przewód chinch w gnieździe Line Out który wetknięty do gniazda wzmacniacza tranzytorowego- CD Audio Input.

Karol

  • 2011 / 4325
  • Ekspert
14-05-2023, 00:02
Panowie,
jak już macie te tanie i dobre wzmacniacze słuchawkowe, to dokupcie jeszcze do nich, tanie i dobre słuchawki.
Polecam ISK HD9999. Będziecie mieli komplet, który zapewni wszystko, czego miłośnikom muzyki potrzeba.
Właśnie z lampowcami HD9999 grają bardzo przyjemnie. Szczególnie dobrze wypada jazz, ale też klasyka, soul, pop i rock.

pień

  • 2238 / 1032
  • Ekspert
14-05-2023, 00:23
Hehehe
  Tanie to jak najbardziej zgadza się.  Ale czy dobre to ja osobiście na twardo nie będę się upierał hehehehehe
     A te słuchawki-  co one taki długi numer mają?   


Cd odtwarzacz-przewód chinch w gnieździe Line Out który wetknięty do gniazda wzmacniacza tranzytorowego- CD Audio Input.

Cholera :)   a prawie już skończyłem rysować a teraz od nowa
echhh-  biednemu zawsze pod górkę
« Ostatnia zmiana: 14-05-2023, 00:27 wysłana przez pień »